Repromeda a další CAR v Brně. Zkušenosti, postřehy

nnora
3. črc 2007

Ahojky spolubojovnice! Ráda bych si vyměnila zkušenosti, postřehy a probrala naše pochybnosti. Přidáte se?

katula
31. říj 2007

Presne tak Campi, podobne je to i s lekama a antiko... A hlavne je to velky byznys. Ovsem pristup "sve deti mit nidky nebudete, zadne vitaminy nepomuzou..." me strasne sokoval, je to rana pod pas, proto ja uz o Repromede nechcu ani slyset 🤐 ale odbornici tam urcite taky jsou, nechcu je uplne hanit..

Ten, kdo vi, ze chce jit do ivf hned napr. z duvodu veku, tomu asi nevadi, ze ho do toho tlaci. My ale chceme nejdrive prelecit a pokud to pritozene fakt nepujde, tak umele, k tomuto postupu jsou kazdopadne vice naklonena statni centra, napr. ten Obilnak. Bylo nam receno, ze volba postupu na zaklade vysledku vysetreni je na nas. To mi prijde ferove 😉

lajika
31. říj 2007

Ahojte holky.Mam zatim zkusenost jen s REpromedou. Vrele nedoporucuji!!!!
Ze je to hoooodne o penezich je mimo diskusi. ZE mi na opakovane dotazy tykajici se lecby doktorka odpovida standardni frazi "jste zarazena v programu.....nejvhodnejsi je IVF, na kterou muzete byt prerazena na sve prani ihned" ("program" je proste snazeni, za ktere se plati). Pokud je to odpoved na otazku "nebylo by dobre zkusit jeste laparoskopii predtim, nez se zacnu cpat hormonama, aby se vyloucila moznost, ze to bude zbytecna zatez pro organismus, ktera ani nemuze mit vysledek", tak uz nevim. Mozna to neni dobra otazka. Asi tomu lekari v Repromede rozumeji lip a vedi, proc laparoskopii nedelat driv nez me napumpujou hormonama od usi az po palce u nohou, ale i tak "jste zarazena do programu" neni odpoved. A jednoznacne doporucovani IVF (pojistovna i klient plateji jako mourovati, ze).... No - tak si to preberte. Dalsi vec, ktera mi tam vadi je, ze kdyz si za to platim a kdyz se objednavam tri tydny predem, pocitam s tim, ze budu prijata v case objednani. Minimalni cekaci doba v Repromede byla 20 minut, maximalni neco malo pres hodinu. U obvodaka bych necekla, ale v soukromym sanatoriu? Taktez bezna praxe, kdy ja hovorim s lekarkou o nejintimnejsich vecech a za mymi zady si sestricka neco vyplnuje do papiru.... priznam se, ze mi to vadi.

sasulka28
31. říj 2007

nemáte někdo prosím ceník Heliosu? Nějak se mi to nedaří najít.

pejty
31. říj 2007

tak já taky přidám zkušenost s Repromedou.Byli jsme tam na spermiu,které dle nich dopadlo abnormálně špatně.Hned při oznamování nám řekli,že dítě mít přirozenou cestou NIKDY mít nebudeme,hned nám začala číst ceník 😠 ,zakládala nám kartu(my jsme jen hleděli a byli v šoku),doporučila nám jen IVF/ICSI,nic jiného prý nepomůže..Hned mi řekla,aniž se nás zeptala jestli umělé oplodnění skutečně chceme ať přijdu 3DC na krev a hned začneme s hormony.Na to jsem jí řekla,že i já mám problémy,na to ale nereagovala a pořád jen mluvila o ceně a kdy musíme přijít..Šli jsme odtud jak zbití psi,prostě děs.Sestra nám ještě při odchodu řekla,že to není tak zlé,prý tam máme aspoň nějaké spermie.paráda...,od té doby nás tam nikdo neviděl...No a po 2 měsících,kdy jsme zkoušeli různé alternativní metody jsem PŘIROZENĚ otěhotněla,tak asi takové jsou naše zkušenosti s repromedou.Připadali jsme si tam jak kořist na vhodný kšeft,nic víc..přístup nebyl vůbec citlivý.. 🙄 někdy mám chuť tam zajít a ukázat se,aby viděli,že i po jejich prognźách se přece jen DÁ přirozeně otěhotnět!!tak to je vše.Repromedu fakt obcházejte obloukem,i ty ceny jsou tam děsně vysoké...

ninule
31. říj 2007

Pejty, tak to je sila, ovsem krasny konec 😉 !!!

pejty
31. říj 2007

to jo,ten konec je zázrak 😉 Kdybych to nezažila,tak nevěřím,že je něco takového možné..Do té doby jsem lékařům fakt věřila..

pejty
31. říj 2007

a ještě nám ta doktorka řekla,že se ten spg nezlepší a nepomůžou nám žádné léky ani vitamíny..na urologii je prý zbytečné jít..takže nám fakt nedala nejmenší naději

ninule
31. říj 2007

Tak hlavne, ze to tak skvele dopadlo!!!!
Ja uz taky moc tem ceskym lekarum neverim, stacilo mi, ze mi misto odsati cysty tu cystu prorizli a znicili tak vajecnik, stejne tak, kdyz mi po zjisteni, ze mam mrtvy plod v brise rekli, ze mam cekat, nez se uvolni misto v nemocnici, protoze to neni akutni stav...

pejty
31. říj 2007

tak to je fakt husté,mně je z těch našich dr. opravdu zle..Já jak jsem došla s výsledky ze spg k mé gyn.,tak jen řekla,že budu ráda když donosím cizí vajíčko s darovanýma spermiema..prostě děs,měla jsem problémy,ale ne takové abych neměla vlastní vajíčka,prostě udělala závěr aniž by mě pořádně vyšetřila a pořádně se na ten spg podívala..jo zažili jsme si obě svoje...
teď už snad bude jen líp..

ninule
31. říj 2007

Presne tak.... 😉

theresa
31. říj 2007

holky, tak to je síla. Pejty, ty jsi opravdu ukázka toho, že doktoři nemusí mít vždy pravdu a člověk by měl mít trochu svého rozumu.

pejty
31. říj 2007

hlavně nepřestat věřit a nebrat výroky dr smrtelně vážně..obzvlášť toto je obrovský byznis a každý bojuje o pacienty..o dobré výsledky..A když je chyba u muže,jak často zjistí,že je,tak jsou rády,že mají zdravé ženské u kterých je úspěšnost velmi vysoká...tak proč je k tomu malinko(nebo víc)nepostrčit,že?

wacinka
1. lis 2007

AHoj tak já mám zkušenosti s Repromedou zatím ty nejlepší, ale možná je to tím že si nenechám nic líbit a jsem na doktory mírně držkatá. Ale dostali jsme pana primáře Veselého a je skvělej i přístup a všechno. Nemůžu si ztěžovat 😉 ono je to opravdu na tom kde se člověk cítí dobře 😉

pejty
1. lis 2007

asi ano,my jsme měli doktorku,jméno bych musela zjistit,to si nepamatuju,ale přístup měla šílený a to nejsem žádná citlivka!!

lajika
6. lis 2007

pejty, jsme na tom presne, jak jste byli vy. Pravda - bez toho těhotenství. Bodejď by, když mě hned v úvodu doktorka upozornila (ano - mě taky) že přirozeně NIKDY děti mít nebudeme. Prořvala jsem asi týden. TEď už na celou Repromedu kašlu. Ta doktorka byla asi tatáž - předtím jsem, taky v Repromedě, byla u jiné (dr. Hromadové) a ta byla docela prima, o penězích nemluvila a snažila se objektivně zhodnotit šance, udělat testy, pomoct. Ta ceníková doktorka, která člověka hned ve dveřích přivítá s účtenkou a oznámením, že nikdy nebudete mít děti přirozenou cestou, je, pro vaši informaci holky, dr. Veselá. Narozdíl od Pejty si to jméno pamatuju (a tak hned nezapomenu). Pan primář Veselý je možná, jak píše Wacinka, fajn. V tomhle je to často ze všeho nejvíc o přístupu, ale po paní doktorce Veselé už jsme neměli odvahu další doktory z Repromedy zkoušet. A to, Petjy, taky nejsem žádná citlivka.

pejty
6. lis 2007

lajika,tak unás to taky byla ta dr. Veselá,ptala jsem se mého a ten si to taky pamatuje dokonale.Je to hrozná ženská,které jde jen o kšeft.
Přeji Ti moc moc štěstíčka a brzké těhotenství 😉

lenka71
7. lis 2007

Ahoj pejty, blahopřeju k těhu. Mám za sebou neúspěšné IVF-ISCI v Repromedě, se smíšenými pocity, přesto se chystám se na druhý pokus... Můžeš prozradit, jaké různé alternativní léčby jste zkoušeli ?

soleilll
2. led 2012

Zdravím, dovolím si obnovit toto téma, protože by mě zajímal Vás aktuální názor na tohle pracoviště. Jaké máte zkušenosti s lékaři a personálem, s jakým přístupem jste se setkaly? Můžete to srovnat s jiným CAR v Brně?
(Téma https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jaci-byl... se změnilo v diskuzi o každodennímí osobním vývoji snažení konkrétních uživatelek fóra, což není z obecnýho hlediska moc přínosný.)
Díky všem, které se nechtějí podělit o foto ultrazvuku, ale o zkušenosti s přístupem ke klientům na této klinice.

terka82
5. led 2012

@soleilll ráda ti předám svůj aktuální názor. Možná jsem to i já, která tě tom druhém tématu tolik rozčílila fotkou z utz a řešením vývoje snažení...
Přečetla jsem pouze poslední stránku této diskuze a bohužel nesouhlasím. S přístupem v Repromedě jsem byla naprosto spokojená. A není to jen tím, že se nyní můžu někomu "pochlubit" fotkou z UTZ. Po tom, co mám za sebou není ani teď rozhodně vyhráno.

Co se týče negativních reakcí, které jsem tu četla. Zrovna u paní doktorky Veselé jsme byli na první konzultaci a nemohu si vůbec stěžovat. Na cokoliv jsme se mohli zeptat a vše nám bylo srozumitelně zodpovězeno. A to, že během konzultace došlo i na finance?? Vím, že IVF není zadarmo a vůbec mi nevadilo, že mi někdo předem nastínil, kolik nás bude tenhle pokus cca stát. Byla to jedna z věcí, která mě opravdu zajímala. Museli jsme podstoupit PGD a toto centrum jako zřejmě jedno z mála dokáže z pojišťovny dostat nějaký příspěvek. Jiná centra berou v případě PGD prachy od pacientů a vůbec se s něčím takovým jako úhrada od pojišťovny nezaobírají.
Co se týče čekací doby, čekali jsme déle jen jednou a to se mi hned po příchodu do ordinace paní doktorka i sestřičky omlouvaly, jinak vždy na čas. A co se týče přítomnosti sestřičky u konzultace, byla jsem dotázána jestli mi to nevadí. Stejně tak ve chvíli, kdy v ordinaci i u UTZ byla nějaká studentka. Nemusela jsem dělat nic, co by mi bylo proti srsti.
A poslední, co bych chtěla okomentovat je přímost paní doktorky. Mám za sebou 5 pokusů v jiném centru(jedno těhotenství ukončeno pro VV plodu, dvě zamklá těhotenství, dva úspěchy neúspěšné rovnou - i když pro mě to byl vlastně úspěch, protože těhotenství jsem se hrozně bála, ale to pochopí jen ten, co párkrát padne na hubu a musí se rozloučit s tím těžce získaným miminkem). Po prvním neúspěšném těhotenství mi byla zjištěna balancovaná translokace. Ale až od paní doktorky Veselé jsem se dozvěděla, že bez PGD je šance, že se dočkáme zdravého miminka strašně malinká. Doktoři v předchozím centru by to zkoušeli bez PGD asi věčně. Při IVF v Repromedě jsem podstoupila PGD a opravdu děkuju za upřímnost, se kterou mi paní doktorka řekla, že bez PGD to pravděpodobně nepůjde. Ze 14 skvěle se vyvíjejících vajíček byly jen 2 zdravé. Takže pravděpodobnost, že bych bez PGD otěhotněla a o miminko opět přišla je opravdu šíleně vysoká.

Abych to tedy celé shrnula, do Repromedy jsme jezdili až ze západních Čech. Bylo to náročné časově i finančně, ale i tak mohu toto centrum všem vřele doporučit. Jsem ráda, že jsme to podstoupili.

aidule
5. led 2013

Naše zkušenost s Repromedou byla taktéž maximálně pozitivní. Objednání k 1.konzultaci do týdne, konzultace většinou bez čekání, vždy příjemná paní doktorka, hovořila k věci, jasně a přímo. Pokud jsem něčemu nerozumněla, znovu vysvětlila či zopakovala. Nebyl problém s časovým harmonogrameme stimulace, s přijetím k výkonům i péčí po nich, vysvětlení UZV, některých hodnot získaných po odběrech. Co se týkalo finanční stránky věci, dopředu byl udělán finanční plán, který nás zřejmě bude čekat, zdůvodnění proč tak a tak, za co platby atd. Na nás bylo samozřejmě konečné rozhodnutí. Vím, že jsme se rozhodli správně, když jsme zvolili toto centrum. Díky němu máme doma krásnou a zdravou 16-ti měsíční holčičku. Neměnila bych a můžu Repromedu po všech stránkách-odborná, profesionální, lidská jen a jen doporučit!

jennyska
10. zář 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou naší společnou Wiki knihovničku, kde si píšeme vše o snažení se o miminko, těhotenstí, mateřství, péči o dítě a pod. Jsou v ní jak obecné informace o dané problematice, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti.

Já jsem právě vytvořila článek na téma Repromeda Brno a tímto bych Vás chtěla poprosit, zda byste mohly své zkušenosti, pocity, dojmy popsat k danému článku https://www.modrykonik.cz/sanatorium-repromeda-... do naší knihovničky 🙂

Díky tomu, že budou informace spolu se zkušenostmi na jednom místě, je celá knihovnička hodně přehledná a dobře se v ní hledá 🙂 Navíc Vaše zkušenosti pomohou ženám, párům, které právě tyto informace hledají a potřebují podržet, poradit, protože právě prožívají to stejné...

Děkuji Vám za sdílení zkušeností a přeji Vám krásný den.
Jennyska
Modrý Koník

jennyska
11. zář 2013

Ahoj snažilky, maminky a těhulky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Sanatorium Repromeda Brno a protože Vy s ním máte zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/sanatorium-repromeda-... ? 🙂

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním maminkám, které právě shánějí informace o tomto centru a rozhodují se mezi různými centry v ČR. Díky Vám najdou zkušenosti na jednom místě přehledně a rychle. 😉

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

barbborka
23. kvě 2016

Já jsem si v Repromedě nechala vyšetřit AMH, vše bylo v pořádku a do ničeho mě netlačili. Užila jsem si to, že se máme s partnerem moc rádi a na nic nespěcháme. No a teď bychom už chtěli miminko mít, tak jsem se objednala na konzultaci a uvidím, co mi poradí 🙂

kastanek87
16. čer 2016

Holky,mám dotaz,byli jsme s partnerem v CARu,vzali mi krev i jemu i spermiky. A když jsem se zeptala sestry jestli můžu začít brát ten clostil co mi napsal gynekolog (zapomnela jsem se zeptat doktorky) tak mi řekla že to záleží na mě,ale že by počkala 5tydnu na výsledky hormonálního.profilu. a pakbdodala:tak buďto se lecite u nás nebo u svého gynekologa. Teď nevím co mám dělat.... Jsem 2DC, clostil mám začít brát od 3DC, v caru jsem poprvé byla na konzultaci 1DC a mam dojít 12DC na utz. Na svoji gyndu mám jít taky 12DC aby se podíval co ten clostil. Co by jste dělali na mém místě? Do toho CARu jsem šla především aby mi zjistili horm.profil. můžu tam pak zavolat že už třeba neprijdu? Co potom ty výsledky? Platila jsem i 600 za druhý test na nějaký AMH hormon.

kratka23
Odpověď byla odstraněná
Zobraz