První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

cuddle
11. kvě 2011

@misaot nene chodim do prace, zadny lenoseni, to bych akorat musela porad dumat cose deje a jestli se neco deje, proste bezny provoz 😀

misaot
11. kvě 2011

To je správný přístup.... víš...počítáš s tím, že u tohoto zákroku jsou velmi malé šance, že jo? sAMOZŘEJMĚ BYLO BY TO SUPER, KDYBY TO KLAPLO, jen nechci aby jsi byla zklamaná 🙂

cuddle
11. kvě 2011

@misaot jo vim, ze oproti IVF jsou sance nizsi, ale zase jsou vetsi nez pri beznem styku kdyz mas normal ovu a spermiorgam v pohode - to je pry 20% , no a jinak jsem byla na jedne diskuzi i IUI a tam jsou nejaci moc uspesni, za posledni 2 mesice je tam 10 tehuli a z toho tak 7 na prvni dobrou , takze sance jsou 🙂 ale jak rikam, neberu si dovolenou abych cely den premyslela, kam se vrtnout

misaot
11. kvě 2011

@cuddle Líbí se mi tvůj přístup 🙂

Jo to samozřejmě jsou ženy, která toto pomůže, některé mají moc dlouhé vejcovody a pomůže jím, když jim ty spermie zavedou přímo k vajíčkům a hned se zadaří 🙂 Doufám, že budeš mezi nimi 🙂

Promiň já jsem jen v blbé fázi, kdy jsem opět zažila zklamání, tak moc nehýřím optimismem 🙂

Je také dobré to podpořit ještě snažením se doma...další dávkou spermií... Kéž by Vám to vyšlo...

cuddle
11. kvě 2011

@misaot jo jasny chapu tve zklamani, ale samo nejsem naivni, ze zrovna me se to povede na poprve, ale vis co mi stacilo, ze aspon ty leky zabraly a byly tam folici, aspon to, predtim s Clostikem nula reakce, takze ted aspon vim, ze budu priste reagovat treba lip a rychlej, protoze uz ty vajecniky jsou trosku nastimulovane .....

adenka84
11. kvě 2011

@misaot srůsty po lsepáku jsem měla...byli drobné, ale nějaké tam byli..tak je odstranili..rovnou i profoukli vejcovody..ale podařilose zprůchodnit jen jeden..pravý, tam co byl vlastně i slepák se zprůchodnit nepodařil...ale u umělého oplodnění to nebyla překážka..
také mě můj gyndař, před laparaskopií strašil tím, že se mi nedaří otěhotnět ani po IVf, protože prý mohu mít špatně vaječníky...pokud jsou prý šptné, brání to i u umělehé oplodnění..tvoří se v nich nejaká tekutina, která ničí embria...řekl, že pokud budou špatné tak je doporučuje odstranit, musela jsem s tím soouhalsit a podepsta jim to..byla jsem z toho vykulená a měla velkyý starch..uklidňoval mi tím, že jinak než po IVF stejně neotěhotním tak a´t se toho tak nebojím...ale neuklidnil mě ba naopka byla jsem z toho hotováa nechtěla jsem být neplodná totálně..
naštěstí byli prý v pořádku a oba mě nechali, byla jsem moc ráda...

adenka84
11. kvě 2011

@cuddle také mám dvě známe, které otěhotněli hned po první IUI...a ta jedna tak má dokonce děti dvě ahned na první pokus...šance určitě jsou...a je dobře, že tomu věříš..to je důležité..a to, že chodíš do práce je také dobře..já jsem také po IUI vždy chodila...až když jsem byla po IVF tak jsem byla doma..to mě, ale necali v Centru doma oni..jinak bych spíš volila variantu chození do práce..být doma 2 -3 dny a pak raději mezi lidi..

cuddle
11. kvě 2011

@adenka84 jojo , i ty holky byly prekvapene, ze se tak darilo, tak je to urcite individualni, nekdo ma maly problem, a pomuze to a holt ty vetsi problemky se resi delsi dobu a pry dle nejake statistiky je 3ti IUI nejuspesnejsi pokus, takze kdovi 🙂

adenka84
11. kvě 2011

@cuddle u mě to tak bohužel nebylo..byla jsem 3x na IUI a bohužel, ani jednou nic...pak jsem měla jít na 4 IUI a k té už bohužel nedošlo....pak jsme šli rovnou do IVF..a také až na 4 ET se zadařilo...nu což...nikdo si holt musí projít tu cestu za miminkem poněkud trnitější..důležitý je dobrý výsledek..pak se hosně rychle zapomene na všechyn ty trable a starosti....to pak člověk hodí za halvu a už to neřeší...

misaot
12. kvě 2011

@adenka84 Ty jo, tak to jsem zvědavá, co se dozvím já.... včera jsem se nějak začetla do různých článků a někdě jsem se dočetla, že dřív, když ještě nebylo IVF doporučovali párům které se dlouhodobě snaží o dítě tak dopručovali sex minimálně půl roku s kondomem a jedině v době ovulace bez....že buňky v těle ženy mají prti spermiím imunitu když jsou na ně zvyklé. Mohly bychom to vyzkoušet, třeba ty buňky tak obelstíme 🙂 Co si o tom myslíš 🙂

No každopádně jsem na to všechno zvědavá, doufám, že se vytouženého miminka brzy dočkám 🙂

misaot
12. kvě 2011

@cuddle Doufám, že budeš mezi těma šťastnýma, kterým IUI pomůže.

misaot
12. kvě 2011

@adenka84 a když jsi měla drobné srůsty po slepáku, měla jsi nějaké obtíže? Třeba smenstruací nebo bolestmi?

misaot
12. kvě 2011

@adenka84 a tu hystereskopii máš taky za sebou?

adenka84
12. kvě 2011

@misaot s tím sexem s kondomeme, řekal bych, že něco na tom je...otěhotníš stejně jen v době ovulace, tak není co ztratit, ba naopak tomu můžeš jen pomoct...
ty normálně ovuluješ? Já nikdy nevěděla kdy mám přesně ovulaci...i když jsem chodila stále na kontrolní UTZ...tak dorazila vždy jen po lécích...a nebo jsem o tom nevěděla..jednou byla 2x ne a tak to šlo do koa..
srůsty mě nějak velké problémy nedělali..jen když jsem třeba skákala nebo když jsme kýchla tak mě přímo v jizvě dost silně píchalo..ale to má nikdy i teď...
s menstulací jsem měla problémy hned od začátku...začala jsme menstruloval už ve 12 letecha vlastně až do laparaskopie byal mneses nepravidelná..jen rok chodila přesně a to bylo v době kdy jsem brala antikoncepci...
od 15 let jsem začala chodit na gynekologie, stím že je neparavdidelná..ale nic stím nedělali- jen to že se to časem srovná samo..nesrovnalo... 😒
ano hysteroskopii mám také za sebou..tu mi udělal můj gyndař rovnou při laparce..vzal to všechno jedním vrzem laparaskopie, hysteroskopie a chromopertubace (profuk vejcovodů)...pak mi menses chodila celekm pravidelně +-po těch 30 dnech jak kdy, ale každý měsíc dorazila, to jsem před tím neznala..a nebyl tak bolestivá jako před tím...dost jsem při menses vždy trpěla, bolelo mě děsně břicho a záda..no prostě to stálo vždy za to...

cuddle
12. kvě 2011

@adenka84 tak hlavni je, ze se to povedlo, clovek pak na ty nepodareny pokusy rychlej zapomene a muze se soustredit na ten posledni co dopadl vyborne... 😉
@misaot jojo diky, uvidime nechame se prekvapit 😉

adenka84
12. kvě 2011

@cuddle jasně přesně tak..máš na prostou pravdu...na všechno zlé pak člověk zapomene...hodila jsem to vše za hlavu a užívám si plnými doušky...co bylo bylo a už není..

misaot
13. kvě 2011

@adenka84 Aha....no tak já naštěstí žádné obtíže nemám.... No já jsem byla ve 14 na slepáku a začala jsem menstruovat v 15 letech a hned s velkou nepravidelností cca 3-4 měsíce. Hned jsem nasadila dle gyndařky antokoncepci na srovnání a tu jsem brala do 24 s praviodleností přesnou na hodinu, pak jsem vysadila z důvodu plánovaného otěhotnění a začalo to znovu, bylo mi řečeno, že nemám pravidelnou ovulaci. No a ve 25 jsem začala navštevovat CAR a od té doby jsem na práškách, a s těma ovuluju.

misaot
13. kvě 2011

@adenka84 No když jsem řekla doma, že budeme spát s kondomem, tak moc nadšení nebylo....ale rpostě to zlusíme 🙂

adenka84
13. kvě 2011

@misaot jasně za zkoušku nic nedáš....
to je dobře, že žádné obtíže nemáš...

misaot
13. kvě 2011

@adenka84 Jinak přeji krásný víkend a ozvu se v úterý večer v podnělí jdu do GESTu a uvidme co mi nabídne sama paní doktorka. Zatím pa a užívej si 🙂

adenka84
13. kvě 2011

@misaot Děkuji i tobě přeji krásný a pohodový víkend..a halvně ať dobře pochodíš v pondělí u lékaře....

jinak jsem se ti zapoměla pochlubit, že včera večer jsem poprvé ucítila kopanečky naší MArušky...nádherný pocit...hned jsem ji pochválila a musím přiznat, že mi ukápla ne jedna slzička...

petrajda
13. kvě 2011

misaot - ahoj. Omlouvám se,že jsem se dřív nedostala. Dočetla jsem se jak to máš s tím Ketem,mrzí m to, já ti věřila.

Jinak já z caru vypadla s doporučením na laparoskopii,půjdu s tím do špitálu,příští úterý se jdu dohodnout co a jak. Mám ucpaný levý vejcocod a u pravého zhoršenou průchodnost. Také mi hrozí,že pokud ty vejcovody budou v háji tak je rovnou vezmou a budu odkázaná už jen na ivf. Ach jo..Tohle jsou teda lapálie,pořád. Moc se toho bojím.

adenka84
13. kvě 2011

@petrajda také mě to hrozilo, ale nakonec vše bylo v pořádku..
ber to z té dobré starny..pokud je máš opravdu špatné, tak tě brání v otěhotnění i po IVF..kdežto když ti je vezmou máš šanci otěhotnět po IVF mnohem větší...tak nebuď smutná..i když chápu jak se cítíš, je to vždy šok, když se člověk něco takového dozví..
Držím palce, aby nebyal potřeba je odebírat..

misaot
16. kvě 2011

@adenka84 Juuu no tak t o je paráda, první pohyby...no to se nedivím že jsi byla dojatá 🙂

Hned jak přijdu z car dám vědět, snad se někam už pohnu.

misaot
16. kvě 2011

@petrajda Ahojky, no tak koukám u tebe taky paráda....no snad to s vejcovodama dobře dopadne, ale jak píše Adenka, kdyby měli být na obtíž, tak bude dobré at jsou pryč, sice budeš dobudoucna odkázáná jen na IVF, ale to jsi asi stejně ne? No jsem zvědavá taky na capricej, vůbec nevím jak ta bojuje.
Já jsem si taqky věřila že vyjde, no ted se vrhnu na různá vyšetření a uvidíme 🙂

Každopádně držím pěstičky 🙂

misaot
17. kvě 2011

@adenka84 ahojky tak jsem z Caru :_( Z paní doktorky , že jsem měla komlikace pro IVF a i při KET při zavádění emrya, že jim to tam šlo špatně zavádět a že to není dobře, že tam budu mít nějak zablokovanou cestu! No myslela jsem že vyskočím z kůže – kráva jedna- kdyby mi tohle řekli hned po první IVF tak bych do KET nešla a řešila bych to.
No každopádně sama od sebe navrhla imunologii – jdu tam 9.6. a pak palaroskopie + hystereskopie no a pak s výsledkama do CAR.
Na tu imuno mám jít s partnerem a co pak? Hned nám odeberou krev? nebo jak to chodí?
No snad se něco děje 🙂

capricej
17. kvě 2011

@misaot Ahoj, nic nepíšu, protože není co. KET se odkláda zase o měsíc. Jak jsem minule psala, že jsem byla na preventivní prohlídce a že mi něco paní dr. našla na čípku, tak je to špatné. Při testech které mi nchala udělat se zjistilo, že mám HPV vir a k tomu ty nerovnosti na čípku, takže to nevypadá moc vesele. 30.05. jsu k odborníkovi, který se na čípek lépe podívá a řekne jestli to je o.k nebo není o.k. A od toho se bude odvíjet další postup :(. Děvčata držím vam palce.
Jo a já jsem na laparoskopii a hystereskopii byla ještě před tím, než jsme začali s IUI 🙂
tak zatím pa 🙂

misaot
17. kvě 2011

@capricej Ahojky, 🙂 Jsem ráda, že ses taky ukázala, jsi naše spolubojovnice 🙂 No pěkně jsem začínaly a jsme všechny tři na nule co? ☹
Capri držím palečky a drž se....!! Všechno bude dobré 🙂

adenka84
17. kvě 2011

@misaot hm...zajímavé, že ti tohle řekli až teď? proč to riskovali po druhé, když věděli, že tam byl problém už poprvé? no co naděláš...TEď už nic..ještě, že ti řekli teď a nezkoušeli 3 IVF...
laparaskopie a hystreoskopie je sranda..to zvládneš levou zadní...skoro vůbec ti nebude nic bolet...pohodička..
na imunologii, vám oběma vezmou krev..bylo to víc ampulek, už nevím kolik, ale klídek pohodička atobě, pokud budeš v době ovu, ti odeberou ovulační hlen...dělá se to jako klasická gynekolgická prohlídka..nebolí to, je to rychlé..pokud nebudeš mít v ten den tak si tě pozvou v době ovu...já jsem měla štěstí, že zrovna probíhala, ani jsem o ní tedy nevěděla, ale něco jsme vytáhli, nebilo to nic moc, ale na vyšetření to zjistili..
jo a pak šel manžel na opět spermiogram...do měsíce byli výsledky...zjistí tam jak se máte vlastně rádi, tedy vaše vajíčko a spermie..různé protilátky, bacily, viry prostě vaše imunita..
na genetice jsi byla? Pokud ne, vyběhala bych si ji také....tam se zase zjišťují vaše různé mutace atd...

Držím palce í.6. je tu hned...
@capricej u tebe mě to také moc mrzí..máte také smůlu, co? Al eono se to zpraví..Moje kamarádka má virus HPV už 5 let..na žádný zákroik zatím jít nemusela, jen chodí na prevenci 2x do roka..je pod kontrolou..a o miminko se prý můžou klidně snažit...ale zatím ještě nechtějí...
Tak držím place ať jsi brzy v pořádku...

cuddle
17. kvě 2011

@misaot no tak to je teda fakt divny, ze to nerekli uz tehdy, ja slysela , ze u nekoho to IUI treba trva dele, u me cele za cca 3 minuty hotovo, takze kdyby to trvalo treba 20 , tak ten co to dela, snad vi, ze to neni obvykle
me tedy delali pruchodnost vejcovodu predtim a to je podobny princip, takze by se to predpokladam zjistilo uz tam

jinak u nas jsem byla na imunologii zatim jen ja, mamzel mel akorat spermiogram a me rekli, ze vysledky v poradku a ze alergicka na sperma manzela nejsem, takze mozna prvotni co delali bylo neco zakladnejsiho, kdyby zjistili nejaky problem, asi by se zkoumalo dal

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru