Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

micinka22
29. črc 2009

Zuzi jo napíšu .-) at vim jak to ma s tou dovolenou vubec ... nerada bych tento mesic prosvihla..kdyz IVF tak v září"!!!

micinka22
29. črc 2009

tak snad odpoví rychle a nebude už nekde na kopakabaně...či jak se to píše 😀 😀 😀
Zuzi ja v pátek jdu jen na krev ..to mi stačí sestřička..snad tam bude..a machače až v pátek další

katapola
30. črc 2009

No teda, já hledím, většina z vás je tu už fakt těhotná a ještě k tomu s přeběhnutím z Fertimedu. Nevím, jak to ty tři týdny do injekcí vydržím, nejradši bych začala teď hned🙂

katapola
30. črc 2009

HOlky, napište mi prosím, jak to potom chodí v Brně. A ve kterém okamžiku se platí?

teddyna
30. črc 2009

dobré ráno všem. Sylvo,v Brně je to zcela pohoda.s fertimedem nesrovnatelno. Platíš vše až při transferu,takže od Machače nafasuješ potřebnou igelitku léků,propriet a fakturu ti vystaví,jak půjdeš z transferu.můžeš platit hotově nebo bankovním převodem.mají tam i terminál na karty.
do brna dojedete na stanovenou hodinu,ujmou se tě,zavedou tě na pokoj,kde se převlíkneš do svojí noční košilku(podotýkám,že s žirafama a iháčkama jsou nejúčinější 😀 ke štěstí).pak si pro tebe přijde sestřička,odvede tě na sál a manžela odvedou do pokojíčku na odevzdání spermatu.na sále tě uspí a po výkonu tě odvedou zpět na pokoj-pěšky.tam se trochu prospíš a pak za tebou dorazí doktor,který vajíčka odebíral a PODROBNĚ tě informuje o tom,kolik bylo folikulů,jak vypadají nadějně,jak dopadl spermiogram manžela a rovnou se zeptá,jakou metodou chcete oplodňovat-jestli chcete ICSI.za každé vajíčko s ICSI se platí 1000Kč.dostaneš rozpis léků,co jak brát(Utrogestan,Prednison...)a jdete domů.druhý den v 13 hod si zavoláš,jak se mají miminka k světu a domluvíš se na transfer.ONI se přizpůsobují tobě s časem.takže když se ti nehodí transfer třetí den,jdeščtvrtý. transfer probíhá v klidu,v příjemné hudbě.na sále máš manžela.na plazmě před očima ti ukážou miminka ve zkumavce jak vypadají,pak na ultrazvuku tečky,jak je tam zavedou.poležíš si cca 20 min(my to s manželem ořvali těch 20 min,páč nám tam hrál Jean Mischel Jarre) a jdete dom.zaplatíte fakturu a pak jen voláš za 14 dní pozitivní test! jo my jsme šli z kliniky chodit po brněnské ZOO,kde jsme šmatlali asi 2 hodiny a bylo fajn

teddyna
30. črc 2009

jo a ještě podotýkám,že ta narkoza u OPU je natolik šetrná,že já jsem si 2 hodiny po OPU už dávala ve Velkým Újezdě v Myslivně steak jak sloní nohu.nic mi nebylo a večer po OPU jsem sekala trávu na zahradě.
stejně tak po ET - dojeli jsme dom a šla jsem normálně pracovat.chodila jsem do práce až do 7 tt,ale mám práci rizikovou,tak jsem musela zůstat doma(měla jsem bolesti a dost jsem špinila).doma jsem taky pracovala normálně. čili,pokud čteš pozorně,s Fertimedem zcela nesrovnatelný.páč ležet někde přes noc...je holá kravina.akorát tahají z lidí peníze. samozřejmě,pokud bych byla někde z Aše a jela na IVF do Fertimedu,přespím kvůli vzdálenosti,ale jinak....škoda mluvit. ten Fertimed by měli zavřít!kontrolu tam poslat!Dr. Vodička tam byl jediný normální člověk-dost,že dostal rozum a prokoukl to tam a prchnul!
jo a já Machačovi volala i hladinu HCG nejen test,páč jako samoplátce si můžeš zajít na krev kamkoliv.když budeš mít pozitivní test,tak si zajdi taky a nemusíš čekat,až dojdeš k machačovi.v laboratořích ti výsledek HCG řeknou zhruba za 2 hodiny.takže hooodně štěstí přeju!a vůbec neměj strach.Machač ti všechno vysvětlí,dostaneš do ruky přesně rozepsaný protokol o stimulaci,kde budeš mít poznámku,že do Brna potřebuješ "noční košili,papuče a chlapa" 😀

katapola
30. črc 2009

Hledím jako puk. Prej hudba u toho, manžel u toho, mimina na plazmě...to je teda luxus. To jsem ve Fertimedu nezažila. Přišla doktorka, přečetlo se jméno a šup tam s tím. Vedle ležely jiné holky po/před jinými zákroky. Noční košulku s žirafkou mám, takže si ji vemu🙂 Já se snad to to začínám i těšit🙂))

zuzka72
30. črc 2009

Jo-přesně tak, jak píše Teddy-nemí co dodat-je to vyčerpávající odpověď. Snad jen to, že i na ceně se dá domluvit, poněvač nám dělala 36ks ICSI a dali jsme za to 8000,- (kdybych měla dát za každy 1000,-, tak jsem už asi žebrák 😀 ), takže vidíš, že i to se dá domluvit. Navíc mi Štěpán řekl, že o peníze se starat nemám a že je lepší to poslat převodem. Pak taky říkal, že to nedělá pro peníze, těch má dost, ale pro ten pocit, že pomáhá.-takže charakter 1třídy. Je prostě super. Navíc tak mladej člověk a co už všechno dokázal-to je úctihodné. Hlavně, že já mu furt říkala, jak jsem stará a že není čas a on mi na to odpovídal, že je taky v tom věku a připadá si mladě. 😀 😀 😀 Jenže on je chlap. 😀

katapola
30. črc 2009

HOkly, já tady málem začala bulet, když vás čtu.

zuzka72
30. črc 2009

Katy-tak to se těš-je to super všichni se usmívají, budova, jak ze zámku, prostě idilka. Všude čisto, pohoda, super přístup, to musíš zažít, to se nedá popsat. Jo a hlavně toho chlapa nezapomeň! Protože by to asi bez něj nešlo a navíc vidět chlapa, jak hledí na monitor na ty 2tečky a pláče dojetím- to se nedá srovnat snad k ničemu. Nás tam nechali samotny ležet 10minut a tolik pusinek, pohlazení a sladkých řečí co jsem tam zažila je k nezaplacení. 🙂 Takže těš se budeš mít na co vzpomínat. 🙂

katapola
30. črc 2009

No tak už bulím fakt.

teddyna
30. črc 2009

Katy,neřvi už teď. na to budeš mít dost času,jak uvidíš se hemžit embrya na plazmě a pak,jak budeš zkoumat pod lampou,jestli tam ta druhá čárka je nebo není.a jak píše Zuzka,my jsme taky platili ňáko moc málo peněz.o penězích to fakt není.takže jak nás strašili ve Fertimedu s horentníma sumama....tak tady ani ne. Fertimed mě na první pokus stál cca 20tisíc,nemám z toho nic.jo vlastně,mám - rozfajznutý břicho po operaci a akorát jsem málem přišla o kejhák.tady - pohoda,klid...X krát se tě někdo zeptá na jméno,čili záměna je vyloučena.a pak si taky zajděte do ZOO.sice není nic moc,ale na odreagování stačí.my jsme tam vlezli a hned u prvního stánku se zmrzlinou se mě manžel ptal "jakou si dáš? ...vanilkovou...a jakou si dá Agája?? co? jaká Agája,se ptám. no přeci ta naše,co teď máme. takže manžel pojmenoval embryjko "Agája" a to jí zůstalo do teď,páč nevíme zatím,co to bude.kurnik,taky tu ryčím jak švihlá,jak to píšu.a to mám za 6 minut vyrazit pro drážkovačku a vykružovačku do Bauhausu,pak do lékárny,pak do čistírny pro beraní předložky a to vše musím stihnout do 10,kdy přijde malíř domalovat obývák a přijde kamoš brousit drážky na elektriku na nový rozvody.tak se tady holky zatím mějte a v mezičase se ozvu.páč tu mám ještě kopu žehlení a zítra jedem na jih k našim.jo a jedu přes Olomóc,páč jsem původně taky hanačka 😀 tak máávejte.

katapola
30. črc 2009

Jste mě úplně dojaly. Takže v plánu mám košulku s žirafkou, Zoo a nákupy🙂 My ve Fertimedu platili loni myslím celkem 19.000. Největší suma byla za ICSI, pak za AH, prodlouženou kultivaci, narkozu a nocleh. A to jsem nemusela nic doplácet za injekce, protože jsem měla Fostimon bez doplatku.

katapola
30. črc 2009

Všimla jsem si u některých v profilu, že tam máte vyfocené testy s čárečkama. To jste si je schovávaly, i když na té první nebylo ani ťuk? To jste si ten test dělaly nějak brzo? Myslela jsem, že nejdřív tak 15. den po trasferu. Mi minule bohužel 14.den přišly menses, tak jsem byla jasná.

zuzka72
30. črc 2009

Katy na těch testech ta čárečka // je, ale je vidět snad jen pod lupou, nebo mikroskopem, anebo jsme ji tam viděli jen my 😀 . Zkrátka málokterá to vydrží si test udělat až 14den, však uvidíš, jak budeš nedočkavá. My teda platili sakum pikum 14000,-(ICSI+prodloužená kultivace) a pak ještě 4000,- za zmražení embrií(ale to nemusíš pokud nechceš, já to raději udělala vzhledem k věku a tomu, že nikdy nevíš, jak to dopadne, tak ať je něco v záloze, takže mám 14mražáčků v pidi jesličkách. Hele možná jsem se už ptala ale to víš skleróza, tobě je kolik a máš nějaké děti? 🙂

katapola
30. črc 2009

Zuzko, je mi 31, děti nemáme a těhotná jsem ještě nebyla ani 5 minut. Příčina neznámá, mám jen retroverzi dělohy, což prý příčinou není, občas mívám nižší sliznici než je norma, ale jen o trošku. Loni jsem absolvovala 1.pokus ICSI ve FErtimedu, neúspěšně. Tranferovali mi 3 embryjka, ale měly jen 5 buněk, zbytek do 10 se přestal vyvíjet☹ TAkže zmraženo nemáme nic. Po tom pokusu jsme byli na vyšetření karyotypu - ok a v praze na imuno. Tam mi našli mírně sníženou buněčnou imunitu na spermie i trofoblast a doporučili užívat 2-3 měsíce Prednison. Jenže ve Fertimedu mi ho nechtěli předepsat, že je to svinstvo. Machač řekl, že mi ho napíše, ale že ho nemusím brát tak dlouho a už vůbec prý nemusím jezdit do Prahy. V protokolu ho mám napsaný se začátkem inejkcí. Tak mu věřím.

zuzka72
30. črc 2009

Tak to mu teda věř. Stačí se třeba podívat na stránkách Reprofitu na galerii dětí, které se mu podařilo udělat 😀 z nemožného a to tam nejsou všechny. 🙂 Takže věř a buď si jistá to aké dělá hodně.

katapola
30. črc 2009

Neumím to vysvětlit, ale tentokrát mám lepší pocit než loni.

micinka22
30. črc 2009

Ahoj holky tak jste me taky rozbrečeli:(( ja už se těšíímmm..jen jsem srab a necham si asi jen jedno vajíčko...:(

zuzka72
30. črc 2009

Mici-rozhodně nejsi srab, musíš vědět na co se cítíš sama, navíc máš malou Lili, tak by toho bylo na tebe moc. Já vzhledem k věku neměla na výběr, buď 2, nebo taky třeba 1 a z toho nic. Jsem ráda, že jsou 2. Těžko to ale někdo pochopí pokud nemá kousek do důchodu, jako já. 😀 😀 😀

micinka22
30. črc 2009

Zuzi no jasne kdyby to bylo poprve tak jdu taky do dvou..jako sem sla ve Fertimedu..ale když už mám jedno...zase se muze chytit jedno nebo nic..:(( ale dve by byly celkem velkej zahul..tri deti dva psi a chlap 😅 😅 😅

teddyna
30. črc 2009

no,upřímě řečeno - ve Fertimedu mají velký odpad embryí,páč zakrněli ve starým kultivačním roztoku a tam se těm miminkám nelíbí.v Reprofitu je známo,že embryjko vypiplají každýmu.a ještě se zeptají,když ho doktor dává,jakou má barvu růžovu nebo modrou? 🙂 to je takový spestření všech těch útrap,kterýma si musíme projít

katapola
30. črc 2009

Já fakt nestačím koulet očima při čtení toho, co tu píšete. Prej růžovou nebo modrou barvu 😀

j.cien
30. črc 2009

Ahoj holky,muzu se zeptat,co presne vam vadilo na Fertimedu?Chodila jste tam nektera i k dr.Jarosovi do POlanky?
Mam prave pred prvnim IVF a koukam,jestli jsem si vybrala ten spravny CAR? 😕

katapola
30. črc 2009

Já měla pro přechod jinam dva jasné důvody: 1) nechtěli mi předepsat Prednison, ačkoli na imunovyšetření mi ho jasně doporučili. 2) Skončil v Olomouci dr. Vodička, který měl moji důvěru. Nějaký jiný konkrétní důvod, že bych byla s něčím nespokojená, to nemám. Naopak bylo supr, že jsem tam chodila i na normální gyndu, že tam byli denně, v případě problémů mě byli schopni vzít v podstatě hned. Jenže ten první důvod mě nahlodal, druhý důvod mé rozhodnutí dorazil.

micinka22
30. črc 2009

Teddy :(( to je mazec..fakt to maj jen jako tovarnu na deti:// Sobek je holt na prachy :(((
Teddy a tu barvu jako myslí vážně?? že řeknou pohlaví??? kamošce prave rikali že ji davaj pěkknou holčičku..ona ji moc chce..maji kluka..tak jsem zvedava co to bude..

J.cien....no me nesedel pan Sobek..ale toho sem presla ..ten byl jen na prvni konzultaci (hned me spucoval at nežeru bůček,že jsem tlusta(no a ja jim jen suchy kuřecí prsa .-) takže tak...navic hned videl problem ve me a ne v chlapovi...sestricky krome jedne byly arogantnejsi..rozhodne ne milé...odměrené chladné..my platily kolem 25tisíc a to jsem měla nějakych 13 vajíček s Isci...čekání na chodbě přeplněné malinké čekárny...třeba dvě hodiny..
toto všechno bylo před dvěma rokama ..a co sem četla od holek tedka tak bych tam nesla :(((jo a Vodička byl dobrej .-))

j.cien
30. črc 2009

jj.tak to chapu...duvera v konkretniho lekare je pri tom celem cirkusu IVf asi to hlavni 😉 ...chodim k Dr.jarosovi..napred byl v Gyncentru v OV,odesel pak do Fertasu a s nim asi vsechny jeho pacientky 😉 ...
nekdo tu psal o "velkem odpadu embryji"ve Fertasu...tak nevim,jestli ty informace fakt mate,nebo to je jen slovni obrat 😲 mam sice pred sebou teprve 1pokus,ale bude mi 34,tak nemam moc casu 😉

zuzka72
30. črc 2009

j.cien-já ve Fertimetu naštěstí nebyla, ale co slyším od známých všichni si stěžují a ani jedno pozitivum, tak já bych tam asi nešla.
Jo o tom věku mi nemusíš povídat-vím přesně o čem mluvíš..... ☹

micinka22
30. črc 2009

Tak mi psal Machač a ma dojít v pátek 7.8...takže tam asi bude 😵 😵 😵

teddyna
30. črc 2009

kurnííík,takovej dlouhej článek jsem vám napsala a koňous mi to smazal ☹