Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

amy75
15. únor 2014

@beruskkka No, tak to je fakt masakr, takový úbytek 😖 Spermiogram asi byl hodně špatný, viď? A řekli vám, čím to může být? Špatné spermie, kvalita vajíček, .... Člověk je na nervy i tak a nakonec z takového počtu oplodněných vajíček zbyde jedno.... Každopádně držím moc a moc palce, ať se ten váš jediný bojovníček pořáááááádně zakousne a už nepustí 🙂

beruskkka
15. únor 2014

@amy75 Vyslovili se tak, že je to pravděpodobně spermiema, to víš byla morfologie nula, pár jich tam vybrali dobrých, takže asi tak...no....ALe jeno přeci stačí na mimi,že... 😎

gambrinuska
15. únor 2014

@beruskkka držím moc palce at teo vyhraje ten nejjsilnější bojovníček 😉 ale úbytek drsný 🙄
Furt mam nějakej podivnej názor na tu embryxoložku a labroku 🙄

l.u.c.i.e
15. únor 2014

@beruskkka, to je vážně masakr takhle velký úbytek. Nikdy jsem neměla tak velký počet vajíček jako ty, ale u posledního IVF jsem měla 7 vajíček, které oplodňovaly a oplodnily se jen 3. Embryjka byly kvality 7B, 8C (ty mi zavedli) 6C zlikvidovali. Držím palečky a věřím, že tvůj bojovníček to nevzdá a za pár dní budeš hlásit krásné //. 🙂 Mysli pozitivně a rozmazluj se!

beruskkka
16. únor 2014

@gambrinuska Ale já byla ve Smetance ne v Natu 😎

gambrinuska
16. únor 2014

@beruskkka 🙄 haha i tak je to mazec, připláceli jste si IMSI nebo něco podobného?

beruskkka
16. únor 2014

@gambrinuska jistě,isci a imsi. Důvod je špatné spermie nula procent morfologie..takže to bude i kv.tomu,důležité je vědět, že to jde, tak to je pozitivní,jsem ráda alespon za tohle...

gambrinuska
16. únor 2014

@beruskkka 🙂 omlouvám se za mojí špatnou informovanost,tak to máš u sebe to nejkvalitnější embryo 😵 a opravdu na tohle stačí 1 kord tak šikovné, moc držím pěsti at se mu u tebe líbí min 9 měsíců 😵

beruskkka
16. únor 2014

@gambrinuska Nemáš se za co omlouvat. Děkuji moc za držení palečku 🙂

slivo255
19. únor 2014

Ahojte, mam na vas otazku, viete mi poradit, ja bi som isla na IVF do Plzne, ale neviem na aku kliniku,viete mi poradit.Som slovenka a zijem v nemecku, bola som v Brne na IVF neuspesne a vajicka mi nezostali, som samoplaticka,a tu v nemecku su ceni velmi visoke.
Kazdi 2 tizden sme cestovali 800km, bolo premna narocne, preto bi som chcela blisie kumne.
Dakujem vopred za kazdu radu 🙂 🙂 🙂

beruskkka
20. únor 2014

@slivo255 Ahoj,doporučuji IVF centrum prof.Zecha ve Smetance v Plzni. Jsem tam maximálně spokojená. Péče na úrovni,personál profesionální,sympatický,usměvavý,ochotný. Co máte vy za problém? V Brně jste byli v Heliosu nebo Repromedě?

slivo255
20. únor 2014

@beruskkka Dekuji, bola som v Brne na IVF, lebo uz mam 39, a rok sme skusali o miminko, tak ma poslala gyn, do kiwu, centra.tu v nem, je IVF zakrok velmi drahi a tak sme isli do Brna Repro Genesis, bola som spokojna, len je daleko, som uplne zdrava vajicka boli slabe den pred transferom sa prestali vivijat,,,, ☹
Dakujem ti, mohla di si mi este napisat ake su tam ceni??? Ahoj

parisek
20. únor 2014

@slivo255 Ahojky. Tak já mám taky zkušeností s oběma cary v Plzní, a doporučují taky centrum prof. Zecha, máji lepší přistup, vybavení a i větší úspěchy. Já jsem taky samoplátce a teď podstupují ivf, takže ceny moc dobře znám. IVF stoji 39 000 kč v tom je ICSI,PK,AH, léky nás staly cca.17 000kč, ale každá jsme jiná a potřebujeme jiné léky, ale většinou jsou stejné. A ještě jsme dopláceli 5 000 kč za IMSI , takže suma sumárum kolem 70 000 kč. No a teď máme oplodněných 14 embryek v mističce a čekáme do soboty co nám zbude a jestli všechno bude v pořádku a nějaké bojovníčky tam budou tak budeme mít transfer 🙂

beruskkka
21. únor 2014

Ahoj holky,tak jsem si dneska dvanácty den po ET dělala ráno těhotenský test a je tam sněhobílo. Takže jsem moc zklamaná. Pujdu v pondělí na krev, ale moc tomu již nevěřím. Měla jsem zavedenou hatchující blastocystu 5AA, takže nic lepšího už nemohlo být a přesto to zřejmě nevyšlo, v mrazáku nic nemáme. Jsem opravdu zklamaná, moc jsem tomu věřila, navíc, když z takové ztráty zbyla jen takhle krásná blasta. No nedá se nic dělat. Všechny tady znáte to zklamání, to Vám nemusím vypisovat....tolik léku,hormonů do sebe narvat,tolik bolesti po opu a při OHSS zažít, tolik naděje do toho vložit a pak prd..... Všechna vyšetření mam OK, tak problém by mohl byt, že nejsou spermie geneticky OK. Nevíte zda ve Smetance dělají test fragmentace DNA spermii? Zda-li je spermie geneticky OK? Jinak manžel má genetiku taky OK. Prostě ty spermie jsou hnusny a nevim co s tim...Tak se mějte krásně a ostatním držím palce....

ameliie
21. únor 2014

@beruskkka Ahoj, to mě mrzí, vím jak ti je, já dopadla taky tak, ve středu 12 den po ET jsem dělala test a ani náznak, dnes jsem pro potvrzení dělala ještě test a jak jsem čekala, negativní ☹(( jsem zklamaná a vyčerpaná. Drž se a dej vědět, co jste vymysleli dál.

beruskkka
21. únor 2014

@ameliie Ahooj, tak to je mi také líto, to jsme tedy dopadly...vid....Jaké Ti zaváděli embryjko? Nevím, nevím, co budeme dělat...domluvím se s Mudr. Ale tak za tři měsíce další pokus, ale vůbec se mě do toho nechce...dost mě to celé vyčerpalo, ty hromady léků, injekcí...cítím se dost blbě...Nejdříve se dám do pořádku, půjdu do práce a budu se modlit a přát si, aby to vyšlo....Do práce se mi vůůbec nechce, už se to tak rozkřiklo, a ted budou koukat, co tam jako dělám, když mam bejt přeci těhotná, hrůůůůza 🤐 Prosímtě, kde Vám dělali ten test fragmentace DNA? Jestli je spermie geneticky v pohodě?

slivo255
21. únor 2014

@parisek moc bekuji, tak tam urcite pojdeme, a ceni su lepsie, nas to vislo aj z cestovanim do Brna 4000 € to je asi 100.000 kc,par mesiacou pockame, a zacneme od znova 🙂
Dakujem ti, a zelam ti abi ti to vislo, drzim paaaaaaaaalce, a abi si bola stastna maminka 🙂 🙂 🙂 🙂

ameliie
21. únor 2014

@beruskkka Měli jsme 5BB, my máme ještě jedno poslední zamražené, ale myslim si, že nejspíš bude ještě nějaky problém, tak tomu pokusu moc nevěřim. Dr mi volal vyledek krve a potvrdil, že je negativní, v březnu sem se s ním domluvila na konzultaci a říkal mi něco o hysteroskopii, tak uvidim, co mi řekne, nechci jen tak do dalšího ET. Též mě děsí, že možná budu muset opět projít stimulací a narvat se dalšíma hnusama ve formě prášků a injekcí.
Fragmentace DNA nám nedělali, nevím, zda to ve Smetance dělají.

adenka84
23. únor 2014

@beruskkka moc mě to mrzí :(

amy75
23. únor 2014

@beruskkka
@ameliie Holky..... ☹ ☹ Moc mě mrzí, že vám to nevyšlo, držela jsem vám oběma palce. Držte se.

beruskkka
26. únor 2014

@amy75 Díky, no nedá se nic dělat. Byl to takový první nástřel se spoustou komplikací, takže doufám, že napodruhé již vychytáme všechny mouchy a bude lepší průběh. Bojím se, abych zase neměla OHSS, tak snad se zvolí menší dávky, Mudr.říkala, že to promyslí. Chci ted tři měsíce pauzu, mezitím bude manžel dlabat vitamíny, bylinky, bude teplo, lepší nálada celková, že...Nemá cenu jít hned ted....Stimulaci jsem měla v listopadu, takže teoreticky by to šlo, ale je lepší nechat tomu čas....

wendulinda
2. bře 2014

Děvčata jsem po 3.IUI a pan doktor mi předepsal Utrogestan, nemáte s tím zkušenosti? Moc tomu nevěřím , že to zabere a trochu se obávám, že nás nemine IVF 😖

adenka84
3. bře 2014

@wendulinda utroš myslím, že tu známe všichni.. já ho užívla stále, jak při IUI, tak po IVF a i v těhotenství... teď na posled do 12. týdně těhulkování... nemáš se čeho bát.. určitě ti ničím enuškodí spíš pomůže.. držím palečky..

clarinula
3. bře 2014

Dobrý den, jmenuji se Klára Tomešová, jsem studentkou porodní asistence na Vysoké škole zdravotnické o. p. s., Duškova 7, Praha 5. Ráda bych Vás požádala o vyplnění dotazníku, který mi bude sloužit jako podklad k průzkumu v bakalářské práci na téma Vývoj asistované reprodukce.Je jedno, kdy jste asistovanou reprodukci podstoupili. Předem děkuji za pomoc.
https://docs.google.com/forms/d/13JJfXN9GoNjjLk...

amy75
3. bře 2014

@beruskkka No asi je to tak, říká se, že první IVF pokus je spíše takový zkušební, někomu to prostě vyjde hned a u někodo se musí vychytat "mouchy" . Já jsem paní doktorce Píclové při pohovoru k našemu 3. (a poslednímu ) IVF na pojišťovnu 😒 říkala, že na jednu stranu chci jít do dalšího pokusu hned a na druhou se to ve mě hrozně mele a raději bych to odsunula .... ty obavy z případného dalšího neúspěchu byly fakt hrozné. Nakonec jsem se odhodlala a šli jsme do toho hned další měsíc 🙂 Ony ty tři měsíce utečou jako voda, bude jaro, sluníčko, teplo, zlepší se celkově nálada a načerpáte síly k dalšímu boji. Já tedy vůbec nevím, co nám vlastně pomohlo k tomu, že napotřetí se dostavil úspěch - jiná stimulace, léky, v létě absolvovaná diag. laparoskopie, byla jsem i na rehabilitaci, koupila jsem sobě a příteli bylinkové čaje (no, žádná čajová slast tedy, ale statečně jsme bumbali 😀 ) Ty vlastně máš ještě 3 pokusy na pojišťovnu viď, to by mě trošku uklidnilo. Akorát ten věk no, člověk má pocit, že je den ode dne starší a v tomhle boji to děsně letí....

alba1
7. bře 2014

Ahoj holky 🙂 jsem nadšená Amy a gambrinuska...holky ono vám to vyšlo mega gratulace...Luci ty už jsi dvojnásobná mamča...nádhera...tak nějak jsem sem přestala chodit...u nás IVF...potom 3 Kety a následně ještě 2 inseminace již od dárce...bohužel nic...dnes jsem dostala papír na laparoskopii...jen ted nevím kam se na to mám objednat...jak dlouho jste marodily po výkonu? jééé kéž by to pomohlo ...a vám ostatním přeji ať už to je konečně poslední snažení a všechny se můžete radovat z mimíska...

adenka84
8. bře 2014

@alba1 já byla po laparaskopii na neschopence 6 neděl... ale vůbec nic mě nebylo.. nic nebolelo, byla jsme hned po výkonu jako rybička....ale i tak jsme doma bez protestu zůstala...

alba1
8. bře 2014

@adenka84 NO což o to ...mně by to taky nevadilo, ale zaměstnavatel se asi zblázní...holky a kam jste na laparku šly? vůbec nevím kam zavolat a kam se objednat...a za jak dlouho vás po objednání vzaly?

gambrinuska
9. bře 2014

@alba1 já byla u Mulačů,dělal mi to dr Kuneš,ale už tam bohužel neni ☹ ted je v Klatovech,chtělo by to někam kde máš aspon nějaký známý😅

alba1
9. bře 2014

@gambrinuska no tak to je problém :( neznám nikoho...nevěděla jsem jestli jít do Domažlic, Plzně či Klatov...je mi to jedno...