Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
27. čer 2015

@alba1, já jsem ho začala brát hned po Opu a vysazovala ve 12 tt. U Matěje jsem ho neměla, to až po tom nezdařilém IVF. Mimčo se sice uchytilo, ale zase hned pustilo, takže mi jen sledovali klesajicí hcg. Ještě, že tak a nemusela jsem na vyčištění. Proto jsem pak měla Prednison a injekce na ředění krve + kyselinu listovou a vitamíny.

amy75
8. črc 2015

@alba1 Ahoj, tak jak to s vámi vypadá?

alba1
8. črc 2015

@amy75 ahoj Amy, tak ted čekám na msa jdeme na ket...ve smetance mají jeden cyklus mezi...tak říkali, že nemáme propadat depresím, že máme ještě 3 mrazáčky...no takže to vidím tak kolem půlky srpna ket...jinak řekl, že u nás imuno a genetika je k ničemu...že vždyy když se něco zjistí dostanou fraxiparin a prednison...fraxiparin mám tak jako tak takže ještě prednison...

l.u.c.i.e
8. črc 2015

@alba1, tak to držím palečky, aby KET byl úspěšný. Flaxiparín + Prednison jsem u Marečka taky měla až do 12 tt 🙂 Věřím, že to tentokrát vyjde. 😉

amy75
11. črc 2015

@alba1 Aha... no, nám to o Prednisonu (popř. Medrolu) říkala Dr. ve Smetance také a v Natu jsem ho též měla preventivně. Na jednu stranu si člověk říká, že má JEŠTĚ tři mrazáčky a na druhou jsou to JEN tři mrazáčci... U vás je to právě horší o to, že už nemůžete udělat další odběr spg. Každopádně už teď moc a moc držím palce aby to klaplo 🙂

alba1
11. črc 2015

@amy75
@l.u.c.i.e jste zlaté :D moc děkuju za podporu.... :D ted čekám na ms a pak se začne plánovat ket 🙂 ještě jsme se dozvěděli, že zamrazili izbytek tkáně z toho zákroku, samozřejmě nezaručí zda tam nějaká spermie je, ale šance zde je...to v Natalartu prostě posrali...a vyhodili to :(

l.u.c.i.e
11. črc 2015

@alba1, to jsou dobré zprávy 🙂 Držím palečky, abyste to nemuseli použít, ale je skvělé, že to zamrazili. Asi s tím mají větší zkušenosti než Natalart. Teď si při KET necháš vložit 2, aby byla větší šance na otěhotnění?

alba1
12. črc 2015

@l.u.c.i.e ne luci jen 1...ta šance se zvyšuje jem o 5% a nedoporučují mi to....

amy75
12. črc 2015

@alba1 No, to je zajímavý s tou tkání.... Je vidět, že jsou to opravdu odborníci na svém místě 🙂 Já na Smetanku nedám dopustit a bude mě ještě hodně hodně dlouho mrzet, že jsem hned nešli k nim, mohli jsme si ušetřit dosttrápení a slz a taky hodně peněz.... Nikdy jim nepřestanu být vděčná za malou ♡

amy75
12. črc 2015

@alba1 jo jo, ten rozdíl v procentech je téměř nepatrný ...Já jsem i slyšela nebo četla - už nevím, že při vkladu dvou embryi, kdyz to spatne z nich odchazi, tak s sebou muze vzit i to zdrave, ktete ma sanci na uchyceni ... le co je na tom pravdy, nevim ...

l.u.c.i.e
13. črc 2015

@amy75
@alba1, já jsem si nechala u 1. a 3. IVF zanést vždy 2 embryjka a vždy se mi jedno uchytilo a z nich mám kluky. U 2. IVF jsem měla jen 1 embryjko a po zachycení se hned pustilo. Sledovali mi už jen klesajicí hcg.

marrys
5. srp 2015

ahoj holky. prvně píšu do diskuse 🙂 chci se podělit o své zkušenosti s Natalartem a centrem na náměstí v Plzni, jak vy tady říkáte Smetanka. u nás to bylo tak....od zimy 2012 jsme dojížděli do Natalartu. celkem jsme zde podstoupili dva cykly, přičemž v rámci prvního došlo i na KET. Ačkoliv vždycky všechno vypadalo pozitivně, žádnej velkej problém, nic co by naznačovalo, že to vyjít nemá. ale....nevyšlo nám to ani jednou. Prostě vždycky negativní test. Poslední pokus tady proběhl na podzim 2013. Pak byla pauza, a na třetí cyklus jsem zavelela, že je čas na změnu, a zkusíme Smetanku. No a co se nestalo. První pokus a hned úspěšnej. Teď jsem v pátym měsíci. Takže za mě doporučuju Smetanku. Nevim, co přesně přispělo k úspěchu (jestli jiný léky, jinej postup než v Natalu), ale je to 🙂

adenka84
29. bře 2016

po dlouhé době nakukuji.. a musím tedy říct, že moc nechápu proč jsem do té skupinky taháte stále více Smetánku.. na to je tu jiná skupinka...
tohle je vyloženě o zkušenostech z Natu.. tak to respektujte a neodrazujte tak od něj..
stejně jak vy jste přešly z Natu do Smetánky tak spoustu mých známých to udělal na opak ve Smetánce nic v Natu ihned.. není to o tom,,že ve Smetánce jsou lepší..to určitě ne.. je to jen o vaší psychice. o pocitu udělat změnu když se nikde nezadaří.. o ničem jiném..
dost mě tohle rozčiluje když nikdo plete něco jiného tam kam to nepatří...

verunkablack
1. čer 2016

Dobrý den, je tu některá z Vás, co teď byla na IVF v Natalartu?

laura1972
12. črc 2016

Ahoj holky mám takový dotaz. Byli jsme na genetice v Plzni na spermiogramu a dali nám doporučení na inseminaci. Tedy IUI, dělá se to v Plzni? Děkuji za odpovědi 🙂

jaroslavasv
21. črc 2016

@laura1972
ahoj, ano. Natalart to dela.

maja37
20. lis 2016

ahoj, Já byla 3x na IUI, úspěšnost je tak 10%, tak víc jsem nezkoušela.. -stojí 500 kč/ pokus..nechala jsem si vyšetřit průchodnost vejcovodu-to stojí 1500 kč..nakonec jsem byla i na imunologii u Dr. Ulčové v přízemí na Genetice..- moc výborná paní ! vše v pořádku, spermiogram taky..ale po 3 letech snažení a mému věku 36 jsme na nic nečekali a šli na ET-uchytilo se, ale měla jsem hyperstimulační syndrom (pozor na ty injekce) a po 10 dnech to ebmryjko vzdalo...další KET se nepovedl, chodila jsem do práce a měla stres..druhý KET se povedl, odpočívala jsem doma..a už se těšíme na dvojčátka..chce to klid a největší potvora je hlava... Jinak v Natalartu spokojenost,výborné sestry, dr. Švábek, Rokyta-výborní,ani Bouše není špatný-trochu morous, ale zná a umí,nenechte se odradit,že je takový suchar..můžu podat více referencí, zkušeností, kdyby někdo chtěl.... miminkům zdar! 🙂

lucka6969
5. led 2017

Ahoj holky, nevíte? ...kdyz máme v Natalartu zamražená dvě embrijka, mrazí je po jednom nebo najednou? Vůbec mě nenapadlo se zeptat, ale asi po jednom?

maja37
6. led 2017

@lucka6969
Já měla 15 blastocyt, jedno zavedli čerstvé a dalších 8 zamrazili s tím,že jich mám dost,že to stačí...3 embryjka po dvou a 2 po jednom. Takto mi to oznámili, neptali se..Pokud jich je víc, tak je zřejmě dávají po dvou, ale pokud máš jen dvě předpokládám, že je zamrazili po jednom, abys měla 2 pokusy. Jinak by asi museli rozmrazit obě najednou...

lucka6969
6. led 2017

@maja37 jj, taky si myslím... děkuju

lucka6969
6. led 2017

@maja37
@maja37 jinak, 15 blast fakt husty 👍 povedlo se?

sonisek
19. říj 2017

Ahojky,je tu někdo,kdo sem chodí? ;)

maja37
20. říj 2017

@lucka6969 povedlo, dvojčátkům je už 8 měsíců ❤

nancy5
21. lis 2017

@sonisek
My!! Už od srpna, Ivf nás teprve čeká.

sonisek
21. lis 2017

@nancy5 a kdy pujdete,už víš?

nancy5
22. lis 2017

Nene, zitra jdeme na konzultaci, tak nam tam vse reknou, plan je stihnout jeste prosinec...

sonisek
23. lis 2017

Holky,to je muj balzám! Jsem se stavila chvilku u největšího našeho rybníka,že nacerpam sluníčka,mam to busem 10min od bbaraku, a oni mi volali,že jestli chci,mám dneska zůstat doma 🙂 Ať žije sluníčkový den 🙂

sonisek
23. lis 2017

Sem to nepatřilo,ale to je jedno 🙂

nancy5
28. lis 2017

Tak my máme před sebou poslední kontrolu před a za cca 2dny bych měla začít se stimulací.
Ještě někdo teď začíná v Natu?

ovecka14
3. bře 2018

Ahoj, chodi sem jeste nekdo? Za 14 dni začínám s dlouhým protokolem v Natu.. Mam ale hrůzu z Ohss.. Jak to tam chodi kdyz ohss prijde? Nekde jsem četla ze je možné chodit na kapacky primo do centra, ze nemusi ležet v nemocnici.. Je tahle moznost i v Natu?