• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Průchodnost vejcovodů, pomohlo vám to?

4. února 2016 
tímto bych ráda přivítala ty které to čeká a i ty které to mají za sebou. Či vám to pomohlo a co to obnáší. Slyším o tom různé informace a moc se toho bojím :frowning2:
10. čer 2013 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, určitě se toho neboj. Záleží na tom, jakým způsobem ti budou průchodnost zjišťovat. Mně loni zjišťovali pomocí ultrazvuku, kdy mi "napustili" kontrastní látku a pomocí UZ sledovali, jestli prochází vejcovody nebo ne. Já měla průchodné teda oba. Dali mi nějaký oblbovák, takže celý výkon jsem prospala a probudila se na pokoji. Většinou po zákroku jsi cca 6 hodin v nemocnici a pak tě pustí domů. Říká se, že pak je 3-4 měsíce větší šance otěhotnět, mně to ale v tomto nepomohlo. Držím Ti pěsti ať vše zvládneš :slight_smile:
11. čer 2013 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
já byla v Gennetu na hysterosonografii = ultrazvukové vyšetření, kdy se vstříkne fyziologického roztoku a sonografický gel přes čípek do dutiny děložní. Ultrazvukem se pak hodnotí průchodnost vejcovodů. Je to ambulantní výkon, takže za 10-15min hotovo a odchod domů. Je to bezbolestné.
11. čer 2013 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod @chateau @terezkax
Ahojky snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste svou zkušeností s průchodností vejcovodů přispět do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme a vy se můžete přidat také? :slight_smile:

Knihovnička je místo, kde si píšeme vše o snažení, těhotenství a mateřství a právě dnes přibylo i téma Vejcovody. Svou zkušenost s jakýmkoli zákrokem a nebo onemocněním můžete napsat zde: http://www.modrykonik.cz/vejcovody/

Pomůžete tím nejedné snažilce, která hledá radu a hlavně podržení v takové chvílích, kterou jste si prošly i vy.
Děkuji Vám, že pomáháte :wink:
Mějte krásný den.
Janča
25. říj 2013 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jennyska ráda bych přispěla ale na průchodnosti jsem nebyla... takže bohužel.
25. říj 2013 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
rada bych obnovila diskuzi

nejspis me to ceka taky...mam na vyber laparo nebo pomoci kontrastni latky a UTZ...vzhledem k tomu, ze jsem momentalne cerstve po laparoskopii kvuli mimodeloznimu, tak je pro me predstava dalsi operace desiva....ale zase si rikam, jestli neni tahle metoda lepsi, kdyz uz zjisti nejaky srusty, tak by s tim mohli pripadne neco rovnou udelat...

mate nekdo zkusenost i s touto metodou vysetreni pruchodnosti?
@alzbeta.hod byla jsi nakonec na tomto zakroku? :slight_smile:
27. čer 2014 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ja sem mela pruchodnost delanou pred par lety tou profukovaci metodou a boleloto jako blazen.. v zivote me na to uz nedostanou... pak sem to jeste jednou predtim mela delany behem laparky a sice brisko bolelo takovej tlak ale spis sem to pridavala te laparce... takze ted me to opet asi ceka laparka pac druhatko se nedari takze jestli me dr bude chtit opet poslat na pruchodnost tak to odmitnu a budu bojovat za laparku.. pac je Pravda ze kdyz uz neco najdou tak behem laparky to spravi.. srusty atd.. hlavne endimetrioza se neda zjistit jinak nez prave laparkou.. takze ja za sebe bojuji prave jen pro laparku
27. čer 2014 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciebx dekuju za tvou zkusenost, aspon vim cemu se vyhnout :grinning:
pro me byl nejdesivejsi zazitek dren a jeho vyndavani...ale to si nejsem jista jestli jsem ho nemela, protoze jsem mela krev v brise a jinak pokud nejsou komplikace, tak se asi nedava, v tom pripade se to da i prezit:slight_smile:
27. čer 2014 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tak ja mela dren jednou pac sem mela strasny srusty ale dalsi dve laparky nic dokonce na posledni ani srusty jen infekce a tekutina tak su zvedava co najdou ted ale na samotnou pruchodnost me nikdo uz nefostaneaaaauuuuu
27. čer 2014 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lena0662 ahojky nn nebyla. Když jsme se rozhodli že vyčkáme na MS a manžel půjde na spermio tak už MS nedorazila a 29.5.2014 se nám narodil Kubíček :slight_smile: brala jsem jen clostil.
27. čer 2014 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod tak to gratuluju :slight_smile:

ja to budu muset prekousnout, znovu mimodelozni zazit nechci...i kdyz jak tu obcas ctu diskuzi, tak jsem na tom jeste relativne dobre :unamused:
27. čer 2014 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nakonec jsem po dlouhym zvazovani podstoupila vysetreni pruchodnosti pomoci kontrastni latky a ultrazvuku ambulantne u svyho doktora...za pul hodinky bylo hotovo a ja mohla jet domu :slight_smile:
bolelo to jen ve chvili, kdy zavadel katetr pres cipek do delohy a pak uz jen takovej hrejivej-palivej pocit, kdyz vpoustel tu latku...ale dalo se to vydrzet.
propoustel me se slovy "tak za mesic na kontrolu uz s pozitivnim testem, jinak nebudem kamaradi"...tak jsem zvedava :grinning:
8. zář 2014 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já byla na hysteroskopii a laparoskopii a byly mi zjištěné neprůchodné vejcovody - uškrcené v koncích - vůbec se ani nezačaly plnit kontrastní látkou. Nejde to odstranit ani "profouknout", jinak jsou zdravé, tak mi je nechali... :/...a teď co teď.....
4. únor 2016 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek