První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

haaninaa
24. pro 2010

Ahojky holky,
přeje Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2011.... Všem snažilkám, ať jsme letos konečně úspěšné... 🙂

smudlinka2019
25. pro 2010

Ahoj holky.Ráda bych se vás na něco zeptala.S manželem se už přes rok snažíme o miminko a v novém roce chci zajít na gynekologii a chceme to řešit.Chtěla bych se vás tedy zeptat,jaká první vyšetření vám dělali.Jestli prohlídku a pak třeba kontrolu hormonů a tak.Moc vám předem děkuju za odpověď 🙂

haaninaa
25. pro 2010

@smudlinka2019 - ahojky, těžko říct, mě po roce snažení předal do centra asistované reprodukce. První návštěva obnášela pohovor, manžel musel na vyšetření spermio, a mě ještě dělali UTZ a kultivaci z pochvy. Při ms jsem musela na krev a z té mi zjištovali hormonální profil. Pak následovala genetika a imunologie... A úplně naposled jsem byla na laparoskopii a hystereskopii....

smudlinka2019
25. pro 2010

@haaninaa děkuju,aspoň něco 🙂

haaninaa
25. pro 2010

@smudlinka2019 - klidně se ptej, zkušeností z center mám víc než dost... ☹ 😢

smudlinka2019
25. pro 2010

@haaninaa to mi je líto ☹ jak dlouho se snažíte o mimíska?

haaninaa
25. pro 2010

@smudlinka2019 - snažíme se od července 2007... už je to fakt dlouhý..Tak snad nám jedničky pomůžou...

smudlinka2019
25. pro 2010

@haaninaa teda,to je fakt doba,to už byste si to miminko zasloužili.A byla si už i na umělym?

azeretka
27. pro 2010

@jemi moc děkuji za zprávu, musí to být velká výhoda, docházet do ordinace, kde je možné provádět i některé chirurgické zákroky. A tvůj gynekolog může provádět i iui či ivf nebo to tě pošle již do nějakého specializovaného centra?

haaninaa
27. pro 2010

@smudlinka2019 - jo jo, byla, 1xIVF, 5xIUI.... a vše bez úspěchu...držím ti palečky, aby jste tak dlouho nečekali..

smudlinka2019
27. pro 2010

@haaninaa taky doufám.Bojim se toho nejhoršího,ale věřim,že to budou třeba jen rozházené hormony 🙂 uvidíme no,hned po novém roce se tam chystám,i když se strachem

haaninaa
28. pro 2010

@smudlinka2019 - neboj se nic, ani si tě komplet proklepnou a určo pomůžou, i když to třeba nějakou dobu bude trvat...Do jakého centra se chystáš?

smudlinka2019
28. pro 2010

@haaninaa ještě vůbec nevim.Na gyndě jsem byla naposled v červenci a rok snažení jsme měli v říjnu.Tak teprv zajdu ke svojí doktorce a uvidim,co mi tam řekne.Slyšela jsem,že některým třeba dělali nejdřív testy na hormony,jestli to maj v pořádku nebo tak něco,tak uvidím.Ale jinak se pak asi na ty centra někoho zeptám,kdo s tím má zkušenosti.Jsme z Děčína,tak třeba kdyby to šlo v Ústí nad Labem.A vám našli co je za problém?

svoba
29. pro 2010

@azeretka - já kvůli dlouhýmu snažení taky hledala dobrého gynekologa. narazila jsme na úžasnou paní doktorku. gynevra.cz. k tomu chodim do podolí do car a na imunobiologii. jinak mudr.raušová je milá, naslouchá, vše objasní. za rok platíš 500kč, jako těhotná 1000kč. hezká ordinace, moderní vybavení, profesionální lékařka i sestra. hodně štěstí!

haaninaa
29. pro 2010

@smudlinka2019 - našli nenašli, všechno tak nějak Ok, akorát pomalejší potvůrky, jinak je vše OK... Ale pořád se nedaří....Ono to může být třeba i štítnou žlázou, Uvidíš, oni Vám všechno vysvětlí, hlavně se neboj ty, nebo manžel ptát... Je to lepší, než mít nějaké pochybnosti, ani Vám všechno vysvětlí...

smudlinka2019
29. pro 2010

@haaninaa jj,to se neboj=) no je to škoda,když se to nedaří,i když je všechno tak nějak v pořádku.To je asi nejhorší

svoba
30. pro 2010

zrovna včera mi volala kamarádka, že otěhotněla po čtyřech letech snažení. a to měly spoustu problémů. ale nešli na umělý ani inseminaci. prostě čekali. a ted se toho požehnaného stavu konečně dočkali 😀 hlavu vzhůru!

cincinnati
autor
30. pro 2010

@svoba Vidíte, jde to !!!

svoba
30. pro 2010

@cincinnati - a vidíme to taky u tebe! 😀

svoba
30. pro 2010

@cincinnati - a co nevolnosti? už lepší?

amadores
30. pro 2010

Já bych to brala hodně podle věku a pak dle "odolnosti" partnera a celkově vztahu.Každý vztah tohle snáší jinak.Znám vztahy, co se po letitém snažení díky tomu rozpadly a pak mi kámoška brečela na rameni, že kdyby to nenechala roky jen na domácím snažení a šli rovnou za pomoci lékaře, mohli dopadnout jinak.

@svoba já už mám Prednisonu plný zuby... 😠 Ještě měsíc vydržet.A toho bezsexového období taky... 😀

svoba
30. pro 2010

@amadores - musim se přiznat, že chvílema se taky hodně hádáme. jsem náladová. unavená, jak celou noc probrečim. ona ta kamarádka je taková pohodářka. oni to fakt ani neřešili.
já ten prednison nijak neprožívám. jsem teda víc unavená i nachcípaná. ale svý kila si jakž takž držim. neprožívám to. já jsem jedlík. sex s kondomem je nic moc. to souhlasim. spíš mě už dostává to čekání. vydržíme to do testování - koncem měsíce.... 😠

amadores
30. pro 2010

@svoba ono to je těžký.Roky domácího snažení vztahu nepřidají a když pak člověk vidí, jak pak psychicky náročné je IVF,tak se vůbec nedivím, že tohle může i jinak dobrý vztah položit.
A to čekání je fakt děsný, měsíce letěj a nic...U nás to vypadá na IVF až na jaře místo příštího měsíce, takže nálada na bodu mrazu u nás. 😒

cincinnati
autor
30. pro 2010

@svoba 😀 O něco lepší jo, ne úplně, pořád bojuju. Tak taky bojujte !!! 😉

svoba
30. pro 2010

@amadores - jak to? hádáte se? nebo kvůli tomu sexu? my se vždycky rafnem, ale pak jeden přijde s prosíkem. jednou nahoře, jednou dole.
no, a pak jsou vztahy, který zase položí nečekaný těhotenství. svět je naruby 😖

svoba
30. pro 2010

@cincinnati - držim palce! bude dobře. 😉

svoba
30. pro 2010

@amadores - třeba to po tom prednisonu půjde samo. tak se snažte hlavně hned po skončení. my pojedem podle ovulace a podle mojžíše. prostě kombinace. to nevylezem z postele. 😉

amadores
30. pro 2010

@svoba po blbým Clostíku se mi udělaly cysty a asi zatím nezmizely, podle toho,jak mne tenhle cyklus hrozně bolej vaječníky.A dokud nezmizej nemůžu jít na stimulaci.K tomu má jít manža v únoru na operaci, takže on bude pak "k použití" tak duben.
Jinak my jsme spolu už tááák dlouho, že se už nedohadujeme vůbec a ani tyhle problémy s plodností na tom naštěstí nic nezměnily.On je v pohodě, už se dokonce smiřuje s tím, že by to mohlo po IVF vyjít rovnou na 2 potomky.To já jsem někdy chováním na zabití,ale on mne už tak zná,tak si to tak nebere. 🙂Naštěstí, jinej by mne za ty nálady poslal do háje.
Jinak už tenhle měsíc kolem ovulky na kondom pečem.... 😉 Už bereme 3.měsíc, tak to musí stačit na přeléčení.

svoba
30. pro 2010

@amadores - My ted oslavíme 10let vztahu. Já jsem taky náladová. Ráno mu vyčítám, že v noci v pohodě spí a já se trápim. Blbost. Jenže nervy pracujou. Od ledna už na to jdete? My od února. Koncem ledna testy v Podolí. Na výsledky už peču. Já chodim na akupunkturu, tak od menses do ovulky dám tělu zabrat, at se nabudí na plození. Obávám se ale, že s manželovejma spermiema je to na běh na dlouhou trat .... ☹

amadores
31. pro 2010

@svoba tak my za pár týdnů slavíme už 20 let... 😀
Mě vychází ovule na zítra, tak uvidíme... 😉 Asi z toho bude stejně prd,vypadá to na pravou stranu a tam mám neprůchodnej vejcovod. 😒 Šanci vidím až na to IVF, doma my bychom se nedočkali...Nebo jako důchodci... 😀
Vám držím palce do příštího roku a zdárné snaženíčko.... 😵 😵 😵