Pochybení lékařů při IVF, KET. Máte zkušenost?

worena
9. zář 2019

Ahojky holky.Zdravím všechny.Máte některá zkušenost s pochybením ze strany lékařů? Stále mi leží v hlavě ten můj poslední KET.. Proč ignorovala lékařka můj stav i když jsem jí řekla že se necítím dobře a že chci důkladné vyšetření, které odmítla.. Cítím se podvedená a hlavně že jsme to zaplatili že? Mimochodem to břicho mě od toho "úžasného"KET bolí stále a na operační stůl musím stejně 😔 . Stalo se to některé a jak jste danou věc řešily?

malanoha
12. zář 2019

Taky jsem ted byla na Ketu a tohle je teda silenost😲 Dva mesice jsme ho odkladali, protože jsem nebyla stoprocentne po vsech strankach ok... A to oproti tobe ani o nic neslo.. V zivote by mi to doktor neudelal, kdyby mel nejake pochybnosti. A srusty by v mem caru resili uz davno pred samotnym ivf. Boze bic a pryc, rozhodne si stezuj a dej vedet, jak to dopadlo👍

johan7
12. zář 2019

@worena K panu docentovi chodíme taky a je skvělý, určitě budete spokojeni. Moc mě mrzí, co se vám přihodilo a věřím, ze už bude jenom lépe. Přeju hodně štěstí 🍀Tu operaci Ti budou dělat také tam?

worena
autor
12. zář 2019

@johan7 Děkuji ti,jsi hodná..Ne operaci budou dělat v Kolíně..Ale ještě je čas to možná změnit.Samozřejmě půjdu do toho nejlepšího 😉

johan7
12. zář 2019

@worena Když jsme byli prvně u pana docenta, tak hysteroskopie byla v podstatě to první, co chtěl mít hotové, aby měl “přehledný terén” a byl si jist, že je vše připravené pro IUI i IVF. Výkon trval chvilinku a dělal to on sám, neměla jsem pak žádné potíže a pokud se rozhodnete chodit k němu, možná by bylo fajn to zkusit taky přesunout k němu. Teď to vypadá, že jsem placená za jeho doporučení, ale opravdu jsme s ním a s jeho jednáním spokojeni i celkově s klinikou 🙂 Dej pak vědět, jak jsi dopadla a moc držím palce.

merope
12. zář 2019

@worena Sorry, pokud někde vyznělo, že ti rozmlouvám druhé dítě. Možná jsem někde zmínila, že mít už jedno, už bych IVF zvláště ve vyšším věku nepodstupovala. Co se týče starých matek, tak ten příspěvek si pamatuji (už jsem si nepamatovala, že to bylo směrem k tobě) - a pamatuji si, že jsem tam taky zmiňovala, že je lepší být mladá matka než stará matka, že to je prostě náročné, ale lepší být stará matka než žádná matka.

A co měla doktorka dělat v rámci KETu a kde udělala hrubé chyby - to není o tom, že jsi to měla vědět a říci, ale o tom, že by to mohlo jinak taky být tak, že by ti řekli, že to byl standardní postup a už s tím nešlo nic dělat. A tady z diskuse plyne, že použít katetr bez embrya je standardní postup "když to nejde" a že dokonce i rozmražené embryo pak lze (s rizikem) znovu zamrazit. Ale už jsi po pohovoru s vedením kliniky, tak snad jsi to nějak vyřešila a dobře.

Holt žádný člověk si nesedne se všemi a evidentně obě používáme dosti jiný způsob vyjadřování a pak z toho jsou špatné pocity, ač to zjevně ani jedna nemyslíme zle.

A k tomu, že ti nejdou posílat maily - tipuji problém na straně MK, mně došel soukromý mail a neumím si ho přečíst, prostě to nejde, píše to chybu. Takže vidím jenom začátek v seznamu zpráv a nic víc.

evawest
12. zář 2019

My jsme se nesetkali s pochybenim ze strany lekaru, 'pouze' se k nam a zvlast k memu manzelovi vedouci kliniky zachoval hrozne spatne a neprofesionalne na konzultaci po dalsim nepodarenem pokusu. A do ted me mrzi, ze jsme tu stiznost nepodali. A ne jen na klinice, rovnou na HFEA (v Anglii maji vsechno kolem IVF pod palcem). Aspon jsme si ted na dalsim pokusu zazadali, aby tento konkretni lekar nemel s nasi lecbou nic spolecneho, zvlast aby nam nedelal ET, neverila bych mu. Takze urcite ventiluj vsechny sve myslenky a vsechno, z ceho mas spatny pocit, ze nebylo provedeno spravne. Je mi lito tveho embrya, to uz nic a nikdo nevrati. Drzim palce. 🤞

worena
autor
13. zář 2019

@merope Nech mě být konečně..

worena
autor
13. zář 2019

@johan7 Ano děkuji..Je to tak jak říkáš.Je bezvadný.Všechno vysvětlil , udělal znovu vyšetření a čeká na testy a tu hystereskopii..Pak budeme pokračovat..Je upřímný , má tvrdší výraz ale jinak bezpochyby připraven pomoci.

johan7
13. zář 2019

@worena Přesně tak. Mě třeba tenhle přístup vyhovuje, je přímý, žádná omáčka kolem, ale jedná a ví, co a jak 🙂 jsem moc ráda, že jste se domluvili.

worena
autor
13. zář 2019

@johan7 Ano já taky.Taky mi to vyhovuje.Jinde je sice obrovská legrace ale výsledek nikde.

johan7
13. zář 2019

@worena A budou Ti to tedy dělat tady v Praze? A řekl Ti k tomu případu něco?

saminomimino
14. zář 2019

@worena vůbec nechápu tvoje útoky na morepe,co se stalo v pronatal je strasne,nadruhou stranu mě zaráží že si do dovolila ket když ti bylo zle,razantně bych to odmítla,bylo jasné že to bude k ničemu,evidentně věk a rozum na to už máš 😉hodně štěstí a výrobou miminka

worena
autor
16. zář 2019

@saminomimino Tak přece jen jsem doufala že existuje nějaká důvěra mezi lékařem a pacientem....Co je můj názor , věk a rozum proti vysokoškolskému vzdělávání... Děkuji, doufám že štěstí mít budeme a nejen já...