• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Oplodnění s darovanými vajíčky. Máte zkušenost?

8. prosince 2016 
Zdravím všechny ! Prosím Vás má tady někdo zkušenost s oplodněním s darovanými vajíčky ? S manželem nás nejspíše čeká tato jediná varianta a chtěla by jsem se o tom něco dozvědět . Budu vděčná za jakoukoli informaci, docela se toho obávám a taky máme obavy po finanční stránce. Nevíte zda na to pojišťovna taky něco přispívá? Moc děkuji
16. srp 2011 ve 22:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@elis84 Ahoj,mě čeká IVF s darovanými vajíčky v září,ale jsem informovaná dost. A kam chodíte jestli se můžu zeptat? Záleží i na CARu kolik ve finále pár hradí,záleží na tom jaké podávají stimulační léky dárkyni a jestli mají smlouvu s tvojí pojišťovnou a jestli máš ještě od pojišťovny nárok na IVF. Nám bude pojišťovna hradit něco kolem 40 000,- + 39 tis. platíme my (z toho 23tis. odměna pro dárkyni zbytek jsou ty léky ke stimulaci) 11tis- dáme za ICSI a mražení takže jsme na nějakých 50 000,-
18. srp 2011 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@marca22
Ahojky, chodili jsme do Fn v Olomouci ale už tam doc.Oborná není tak nám můj lékař doporučil dr.Machače.Máme tam jít na začátku září tak jsem zvědavá co nám poradí - spousta lidí mi říká že jim nakonec pomohl a měli mimčo i z vlastních vajíček. Nemám za sebou ještě žádný pokus takže nemám od pojišťovny nic vybrané. Měli jsme už začít ale k docentce se najednou nedalo objednat. Já asi budu muset do Reprofitu v Brně a pojišťovnu mám Metal - Aliance. Jestli se můžu zeptat to je první pokus? A jak dlouho trvá najít dárkyni a to vše okolo než se může jít na IVF ? Asi se začátku měsíce nedočkám , už jsme z toho trochu nervozní.
19. srp 2011 ve 22:48  • Odpověz  • To se mi líbí
U mě už je to třetí pokus,2 x jsme to zkoušeli s mými ale poprvé se nezískala žádná vajíčka a podruhé jedno nezralé,takže obě IVF bez transferu,tak mám nárok ještě na 2 pokusy hrazené pojišťovnou. Na dárkyni se čeká jak kde,my třeba čekáme 4 měsíce,z toho měsíc už vím že pro nás mají dárkyni,ale čekalo se u nás ještě na výsledky z imunologie. Když jsme chodili do státního CARu tak tam se čeká 1-2 roky + ještě příjemkyně nedostane ani všechna vajíčka od dárkyně,ale rozdělí to 2 příjemkyním,žádné záruky,když nezbydou vajíčka na zamražení,člověk čeká znovu na dárkyni jako blbec
20. srp 2011 v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, já mám osobně moc dobré zkušenosti s Heliosem, byla jsem tam dvakrát na vlastním IVF a dvakrát se zadařilo. Kamarádka tam ale byla na IVFku s dárcovskými vajíčky, čekací doba není žádná a cena je myslím 77 tis. - a půlku jí zaplatila pojišťovna. Říkala, že prošla víc CARů, ale Helios z toho vyšel časově i finančně nejlíp.
20. srp 2011 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat na IVF s darovanými vajíčky jdete kvůli vysoké hodnotě FSH, nebo kvůli jiným zdravotním problémům? Jak ste se vyrovnali s tím, že vajíčka jsou darované a né vaše, Díky moc za odpověď
24. srp 2011 v 08:23  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahojky @julinka87, mne to mozna ceka a zatim jsem se tedy s tim nesrovnala. Podstupovala bych to kvuli vyssi hodnote FSH, spatne reaguji na vysoke davky hormonu a vajicek je pak malo... :frowning2:
30. srp 2011 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@marca22 Ahojky , jak jsi dopadla ? Už to máte za sebou ? Držím palečky :slight_smile:
8. zář 2011 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@elis84 Ahojky v neděli začínám stimulovat sliznici na přijetí a ET nás čeká kolem 26.9. A co ty? Už víš co a jak vás čeká?
9. zář 2011 v 10:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@julinka87 Ahoj,vlastně kvůli vysoké hodnotě FSH a nízké hodnotě AMH které signalizují že nám selhává funkce vaječníků také se tomu říká předčasná menopauza,už nám zbývá málo vajíček. Některé ženy to podstupují i kvůli genetické zátěži nebo nekvalitním vajíčkám.
9. zář 2011 v 10:38  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@marca22 Ahoj, tak budu držet palečky. Nám dělají testy a dostala jsem hormonální pilulky a zkouší mi nějaký test na vystavení děložní sliznice a uvidíme. Máme více variant ale nejspíše nás nemine darování vajíček ale uvidíme jak dopadnou všechny testy.
11. zář 2011 ve 23:07  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@julinka87 Ahojky, naprosto Ti rozumím. Já se s manželem dozvěděla taky zprávu že nás na 99 procent nemine darování vajíček. Já mám vysoké FSH díky ozařování v dětství a vážnému onemocnění.Vy už vítě že to jinak nepůjde? Každopádně jestli nebude jiná možnost což asi bohužel nebude tak to i tak podstoupíme, strašně si přejeme rodinu. Já se s tím zatím taky nevyrovnala i když se snažím tvářit že jsem v pohodě že to zvládám. Nevím , určitě nás tyhle pocity opustí když se to podaří. Jestli budeš chtít napiš mi prosím do interní pošty a můžeme si o tom popovídat.
Držím palečky a drž se , přece i tak by jsi miminko nosila ty a spermie by byli od manžela nebo přítele , navíc v miminku by proudila tvá krev - já vím........ Určitě se to podaří
11. zář 2011 ve 23:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@elis84 Tak držím palečky,mě se vlastně dost ulevilo že se to už blíží,v duchu se sice nemůžu srovnat s tím že to dítě bude podobné jen manželovi a ze mě nebude nic mít,ale na druhou stranu jsem ráda že už nemusím podstupovat další a další vyšetření a čekat pořád na nějaké výsledky.
12. zář 2011 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@marca22 Ahojky , já se s tím taky nemůžu pořád nějak srovnat a bojím se toho až to příjde jak budu reagovat.Strašně si miminko přejeme už dlouho ale pořád s tím nějak bojuji. Ale snažím se to brát tak že bude celé z manžela a bude ve mě - pokud se to podaří tak snad nějaký drobeček ze mě jako bude mít. Je to strašně zvláštní pocit. Pisni jak jste dopadli ju. Držím palečky
14. zář 2011 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,můžu se přidat?jsem v jiné diskuzi,ale jelikož mi poslední testy na AMH dopadly 0,01 FSH sice kleslo ze 63 na 29-což je stejně špatné,byla mi doporučena darovaná.....příští pátek jedu na kontrolu po hysteroskopii a vůbec nevím,co dál.Jeden den jsem pro a druhý bych to chtěla zkusit vystimulovat s mýma,i když tam prý není skoro žádná šance....
18. zář 2011 ve 03:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@anubis Ahojky,vítám tě. Mám AMH uplně stejné a FSH 40,7
24. zář 2011 v 18:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak holky já právě podstupuji IVF s darovanými vajíčky,získaly jsme jich od dárkyně 6 a všechna se oplodnila,takže máme 6 embryí,která mi v úterý nebo ve středu zavedou :grinning: Jak jste na tom vy?
24. zář 2011 v 18:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@marca22
Tak to je úplně super :slight_smile: držím moc moc palečky,určitě mě informuj,nemám žádnou spřízněnou duši v tomhle problému.My jsme se rozhodly do toho jít teprve v pátek.A do jakého caru chodíš?mám v hlavě takových otázek,jak jste na tom byly se spermio?my nic moc,pomalé a ted při posledním odběru jich bylo ještě málo.Jakou metodu jste zvolily?icsi nebo pcsi?promin,jestli se moc ptám,ale jsem z toho ještě nějaká vyjukaná,i když už se těším,že se něco bude dít a že nemusím postupovat další a další vyšetření a testy a poslouchat jen bohužel je to špatné....Toho jsme si za dva roky užily ažaž :frowning2: a kolik si jich necháš zavést a popř.zmrazit? a celková cena?moc díky za odpověd :slight_smile: a budu na tebe myslet,určitě se to povede :dizzy_face:
25. zář 2011 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@anubis Díky :slight_smile: My chodíme do Pražského Gennetu,spermio máme v normě a dávali jsme si ICSI a chceme zavést 2 embrya a pokud něco zbyde tak zmrazit,jak vypadají embryjka se dozvím až zítra. Celková cena je 50 tis. + část (kolem40tis.) hradí pojišťovna. Kam chodíte vy? Je fakt že nás je málo,taky si říkám že musím mít vždycky to nejlepší :unamused:
25. zář 2011 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@marca22
My jsme taky jezdily do Pr.gennetu,a ted jsme začaly jezdit taky do gennetu,ale do Lib.máme to blíž a není tam tak dlouhá objednávací doba.Tak to budou mít stejné postupy a taky nám garantují 6 zdravých vajíček :slight_smile: tak doufám,že se Vám to povede-hned by se mi do toho chtělo víc,když bych věděla,že už to má někdo za sebou a s pozitivním testem :slight_smile: a jak jsi na tom byla se sliznicí?mě po hysteroskopii zjistili-že je atrofická-asi jako u šedesátileté paní...ale snad ji dokážou nastartovat :frowning2: nemůžu mít nic jednoduchý,chjo.Ale aspon,že je tady tahle možnost,dřív nebylo vůbec nic.....
25. zář 2011 v 15:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@anubis To je pravda,dřív byla akorát adopce a za jakých to ještě probíhalo podmínek,to byl děs. No já mám naštěstí dělohu v pořádku a sliznici jsem měla 10. den stimulace 8,5mm podle dr. pěknou,tak uvidíme. Já jsem jinak vlastně v pořádku,akorát mám málo vajíček,na žádnou příčinu se nepřišlo,přišlo se akorát na to že mám trošku vyšší imunické reakce a alergii na sperma + MTHFR tu lehčí formu,ale ani jedno není příčina toho selhávání. Nevím kolik ti je a je mi blbé se ptát,ale mě je teprve 22,tak proto možná ještě ta děloha vypadá dobře :unamused:
25. zář 2011 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@marca22
není to blbý,bude mi 32,ale v předč.přechodu jsem už asi dlouho,jen díky HA se na to nepřišlo.A když jsem ji vysadila,dva roky mě gyndař dopoval hormonama,abych to dostala-pak mi vzal krev a zbavil se mě tím,že mě poslal do Prahy do gennetu.Já jsem jinak taky naprosto v pořádku-jen mám vaječníky a sliznici jako stará babča :frowning2: ale doufám,že si s tím poraděj :slight_smile: tobě u se to pěkně krátí,co? a půjdeš po transferu do práce nebo budeš odpočívat? a mě dělali jen genetiku,ale imuno vůbec.Myslíš,že mě to ještě čeká?
26. zář 2011 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@anubis Nevím,těžko říct,pokud jo,taky by to chtělo co nejdřív a ještě před IVF,měsíc trvá čekací doba na objednání. Mě právě kvůli té imunologii nasadili ještě prednison a anopyrin,aby měla embryjka větší šanci na uchycení,abych je nevypudila :unamused: Já už marodní mám a budu mít stoprocentně až do TT a pokud to vyjde tak až pak do mateřský.
26. zář 2011 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@marca22
jj,to chápu,jen jsem nevěděla,jestli budeš doma po transferu...dík za info-já se na to poptám-zatím čekám na ms a pořád nic...tak když to nedostanu,musím na vyvolání.A strašně ti přeji,aby to vyšlo,určitě mi dej vědět :dizzy_face:
26. zář 2011 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky hlásím // .6.den po ET :grinning:
4. říj 2011 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
ahojky, můžu se k vám přidat. ... :slight_smile: taky čekam na dárcovství vajíček. jsem v registru v Praze a zbývá mi už jen poslední pokud IVF na pojišťovnu
4. říj 2011 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@clera Ahojky jasně. Kam chodíš a jak dlouho už čekáš?
4. říj 2011 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
předně moc gratuluji s výsledku //
jinak jsem byla v Pronatalu a v ISCARu v Praze ... a 3 roky jsem bez HA ... poslední rok a 1/2 proběhly IVF a te´d čekam asi 3 měsíc v pořadníku, mám nízké AMH 0,2 ale ještě ne tak tragické FSH to je necelých 16
4. říj 2011 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@clera To nemáš zase tak zlé,ale na stimulku už nereaguješ?
4. říj 2011 v 17:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@marca22 - bohužel poprvé byly 2 folikuly a i 2vajíčka ale bohužel .. podruhé byly 3 folikuly ale jen v jednom vajíčko a také bohužel a potřetí IVF bylo nepočítáno protože byly 2 foliuly a oba prázdné, teď jen bez léků 1 pokus tak také 2 vajíčka ale prázdé a 2 pokus bez léků .. to se nám nějak nepodařilo vychytat protože tam byl jeden folikul ale do odběru zdrhnul
5. říj 2011 v 08:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@marca22
ahoj,strašně moooooc ti gratuluji a přeji,aby bylo vše v nejlepším pořádku,at se u tebe mimískům moc a moc líbí :dizzy_face: a kdy jedeš na krev?já byla včera na provokačce a čekám a čekám :zipper_mouth:
5. říj 2011 v 08:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 23
Tvůj příspěvek