Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
17. led 2010

Ahoj cechovanka,

U všech Mudrů jsem byla mockrát.Nejupovídanější je asi Švábek.Bouše je naopak zamlklý.
Rokyta je fajn, poslední dobou jsem si ho oblíbyla a nejraději chodím k němu. Ukecaný se mi zdá dost. Jednou mi vyprávěl, že mají doma hrozný binec, protože předělávají podlahu a tak jsme si notovali, protože v tu dobu to u nás bylo to samé. Dělal mi punkci i zavádění prvních dvou vajíček a byl prima.

Jinak pokud se ti zdá, že nemáš dost informací tak se jich ptej. Oni ti vše rádi vysvětlí. Od toho tam jsou. Já je vždy také zavalím svými otázkami a vždy vše vysvětlí. Neboj se ptát...Pokud se neptáš logicky ti řeknou jen to nejdůležitější a fertik....

Mějte se krásně pa a dobrou noc... 😔

lucinda3
18. led 2010

Dobré ránko!
Moc vás opět po delší době zdravím 🙂 Byla jsem teď nějak mimoň, tak si vás musím dočíst co je nového 😉
Evženka to má koukám za sebou, to je paráda, zase o kousek blíž k cíli!
Terko držím palce ať ms dorazí, to znám když jí zrovna potřebuješ tak nejde a naopak..
Jani8 jak je, Ty jsi po IUI viď, jak se cítíš?
Janinam držím palečky, to je normal obavy z nového prostředí, ještě teď to mám v živé paměti, a dneska jsem v Natalu až moc často 😅
No a jak my, tenhle cyklus jsem měla poprvé stimulku, 3. - 7.dc clostík, 13.1. utz 12dc, folík jen 13mm, další utz 15.1. 14dc folík 15mm, dnes utz 17dc folík 18mm, sliznice 12mm, takže píchli pregnyl a zítra ráno jdeme na to 😎 Jsem v takovém zvláštním rozpoložení, bez stimulky to rostlo rychleji a teď se to táhne...Sliznice je super, folík je vlevo - předtím byl pokaždé vpravo - tak na to sázím! Třetí IUI musí vyjít 😎
Držím i vám ostatním palečky ať je vše alespoň trochu podle vašich představ!!

ilca1
18. led 2010

Lucinda 3 tak moc držím palečky 😉 Když je ten folík na druhý straně tak to třeba zrovna vyjde 😉
cechovaanka já codím k Boušemu a ten je taky zamlklej ,taky se musim ptát a někdy si připadam jako troba že nic nevim 😀 ale jak to mam vědět ne?

janinam
18. led 2010

Ahoj holky,
zdravím po delší době Lucindu 🙂. Ty jsi byla dnes taky v Natalartu, tak to jsme se tam možná viděly. Já tam byla objednaná na 8 hod, ale v čekárně bylo tolik lidí, že jsme si něměli ani kam sednout, tak jsme chvilku stáli a ani jsem se moc nerozhlížela 🙂
Držím palce, aby se ti IUI povedla a ty si brzy našla // 😀. Folík byl na správné straně, tak se už určitě zadaří 😀

Já bohužel dobré zprávy nenesu ☹. Sliznice nízká, největší folík jen 14 mm, takže zřejmě vůbec neovuluju, musím ještě na endokrinologii, protože mám asi pravděpodobně sníženou funkci štítné žlázy. Nejhorší je, že mám na obou vaječnících cysty a na té levé jsou to asi endometriózní. Nemůžou mi nasadit žádné hormony, protože by se tím cysty zhoršily. S výsledkama z endokrinologie mám přijít na další kontrolní UTZ a pak se rozhodne co a jak. Doktor vyhrožoval i další laparoskopií na odstranění těch ložisek endometriózy co tam ještě zůstaly, takže fakt nic moc. V únoru mě čeká ještě řezání moudráků, takže vyhlídky opravdu bezva 😢
Holky, kdy jste se objednávaly na tu endokrinologii? Doktor říkal, že tam mám jít po MS, ale nevím, kdy se objednat, jestli až to dostanu nebu už teď předem? Poradíte některá?
Večer vás dočtu, ještě jsem to nestihla 😒

bubulienka
autor
18. led 2010

Ahoj holky krasne dopoledne! Lucindo3 tak moc ti držim palečky at to už po třetí vyjde ja mam taky 3IVF a doufam,že budeme obě už konečne uspěšné.Tak dnešní utz docela v pořadku folíci udajne začinají rost takže davka zústava stejná a uvidíme v pátek na dalším utz.Zatím se mějte hezky zachvíli jdu pracovat tak pak vás dočítam 😅

lucinda3
18. led 2010

Ilčo díky moc, a ptej se, já to taky dělám, jinak to nejde když se chceš něco dozvědět! Já měla dnes Švábka a ten to parádně odvypráví, takže jsem byla spokojená.
Janinam, taky děkuju, já tam byla už po půl, moc jsem nečekala, z ordinace jsem vyběhla tak po 3/4, na chvilku do čekárny, pak do sesterny píchnout pregnyl, zpátky do čekárny - to už tam bylo pěkně plno - pro bundu a pryč 🙂 Budu moooooc držet palce aby už přišly lepší zprávy, uvidíš jak endokrinologie.
Bubu dík! Taky moc držím palce!
Dnes padám dřív, musím s autem do servisu, tak na zítra držte palce! 😉 Buď se zítra připojím doma, anebo ve středu v práci, zítra si beru volno.
Zatím papa!

cechovahanka
18. led 2010

ahoj Holky, jsem 5 den po IUI a poboliva me podbrisek jako kdyz to mám dostat, ale ne celej den, vzdy je to jen chvíli a pak to přestane. Ted jsem měla menstruační cyklus 36 dní, takže by mi menstr.vycházela na 1.2. tak nevím jestli jsou to příznaky že bych to měla dostat nebo těhu????

adenka84
18. led 2010

Cechoavnaka, kdo ví jaké to jsou příznaky?
Mě také po IUI pobolívala v podbříšku. Bohužel byli to vždy příznaky mršky.
Ale u tebe to může být úplně něco jiného, takže si z toho nic nedělej. Co má být se stane. každá holka reaguje jinak.Třeba se právě tobě zadaří.
jestli tě mohu poradit zkus se tak mocc nepozorovat. Já vím je těžké na to nemyslet , ale zkus se zabavit ničím jiným a nemyslet na to. Psychika je velmi důležitá.
Držím palce a snaž se odreagovat...

jana8
18. led 2010

Ahojky,
tak vy jste se nějako rozkecali co? 😅
Evženie,to je super,že si v pořádku,teď jsi dávej na sebe pozor a pak ať můžeš hurá do dalšího pokusu.....kdy jedeš teď do Nat.?.....A co se týče mně?Tak se nejako bojím testovat i když už myslím na to i dneska,ale nevím....mám strach aby to nebylo...... ☹ ....a co se týče příznaku,tak to nějako neberu na vědomí....protože s mou migrénou pak nevím,jestli to súvisí s ní nebo ne......tak jsem na vážkách....
Lucindo,tak konečne jsi se zas ukázala,super,....tak to držím palce na zítra a věřím,že bude 3.IUI úspěšná...... 😉 ...sliznici si měla fakt hezkou,já ji měla jen 8,4mm když mi to dělali a folik 21,4mm.....tak doufám,že nám to vyjde.... 😉
Terko,a co se týče sexíku,tak je stále v nedohlednu ale to nič,teď se soustředím,aby to vyšlo......tobě doufám,že se mrcha nebude loudat a brzo dorazí,ať můžete do dalšího a hlavně posledního pokusu 😉
Janinam,to mě mrzí,že ti neřekli lepší zprávy,přeji ti ať další Utz už bude výborný.... 😉

terka82
18. led 2010

Ahoj holky. 😉

Hlásim, že výsledky z FN dneska dorazily.Je tam zase jen poznámka o nějakých amnestických titrech protilátek. Vůbec nevim co to znamená 😀 , ale protopže jsem to tam měla už minule, tak si myslim, že je to OK. Tak doufam, že mě v NAT nevyvedou z omylu. Ale to by mi asi něco z FN připsali. Jako že kontrola příště nebo tak něco.

Lucinda dík. Stále to vypadá, že se mrcha někde zatoulala. Dneska teplota 36,6 a to je na 26DC fakt málo. 😠 Takhle tu olympiádu teda nestihnu. 😠 😀
Držim palec, ať levý folík zaboduje.
😉

Janinam to jsou teda zprávy... ☹ Ale snad z endokrinologie přineseš lepší a laparka nebude nutná. 😉 Moc držim palce.
Na endok. jsem nikdy nebyla, takže v tomhle směru ti neporadim.

Bubu to je dobře, že na léky reaguješ a folíci už rostou. Jen tak dál. 🙂 V pátek čekam další skvělé zprávy. 😉

Hani myslim, že na těhu příznaky 5 dní po IUI je ještě brzo. K zahnízdění dochází až asi kolem 7 dne(??). Ale doufam, že jsi na dobré cestě. 😉 Držim palce.

Jana8 a kdy se chystáš testovat? Moc ti přeju abys objevila krásné //. 🙂 Jak už jsem psala, mrcha se asi loudat bude, no je to mrcha. Hlavně aby dorazila s co nejmenším zpožděním. 😖
Jen by mě fakt zajímalo, co mi to zase takhle strašně rozhodilo. Že by za to furt mohly ty antibiotika nebo to, že jsem v prosinci vysadila bylinky?? Fakt nevim, když už to vypadalo, že bude MS chodit tak nějak na čas, tak zase tohle... 😠

jana8
18. led 2010

Terko,tak to je skvelé,že výsledky jsou v pořádku.....neboj v Nat. Tě taky nevyvedou z pravdy......doufám,že ti potvůrka rýchle dorazí ať stíháš tú olympiádu..... 😉 .......Terko,chci se te zeptat,když jsem měla 3.IUI 7.1. tak to jsem už dnes 11den po IUI,že? dobře to počítám?To znamená,že už by jsem měla pozitivny test,kdyby jsem těhotná?......Jak áno,tak bohužel dnes jsem se odhodlala a udělala si test a byl negatívny... ☹ ...už jsem to obrečela 😢 ....ms ješte nepřišla,tá by měla dorazit 21.1......myslíš,že je jěště nějaká šance?....napíš mi to úpřimně ...díky

michamicha
18. led 2010

ahojky,

jana8, já bych být tebou počkala ještě aspoň do středy a zkusila udělat znovu test, všude se píše (chytré knížky), že uhnízdění probíhá mezi 7-12.dnem po ovulaci, já jsem si dělala test 11dpo a čárka byla hodně slaboučká, tak jsem čekala a za 3 dny už byla pěkná čárka 😉 navíc HCG se začne do krve a do moči vyplavovat postupně a u každé ženy to je jiné 😉 někdo má už v den meškání MS hodnotu třeba 300 a někdo jen 120 a někdo ještě míň, takže bych být tebou fakt počkala 😉

jedna11
18. led 2010

Ahoj holky, tak jsme se vratili z hor všichni komplet se střevní virozkou. Ale jinak tam bylo krasně. Malej si dokonce nechal říct a vlezl na lyže a dokonce i párkrát sjel kopec, samozřejmně šusem...... 🙂

Evženie, to je supr, že už si doma. Bohužel s endimometriozou ani zakloněnou dělohou zkušenost nemám. Ale budu držet palce, aby už bylo jen pozitivní.

Terko, tak gratuluju k skvělým výsledkům a taky přeju at se to vše co nejrychleji začně rozjíždět.

Jano8, já tedy na IUI nebyla, ale těhotná jsem jednou už byla a já tedy slabou čárku na testu našla až dva dny po vynechání MS a ovu mívám 12-13DC což vychazi na nějakej 15, 16den po protože MS mívám tak 26-27 dní, tak já bych tedy rozhodně flintu do žita neházela.

terka82
18. led 2010

Jana8 Micha má pravdu. Dokud nepřijde MS tak není nic ztraceno. Já jsem měla 10DPO na testu jen stínek a to jsem byla po IVF. Takže zkus ještě za nějaký den testík znova. Nepřestávam držet palce. 😉

Holky dík za gratulace k výsledkům. Snad je to vše opravdu OK. Některé hodnoty tam klesly, něco mi přibylo. Když já se v těch zkratkách nevyznam. Renap, kde jsi?😀 Ty bys určitě věděla. 😀

Jedna11 to je super, že jste si to užili i prcek se nechal ukecat. Teda taky jste si mohli přivézt lepší suvenýr... 😒 Snad vás to nebude trápit dlouho. 😉

jana8
18. led 2010

Ahoj Micha, děkuji ti za pozitívne informace,hned si mi zvedla náladu,tak zatím neni nic stracené.....a hlavně pokud ms nepřijde,tak je to dobře...tak snad přijde až za 9měs. .....
Jedna 11, taky děkuji za zvednutí nálady...tak žádnou flintu do žita házet ješte nebudu.....přeji ať virozku mate rychle za sebou a hurá do boje 😉 ..
Mějte se holky mažu do práce....pa pa

jana8
18. led 2010

Terko,díky....holky vy ste super,už bych byla v depke....a stres neni to pravé,když chceme mimi 😉 ....ale fakt už pádim ....musím vypnut nett a šupky dupky startovat auto.....tak se hezky vyspite a hlavně ryhle 😉

l.u.c.i.e
19. led 2010

Ahojky holčiny.

Terko, tak to je suprová zpráva, konečně jses dočkala výsledků... Teď už se to hne jen tím správným směrem. Kdypak jdeš do Natalu?

Jani, nestresuj se, pokud nedorazí ms (samozřejmě, že nedorazí), tak nezoufej. Stejně je rozhodující výsledek z krve. Držím palečky, abys byla těhu.

Bubu, držím taky palečky, aby folíci rostli a měla jsi je kvalitní... V pátek se musíš hned pochlubit 🙂

Jedna, brzké uzdravení... Snad už je to lepší...

jana8
19. led 2010

Ahojky
Lucko,děkuji ti za povzbuzení....... 😉 Včera v práci....vlastně dnes už nad ránem-byla jsem na noční...tak mě začalo tak divně bolet v podbřišku....vlastně ono to byla taková nahla bolest hned jsem přestala dělat,pak přestala a zas začala..bylo to tak na střídačku...docela mě to vylekalo......mohlo to taky něco znamenat?.....Lucko a co ty? Máš ranní nevolnosti?

ilca1
19. led 2010

jani 8 držím palečky já bych taky ještě neztrácela naději, sice jsem nebyla na IUI , ale jedno dítě mam a před rokem a půl jsem čekala dvojčátka a pozitivní test jsem měla až 5 den po vynechání ms , doktor mi tenkát tvrdil ,že to těhotenství není nebo je mimoděložní a poslal mi do nemocnice , tam se až za dalších 10 dí ukázalo že jsou to dvojčata 😀 ... bohužel jen na 11 týdnů ☹ .... nic méně máš ještě velikou šanci že tam za pár dní budou // 😉 😉 😉

jana8
19. led 2010

Ilčo,děkuji Ti,doufám,že za pár dní objevím // 😵 ......tobě taky přeji ať za par dní se usmíváš nad testem 😅 😉

jedna11
19. led 2010

Ilčo, já mám doma taky už jedno prtě. Mohu se zeptat jestli u vás první taky přirozeně a z druhým problém? Většinou totiž slyším, že je problém s prvním a druhé jde samo. U nás tedy byl problém i s prvním, ale po dvou letech se povedlo, ted už jsou to zase skoro 2roky. 😒

Jano8, já bych vydržela ještě aspon 2-3dny a zkusila test znovu. Kdy čekáš MS?

l.u.c.i.e
19. led 2010

Jani, neboj se, ono všechno dobře dopadne. Já vím, je to těžké. Taky jsem se hlídala a každé píchnutí jsem pomalu obrečela. Pfuj, pfuj, pfuj pro štěstí... Jinak já už raní nevolnosti nemám. Přestali mě tak před měsícem. Teď už je mi krásně a užívám si těhotenství...

jana8
19. led 2010

Jedna, jěště nestrácím naději .....ms čekám - vlastně nečekám 21.1........tak teď si len hladím břiško a doufám,že tam mimi je..... 🙂
Lucie,já se nějako extra neporozuji,jen teď v práci mě to vyděsilo,tak snad se to dneska nezopakuji.......Lucko,jen si užívej těhotenství a přeji hodně zdravíčka 🙂

ilca1
19. led 2010

jenda
já mám 8 letého Fildu a taky jsem na něj čekala rok a půl a pak jsem šla na profuk vejcovodů a za dva měsíce jsem byla těhule a teď taky čekam zase rok a půl a nic ale taky mam nového manžela a ten má pomalejší spermie ale dvakrát jsme otěhotněli , jenže se to neudrželo ☹ tak snad nám pomůžou v natu

jedna11
19. led 2010

Je, Ilčo já mám skoro 3letého Fildu. 🙂 🙂 . Tak držím palce, at tentokrát se mimi povede a vše je v pořádku.

ilca1
19. led 2010

jenda
taky moc držím palečky ,já bych brala klidně i dvojčátka 😉 ale holčička by byla fajn(Jůlinka) 🙂

jedna11
19. led 2010

Ty jo. Ilčo, to mi neříkej, můj sen jsou dvojčátka holky (Adélka a Julinka) tak to je mazec...... 🙂 a ty si ted po IUI nebo IVF nebo se teprve připravujete? my jsme teprve na začátku cesty, teprve koncem ledna jdu poprve do Natalartu.

adenka84
20. led 2010

Krásný den všem,

koukám, že také toužíte po dvojčátkách. Taky si je s manželem moc přrjeme.Máme vymyšlená už dokonce i jména holčičky by byli Maruška a Anička a klucí Honzíček a Ládíček. Oba by se jmenovali po dědečcích..
Doufejme, že se nám všem naše přání splní...Bylo by nám jedno co by to bylo nejlépe však páreček - to yb bylo krásné...Ale zpátky na zem... 🙂

Ilonko, přeji ti vše nej k tvému dnešnímu svátku.Hodně štěstí, lásky, zdraví a mnoho trpělivosti. Ať se ti brzy spní to počem nejvíc toužíš...

Všem těhulkám, snažílkám a čekatelkám an potvrzení těhu, které čeká nějaká kontrola přeji mnoho zdaru a jen ty nejlepší zprávy a výsledky..

lucinda3
20. led 2010

Ahojky!
Jé tady se to rozjelo, dvojčátka, já bych je taky ráda, vždycky jsem si říkala že bych ráda 3 děti tak bysme to sfoukli takhle 😉 Ale musí to být mazec, kamarádka má, holčičky, a to Ti pak ruce nestačí 😀
Ilonce taky jen to NEJ k dnešním jmeninám 😵
Jani8 nezoufej, ještě je šance! Vydrž - mně se to říká, se chci vidět za pár dní... 😉
Jedna11, my máme malého po domácím snažení na clostíku, dlouho se mi srovnávala ms - cca 1/2roku - a pak první měsíc clostík 1x1 a bylo 😉 Teď jsme o poznání dál.. ☹ No 3.IUI - první se stimulkou - mám za sebou, včera v 11:15, šlo to jako po másle, byla jsem u Boušeho, tak uvidíme jestli měl šťastnou ruku 😀 Dneska to ještě pojistíme 😎 Měla jsem od víkendu dost výtok, resp. bych řekla že šlo o ten plodný hlen bylo to přesně jako to popisují na netu - na WCčku ze mě vždy vypadl jako vaječný bílek pardon ale takhle to popisují. To jsem nikdy předtím neměla. A ještě mám užívat utrogestan, 3x1 vaginálně, ten polední si moc v práci nedokážu představit?! Při malým jsem ho užívala 2x1 orálně, teď mi to naordinovali takhle, no asi je poslechnu, oni ví co dělají 🙂
Terko co ms, už už?
A co nového u ostatních holčin? Držím moc palečky všem!!

ilca1
20. led 2010

jenda
🙂 tak to je mazec, já chtěla Adelku když jsme čekali to první ,ale byl z toho Filda 😀 tak to jsem na nás zvědavá. Já se teď připravuju na první IVF mam jen jeden vejcovod a asi neprůchodnej tak IUI nemůžu.
Adenka
děkuji za přáníčko 🙂
holky když mi zavedou vajíčko a chytne se a budu těhule tak když se mi objeví // tak jak se to počítá? Jako první nebo druhý měsíc? plánuji na léto dovču tak to musim vypočítat kdyby se zadařilo abych nerodila v moři 😀 😎