Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina vůbec nemáš zač,hlavně ať se Vám zadaří to je to nejdůležitější a je to moc krásný pocit a přeju ho všem 😉 Zkus ten test později a uvidíš sama.Kolegyně z práce byla těhu a 2 měsíc to ještě normálně měla, takže naděje tady pořád je.......

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1,jj je a kdyby to doopravdy nevyšlo tak jsem říkala manžovi že se budeme snažit zkusitto sami půl roku s pomocí clomhexalu atak třeba se nám poštěstí jinak máme i podanou žádost o adopci tak čekáme jestli nám to schválí 🙂

campi
27. kvě 2008

Taky jsem mela kolegyni, ktera 2x odmenstruovala, nez zjistila, ze je tehotna.

Frenkie: toto jsem nasla, asi to v nicem nepomuze, ale abys videla, ze neni nic ztraceno:

"Uhnizdeni zacina 6. až 7. DPO a konci 12. den. Pri uhnizdeni mohou byt ve sliznici delohy naruseny drobne cevy, pak zanoreni oplodneheno vajicka muze vyvolat krvaceni, ktere mohou zeny omylem zamenit za menstruacni krvaceni. Povrch sliznice se totiz pod blastocystou rozpada a ta se zanoruze stale hloubeji".

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina, našim se taky nedařilo, snažili se o mojí maličkost 6 let a taky si nakonec zažádali o adopci a najednou byla mamča těhule, podle mě je to hodně o psychice ( ale to už jsem tady psala), my byli 3x na IUI a taky nám nebylo do smíchu a chtěli jsme to vzdát a pak nám nabídli IVF a jsme těhu, tak se to povede i Vám, jen musíte doufat a pozitivně myslet-hned to pak jde líp.

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:tak my myslíme pozitivně a každých 14 dnů tu máme manžovo dětičky tak nejsme tak úplně mimo že to nejde ale prostě děti doma nám chybějí a už bych ráda slyšela to slůvko maminko který by patřilo jen mě 🙂

jmisa
27. kvě 2008

Frenkina, no osobně mi na Apolináři vadí to, že nepracují o víkendech a tak se OPU a ET neprovádí vždy v optimální dobu podle těla ženy ale podle jejich pracovní doby, navíc to prostředí je dost hnusný.

frenkina
27. kvě 2008

jmisa:fakt juu takže zavrženoo 😀

frenkina
27. kvě 2008

campi:je fakt že při ET jsem tam měla nějakou překážku říkal doktor takže to tentokrát pěkně bolelo ale nevím jestli to stím krvácením mělo něco společného

jizu
27. kvě 2008

Ahoj holky.

Omlouvám se, že sem tak vpadám, ale prosím o radu. Zítra jdu poprvé do pražského Pronatalu a nevím, zda mi budou dělat i nějaké vyšetření, nebo to bude jen konzultace. Jak jste to měly vy? Zatím byl pouze MM na spermiu, jinak jsme nic neabsolvovali. Děkuju 😉

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina a nechceš teda zkusit Pronatal v Praze, dělají i víkendy a my tam byli moc spokojení, prostředí super, doktoři paráda, sestřičky taky a dojížděli jsme tam z Liberce 😉

frenkina
27. kvě 2008

jmisa:ty chodíš do Apolináře ju?

jmisa
27. kvě 2008

Frenkino, no to jsou prostě státní CARy.

Já jsem prostředím asi zhýčkaná z Pronatalu, čisté toalety, dokonce vložky na nich 😀, hodný personál, po narkoze kolem skákali, furt, jestli něco nepotřebujem, každej stále přeje štěstí, jsem spokojená, jen kdyby to vyšlo.

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:tady jsou taky všichni moc fajn ale někdy vůbec nevědí která bije i o laparoskopii jsem si musela říct sama a ted chci tu genetiku atd tam se zjistí proč to nejde

jmisa
27. kvě 2008

Jizu, pokud nemáš mrchu, tak bude klasika prohlídka jako u gyndaře.

Frenkino, neeeeeeeeeeee, chodím do pronatalu v Praze.

frenkina
27. kvě 2008

jmisa:tak tady jsou taky suprový ale jak říkám někdy mi přijde že moc rychle vše vzdávají jako ted když mi dr řekla abych vysadila léky ☹ a já je stejně nevysadila 😀

klaruska1
27. kvě 2008

jizu, nám dělali na 1. konzulataci ultrazvuk a pak jsme diskutovali co a jak.Ale záleží asi na každém doktoru a nebo taky jak sjte na tom Vy.My měli skoro všechna vyšetření hotová,ale pochybuju, že by Vás hned na nějaká hnali tu první návštěvu, to se pak domlouváte na dalších termínech.

campi
27. kvě 2008

jizu: priprav se na normalni gynekologickou prohlidku, pak te objednaji na krev kvuli hormonalnimu profilu, prohlidnou si vysledky spermiogramu a to je myslim vse.... Ja mela hormonalni profil, vysledky laparoskopie a spermiogram od gynekolozky, stacilo to a zadne vysetreni se neopakovalo (teda krome toho gyn. vysetreni). Ale je mozny, ze budou i to spermio chtit delat znovu - to by manzela objednali. At se Ti v Pronatalu libi, ja byla zatim se vsim vzdycky spokojena.

frenkina
27. kvě 2008

klaruska:no já myslela že po nezdařených 2iui a 1ivf a laparce nás pošle aspon na genetiku atd ale nic a další pokus v háji a máme už jen jeden pak už na to 90000mít nebudu ☹

jizu
27. kvě 2008

Klarusko a jmiso - děkuju.

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:jéé se petu do něčeho co nebylo mě omlouvám see 😕 😉

gucci
27. kvě 2008

jizu: my na tom byli stejně, manža byl týden před 1 schůzkou u nich na spermio, takže na 1 schůzce se koukal na výsledky spermio a zkoumal ostatní dokumenty, které jsem mu přinesla (zprávu z laparo, grafy BT apod.), pak jsem podstoupila klasické vyšetření jako na gyndě, odebrali mi vzorky a brali mi krev. Pak jsme se normálně bavili o nemocech a co máme všechno za sebou, jak dlouho se snažíme, délka cyklu apod. a navrhnou ti řešení

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina, já měla hotovou laparku i hysteroskopii a dokonce i genetiku od nás z Liberce, v Pronatalu na mě koukali jako na blázna,ale spokojení.Z8leží taky na tvém gynekologovi a protom na nich, co je pro tebe nejvhodnější, pokud jsou špatné spermijky, tak na laparku tě ani neposílají ( my je měli v nromáluú, tak pro to asi.

jizu
27. kvě 2008

Gucci taky díky. A jsou tam všichni doktoři na stejný úrovni? Myslím jako kvalitou. není tam nějaká felčar, na kterého narazím zrovna zítra já 😀

jmisa
27. kvě 2008

Jizu, neboj, jsou všichni fajn 🙂 A neboj se ptát, když nebudeš rozumět, hned se ptej.

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:no mě jak můj doktor zjistil že neovuluju tak mě hned předal Pronatalu ale jinak doktor je výbornej

klaruska1
27. kvě 2008

jizu, ze své zkušenosti ti mžu říct, že byli všicni naprosto skvělí a jsou zkušení a nemusíš mít strach, že bys tam narazila na nějakého felčare-přijde mi to, že je to tam dost na úrovni 🙂

campi
27. kvě 2008

Frenkie: ja se trochu bojim, ze v Teplicich jsou hodne orientovani na nemecky pacientky - je to teda jenom muj nicim nepodlozenej pocit. V Pze maji teda taky hodne cizincu, ale pokud to muzu posoudit podle sebe, tak se mi vzdycky venovali maximalne. Ale teda taky nebyli schopni stanovit u nas nejakou pricinu neplodnosti, dokonce oznacili 1. IVF za diagnosticky, o imunologii a genetice se vyjadrili vylozene tak, ze uvidime po 1. IVF. Laparka mi prijde zbytecna pro ucely IVF, maximalne by Ti zjistili nepruchodny vejcovody a ty k IVF stejne nepotrebujes. Ale treba ja si ji vylozene vyzadala, chtela jsem vedet, jestli tam neni nejaka neplecha (proste vedet, proc to nejde) a stejne mi tam nic nenasli.

jizu
27. kvě 2008

Díky holky. Uklidnily jste mě. Hned se tam víc těším 😀

frenkina
27. kvě 2008

campi:já ji taky hlavně chtěla abych věděla že mám vše v pořádku,a stěma cizincema se mi zdá že máš pravdu,ale jak by jsme jezdily do Prahy to nevím ale dáme si ted půl roku pauzu a třeba se smanžou nějak domluvímea jakby asi na mě koukali že bych přešla z TP do PHA to nevim

klaruska1
27. kvě 2008

frenkino a tam ti teda zjistili co a co s tebou budou dál dělat, možná že jsi to tady už psala, tak se nezlob,ale radši se ptám znovu