Oplodnění s darovanými vajíčky. Máte zkušenost?

elis84
16. srp 2011

Zdravím všechny ! Prosím Vás má tady někdo zkušenost s oplodněním s darovanými vajíčky ? S manželem nás nejspíše čeká tato jediná varianta a chtěla by jsem se o tom něco dozvědět . Budu vděčná za jakoukoli informaci, docela se toho obávám a taky máme obavy po finanční stránce. Nevíte zda na to pojišťovna taky něco přispívá? Moc děkuji

princezna22
5. dub 2017

@myskaliska nemam tuseni jak to.myslis,ale nemuzes si privest darkyni ... Darcovsti je anonymni

princezna22
5. dub 2017

@myskaliska musis do CARu a oni maji databazi darkyni z ktere Ti vyberou ...datkyne.musi.projit genetickymi a krevnimi testy.Vyberou Ti darkyni shodne krevni skupiny,barvy vlasu,barvy oci a vzdelani ktere budes pozadovat,muzes pozadovat.amximalni a.minimalni vysku a typ postavy ... Jeste.muzes zadat aby izmela deti (O neci vetsi sance, ze se to povede). Nicmene vzdy je to anonymni, ovoustranne.To je zakon.

myskaliska
5. dub 2017

@princezna22 děkuji, to já vím, jen mi v caru řekli, že pokud někoho přivedu sama, bude to rychlejší, ona by nebyla mojí dárkyní,ale dostali bychom někoho dříve než za půl roku, proto jsem chtěla najít dárkyni.

princezna22
5. dub 2017

@myskaliska ja chodim.v.Praze do PfC a darkyni jsem.mela za 3 tydny ....maji velkou databazi darkyni.neb se zameruji prave na zeny starsi ktere potrebuji darcovsky program...cekat pul roku je silene

eviks
5. dub 2017

@myskaliska doporucuji navstivit jine centrum.Pulrocni cekaci doba je opravdu rarita. Meli sme darkyni snad do 14 dnu a co takhle vim, tak ostatni holky take necekaly tak dlouho. Dlouhe cekaci doby jsou max ve statnich carech a to se opravdu nevyplati.

jezz13
5. dub 2017

Asi to bylo myšleno tak, že když si myskaliska přivede svojí dárkyni a ta bude splňovat zdravotní kritéria, nemusí pak řešit výšku, barvu vlasů, anonymitu apod., protože s tím souhlasí obě osoby. Například pokud by se nabídla neplodné ženy sestra, nemůže přece CAR trvat na tom, že její vajíčko nelze použít, protože se s obdarovanou znají. Ostatně náhradní mateřství funguje (mimo zákonnou úpravu) vlastně stejně - pár si najde náhradní matku, načerno jí za to dá peníze a ona si nechá v CARu vložit jejich embryo.

lussinka88
5. dub 2017

@jezz13 bohuzel oficialne darovat vajicka sestre nebo konkretni osobe opravdu nejde (dle zakona). Ale urcite se najde CAR, ktery by pristoupil na neoficialni cestu, popr. Se da domluvit na tom aby vyhovovala prave pribuzna... presto si myslim, ze z hlediska etiky a dalsiho vyvoje je lepsi kdyz vajicko pochazi opravdu od anonymni darkyne...

m.e.l
5. dub 2017

My zazadali v prosinci o darkyni, v lednu jsme ji meli - nemeli jsme premrstene pozadavky, hlavne ne zrzku, cernovlasou a cernookou. . . zbytek byl fuk. Ted mame srovnany cyklus a 16.ho zaciname darkyne i ja. Kamaradky kamoska ceka snad uz dva roky - je u Apolinare. My jsme v Gennetu.

pajala
6. dub 2017

Holky ja sem ze západu čech - na darkyni jsme čekali asi dva měsíce a byla jen naše ale prý některá centra a myslím ze to dělají i u Apolinare vajicka od jedné darkyne rozdělí mezi dvě prijemkyne-čemuž nerozumím a ani bych to nechtěla když za to platím.moje kamarádka chtěla přejít právě k Apolinare protože ji tam nabídli nižší cenu za ivf ale delší čekání.

myskaliska
6. dub 2017

Holky, děkuji za rady, nicméně, opravdu je to tak, že dárcovství je zcela anonymní, i kdybych si někoho přivedla, posuneme mě to v čekání, ale ta dotyčná mou dárkyní nebude. Na to jsou zákony, a jak už to tady někdo psal, asi je to lepší i kvůli etice. Nikdy člověk nemůže věřit tomu, aby se v někom něco časem nepohnulo a on si pak nedělal nárok, a nezpůsobil by tím akorát psychické komplikace oboum stranám. Asi nezbyde než čekat. Ale i tak díky. My chodíme do Pronatalu, tak uvidím, co nás bude čekat.

lussinka88
6. dub 2017

Holky jestli muzu doporucit, tak za me jedine ISCARE Dr. Jarzembovska (dela prevazne darcovstvi). Uvazovali o darcovskych vajicka pac mam ty svoje nekvalitni, ale ona me premluvila nakonec jeste na posledni transfer mojich co zbyly a vyslo to. Kazdopadne k nikomu jinymu bych uz nesla. Je velice empaticka, clovek fakt nikdy nemel pocit ze by to nemelo vyjit a kdyz to nevyjde tak prijde s necim co zas vzbudi obrovskou nadeji a chut bojovat. Vse peclive vysvetli, proc se tohle dela, nenabizi zbytecny metody... Svy pacientky si peclive hlida. Nikdy se mi nestalo ze by se na neco ptala dvakrat nebo ze bych prisla a nevedela proc tam jsem, kvuli cemu apod. nebo ze by neco hledala v karte vzdy vedela... Dalo se s ni domluvit i na transferu. Dlouho jsem na tak pozitivniho doktora s takovym pristupem nenarazila. Omlouvam se na za reklamu 😁, ale ja ji musim chvalit kudy chudim. Ted v tehu je ta pece pokud horsi a kdyz to srovnam, tak do CARu jsem chodila neskutecne rada ackoliv si clovek behem tech pokusu sahne i na dno...

kathlinkata
6. dub 2017

Holky chci vam poslat trochu nadeje ❤️❤️

pajala
6. dub 2017

@kathlinkata tvoje první fotecka👍❤a je tam teda jen jedno?

kathlinkata
6. dub 2017

@pajala je tak jen jedno 😘 bylo to uzasny necekala sem ze budu brecet, dostalo me to tam

veverka.dada
6. dub 2017

@kathlinkata tak jsi se dočkala 🙂 moc ti blahopřejuuuu 😍

pajala
6. dub 2017

@kathlinkata ja s nameko pokazdy☺uzivej si to.

kathlinkata
6. dub 2017

Dekuju kocky❤️

veverka.dada
12. dub 2017

Ahojte, jak dlouho po neúspěšném IVF s darovanými vajíčky je možný další pokus - s mrazáčky?

kathlinkata
12. dub 2017

@veverka.dada zakze se nepovedlo ? Nam tekly ze klidne hned dalsi cyklus.

veverka.dada
12. dub 2017

@kathlinkata bohužel :-/ ale jsou tři mrazáčci, tak ještě naděje je 🙂 ale nemám s tím vůbec žádné zkušenosti...mě řekla sestřička do telefonu jen abych vysadila léky a až dostanu menzes, že si mám zavolat a objednat se na konzultaci
tak jsem celá zvědavá, jak to probíhá, kolik to bude stát atd 🙂

kathlinkata
12. dub 2017

@veverka.dada to me mrzi opravdu moc😰 plati se pak jen za rozmrazeni a katetr tusim. Rid se pokyny a hlavne drj vedet dalsi info. Moc druim palce 🍀

veverka.dada
12. dub 2017

@kathlinkata taky mě to mrzí...ale tak to asi mělo být...děkuju ti moooc a určitě dám vědět 🙂 a ty se hezky opatruj, tedy vy dva se opatrujte 😉 a užívej si 🙂

pajala
12. dub 2017

@veverka.dada tak to je škoda ze to nevyšlo ale nezoufej máte mrazacky tak je pořád nadeje☺urcite můžete hned do dalšího pokusu jde spíš o tebe abys byla v pohodě ✊drž se.

veverka.dada
13. dub 2017

@pajala kupodivu jsem v pohode...lito mi to je, to ne ze ne...ale ty mrazacci me naprosto uklidnily...jen jdu nekde lovit nejake ty priblizne castky, penez moc neni, tak aby na to bylo 🙂

pajala
13. dub 2017

@veverka.dada u nás ket stojí cca 5tisic.

veverka.dada
13. dub 2017

@pajala na strankach gennetu jsem nasla taky takovou castku za ket...a rozmrazeni je v tom? Myslim u vas...to by bylo fajn...a kdybych si nechala dat dve embrya, byla by cena stejná? To je otazek 😀

pajala
13. dub 2017

@veverka.dada u nás je určitě cena stejná a je to komplet.me taky dávali dve ☺.

veverka.dada
13. dub 2017

@pajala tak to je pozitivní! Skvele, dekuji moc 🙂

pajala
13. dub 2017

@veverka.dada není zač -hlavně aby uz to vyšlo ☺

veverka.dada
13. dub 2017

@pajala no už by bylo pomalu na čase 🙂 děkuju moooc 😘