Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
7. zář 2009

Ahoj Oriolko, s PCO ti neporadím, protože same nevím co toje. Ale NAtalart ti vřele doporučuji. Pokud se rozhodneš jít někam léčit, tak jdi určitě tam. Jsou tam moc hodný a příjemný páni doktoři...
Já tam podstupoval IUI 3x bohužel neúspěšně, ale to neznamená, že to tobě nemusí vyjít... 😉 Můj manžel měl také problémy se spermiemi, jednou to bylo dobrý pak zas horší... Na genetice u Lošana doporučili manželovi užívat vitamíny na zlepšení spermiogramu,jmenovali se Energimani. Je pravda, že po nich se to zlepšilo a pak jsme na doporučení mého gynekologa začali chodit do Natalartu....
Držím ti palce ať vám to brzy vyjde... 🙂

Markét, ještě jsem netestila.Nemám odvahu to ještě zkoušet! Mám strach, že tam nic nebude, bojím se co bude dál, jak to budu zvláda, když to nevyjde.... ☹
Ve středu nebo možná zítra, pokud dostanu odvahu to zkusím..
Mějte se krásně holky ahoj... 😅

marketa137
7. zář 2009

Oriolku děkuji za vysvětlení 😉, tak pokud je špatná pohyblivost tak bych to viděla spíš na IVF + ICSI. Přece jenom je tam větší šance na úspěch. Já jsem tam te´d volala sama a vezmou i bez doporučení. stejně si tam všechny vyšetření dělají sami. Tak uvidíte co na genetice za 2 měsíce a pak bych už šla rovnou do natalartu a tam určitě pomůžou 🙂 .
Adenko tak to jeseš dobrá, já se znam že bych už testila 8-10 den 😉, máš pravdu že je to blbý pocit a strach že to nevyšlo 😒 ale bu´d se mimísci zakousli a jsou tam nebo to nezvládli. ale alespoň 1 by mohl zůstat ne 🙂 . Držim palce a pak dej vědět 😉

adenka84
7. zář 2009

Markét, kéž by jsi měla pravdu a alespoň jeden by se uchytil...Byla bych šťastná jako blecha a kdyby se chytili oba tak ještě ěťastnější s manželem si totiž přejem dvojčátka... 🙂

gab123
7. zář 2009

oriolka já ti taky neporadím vůbec nemám s tvojí skartkou skušenosti!,ale natalart vřela můžu doporučit!jsem tam moc spokojená!Jen jedna sestra je tam nepříjemná,ale ta se vždy zmákne 😉

adenka neboj se 🙂nějak vše dopadne třeba fakt se chytili 2 a budeš stoho paf moc bychti to přála!

renap
7. zář 2009

Ahoj,zase jsem se dostala k PC,koukam že Adenka ještě netestovala,kolikátý den po OPU jsi? Ajak se cítíš ? Jo ,a jsem ze Stoda,tak jsme se možná už někde viděli.
Oriolko,v Natalartu jsou skvělí,tam otěhotní každá 😀 S tím PCO nevim,ale myslim jestli to nemá Terka,tak až se vrátí z Kuby,tak Ti ti určitě vysvětlí,jestli se teda nepletu,abych jí tu ještě nevymyslela nějakou novou diagnozu.

adenka84
7. zář 2009

Ahoj holky, tak už ani testit nebudu, protože vím už jak to dopadlo, je to bohužel bez úspěchu. ☹ Dnes odpoledne jsem začala krvácet, sice slabě, ale do rána se to určitě rozjede. 😒 Jsem z toho stašně moc zklamaná. ☹ Myslela jsem, že už to konečně vyjde, ale zárověň jsem se strašně bála. 😒 Zkrátka je to na prd...
Manžel říká, že to třeba nic neznamená, a že se to do rána zastaví...Kéž by měl pravdu 😒

marketa137
7. zář 2009

jemě to líto ale hlavně nevysazuj zatim léky a zítra zkus zavolat do natalartu, pokud špiníš to bývá. nesmíš začít klasicky krvácet 😒 . A jestli máte mrazáčky tak třeba vyjde nějaký sněhuláček 🙂 . tak se drž a ráno uvidíš 😉

adenka84
7. zář 2009

Díky za podporu.
Markét ty myslíš, že mám stále brát Utroš i když krvácim?
Do Natalartu volat nebudu, pojedem tam ve čtvrtek tak jak máme. Chci se s nimi stejně domluvit jak budem dál pokračovat.

marketa137
7. zář 2009

Já bych ho brala, zítra zklus test a pokud budu jen / tak ho vysaď 😒 . je mě to líto, fakt jsem myslela že to vyjde ☹

adenka84
7. zář 2009

Hm, to já taky...

gab123
7. zář 2009

adenka ještě ho ber to nemusí ještě nic znamenat tělo je občas nevypitatelné!Drž se! já taky špinila měla jsem menstruační křeče pak do rána vše ustalo a bylo to!Nebud smutná!!! 😉

gab123
8. zář 2009

adenka tak jak?

adenka84
8. zář 2009

Ahoj Gab, neustalo to a ani se to ještě pořádně nerozjelo.Dělala jsem si znovu ráno test, byl negativní. Bohužel...

adenka84
8. zář 2009

Holky měla jste některá z vás prodlouženou kultivaci? Pokud ano, kolik jste za ni Natalartu platili?Díky moc.

adenka84
8. zář 2009

Ahoj holky, kde všechny jste...
Terka 7974 se už dlouho neozvala a Michamicha taky...
Mějte se přeji dobrou noc...

tereza7974
8. zář 2009

Ahoj holky, už jsem tady. Moc se omlouvam, že sem moc často nechodim, ale to víte začala škola a s ní i starosti. Aduško, moc mi mrzí, že test vyšel negativní ☹ Ale neboj, ještě máš naději a to je hlavní. Když je naděje, tak je chuť to nevzdat, že jo? 🙂 Napiš, že jo 🙂

Ahoj Oriolka, já mam taky PCO. Myslím si, že pokud půjdeš do centra, tak vám IUI asi nedoporučí vzhledem k manželovo spermiu. Já tedy mam 1 IUI za sebou, kontrolovali na ultrazvuku, jestli nějaký ten folikul by mohl prasknout a pak teprve nám řekli, že IUI zkusíme.

adenka84
9. zář 2009

Ahoj holky, dnes mám opět náladu naprd. včera to bylo lepší, dnes jsem zase do toho spadla. Dozvěděla jsem se, že moje nej kámarádka čeká Baby. Vůbec to nechápu, ještě před měsícem mi brečela na ramenou, že se se svým mužem rozvede. Vůbec jim to neklapalo, skoro vůbec spolu nespali. Navíc on děti ještě nechtěl. Udělala to mazaně, vysadila prášky nic mu neřekla a teď si myslí, že přícho miminka vše urovná. přála bych jí to, ale pokud to tak její manžel nevezme tak potom chudák dítě.... 😒

adenka84
9. zář 2009

Terezko, ti víš, že to nevzdám. Je to zklamání, ale mi budeme bojovat dál. Musíme být silný a věřit, ono určitě jednou vyjde...Jěště, že mám manžela, je pro mě velkou oporou.
Zítra jedeme do Natalartu se domluvi na další IVF. Doufám, že bude co nejdříve, nejlépe hned další měsíc.Nechceme dlouho čekat. Kdyby to nevišlo ani na podruhé tak už by jsme si dali na nějaký čas pauzu.Stejně by nám nezbyli už žádná vajíčka a tak bychom museli začít od úplného začátku... 😒

adenka84
10. zář 2009

Ahoj holky. Tak dnes jsem byla v Natalartu. Vzali mi krev, co kdyby náhodou. samozhřejmně, že nic. Objednali nás na UTZ 21.9. pokud bude vše v pořádku udělají mi KET ještě tenhle měsíc. Pokud ne tak mi nasadí nějaké hormony a na Ket bych šla až v říjnu. Což není tak dlouhá doba. Jsme rádi, že nemusíme dlouho čekat. Už jsem celkem z toho venku. a mám opět náladu a hlavně sílu bojovat dál....
Mějte se krásně papa.
Kdypak se k nám asi vrátí Terezka....

gab123
10. zář 2009

adenka tak to mi mrzí,že nic ☹ ☹ ☹
holka nevěš hlavu,dej tomu čas!Jsem ráda,že jsi silná a máš chut dál bojovat to je nejlepší co můžeš dělat!
já to po 2 potratech byla taky špatná a pak když jsme byli po všech vyšetřeních a obíhání a mohli jsme začít znovu byla jsem plná síly a vyšlo to!Drž se 🙂 🙂

adenka84
10. zář 2009

Přesně tak, to že půjdem brzy na další pokus mě uklidnilo. Největší strach jsem měla z toho, že budeme čekat třeba půl roku. To by mně na psychice vůbec nepřidalo. Teď jsem docela v pohodě....Těším se na další pokus, tentokrát budu, ale odpočívat, alespoň ty první dny. Vůbec jsem teď ze začátku neležela ani neodpočívala. Stále jsem někde trajdala, myslela jsem, že se odreaguje a hlavně, že mi čekání rychle uteče. Možná to byla právě ta chyba.... Uvidíme....
Holky mějte se jdu čučet na Ordinaci..

vendulak
11. zář 2009

Ahojte holky. Mohla bych se mezi vás přidat? 🙂 Dneska nás můj gyndař odeslal do NatalArtu, tak z toho mám smíšené pocity, na jednu stranu radost, že se někam pohneme a na druhou stranu hrozný strach ☹ .

adenka84
11. zář 2009

Ahoj Vendulák, vítej mezi nás. Nemusíš se vůbec ničeho bát. V Natalartu jsi v dobrých rukou. Jsou tam moc milí páni doktoři. Určitě se budou snažit vám pomoci. Jaké máte problémy? Pokud se chceš na něco zeptat, můžeš ráda ti pomohu, když budu vědět. A pokud ne já tak holky ti určitě také rádi poradí.

vendulak
11. zář 2009

Adenko díky! Jinak my se snažili o miminko už rok a půl, a nic ☹ . Já mám problémy docela s cyklama, po HA sem nedostávala vůbec menzes, pak to pan doktor nějak rozgungoval Proverou a teď už zase nefunguju, ani ovulace ani menzes ☹ ale jinak žádný vyšetření nemám. Jen přítel byl na spermiu, už na začátku června a zjistili mu asthenospermii. Jinak se spíš i trochu bojím co tam na moji váhu, sem trochu baculka ☹ .
Jinak já vůbec netuším co nás tam bude čekat. Dělali vám ze začátku nějaká vyšetření? Jaká? Nebo i co vůbec první návštěva? jak to probíhá? Díky moc 😉

terka82
11. zář 2009

ahoj holky.
jsem doma. zítra odpoledne vás snad stihnu dočíst. jen jsem v rychlosti nakoukla co Aduš... ☹ Moc mi to mrzí, že se nezadařilo, ale máte mrazáčky, tak to určitě půjde

adenka84
12. zář 2009

Ahoj Terezko, vítáme tě doma. Doufám, že dovolená byla super a že jste si ji užili. Mussíš nám napsat jake to tam bylo.

adenka84
12. zář 2009

Ahoj Vendulák, omlouvám se, že ti odepisuji tak pozdě.

Na první den v Natalrtu, je formou pohovoru. Budou se vás ptát na váš zdravotní stav, prodělané nemoci, operace, alergie, na tvůj cyklus atd. Odeberou vám krev, bude ji trochu více než obvykle, ale bude to rychlé...
Manžela objednají na spermiogram. Tebe čeká prohlídka, cytologie, kultivace + UTZ. Mě prohlíželi až další návštěvu poprvé jsem zrovna menstrulovala. Až budou výsledky tak si vás pozvou. S konzultujete to a nvrhnou vám léčbu..
Neboj oni vám pomohou, jsou hodní v šichni 3 páni doktoři a sestřičky taky. Mají s léčbou neplodnosti letité zkušenosti. Chce to jen věřit a důvěřovat jim.
My tomu také věříme, i když se zatím bohužel nedaří....

terka82
12. zář 2009

Tak vás jdu dočíst. 🙂

Renap co to album? Ještě se pořád nedaří fotky zmenšit?
To je super, že se Anežce procházky líbí.
Teda ty máš pamatováka na diagnozy.😀

Markét pěkná fotka. 😉

Oriolka myslim, že PCO mam taky, ale nikdy jsem se zrovna po téhle diagnoze nepídila, takže ti moc neporadim. A silná si teda taky nějak extrémě nepřipadam. 😒
Nat. můžu také doporučit.
Držim palce, ať se brzo zadaří. 🙂

Aduš prodlouženou kultivaci jsem neměla. Cena myslim kolem 4000, ale je to jen odhad. Nevim jestli si to pamatuju přesně.
Jsem ráda, že ses z toho takhle oklepala. Hurá do dalšího pokusu. DOufam, že se k tobě co nejdříve přidam. Ve středu jedem na krev, kvůli té infekci, tak snad už bude vše v pořádku...😔
Dík za přivítání. Jdu zkouknout večeři a pak vám popíšu dovču. 🙂

Vendulak vítej. Nat. se neboj, jsou tam moc hodní a pomůžou vám. 😉

adenka84
12. zář 2009

Díky Tery, už se těším na tvé zážitky.

terka82
12. zář 2009

Takže dovolená byla:
Letadlo-strach jsem měla šílenej, špatně mi nebylo. V Havaně jsme přistávali v bouřce, to jsem měla fakt bobky a cestou zpět to zase byla furt samá turbulence, takže masakr. Ale přežili jsme. Uffff.
Moře-krásný, teploučký, hodně pozvolný a jako rybník.
Jídlo-děs, opravdu chutně jsme se najedli jen jednou a to bylo kuře a brambory. 😀 Jinak to bylo furt to samý, výběr nic moc a hlavně to bylo většinou studený. 😖 A obsluha se taky zrovna nepřetrhla, pokud jim člověk hned na začátku něco nenacpal do kapsy. Holt jiný kraj...
Hotel-4 hvězdy tam nic neznamenají. Tam je to podle ceny, ale na přespání to bohatě stačilo. Stejně mi tam spát nešlo. Měli jsme přes silnici restauraci kde byl každý večer mezi 20.00-02.00 mejdan, takže kravál docela slušnej(ale manža u toho v klidu chrupkal). Nevim jestli to bylo tim časovým posunem, ale prostě mi tam spát nešlo. Jsem se budila celou noc. 😠
Výlety-super, byli jsme na třech. Jezdili jsme v jeepu, na člunech, kluci se potápěli, koupali jsme se v jeskyni, taky s delfínem, jezdili jsme na katamaránu(trošku jsme si připlatili a měli jsme ho celý jen pro 4 lidi + kapitán a jeden na obsluhu). A výlet do Havany - to jsme teda čuměli. Tam jim to brzo spadne na hlavu. Fakt horší jak v CHánově. V centru města památky, naproti nim baráky ošuntělé, všude bordel,smrad a mezi tim si na balkoně suší prádlo. Každej šmejd chce nějaký prachy, žebraj, no humáč...
Užili jsme si to i přes ty zápory to byla moc fajn dovča, je to prosně o něčem jiným, lidi tam žijou jinak, mají jiné priority a spoustu věcí prostě vůbec neřeší. No jsem ráda, že jsem doma a že bydlim tady... 😀