První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

kapibara
17. říj 2010

@cincinnati tak to se trochu obávám,jestli to nebude právě tou prací 😖 hlavně tím stresem a touhou mít dítě hned...pokud jste oba v pořádku,tak to tomu dost nasvědčuje ☹ stres Ti může zbůsobit hormonální nerovnováhu a už to jede....vždy´t to vidíme všude kolem sebe, neplodnost se zvyšuje a je to dáno právě stoupajícím stresem a životosprávou atd.....a nebo mě tak napadlo, co najít si nějakého koníčka,který by Ti zaměstnal mysl a měla by si i jiný symsl života než jen čekat na to,že otěhotníš...

cincinnati
17. říj 2010

@kapibara Už jsme si pořídili psa, to pomohlo na pár měsíců..... Navíc teď máme hypotéku, která nás zatěžuje víc, než jsme čekali a výdaje navíc si nějak nemůžeme dovolit. I cvičení jsem trošku omezila, protože to celkem leze do peněz.... Navíc jsem teď v práci od rána do večera... jsem ráda, když se v sedm doplazím domů..... Počkám, jak dopadne IUI... pak jsem objednaná k léčiteli..... a uvidíme... V Gennetu mi řekli jen, že si mám za 14 dní udělat test. Ani mi neřekli, kdy mám přijít nebo tak něco.... Vám něco řekli ?

kapibara
17. říj 2010

@cincinnati bude to dobré,uvidíš 😉 oni čekají,jak dopadne test,pač zadařit se může i po IUI 🙂 kdyby se nezadařilo,tak se objednat na další postup...oni Tě uhánět nebudou, musíš se sama angažoavt 😠 ....já se vždycky domlouvala s "mojí" lékařkou,byl to boj ji vždycky uhnat...ale byla jsem vytrvalá 😅 😎

petrajda
17. říj 2010

cin - mě jí nabídla hned po tom co mi udělali iui, když viděla špatnej spermio. Moc tomu nevěřila,že to vyjde. Ale testovat jsem měla za tři tejdny.Do toho si vyřídit ty předoperační vyšetření,před předpokkládaným termínem menzes. Jenže to sem vůbec netušila,že ultrogestan ms posouvá.Dozvěděla sem se to náhodou z netu 😠 .Takže mi běží datum předoperačního vyšetření a doufám,že to neprobendim a nebudu muset znova. Dojíždim,tak je to fakt pakárna.Ultroš sem sama vysadila,když stejně není proč ho brát,ale ms zatím nedorazila,testy negativní.
Která jste ho braly, jak dlouho jste pak čekaly než dorazila menzes?

kapibara
17. říj 2010

@petrajda já ho brala cca 1 rok a vždy dorazila do 3 dnů po dobrání a to i po IUI

petrajda
17. říj 2010

kabibara - dík 🙂 .Nikdy sem si tak nepřála aby mi dorazila menzes 🙂

kapibara
17. říj 2010

@petrajda po IUI byla mrcha silnější než obvykle 😖 tak ať brzo dorazí a můžete pokračovat dál 😉

petrajda
17. říj 2010

no nazdar 🙄 ..už se těším 😒 ,ale už chci aby bylo všechno jak má.

misaot
18. říj 2010

@cincinnati

Ahojky, No já v IUI také moc nevěřím..... ale přece jen malinko přece jen věřím, že by to mohlo vyjít. Začnu cvičit Mojžíšovou, tak doufám, že to pomůže 🙂

petrajda
18. říj 2010

misaot -a budeš na mojžíšku někam docházet nebo dle knihy?

misaot
18. říj 2010

@petrajda
Ahojky, no objednala jsem se k teraputovi, aby mě to naučil a apak si budu cvičit doma podle knihy. Máš s tím nějakou zkušenost? Docela mě to nadchlo a hlavně jsou dobré výsledky 7 z deseti žen díky tomu otěhotní 🙂

petrajda
18. říj 2010

misaot - já četla tu knihu. Znám holky co to cvičí jen podle ní,ale i když to jsou docela jednoduché sviky záleží dost na technickém provedení jednotlivého cviku a to se sami nenaučíme. Zkušenost osobní s tím nemám,jen děláš dobře že jdeš k terapeutovi. A ještě by mě zajímalo, ty jsi si ho našla sama a musela jsi k němu mít doporučení?nevím jak to chodí.
Jinak ahojky 🙂

ssaara
18. říj 2010

@petrajda - já měla po utroši nejdelší zpoždění 14 dní 😒

misaot
18. říj 2010

@petrajda Aha, no já jsem si našla terapeuta na internetu, tak abych to měla blízko z domova 🙂 Ale podle mě By ti to tepreticky mohla napsat i doktorka, nevím, zda by nešlo to nějak pokrýt na pojišťovnu, to fakt nevím, ale dnes to zjistím 🙂 No uvidíme.....doufám, že to bude mít nějaký účinek 🙂 každopádně to je prý dobré i pravidelnost menstruace a bolesti při menstruaci a naspoustu dalších věcí, takže jedině dobře, že to budu dělat 🙂 Terapeutka mi řekla, že k ní přijdu na první lekci ( bude trvat zhruba 2 hodiny) kde mě naučí cviky, ty pak budu měsíc cvičit doma a pak za ní přijdu a ona začně s uvolňováním pánve - bude mě ztlačovat body přímo na otěhotnění a tam k ní půjdu na tohle uvolňování 4 - 5x ( taky každý lekce bude mít 1,5 hod - 2) a za to celé zaplatím 2000 Kč 🙂 a samozřejmě pořád to budu cvičit doma. A pak to uvolňování bych měla směřovat na dobu ovulace 🙂

Jinak ahojky 🙂

petrajda
18. říj 2010

ssara - no je to asi individualní. Zatím u mě nic nenasvědčuje tomu,že bych ji měla dostat.

misaot - tak jestli něco zjistíš dej,prosím 🙂 ,vědět. Přeju ti hodně štěstí.
Já ještě přemejšlela chodt na břišní tance. Ty prý také dost pomáhají k uvolnění pánve. A než sem se rozhoupala,tak je v našem městě zrušily. 😒

kapibara
19. říj 2010

Holky,koukám,že probíráte Mojžíšku...já ji zkoušela,ale narazila jsem na "blbou" cvičitelku...začala jsem chodit k jiné a ta je super...pořádně mě vyšetřila a řekla,že cviky z Mojžíšky pro mě nejsou a cvičím spinální cviky na uvolnění zad...mám napětí v bedrech....moc to pomáhá....takže ne pro každého Mojžíška je a chce to důkladné vyšetření 😉

kapibara
19. říj 2010

Jinak měla jsem doporůčo od doktorky, nejprve z gynekologie a pak druhé od obvodní, neplatím nic 😉

petrajda
19. říj 2010

já zkusím mrknou na net,jestli je tu nejblíž nějaká a pak uvidim.Ale dík za info. 😉

misaot
20. říj 2010

@petrajda Ano také jsem slyšela, že to jde přes doporučení od doktora, každopádně jsem byla v Car, tam mi na to doktorka řekla, že tato metoda nikdy neuškodí, že pokud by byla nějaké blokace v pánvi, tak oni v car jí nezjistí 🙂

Dnes jsem si holky poprvé píchala Puregon, můj přítel nademnou asi půl hodiny stál a bál se to udělat, tak jsem to vzala do svých rukou a bylo 🙂 příští úterý mám jít na UZ a když bude vše ok, hned naplánujeme IUI v tom samém týdnu 🙂
No jsem na to vše zvědavá.....☹

petrajda
20. říj 2010

misaot - držím moc palce. v jiné diskuzi jsem četla,že se holčině zadařilo na první pokus 🙂

já se včera ptala u mé praktické mudry a dala mi kontakt na nějakou paní z jablonce,která se tím zabívá,případně mi může dál poradit. tak zkusím cinknout. A jelikož je má paní doktroka velice přírodně založená,udělala sem si u ní oko-ale to jen tak naokraj 🙂

kapibara
20. říj 2010

@misaot držím pěsti 😉

@petrajda jak se jmenuje ta fyzioterapeutka? já právě taky chodím do Jbc?

petrajda
20. říj 2010

kapibara -. doktorka Všetičková

misaot
20. říj 2010

@petrajda No koukám, že jste moje rodačky ???? Já jsem také z jablonce 🙂 Teda teď bydlím v Praze, ale jinak mám v Jablonci celou rodinu 🙂

No uvidíme, myslím, že cvičením se nic nezkazí 🙂

misaot
20. říj 2010

@petrajda No a ptala ses na to doporučení, aby si nemusela nic platit?

kapibara
20. říj 2010

@petrajda tak to není ona,já chodím k paní Glosové do ulice 28.října, je to pod paní dr.Šnajderovou....

@misaot já nejsem přímo z Jablonce,ale mám to kousek a Jablonec znám 😉

petrajda
20. říj 2010

misaot - no mě na to mudra řekla,že se mám zeptat jí až s ní budu mluvit jak to je. Zkoušela sem už na to číslo volat,ale zatím to nikdo nebere 😕
Jinak já zas naopak z Prahy pocházím 🙂 a žiju u Liberce.

kapibara - si to zkusím vygooglit 🙂

petrajda
21. říj 2010

Hezké ráno všem 🙂
No tak holky už mám termín té hysteroskopie. jdu příští pátek. Ráno se to rozjelo..

misaot
21. říj 2010

@petrajda No tak to budu držet mooooc palečky 🙂 A co tou hystereskopií zjistí?

kapibara
21. říj 2010

@petrajda a proč jdeš jen na hystero? laparku Ti nedoporučili? 😕

petrajda
21. říj 2010

kapibara - no už se mě na to někdo ptal,ale primářka mluvila jen o té hystero. Pokud mylíš,že laparka je na průchodnost vaječníků,tak to tou hystero jde taky zjistit,nebo se mílím? 😕

misaot - hysteroskopie je vyšetření dělohy,provádí se v celkové narkoze. Jde přitom udělat i nějakej zákrok pokud by bylo potřeba a vezmou se stěry na histologii. Dělá se to před ivf,ale i před iui,aby se vyloučila nějaká vada u ženy

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru