Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

amy75
13. bře 2014

@beruskkka Těhu chutě? To ani ne, já mám spíš jednu těhu chuť - obden si tak vzpomenu, mlasknu a říkám nastávajícímu taťkovi, že bych si dala špagety s kečupovou omáčkou 😀 Jinak nic, všechno mám tak stejně a jím všechno co dříve. Spíš se tento týden v těhot. poradně pan doktor podivoval, že jsem od minulé kontroly nepřibrala ani kilo navíc,celkově od začátku těhotenství mám jenom kilo navíc. Zatím to moc neřešil, protože miminko je v pořádku, tak uvidíme za měsíc. Bříško už je pěkně vidět a už to naše miminko neutajíme, tím spíš v tomhle hezkém počasí, když už nenosím zimní bundu. Výmluvy na kachnu s knedlíkama k obědu už nezaberou 😀DD Už začínám měnit šatník, kalhoty už nezapnu, takže už nosím těhotenské s pasem. Nejlépe je mi v úpletových šatech a legínách 🙂

wendulinda
15. bře 2014

Těhulky prosím o radu.Byli jsme na inseminaci, pan doktor mi předepsal Utrogestan ... normálně dostávám menstruaci vždy v termínu , ted mám již 3,den zpoždění, je mi špatně od žaludku a motá se mi hlava. Dělala jsem si těhotenský test ale opět negativní. Stalo se vám některé že by těh.testík zklamal ? nechce se mi s každou věcí volat doktorům. Jinak ještě asi počkám nějaký den a budu se muzet v Natu opět ohlásit....

l.u.c.i.e
16. bře 2014

@wendulinda, udělej si znova test a pokud ti vyjde opět negativně, tak můžeš utrogestan vysadit a menzes ti přijde do 3 dnů. On ti jí totiž brzdí. Bere se pro podporu těhotenství, takže pokud žena špiní či krvácí v těhotenství, tak tu krev zastavuje. Tože je ti špatně od žaludku a motá se ti hlava, tak to způsobují ty prášky, pokud je polykáš. Já jsem je vždy zaváděla. Ty nemáš jít na krev? Krev je vždycky rozhodující. kamarádce se // objevily až po týdenním vynecháním. Mě se ukazovaly už týden po ET. Držím palečky. Naděje je vždycky 😉

wendulinda
16. bře 2014

@l.u.c.i.e Děkuji za radu.Já jsi je právě také zavádím, na krev zatím jít nemám. Měla jsem zavolak když menstruace nepřijde a výsledek bude pozitivní a i když menstruace přijde tak také a domluvit si konzultaci na IVF ☹ Tak nevím zda zavolat hned zítra a nebo počkat až tabletky doberu mám je až do čtvrtka. ach jo, tyhle doktorský věci nějak nejsou pro mne 😒

l.u.c.i.e
17. bře 2014

@wendulinda, to už záleží jen na tobě, kdy zavoláš. Já jsem vždy měla datum, kdy mám přijít na krev i kdybych krvácela. Takže jsou to asi novinky. Přece jenom je to už rok, co jsem v Natu byla naposled.

adenka84
17. bře 2014

@wendulinda při IUI se na krev nechodí... jen pokud máš test pozitivní a to tam musíš hned ten den zavolat.. termín na krev (výsledek HCG) se dostává jen po IVF.. to tam musíš jet vždy i kdžy je výsledek testu negativní.. takže pokud budeš mít i další test negativní.. tak skutečně léky vysaď a vyčkej na MS.. pak si domluv další schůzku v Natu.. pokud Utrogestan polykáš.. tak ti po něm skutečně může být zle, můžeš být dost ospalá a celkově unavená.. lépe je ho zavádět...
držím palečky..

wendulinda
17. bře 2014

@adenka84 Děkuji za radu, hned ráno jsem tam volala a řekli mi, že mam Utroš vysadit a počkat na MS.když nepřijde do čtvrtka tak se uvidí co dál 😒 Potřebovala bych asi dalčí tabletky, ale ty už na nervy 🙂

adenka84
18. bře 2014

@wendulinda chápu tvou situaci.. zažila sjem ji několikrát... ale neboj... zadaří se vám....chce to čas atrpělivost.. nikdo má štětstí a zadaří se za krátko.. nikdo si hold musí nějakou dobu počkat..

parisek
25. bře 2014

Ahojky holky. Jdu vám trošku přidat silu a naději bojovat a věřit že zázraky se ději. Včera jsem byla na kontrole a nestačili jsme se divit, čekáme dvojčátka 😀 😀 😀 . Jsem začala 8 týden a velikost plodu odpovídá terminu a viděli jsme jak jim tlučou srdíčka 🙂 Asi si dokážete představit tu radost a štěstí po 4 letech snažení. Je to nadheraaaaa!!!!!! Držím všem moc palečky ať jste všechny šťastné!!!!!

adenka84
25. bře 2014

@parisek gratuluji k dvojnásobnému štěstíčku.... my se též první dcerušky dočkali po 4 letech... a i tak to vše utrpení a stres stál za to... a člověk an to zlé pak rychle zapomene...
přeji hodně štěstíčka ..

majda21
25. bře 2014

@parisek Moc blahopřeji k dvojnásobnému štěstí. Je to skvělá zpráva a nám snažilkám dodá sílu bojovat dál!!!

parisek
25. bře 2014

Děkuji holky, je to neuvěřitelné 🙂 ale zázraky se opravdu ději, a já jsem štěstím bez sebe 😀 😀 😀 😀 😀

adenka84
25. bře 2014

@parisek jen si ty nádherné chvíle užívej... naprosto chápu jak se cítíš. a máš na to právo být šťastná...
užívej si to uteče to jako voda.. přeji krásné a bezproblémové těhulkováníčko.. a opatruj se..

gambrinuska
25. bře 2014

@parisek velká gratulace, koukej se šetřit 😉 a posílat jim dobroty 😵 😵 😵

parisek
25. bře 2014

@gambrinuska děkuji, tak o dobroty už teď si řeknou sami, když začínám mít hlad tak se mi udělá špatně na omdlení, na zvracení a mám zimnici, takže jim tam musím něco poslat a po chvilce to přejde 😀 takže už od teď jsou náročné 😀 😀

amy75
28. bře 2014

@parisek Moc, moc, moc gratuluji 🙂 Je to nádherný 🙂

parisek
29. bře 2014

@amy75 děkuji moc. Je to krásný !!! Až na to , že je mi pořad špatně, tak doufám, že to za nějakou dobu ustoupí.

dajule84
6. dub 2014

@parisek Také se přidávám ke gratulantům a přeji hodně moc zdravíčka.

dajule84
6. dub 2014

Ahoj holky jsem sice teprve skoro 4.týden, ale druhá IUI se povedla. Doktor říkal, že je to zázrak. Manžel měl tentokrát horší spermiogram, ale přesto se to povedlo. Sice ještě nemáme vyhráno. ale budeme doufat, že tentokrát to donosím až do konce. Po těch dvou potratech už nechci ani pomyslet, že by se to mělo opakovat. Tak hlavně všem, kteří se snaží mám možná radu. Celou dobu jsem byla doma, vlastně 4 roky a nikdy to nevyšlo, šla jsem do práce, zhubla jsem, byla jsem mezi lidmi, měla jsem jiné myšlenky a zadařilo se. Úplně jsem změnila svůj život a jsem těhotná. Holky nevzdávejte to, myslím na Vás všechny a mooooc Vám všem držím palečky, aby jste byli už taky konečně šťastné.

gambrinuska
7. dub 2014

@dajule84 všelká gratulace,moc drřím palce at je ted vše v pořádku 😉

parisek
7. dub 2014

@dajule84 Děkuji a taky moooooc gratuluji a ať je vše v pořádku 🙂

adenka84
7. dub 2014

@dajule84 gratuluji... to jsme na tom stejně.. i já otěhotněla po IUI s nedobrými výsledky.. prý též to byl u nás zázrak... konkrítně jsme byli prý v Natu druhý pár, kterému se povedlo s našim spermiogramem otěhotnět... tak možná, že vy jste byli už třetí..
užívej si těhulkování a opatruj se..

gauntes
9. dub 2014

Ahoj, já mám z Natalu jen malou zkušenost z dob našeho rok a půl trvajícího snažení. Podstoupili jsme tehdy několik inseminací, nakonec k nám Eliška přišla sama od sebe 🙂

A mateřství mě úplně pohltilo, ráda bych vás proto pozvala k návštěvě stránek projektu Srdci blíž, který společně s kamarádkou budujeme. Kromě jiného jsme založily šestou podpůrnou skupinku pro kojicí maminky u nás, snad jich bude přibývat (na Slovensku už mají podpůrných skupinek díky působení o. s. Mamila přes 80!). S maminkami, tatínky a jejich dětmi z Plzně a okolí se moc rády potkáme na některé z našich akcí 🙂 Těšíme se na vás! Lucka

http://www.srdcibliz.cz/
https://www.facebook.com/srdcibliz

gauntes
9. dub 2014

A moc všem držím palce, ať se daří podle představ a přání!

slivo255
9. dub 2014

@parisek dakujem ti,rozhodli sme sa ze tam pojdeme,zelam vam vela uspehu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

parisek
13. dub 2014

@slivo255 nemáš za co 🙂 hlavně ať se vám to povede. Budu držet palečky. My už máme těhotenskou průkazku, jupiiiiiii 😀 😀 😀

slivo255
15. dub 2014

@parisek dekuji 🙂 a gratulujem ti 🙂 vetko najlepsie 🙂 dufam ze aj nam sa podary,,

beruskkka
17. dub 2014

@parisek Ahojky, tak jak se daří, už je Ti lépe? Ty bláho to utíká, už jsi ve 12tt, nemohu tomu ani uvěřit, jak to letí, tak si to užívej plnými doušky 🙂 Tinkka

beruskkka
17. dub 2014

Ahoj Amy a co Ty, jak se daří Tobě? Jinak všem přeji pěkné Velikonoce a pěknou pomlázku 😎

parisek
17. dub 2014

@beruskkka Ahojky. To ano, utíká to rychle a i bříško mi roste dost rychle, už teď mám bříško jako v 5 měsíci. Ale tady mi to počítá o něco dříve, teď končím 11 týden a už se docela těším až vysadím všechny léky příští týden ☹ Je mi lepe než na začátku, ale ještě občas mi dávají mrňouskové zabrat 🙂 Tobě už se to taky blíží, už v květnu jdeš na to, že? To bude dobrý, teď už to musí vyjít 🙂 Bereš nějaké vitaminy ? Já jsem pila nosifol, a snažila jsem se cvičit pánev a břicho min.15-30 min. vždycky před televizi 😀 Já vás pořad sleduji a moc vám držím palce protože vím jaky to je a čím procházíte a čekám na dobré zpravičky 🙂