První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

misaot
19. kvě 2011

No at už to mám všechno za sebou a alepson něco vím...je hrozný pocit nevědet nic. Asi vyměním Car...tahle zkušenost mi fakt stačila. Tahají z lidí jen peníze a na vyšetření posílat nechtějí. Ach jo! ☹

cuddle
19. kvě 2011

@misaot vis co ono je to vzdy tezke rozhodnuti, ja jsem taky premyslela, ze zajdu za mou doktorkou se poradit jestli si mysli, ze foliky 15-16mm jsou dostatecne velke, aby delali IUI a nebo jestli to udelali jen proto, ze teda uz jsem brala ty leky, tak at ten vykon maji provedeny a uhrazeny - fakt nevim, kazdy rika neco jineho, nekdo ze to je dostacujici - asi 3 doktori v mem CAR nezavisle na sobe. Jinde jsem se dozvedela , ze IUI nedelaji dokud nemaji aspon 18mm, tak taky nevim na cem jsem, jestli to nebyl zbytecny pokus , kdyz nedorostly atim padem ani vajicka urco nemohly dozrat....takze uvidim dam jim sanci, ale pokud by i druhy vysledek napovidal stejnemu vyvoji, taky zvazuju jit se poptat jinam, na jejich nazor, pristup

misaot
20. kvě 2011

@cuddle Mě v Car dělali vždy IUI když jsem měla 21-23mm, ale nevím jaká je min. hodnota. A kolik dní jsi po IUI?

cuddle
20. kvě 2011

@misaot dnes 10 den po IUI, na krev mam dojit pripadne v utery

misaot
23. kvě 2011

@cuddle A jak se cítíš? Nezkusíš si udělat testík? Dnes jsi 13DC?

cuddle
23. kvě 2011

@misaot ahoj, vcera testik udelala, ale je negativni - takze zitra na krev a uvidi se, zatim beru utros dle pokynu, takze jsem zvedava jaky mi navrhnou dalsi postup

adenka84
23. kvě 2011

@cuddle To je mi líto, že testík není pozitivní..třeba se zítra ještě vše obrátí...menses si ještě nedostala? Může ti ji právě zdržovat ten Utroš...no uvidíš zítra..kolikátá to byla tvá IUI?
Já jsem podstoupila 3 a pak mě hned doporučovali IVF..řekli, že nemá cenu v IUI pokračovat..a měli pravdu bylo to zbytečné...
folikuli rosti i tak pomalu...vždy tak maximálně 18 - 19 mm...Mudr.vždy říkal, že by měli být veleké alespoň 21 mm, ale to nebyli nikdy, přesto jsme to alespoň 3x zkusili..endometrium jsem měla vždy vysoké 6,7mm..

cuddle
23. kvě 2011

@adenka84 dnes to je 13 den, ale IUI mi delali, kdyz folici mely 15mm, vic nedorostl zadny, tak prave nevim - jestli to bylo dostacujici a nebo ne, a nebo treba dorostl nejaky a praskl, ale treba az pozdeji, tim padem jsem sice 13 den po IUI, ale kdovi kolikaty od prasknuti foliku - jestli vubec
zitra krev to je 14 den, to mam prijit do CAR
jednou jsem dostala ms 9 den brani utrose, dnes je to taky 9ty a priznaky nemam, ty jsem mela tak 4-7 den po, to vypadalo, ze dostanu ms kazdou chvilu, dneska nic....uplne normalni stav
toto je moje 1 IUI a prave nevim co mi dal navrhnou, pokud ti folici nedorostly pod davkama leku na IUI - i kdyz mi tvrdili, ze 15 mm stacii, coz v porovnani s nazory treba od tebe je podstatne mensi....taky nemas jistotu, ze tam je vajicko a ze ten folik praskne, vice ti prave zjsiti az pri odberu na IVF - mozna zkusi silnejsi leky, abych reagovala rychleji, foliku bylo dost, ale nerostly dost rychle ....

adenka84
23. kvě 2011

@cuddle v každém Caru mají jiné metody.. u nás by tě asi IUi neudělali a nebo by tě nadopovali větší dávkou léků...při kontrole přeci zjistí jak si folikuli vedou...ale tohle byla tvá první IUI..tak nebuď z toho smutná, když to nevyjde...máš před sebou spoustu dalších šancí...
jaké léky si užívala? Já glostyblegit...reakce také nebyla nejlepší...
pak se ještě dělá IUI stimulovaná, že si pícháš nějaké injekce...já jsem, ale nikdy stimulovanou IUI neměla, tvrdili, že mi to nepomůže...měli pavdu..byl to boj i s tím IVF..ale naštěstí to dobře dopaldo...i kdžy až na 4 pokus IVF, ale čert to vem halvně, že je MAruška v bříšku a její OK..

JAký je u vás problém? U manžela nebo u tebe?

cuddle
23. kvě 2011

@adenka84 ja na Clostik nereagovala vubec, takze ted uz to byly injekce Fostimon - mela jsem 20 ampuli na pojistovnu, ultrazvuky kontrolni byly, ale prave ten 6 den nebo jak byly v norme 10 a 12 mm na kazde strane, jenze 9 den byly 12 a 12 mm, takze vlastne porostl jen 1 a druhy vubec a pak mi dali jeste 2 dalsi davky,ktere jsem si doplacela a dalsi ultrazvuk byly asi 4 kousky 15 mm a to uz bylo v den IUI 12 dnu jsem mela injekce po 2 ampulich a pak 2 ampule pregnylu a za 2 dny IUI, takze vice by mi toho asi nedali
ptala jsem se ze co by bylo kdybych nereagovala, tak pry asi rovnou stimulace na IVF kde muzou dat silnejsi leky, ale to bylo pred tim IUI, kdy se nevedelo jak a jestli vubec zacnu reagovat
jinak problem je u me - bez leku zadna ms, cili ani ovulka - merila jsem na zacatku teploty a gyndarka uzaverila, ze teda zadna ovu neprobiha, zkousela Clostik, ale nic - takze po te nejvyzsi davce co mi mohla ona v ordinaci predepsat me poslala do CAR - 10/2010 - takze tam nejake testy a pak zkouseli taky 2 x Clostik a jelikoz reakce nebyla, tak presli na injekce, toto byl tedy 1 pokus vlastne uplne - takze opravdu ted aspon vim co to obnasi a uvidim co mi navrhnou dal

adenka84
23. kvě 2011

@cuddle Tak budu držet palečky aby příští pokus byl úspěšný, ať už IUI nebo IVF..

cuddle
23. kvě 2011

@adenka84 dekuji , ja pak dam zase vedet jak se to vyviji ...🙂 pekne si uzivej tehotenstvi... 😉

adenka84
23. kvě 2011

@cuddle děkuji..určitě se pak ozvy jak jste dopadli..

petrajda
24. kvě 2011

ahoj holky, tak zase nahlížim,když je chvilinku čas.
teda tady jsou věci.

Misaot - mě taky jedna doktorka v mém caru něco neřekla předem,ale naštěstí tam už nedělá,byla odejita a péče nové lékařky a stávajícího doktora bych řekla,že už je na úrovni. Aspoň zatím nepociťuju,že bych měla odejít. Taky zvažuju i dojíždění a tak,takže zatím na změnu caru je čas.

Holky děkuju vám za podoru. Nastupuju druhého června..no a jak jsem tu četla asi se nemám čeho bát. Zřejmě mi provedou i hysteroskopii, tu už budu mít potřetí, ale co..každé vyšetření jen líp.

misaot
24. kvě 2011

@adenka84 Ahojky holky .....tak jsem včera byla na pohovoru u známého gynekologa - prohlédl si doporučení a výpis z car - potvrdil mi, že můj CAR postupuje v pořádku. Má podezření na syndrom PCO - polycystické vaječníky - při laparoskopii mě lajcky řečeno propíchají obal vaječníků a mám celkem velkou šanci během 5 měsíců otěhotnět přirozeně 🙂 kéž by. Máte s tím někdo zkušenosti se syndromem PCO? Důsledkem toho syndromu je můje nepravidelná menstruace a hlavně anovulace.

adenka84
24. kvě 2011

@misaot ahojky,
s PCO zkušenosti nemám, ale už jsem o tom něco slyšela...tady na MK je o tom i jedna diskuze...zkus se optat tam..určitě tam budou holky zkušené...
kdyby to byla příčina tvé neplodnosti bylo by to super....držím palečky..

cuddle
24. kvě 2011

ahoj holky, tak rano jsem byla darovat krev..... no kdyby mi nekdo rekl, ze kdyz budu chodit pravidelne darovat vice a muzu si vybrat odmenu, tak bych chtela , aby uz konecne byla tehu pozitivni....

no jinak volam ve 13 hod, ale opravdu jen preventivne, pac i Mudr to shnula, ze ta stimulace nebyla optimalni, ze je videt, ze ty vajecniky nepracuji tak jak maji, cili i proto byl ten rust foliku pomalejsi a zustaly mensi, tim padem vlastne sance nauspech nulova - no tak presne tohle jsem si myslela i ja uz v den IUI...no neva

navrhnuty postup je samo IVF, kde je stimulace mozna aktivnejsi , v mem pripade navrhla rovnou Gonal, ze ty slabsi pripravky by jiz nezkousela - preventivne mi ukazala a probrala cenik a doporucenim na nehrazene ukony - pry je predpoklad, ze tech dorostlych foliku nebude tolik jako manekdo, cili min vajicek pro IVF, tak ze by doporucila - ICSI - dle poctu vajicek, dokonce mi doropucuje AH - kdyz jich bude min a samo prodlouzenou kultivaci a k tomu je poplatek za to vedeni protokolu u toho Gonalu - no a nakonec, ted mesic pauza - pockat na ms a nasadit na mesic antikoncepci, aby se vajecniky zklidnily a pak byla reakce lepsi - takze tolik zatim k dalsimu postupu

misaot
24. kvě 2011

@cuddle Ty jo nasazovat antikoncepci jo? Hm zajímavé. A ty máš taky anovulaci co? Tak zkus se zeptat na to co mám já? Jestli u tebe bude problém jako u mě, tak bude potřeba propíchat vaječníky, aby vajíčka pěkně rostly a uvolňovaly se 🙂

misaot
24. kvě 2011

@adenka84 jo zkusím se tam poptat...mám zase naději a doufám, že to vyjde 🙂 A jak se cítíš ty?

misaot
24. kvě 2011

@petrajda Držím pěsti 🙂 Nakonec půjdu na palarku do Liberce.... se tam třeba potkáme 🙂

cuddle
24. kvě 2011

@misaot no jo pry se tim ty vajecniky ted po tom IUI zklidni a pak diky tem lekum budou mit lepsi reakci

no ja nemam vlastne zadnou ovulaci - dle mereni proste nic a ani hladiny hormonu nevykazuji v prubehu mesice zadne rozdilne hodnoty, asi se drzim furt na nejake hladine - asi pomerne nizke , takze vlastne bez leku mi nechodi ani sama ms, vzdy nejaka vyvolavacka

me delali pruchodnost vejcovodu a to bylo v poradku nikde zadny problem, takze pak ani dalsi veci jako laparoskopii a tak nenavrhovali....tak nevim - a PCO u me taky nediagnostikovali, mam vzdy vice malych drobnych foliku, ale to po stimulce treba Clostikem bylo jedine....myslim, ze to PCO diagnostikuji dle hodnot z krve....znam holky co to tak maji, samo priznaky u me jasne - nepravidelna ms, anovulacni cyklus, nadvaha atd...to je vse priznak PCO, ale jsou holky co maji 45 kilo a taky maji PCO, takze je to asi zase individualni jako ostatne vsechno 🙂

misaot
26. kvě 2011

@cuddle No těžko říct, já mám také průchodnst OK a MS když nemám léky tak mi chodí tak 1x za tři měsíce. Ano z Krve mi diagnostikovali PCO, ale abych pravdu řekla, neupozorňovali mě na to, až ted po té konzultaci s gynekologem jsem na to pořádně byla upozorňená. No být tebou tak se vrhnu hned na IVF - budeš mít pořádnou stimulaci a půjde to uvidíš.
Jinak syndromy PCo se u mě projevují tak, že obézní nejsem, ale veškerý tuk mám v břiše - což je jeden z příznaků a dále se u mě projevuje akné na zádech takže taky jeden z příznaků. Ach jo. Jsem zvědavá co nastane po tom drilingu vaječníků 🙂

cuddle
30. kvě 2011

novy CAR konzultace dne - mam z toho dobry pocit, doktor koukal na vysledky, nenuti me k dalsim testum, ty si pry stejne udelaji postupne dle potreby v prubehu cyklu, jen udelame novy spermiogram - uz je manza i objednany, takze zase trpi, ze bude mit 2 denni abstinenci

konecne se mi dostalo vysvetleno, kde je u me zakopany pes, klasicke hodnoty na PCO nemam, ale taky nemam ten pomer FSH/ LH ci jak to je - jak ma byt , ma byt 2:1 a PCO je 1:2 a ja mam 1:1 takze to pry neni PCO, ale je v tomto ten problem nepravidelnosti ms a anovulace, protoze mi pry mozek nevysila ty spravne signaly , aby probehlo to co ma - mam hranicni hodnoty testosteronu, ktery prave likviduje ty informace - dokonce nam to pekne nakreslil, jak ty procesy probihat maji a jak u me teda neprobihaji - obrazek nam dal zdarma domu na pamatku

hned u hodnot mi rekl, ze lecba Clostikem u me nema absolutne zadnou cenu, ze na ten hormon co obsahuje, ja nikdy neragovat nebudu, ze ho prave nejak absolutne ignoruju vzhledem k tomu pomeru vysledku hormonu, a ze 6 pokusu byl promarneny cas a dopovani me hormony...

doporuceni je tedy IVF , sance u IUI udavaji jako 15% u IVF jako 55% v mem veku pry jeste vyssi

antikoncepci mam vysadit, ze to nema smysl pojidat, ze radeji rovnou pripravime pudu pro IVF , takze jsem dostala Provera - 2x denne od 16DC - celkem na 10 dnu, po te bych snad mela i dostat ms - predpokladam neco jako utrogestan - co????

od 23DC zacinam pichat Dipherelin - ktery jsem hned tam dostala, 14 ampuli - doplatek 200,- - ten 1x denne, pry to ma vliv na dozravani a kvalitu vajicek

nasledne je 30-32 den predpoklad, ze dorazi MS a pak 2DC na krev, ultrazvuk a pro leky na stimulaci a pak uz protokol a hlidani ultrazvukem a dle vysledku krve leky

dostanu Merional - 26 ampuli na pojistovnu mam narok ( jako Fostimon ) , doporucil mi tyto leky, ne drazsi Puregon nebo Gonal - pry ucinky jsou stejne dokonce, ze ty umele vytvorene leky museli nakonec dle techto upravovat, ze obsahovali jen FSH a nakonec se zjistilo, ze to neni dobre a u nich 95% pacientek stimuluje jen s timto , ze bych se jinak v mem pripade nedoplatila a ze nepotrebuje od vyrobcu jezdit na kongresy a dovolene zato , ze to doporucuje pacintkam , takze to se mi libylo . Jen zvysime davkovani na 3 ampule - cili 225 IU za den a pak se uvidi je mozne jeste pridat na 300 denne, takze doplacet asi neco budu, kdybych mela 12 dnu injekce po 3 ampulich, tak 10 budu dokupovat - cena 2850,- CZK

nedoporucuje v nasem pripade zbytecne delat ICSI vzhledem k dobremu spermiu, jen v pripade velmi maleho mnozstvi vhodnych vajicek, ale on pry u me zrovna ocekava, ze ja budu ten pripad, ktery bude reagovat az moc dobre , dle jeho zkusenosti to pry holky s takovym pomerem hormonu mivaji , no a v minelem car mi rekli presny opak....takze co doktor to nazor

nedoporucuje ani AH jak mi doporucovali predtim, ze vzhledem k PK, stejne monitoruji a zkoumaji oocyt a ze kdyby se jim to nezdalo, ze to delaji automaticky a zdarma v ramci PK

pokud by bylo co tak zamrazit - tam je to dle poctu embryii

a jinak doporucuje zavest jen 1 embryo, pry maji udelane posledni vyhodnoceni a uspesnost zavedeni 1 je asi o 20 % vyssi nez kdyz si nachaji zavest 2, v pripade, ze se jedno prestane vyvijet, pry velmi casto sebou stahne i to druhe a sance jsou tedy mensi nez kdyz das 1 a druhe zamrazit a za mesic se zkusi KET, tyto 2 cykly maji uspesnost u nich 75% cili tak

je toho hodne............ pardon za slohovku 😀

petrajda
31. kvě 2011

misaot - já měla jít na laparku do Jablonce, nástup ve čtvrtek..byl mi doporučen spíš než Liberec,ale zřejmě se to odkládá. Bohužel jsem zatím nedostala menstruaci,mám spoždění a s...e mě to nevíte jak!! 😠 zejtra zajedu na gyndu.

misaot
7. čer 2011

@petrajda Vážně? No já jsem dostala doporučení pana primáře Černého v Liberci, dělá ty zákroky často oproti Jablonci. No je to vtipný, jak každý říká něco jiného 🙂

Tak já jsem si to také doložila - nějak si chci užít léto a na tu operaci půjdu až tak v září 🙂

misaot
7. čer 2011

@cuddle Tak přeji mnoho štestí v IVF - snad to kapne 🙂 tfuj tfuj tfuj.

Takže předpoklad začátku stimulace je zhruba kdy?

petrajda
8. čer 2011

misaot - přesně tak. Všude se tvrdí něco jiného. Mě to nakonec přeložili o tejden , ms se rozjela s týdením spožděním,ale byli tam velice ochotní,dali mi k telefonu přímo primáře a on tam vyšašil volnej termín. Chci mít do července klid a pak v létě snad si dám od doktorů pauzu.

cuddle
9. čer 2011

@misaot jj dekuji, zitra zacinam s dlouhym protokolem, takze nejdriv bude priprava, pak doufejme pekne hned ms kontrola v CAR, krev, ultrazvuk a zacinam se stimulkou, takze predpoklad mozne IVF nekdy pulka cervence cca

petrajda
13. čer 2011

tak já mám po laparce, přiznám se že nikdy více. Ale ještě že se udělala, zjistili mi endometriozu ☹ .Takže sem už prošpikovaná snad ze všech stran. Do caru jsem se zatím ještě neobjednala,nějak se mi nechce,ale udělat to musím.

cuddle
14. čer 2011

@petrajda jeeejda, bylo to neprijemne ten zakrok? no endometriozu myslim uspesne resi uz v dnesni dobe, hlavneze nato prisli - doporucili ti uz neco v nemocnici, nebo to nechavaji na CAR?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru