Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
3. zář 2013

@amy75, děkuji ti za držení palečků. Budeme to potřebovat. 🙂
Jsem ráda, že ve Smetance na vás udělali dobrý dojem a že na poslední pokus zůstanete v Plzni. Věřím, že IMSI bude úspěšné a tentokrát to vyjde. Podívej se na gambrinusku, jak jim to tam vyšlo! Držím všechny palečky! Spermiogram neřeš. Stačí jedna šikovná a bude kvalitní embryjko 😉

@jittak, jak jsi dopadla na imunologii? Copak jste se dozvěděli?

@midisek, jsem ráda, že hcg je 0, ono je to lepší než mimoděložní, i když je mi jasné, že naděje je pořád. Naštěstí máte mrazáčky a třeba to vyjde se sněhuláčkem 🙂 Moc na tebe myslím! Jak dlouho by jsi byla v Austrálii? Pokud jen na pár dní, tak bych letěla. Při prvním těhu jsem byla letěla za manželem do Lotyšska a to jsem byla ve 4tt, ale záleží to taky na okolnostech. Pořád jsem to zvažovala, až jsem to riskla. Pokud by to bylo na delší dobu, tak bych si embryjko dala až po návratu.

l.u.c.i.e
3. zář 2013

@mufmartik, a co ty? Kdy si jdeš pro embryjko?

midisek
3. zář 2013

@l.u.c.i.e letěli bychom na 3 týdny. A vychází to tak, že bych se vrátila 2 týdny po té předpokládané kontrole. Já jsem pro to, to risknout. Tak uvidím, co mi na to třeba pak poví v říjnu ti doktoři.
Holky, všem vám taky moc držím palce!!

jittak
3. zář 2013

@l.u.c.i.e nu prakticky jsme se nedověděli nic. Paní doktorka v pohodě, ještě se na něco málo zeptala a vzali nám krev. 16. 9. jdeme na další vyšetření. Šlo to tak rychle, že jsme se nestačili rozkoukat. Na druhou stranu jsem ráda, protože si potom stejně všechny informace nestačím zapamatovat a potom se mi to motá páté přes deváté. Uvidíme co bude dál. Oba jsme byli docela vystresovaný - dali jsme si rok pauzu a on ten rok utekl jako voda a kolotoč začíná znovu.

adenka84
3. zář 2013

Ahoj holky nakukuji, jestli tu není nějaká nová těhulka..není.. ale to nevadí.. určitě brzy bude... myslím na vás držím vám všem moc palečky..

mufmartik
4. zář 2013

@midisek jestli je to takhle, tak bych asi letěla 🙂. Sice je to pořádně dlouhej let, ale zas si to tam užiješ a budeš v pohodě. Tři týdny nejsou tak dlouho. A kdy se ti zas naskytne příležitost podívat se do Austrálie 😎 . Jestli se embryjko uchytí, bude se tě držet i v Austrálii 🙂.

@l.u.c.i.e já byla dnes na ultrazvuku, vše v pořádku, sliznice pěkná, takže máme KET naplánovaný na příští středu. Dáme jedno embryjko. I mně to dobře vyšlo, že tam ještě bude ten můj doktor, pak má dva týdny dovču, tak jsem ráda. Já tam ještě u nikoho jinýho vlastně nebyla 🙂 .
No a co ty, bylas dnes v té poradně? Snad tě tam trochu uklidnili a vše bude naprosto v pořádku 😉.

l.u.c.i.e
4. zář 2013

Ahojky holky, dnes jsem byla v rizikové poradně a dopadla jsem takto: už mi krev brát nebudou, protože protilátky jsou už moc vysoké a ani injkece už nepomůže. Prý by akorát jen uškodila. Nyní budou jen sledovat miminko a jak začne zaostávat ve vývoji, tak vyvolají porod okamžitě. Jinak prý budu rodit ve 38tt. Nenechají mě miminko donosit do konce, protože pak je vysoké riziko úmrtnosti plodu. Takže když jsem šla z ordinace, tak hormony udělaly své a já brečela jak želva. nyní má malej 1400g a je vitální a vše odpovídá. Kontrola za 3 týdny a pak budou častější! UTZ trval přes 20 min, u dr. Korečka přes 15 minut. Byl sympatický a vše taky vysvětlil, ale zároveň i vyděsil. Vyvolaného porodu se děsím už teď. Takže mi teprve teď začneme zařizovat pokojík. nemáme vůbec nic, natož vyprané hanří

midisek
5. zář 2013

@l.u.c.i.e Ty jo, až se mi z toho taky chce brečet. Strašně moc držim palce aby to dopadle všechno dobře.!!!

l.u.c.i.e
5. zář 2013

@midisek, děkuji 🙂 Jak vidíš, ono nic nejde hladce.

mufmartik
5. zář 2013

@l.u.c.i.e Ach jo, to jsou komplikace, to je mi líto ☹ . Ale je dobře, že malýho budou sledovat a budete takhle pod dozorem. Kéž byste vydrželi do toho 38tt. Vyvolaný porod asi není nic moc, ale hlavně když malej bude v pořádku, pak na tohle všechno zapomeneš. Moc na vás myslím a držím palce, držte se!

nesmula
5. zář 2013

Ahojky holky,
nejdřív se vám musím pochlubit, co jsem za blba. Byla jsem tu zaregistrovaná pod loginem smula, ale bohužel jsem zapomněla heslo (no blázen 🙂 ). První pokus se nepovedl a tak jsem se vás tu ptala na zkušenosti s hcg. A opět potřebuji poradit. Teď jsem po KET a podařilo se. Jsem cca 4tt a začala jsem špinit Dnes jsem byla v Natalu a tam mi udělali ultrazvuk s tím, že vše odpovídá době těhotenství a předepsali mi Ascorutin na to špinění. Ale po přečtení příbalového letáku jsem se dozvěděla, že se v těhotenství nesmí užívat. Tak se mi do něho moc nechce. Popíjím vodu s citronem, ale budu ráda za jakoukoli radu. Díky všem 🙂

l.u.c.i.e
5. zář 2013

@nesmula, stoprocentně ber ascorutín. Já jsem ho brala u prvního těhotenství až do 12 tt, vše v pohodě. Sám doktor mi říkal, že nemám číst příbalový leták, že tam bude napsáno nebrat v době těhotenství, ale normálně se bere. Brala jsem kdysi 2-2-2. Důležité je, že vše odpovídá a to špinění se někdy ukáže. Odpočívej!

nesmula
5. zář 2013

@l.u.c.i.e Moc díky. Já mám brát 3x1. Tak tě poslechnu. Díky

mufmartik
6. zář 2013

@nesmula ahoj, super, že se zadařilo a snad bude i nadále vše v pořádku 🙂. Jak psala Lucka, ten ascorutin určitě ber, nemůže nijak ublížit a špinění určitě brzy zmizí.

nesmula
6. zář 2013

@mufmartik Díky, díky, díky a vám všem držím palce. Když už se zadařilo i v naší smolné domácnosti, tak to musí vyjít u každého. 😉

l.u.c.i.e
11. zář 2013

@mufmartik, ahojky, tak co? Už máš po transféru? Doufám, že odpočíváš 🙂

@nesmula, co tvé špinění? Ustalo? Kdy jdeš na kontrolu?

mufmartik
11. zář 2013

@l.u.c.i.e Ahojky, jojo, byla jsem dnes v poledne na ketu 🙂 . Embryjko se dobře rozmrazilo a bylo prý velmi pěkné, tak ještě, aby se mu líbilo u mě. No, budu věřit, stejně mi nic jiného nezbývá....
Teď se válím a čtu si, dopoledne jsem byla ještě v práci a pak šla rovnou do Smetanky. Zítra jsem doma a v pátek jedeme s přítelem a babi na Slovensko, máme tam baráček, tak budeme dělat víno a dáme i nějaký výlety. Ale všechno v klídku, budu relaxovat 🙂 .

amy75
11. zář 2013

@mufmartik Ahoj, tak jsem na tebe dnes zrovna odpoledne myslela 🙂 Nebyla jsem si jistá, jestli jdeš na KET tuto středu nebo až příští, tak jsem si říkala - nakouknu a třeba něco budeš psát 🙂 To je dobře, že se embryjko dobře rozmrazilo a je pěkné, budu moc a moc držet palce, ať to tentokrát klapne 🙂 Užívej si klídek, pohodičku, relax a výlety a hlavně klíííídek 😉 Držím moc palce 🙂

mufmartik
12. zář 2013

@amy75 Ahojky, jéé, díky, jsi hodná 🙂 . Včera jsem odpočívala, přečetla jsem odpoledne v posteli půl knížky 🙂 . Dneska tak trochu něco dělám, ale v klídku a půjdu na procházku s psiskem, i když teda počasí nic moc. No a musím se zbalit na to Slovensko, abychom mohli hned ráno vyrazit. Tak na mě prosím mysli i nadále, aby to už třeba teď klaplo a další mrazáčky si nechali až na případné sourozence 😉 .

l.u.c.i.e
13. zář 2013

@mufmartik, tak to je dobře, že odpočíváš. Hezky miminko hýčkej a držím palečky, aby to tentokrát nevzdalo 🙂

nesmula
13. zář 2013

@l.u.c.i.e Ahojky, špinění ustalo, ale včera jsme byli na kontrole a opět se objevilo. Doktor mi okamžitě zatrhl užívání Ascorutinu, tak jsem y toho jelen. Od včerejška mám křeče v břiše a špiním pořád. Na ultrazvuku není po špinění ani památky, tak to vypadá, že si vymýšlím. No uvidíme.

nesmula
13. zář 2013

@mufmartik Držím všechny palce!!!!!

l.u.c.i.e
14. zář 2013

@nesmula, třeba je to jen povrchové špinění z čípku. Zavádíš si utrogestan? Když jsem špinila, tak jsem si zvedla i dávku o jeden prášek navíc a zmizelo to. Kdybys byla neklidná, tak si zavolej do centra na mobil, tam je doktor vždy na telefonu. držím palečky. Předpokládám, že jsi v 6tt a brzo budeš mít srdeční akci nebo už jí máš?

nesmula
15. zář 2013

Oni vůbec netuší, kde se to krvácení bere, Nikde nic vidět není a na kontroly chodím každý týden. utrogestan zavádím, ale špiním pořád. Třeba to u mě bude normální. Už nijak nepanikařím. Srdeční akci už máme 🙂 Díky

l.u.c.i.e
18. zář 2013

Ahojky holky, dnešní kontrola dopadla dobře. Malej má cca 1800g, průtoky prý ok. Naštěstí se neotevírám, ale na tvrdnutí břicha mám brát Magnolsolv 2 pitlíčky denně. Jo a chudokrevná naštěstí taky nejsem 🙂 Další kontrola za týden v rizikovce, kde bude UTZ podrobnější. Jo a 7. 10. nastupuju na mateřskou 🙂

@nesmula, jak ti je? Ustalo špinění? Kdypak jdeš na kontrolu?

@mufmartik, a co ty? Jak se daří? Za týden máš jít na krev, že? Držím palečky!

@jittak, jak dopadlo další vyšetření na imunologii? Myslela jsem na vás v pondělí.

@amy75, kdypak jdete zase do Smetanky?

nesmula
18. zář 2013

@l.u.c.i.e Ahojky, tak za prvé jsem ráda, že jste oba v pohodě a nebuj, vše bude ok. Já špiním pořád a trochu mě pobolívá i břicho. Na kontrolu jdu zítra ráno, tak snad bude vše ok a uklidní mě. Také jako ty budu mít asi problémy s krevní skupinou. Zítra na to musím upozornit.

l.u.c.i.e
19. zář 2013

@nesmula, držím palečky na dnešek, aby bylo vše v pořádku. Budeš mít pravděpodobně poslední návštěvu 🙂 Při prvním těhu je u rh faktoru - vše bez problému. Komplikace nastávají až u dalšího těhotenství.

alba1
19. zář 2013

@mufmartik držím moc pěsti :D měla jsi blast. a kdy jdeš na krev?
hoky já jsem 13.9 byla na ketu...poslední náš bojovník...ve středu jdeme na krev...pocity žádný...jen čekání...

@l.u.c.i.e držím pěsti at to všechno dobře dopadne....člověk nemá nikdy vyhráno, a pořád nějaký nervy...ach jo...tak se drž...

l.u.c.i.e
19. zář 2013

@alba1, jééé, tak to ti na středu budu držet palečky, aby to konečně vyšlo. Věřím, že se embryjko už zavrtalo 🙂

mufmartik
20. zář 2013

@l.u.c.i.e Ahoj Luci, jé, tak to jsem ráda, že kontrola dopadla v pořádku 🙂 . Mareček už je velikej, to už společně doklepete ke zdárnému konci. Hlavně, že se o problému ví a jsi pod kontrolou.
Já jsem dnes poprvé v práci po ketu, ale ne, že bych byla doma kvůli tomu, byli jsme na tom Slovensku a pak ještě dva dny doma, byli jsme na houbách a tak. Ne, že bych nějak extra odpočívala, ale samozřejmě nijak neblbnu, netahám těžký věci atd. Co má být, to bude... Testík dělat ještě nebudu, píchala jsem si myslím v neděli pregnyl, takže by to stejně ještě mohlo být ovlivněný. Počkám až někdy na čtvrtek, pátek příští týden, to si ho mám udělat a zavolat výsledek do Smetanky, pak bude krev tak či tak.