Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

janinam
2. pro 2009

Ahoj holky,

Micha i já se přidávám ke gratulacím, držím palce, ať je vše v pořádku. Opatruj se 🙂

I mě čeká příští týden první návštěva, tak to tam bude opravdu narváno 🙂. Nějak rychle to uteklo, vždyť jsem se nedávno objednávala 😀 Dám vám vědět, jaký tam na mě udělali dojem 🙂

jana8
2. pro 2009

Ahoj holky,
mám na Vás jednu otázku....jak jsem Vám psala,tak v noci z 27-28.11. se mi rozjela ms,tak se to počítá že 1.den ms je 28.11.? Já si to totiž špatně zaznačila do notisku a teď mně napadlo,že jsem i špatně objednaná....měla jsem se objednat na 12DC a to je 9.12. a ne 8.12. jak jsem jim to v Nat. řekla.... 😖 ....holky poraďte mám tam zavolat a přeobjednat se o den....???

terka82
2. pro 2009

Ahoj ženský 😀

Micha myslim, že číslo nikomu nedala, nebo o tom tady ani nepsala. Škoda, těhule před porodem by měly číslo rozdávat povinně. 😀 Snad napíše aspoň manžel.

Janinam tak přístí týden budem očekávat první dojmy a snad budou jen příjemné. 😉

Jani jj, první den by měl být 28.11. Ty máš jít na UTZ před IUI? A kdy jsi měla ovulku minule?

michamicha
2. pro 2009

jani, podle mě ten jeden den nehraje roli 😉 když bude folík menší, tak tě objednají na další utz třeba za 2-3 dny. teda pokud nebude moc malý jako jsem to měla já při první stimulce na IUI, to jsme to rovnou vzdali, protože clostil jsem mohla brát max. 5 dní ☹

ale určitě bych se nepřeobjednávala pokud je to + - jeden den 😉

jana8
2. pro 2009

Tak holky,minule jsem měla jít na UTZ 13DC,ale vyšlo to na sobotu,tak mě objednali na pátek - 12DC a folík byl 20x23mm tak IUI byla v ten den jen mi píchli pregnyl ráno a na obed jsem to měla za sebou....a ted jsem se teda nedopatřením objednala na 11DC....tak nevím...protože mi máme příští týden noční a přítel řekl,že mi noc předtým nejel do práce,a já bych nejela asi po tom....nevím poraďte....jenže nedá se to naplánovat jestli mi budou dělat 2IUI nebo ne?.....jo a taky mě napadlo,proč mi něco nedali na podporu nebo tak nejako 😉 ...

terka82
2. pro 2009

Jani když jsi měla 12. den tak krásný folík, tak bych to asi taky nechala plavat. Když bude nejhůř, tak tam holt pomažeš druhý den na IUI znova. 😉
Holka, co bys chtěla podporovat, když máš od přírody takhle krásnou ovulku? Buď ráda, že do tebe žádné hormony necpou. 🙂

jana8
2. pro 2009

Terko,to já nevím....to mohla být taky náhoda.... 😖 ......tak uvidíme...nechám to tak....
Jo,ješte jeden dotaz jak se zisťuje průchodnost vejcovodu.....co je to za vyšetření?.....hlavou mi totižto běhá vše možné...já nemám žádná vyšetření za sebou,tak proto....i když ne,že bych se to nejakého hrabala 🙂

terka82
2. pro 2009

Jani příští týden se to dozvíš. Neboj, pokud by doktoři zjistili, že ovulka přirozeně není, tak by ti určitě něco napsali, aby té přírodě trochu pomohli. Ale pokud nebude důvod, tak je zbytečné do sebe něco rvát. 🙂
Průchodnost se zjišťuje laparoskopicky a pak myslim, že to lze zjistit i nějak abmulantně, ale tim jsem neprošla. Možná holky budou vědět.

bubulienka
autor
3. pro 2009

Ahoj holky! Micha moc gratuluju a davej si na sebe pozor! Janim pruchodnost dělaji taky v natalu ja na ni byla dělaji to pod ultrazvukem a netrva to dlouho vstřiknou do tebe kontrastny latku a ta pokud z tebe vyteče tak je maš pruchozi drobet to bolí,ale dá se to vydržet neboj!Vydrželi sme toho snad víc ne!

gambrinuska
3. pro 2009

Micho koukala jsem na tu tvojí dálnici, je úžasná 😉

michamicha
3. pro 2009

ten dnešní testík, viď? zírala jsem na něj jak trubka a nechápala jsem 😀 ale zase jsem o dost klidnější, že HCG určitě roste, když už je takhle tlusťoučká 😵

adenka84
3. pro 2009

Ahoj holky

Micha čárky jsou opravdu krásné, trochu ti je závidím... 😉

Jana8 buď ráda, že takhle krásně reaguješ. Já takhle nereagovala ani po hormonech. IUI mi dělali až 19 den a můj největší folikul byl 19 mm.Doktor spokojený nebyl, ale přesto mi ji udělali. Byllo mi jasný, že to nevyjde, dávali to dost najevo..
Takže buď ráda, že nepotřebuješ léky a že tak krásně přirozeně reaguješ.Podle mě máš velkou šanci po IUI otěhotnět.Možná, že už bryzy budeš následovat Michalku. 🙂 🙂 🙂

michamicha
3. pro 2009

Vlaďko, ale já na tom byla stejně, IUI jsem měla až 18DC a folikul jen 19mm a vyšlo to 😉
takže holky neházejte flintu do žita 😉

adenka84
3. pro 2009

Já flintu do žita nedávám Michalko.Já pevně věřím, že jednou mamkou budu.Jen si zkrátka musím počkat... 😉

adenka84
3. pro 2009

Dobrou noc všem

gambrinuska
3. pro 2009

Je pravda, že ti jí micho taky závidim, ale v dobrém 😉
No já mam dneska náladu dost "žitoházející" a ani nevim proč, ale ségra mi dnes oznámila, že taky začnou zkoušet mimi a mě to nějak přepadlo. Její 22 (v únoru 23) a já vim, že jim to půjde hned jsou mladší atd., mam zní samozřejmě radost, ale nějak mě to zdrblo, jako kdyby mě to měla sebrat a nevim proč, chjo jsem příšerná ☹

adenka84
3. pro 2009

Ahoj Gabrinusko, chápu jaké máš pocity. Mívám je také, je mi taky vždy na nic, když mě nikdo z blýských řekne, že čeká mimi. Přeji jim to, ale nechápu, že nikdo kdo si mimi zas až tolik nepřeje ho zplodí brzy a mi co po něm toužíme , ne a ne!
Možná v tom hraje velkou roli psychika.... I když já se tím poslední dobou moc netrápím. Za celý den si na to nevzpoenu, až když večer usednu k PC a juknu mezi vás....
Jinak příští týden jedeme na tu Genetiku, tak začínám být malinko nervozní..

gambrinuska
3. pro 2009

Mam už to mnohem míň ty nálady, ale občas jsou a je to deprimující ☹ . Už mi tam mohl svítit tt jako Lucii, tak holt pak třeba spolu s tebou a Terkou 😉

adenka84
3. pro 2009

Jednou se určitě všechny dočkáme.
Jak dlouho se vy snažíte?

gambrinuska
3. pro 2009

Oproti vám asi směšně málo, asi tak od března neberu antikoncepci, ale mam problémy s hormonama, PCO a štítkou, hlavně už taky nejsme nejmladší 28/31, ale nejvíc mě asi zdrblo to nevydařené těhu, jinak jsem to zas tak neřešila, až ted
Jak jste na tom vy?

l.u.c.i.e
4. pro 2009

Ahojky holčiny, nesmutněte. Určitě vám v Natalartu taky pomůžou. Gambrinusko, třeba se ani nenadějete a otěhotníte přirozeně až budete moc... Moc vám všem držím palečky. Určitě všechny v roce 2010 budeme maminkami. Musíte věřit. 😉

adenka84
4. pro 2009

Ahoj holky,

Gambrinusko, my se snažíme 3 roky, do Natalartu chodíme od ledna 2009. Taky se léčím se štítnou žlázou, mám ji d dětsví. Při poslední kontrole byla v pořádku.
Myslím, že vy máte stále velkou šanci na přirozené těhotenství. Od března to není zas tak dlouha doba.Určitě se vám brzy zadaří. 😉

terka82
4. pro 2009

Ahoj holky.

Micha krásná dálnice- 😀

Aduško příští rok to jistí. 😉
Musíme tady tu diskuzi trochu rozveselit, abys nesmutnila, když sem nakoukneš.
Příští týden budu držet palce, neboj bude to OK.

Gambrinuska už máš lepší náladu? Snad jo. Já vim, tyhle informace moc nepotěší a jsou i horší. Ale s tim stejně nic neuděláš, tak se tim trap co nejmíň. Mě už tu mohlo svítit 1d a v ložnici mi mohla spinkat malinká holčička, no bohužel... Taky si myslim, že máš ještě velkou šanci na přirozené otěhu. Je fakt brzo na nějaké závěry. Do roka je normální doba. Tak to nevzdávej předem.
My máme za sebou 3,5 roku. Holky, které otěhotněly když my se začali snažit, už jedou druhé kolo a my furt nic. Je to na bednu, ale musíš se snažit na to moc nemyslet, jinak se utrápíš. 😉

Jo a výsledky posledních stěrů........ Tramtarará - všechno už je prý OK. 😵 😵 😵 Se poseru, to jsou nervy furt. 😠 😀
Jdu si najít něco k jídlu. 😀

adenka84
4. pro 2009

Terinko, mám radost i za tebe. Teď už je vše Ok a můžeš se se mnou pustit do dalšího boje. Věřím, že budeme mít vše v pořádku. Třeba začneme spolu. Mě sice čeká vše od začátku, náběry, kultivace, stimulka, odběr bla, bla , bla...Ale možná nám to vyjde na stejnou dobu! Kdy se chystáš na KET?

terka82
4. pro 2009

Aduš dík. 🙂 Mi spadl takovej šutr ze srdce, že to muselo být slyšet až u vás. 🙂 Jo třeba nám to fakt společně vyjde. Mam se objednat 13DC na UTZ, ale s největší pravděpodobností mi to vyjde na Vánoce, takže nic a pokračujeme v lednu. Ale i za ten jsem ráda. 🙂 Tobě to ale zase do transferu rychleji uteče. To já se budu ještě nerovvat jestli vůbec bude ovulka.

adenka84
4. pro 2009

Neboj bude to v pořádku, nikdy se to musí už povést. Myslím, že už čekáme dost dlouho, mohla by přijít na nás už řad,ne?

Já se mám objednat v lednu. Až začnu menstrulovat tak tam mám brnknout. Obávám se, ale že nebudu mít ještě výsledky z imunologie. Tam totiž nejsem ještě ani objednaná, čekám na mrchu. Ta mi měla dorazit cca 9. - 14.12.Tak doufám, že se nebude někde dlouho toulat, ať stihneme do Vánoc, alespoň něco...Blbý je taky, že tam jsou jen v Po a St. Takže když dorazí mrcha ve čtvrtek tak budu muset čekat do Po, abych se mohla objednat. To mi teď dělá největší starost.

Teď jinam...Už máte dárečky pro své bližní?

terka82
4. pro 2009

Nikdy?? To byl určitě překlep, ne? Určitě jsi chtěla říct v lednu. 😀

Přeju ti, ať mrcha dojde co nejideálněji. 😉 A výsledky ať dorazí co nejdříve.

Mam zatim jen CD a 2 trička pro manžu. Víc nic.Se musim polepšit. Co ty?

michamicha
4. pro 2009

ahoj holky, tak to jsem ráda, že se vám to už rýsuje 😵

a k těm dárkům, pro manžela už mám akorát si ještě musí vybrat kapesní nůž, kterej si přeje...
pro synovečky dárečky máme, dostanou hračky 🙂
pro tchýni mám knížku o orchidejích, ona je pěstuje 😉 pro tchána nevím, ale řikali jsme s manžou, že mu asi koupíme vlněný fusky, viděla jsem je na náměstí na trhách, měli pár za 50 kč a jemu se budou hodit až půjde na ryby nebo na hon 😉
no a mým rodičům a sourozencům, ještě koupeno nemám, ale s našima jsme se domluvili, že žádný velký dárky si dávat nebudem, tak si s každým vyměníme lahvinku vína, to samý ségra s manželem, druhá ségra s přítelem nevím - ale asi jim koupím nějakou společenskou hru, ségra alkohol nepije a její přítel je v chlastu zase dost vybíravej, tak radši něco společnýho co užijou 😉, mýmu bráchovi a jeho manželce nevim, moc se s nima nestýkáme a oni jsou spíš přes zvířátka (2 psi, hodně papoušků, potkan, morčata, králící, atd...), tak se švagrovky musim ještě zeptat co by chtěli...
můj druhej brácha, už vůbec nevim... taky se musím nějak nenápadně zeptat 😀
a pak ještě manželovo bratr s ženou, tam už vůbec nevím ☹
manželovo sestře mám představu, čeká mimčo, tak asi něco co by se jí mohlo hodit 😉
ale celkově si s manželovo sourozenci moc dárky nedáváme, tak holt jen nějaký maličkosti...
a letos je ta krize, tak tuplem 😉

ježiš, to jsem se zase rozepsala 😀

jo a největší dárek bude pro všechny naše fotečka z UTZ 😀

adenka84
4. pro 2009

Teda Micha vás je jako psů!!!! 😀
Nás vlastně taky, mám 3 sourozence, 4 synovce a1 neteř. Se sourozenci si už dárky nedáváme. Kupuji pouze mým rodičům, manželovo rodičům, jeho brtrovi - je sám a taky nám dává celkem věcné dary, tak něco na oplátku. No a samozhřejmě dětem, tedy jen těm dvoum nejmladším...
S manželem si koupíme jen nějakou maličkost, dopřáli jsme si poslendí dobou až dost. To co jsme si přáli nejvíc luž víme, že letos opět nedostannem, stejně jako v loni a předloni... ☹ ☹ ☹

Tery to víš, že to bude v lednu 2010, to jsem napsla fakt blbě.... 😀 😀

terka82
4. pro 2009

Už jsem tu. jsem měla hodinu na uchu maminu. Jsme se zase rozkecaly. 😀