Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

amy75
7. čer 2015

@beruskkka Naše štěstíčko .-*

amy75
7. čer 2015
alba1
7. čer 2015

@amy75 moooc děkuji 🙂 a vaše malinká si to místo tady dokázala taky vybojovat...tak doufám, že už se na nás štěstí obrátí a vyjde to :D bohužel můj muž musí opět podstoupit operaci MESA TESE... ☹ TAK SNAD TO VE STŘEDU VŠE DOBŘE DOPADNE...mám strach o něj...ale věřím, že je v těch nejlepších rukách...

beruskkka
8. čer 2015

Holky moc Vám děkuji, malá je zlatíčko moje, je moc hodná, jen to kojení, kdyby se zlepšílo, byla bych nejspokojenější ....

@alba1 Udělali jste moc dobře, ve Smetance se Vám určitě zadaří, věřím tomu, jsou tam fakt dobří...držím palce a dej vědět co a jak ju....

beruskkka
8. čer 2015

@amy75 Tak ta je náááááádhernááááááá, taková sluníčková, moc se Vám povedla....

amy75
11. čer 2015

@beruskkka Děkujeme moc, je to malej smíšek, naše láska :-* Ono to uteče a Natálka se na vás taky bude smát s pusou od ucha k uchu 🙂 Jo a od pondělí máme náušničky 😉

amy75
11. čer 2015

@alba1 Je to naše bojovnice šikovná 🙂 No a jak jste dopadli? Chudák manžel, au auuu .... vidíš a já si doteď myslela, že chlap může absolvovat MASA TESE jen jednou ...

alba1
11. čer 2015

@amy75 je to tak jak říkáš, je to zákrok, který se provádí jen jednou za život....ale udělali vyjímku...samozřejmě to nese po druhé riziko, že se nic nenajde, kvůli jizvám z první MESA TESE...takže včera mi odebrali 24 folikulů, 15 oplodnili ....a dnes jich zůstalo 13...a ted musíme čekat do pondělí, kolik bojovníčků zůstane...tak držíme pěsti, aby už to bylo úspěšné....zatím mi po OPU bolí břicho, ale zatím to jde...akorát můj muž nemůže chodit ani sedět...

alba1
15. čer 2015

Ahojky holky 🙂 tak dnes ET...nakonec máme zavedenou 1 blastocystu a 3 do mrazáčku 🙂 (ale ty už určitě nebudeme potřebovat) protože ted to vyjde 🙂 ted to čekání do testu...

l.u.c.i.e
16. čer 2015

@alba1, držím palečky, aby jsi brzo hlásila //. To čekání je dlouhé, ale výsledek bude stát za to 🙂 Mrazáčky určitě využijete, až budete chtít další mimčo. Klidně bych šla do třetího, kdyby to šlo. 🙂

amy75
16. čer 2015

@alba1 super zpráva, držíme se Sophi moc moc moc všechny palce co máme 🙂 Vyjde to! 🙂

alba1
16. čer 2015

@l.u.c.i.e
@amy75 děkujeme moooc za podporu a věříme, že to vyjde :D

alba1
24. čer 2015

@amy75
@l.u.c.i.e AHOJ HOLKY, tak jsem nevydržela a testovala ne z ranní moči...ale ted, bohužel úplně sněhobílo...mám sice testovat až v pondělí, ale dnes je to 9. den, to už by tam přece alespon duch musel být ☹

l.u.c.i.e
24. čer 2015

@alba1, klid. To ještě nic neznamená. Je brzo. Uvidíš, že za 2 dny bude dušík. Nestresuj se 🙂 Držím palečky, aby na tebe vykouklli //.

alba1
24. čer 2015

@l.u.c.i.e kéž by jsi měla Lucy pravdu....bych se začala snad i modlit...

amy75
24. čer 2015

@alba1 jak píše Lucka, zatím klíííííd 🙂 Já např. měla 9-tý den téměř neviditelného ducha, že jsem ho pomalu lovila pod lupou.... Buď v pohodě, držím palečky 🙂

l.u.c.i.e
26. čer 2015

@alba1, tak co? Myslím na tebe a držím palečky.

alba1
26. čer 2015

@l.u.c.i.e Ahoj Lucy, tak bohužel ani tentokrát tam // nejsou ☹ ☹ ☹ já už nevím , co dál... ☹ ☹ ☹

amy75
26. čer 2015

@alba1 achjo,tak jsem dnes také čekala lepší zprávu... přesně vím, jak se cítíš, jak ti je.... ☹ Ale zase máte tři krásné mrazáčky a jeden z nich určitě bude ten pravý 😉 Držím palce do dalšího boje, drž se.

alba1
26. čer 2015

@amy75 nevím co dál....nevím jestli má imuno smysl, když už máme embryjka...a další materiál prostě od muže nezískáme...

amy75
26. čer 2015

@alba1 kruciš, no nevím co na to říct, ani co poradit... To, že chlap nemůže absolvovat běžný spg, je prostěproblém... A vy nemáte vůbec udělané imuno a genetiku? Myslím tím alespoň u tebe. Věř mrazáčkům, zkus to ... A ke komu vlastně ve Smetance chodíš?

alba1
26. čer 2015

@amy75 ve Smetance Dr. Vlček...ne nemáme ani genetiku ani imuno...protože spermie prostě nemáme možnost nijak jinak než operativně získat......jedině že mi preventivně nasadí prednison...

l.u.c.i.e
26. čer 2015

@alba1. to je mi moc líto ☹ Ach jo, čekala jsem, že se pochlubíš pozitivním testem.
Proč jste si nenechali udělat genetiku a imuno? Jakto, že ti prednison nenasadili preventivně? Já jsem ho po nezdařilém IVF brala preventivně až do 12 týdne.
Nebo se, máte mrazáčky, tak si nech zavést 2 kousky, je větší naděje na uchycení. Držím palečky, ať máte zmraženého bojovníčka. Klidně se vybreč, ale nevzdávej to!!!

amy75
26. čer 2015

@alba1 Hm, to je blbý, že nemáte imuno ani genetiku, ale my jsme jí absolvovali taky až po prvním nezdařeném IVF... Ono vlastně u vás chlapa ani řešit nejde, jedině tebe... Ono je to těžký, kdyby člověk věděl, co mu pomůže...ach jo. Mě třeba na imunologii našla paní doktorka Ulčová-Gallová, že si tvořím protilátky proti obalu embrya, takže u mě Prednison smysl měl + myslím, že byly nějaké injekce před ET, ale to už bych se musela podívat do papírů. Můj názor - i když už embryjka máte hotová, asi bych tu imuno zkusila. Prostě bych zkusila vše co se ještě dá... A jak píše Lucka, nevzdávej to!

alba1
26. čer 2015

@amy75
@l.u.c.i.e holky moooc děkuji....manžel je skvělý, tam se vybrečet mám kde...rameno vždy k dispozici, alejen vy víte, čím si člověk při neúspěchu prochází....děkuju moooc

l.u.c.i.e
27. čer 2015

@alba1, neboj, každá jsem si tím prošly, tak víme o čem ta bolest je. Časem ustoupí a bude snaha o další boj. Věřím, že to vyjde. Musí!!! Zkuste proto udělat maximum.

amy75
27. čer 2015

@alba1 Je fajn, že je ti manžel oporou,ne každý chlap toto zvládá.

alba1
27. čer 2015

@amy75
@l.u.c.i.e holky a pokud bych si teda řekla o tu imunologii, co zjistí jen z krve? když sperma odevzdat nemůžeme? a co zjistí na genetice? tam taky krev? nebo jen pohovor?

l.u.c.i.e
27. čer 2015

@alba1, když jsem byla na genetice, tak nám oběma brali krev a dělali jsme dlouhý rozhovor + rodokmen příbuzenstva. Na výsledky krve se čekalo myslím přes měsíc. Manžel tehdy odevzdal i spermiogram, ale ten podle mě s tím moc nesouvisel.
Na imunologii jsem nebyla, i když mě to doktor Švábek navrhnul, ale druhým dechem dodal, že by mi stejně předepsali jen Prednison, který mě dají sami preventivně. Jak říkám někomu na imunologie pomohla. Já neporadím, protože jsem nakonec naní nešla.

alba1
27. čer 2015

@l.u.c.i.e oki Luci děkuji moooc zkusím se s nima domluvit, vím,že jsem ten prednison měla před tím posledním Ketem, ale nevím zda to mělo nějaký vliv brala jsem ho strašně krátce, tak nevím zda to fungovalo...no asi ne...