Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

campi
27. kvě 2008

Jizu: a vis, ke komu jsi objednana?
Ja jsem se zatim setkala s dr. Zelenkovou, Slamovou, Voborilem a Kultem a vsichni byli bezvadni. Krome doktoru v ordinaci jsou duleziti hlavne zamestnanci v laboratori, embryologove (ta moje byla uzasna, uplne mi zvedla naladu pred embryotransferem a ja byla pak uplne vysmata). Je mozny, ze si pak nekoho oblibis a muzes pozadovat, aby Te objednavali vylozene k nemu. Moje favoritka je Zelenkova, ale ted v pondeli je treba na sale, tak jdu na UTZ ke Slamove (taky dobre, delala mi embryotransfer, tak snad bude mit taky radost, ze se to povedlo).

Jediny, kdo mi lehce nesedl, byla dr. Lazarovska - ta mi na moje dotazy rekla, ze jsem si prece prisla pro rozpis leku a tyto otazky jsem si mela vyjasnit, nez jsem se pro IUI rozhodla. Asi mela pravdu, ale proste me pred tim nenapadly..

A jeste se muzes objednat k doc. Mardesicovi (seflekari), k nemu chodi gucci, ten je prej na umely oplodneni nejlepsi v Cesky republice🙂))

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:no zjistily mi že mám vše průchozí a udělali mi EDK ovárií to je že mi je propíchali abych je měla jako cedník aby mi prý folikly mohli se krásně uvolnovat no a v Pronatalu mi dr řekl na výsledky jen to že je to v pořádku až na ty vaječníky že mi špatně fungují mám nepravidelnou menzes takže neovuluji tak jak bych měla a některej měsíc vůbec ale jinak nic mi neřekl hne ivf

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina, tohle měla moje kámoška, ta měla někdy menstruaci 1 měsíc v kuse, pak třeba 3 měsíce jí neměla vůbec, byli na IUI a to se jim nepodařilo, tak zkusili IVF ( nevím teda na kolikátý pokus),ael teď už mají krásná dvojčátka-kluka a holčičku.Teď jedna soukromá, jak jste na to s věkem, máte ještě čas na hrazené cykly?

campi
27. kvě 2008

Frenkie: jezis, jezis, ale to je fakt zavaznej duvod zustavat jenom proto, aby na tebe nekoukali divne.
Nezlob a poradne to promysli!

Neoddiskutovatelnou vyhodou prazskyho Pronatalu je ta celovikendova sluzba, jak psala jmisa.

Dojizdeni neberu jako argument - kdyz chytnu zacpu na Barrandaku a zavory v Braniku, tak jedu do Pronatalu 45 minut.. Navic planujou, ze budou z duvodu rekonstrukce stehovat provoz nekam na Prahu 8, to bys mela ze severnich Cech docela dobry.

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:letos mi bude34 a hrazený už budeme mít jen jeden protže máme dva vyčerpaný ☹

klaruska1
27. kvě 2008

Souhlasím s Campi, já taky zažila všechny a i Lazarovská mi přišla v poho a co se týká MUDr. Mardešiče, tak je nejen výbornej doktor,ale taky moc pohlednej a sympatickej pán 😀 😀 😀

jizu
27. kvě 2008

campi - tééda to byl vyčerpávající přehled 😉 Ke komu jsem objednaná nevím. Uvidím zítra. Jsem ráda, že jste tam všechny spokojené. Ta důvěra je hrozně důležitá!

gucci
27. kvě 2008

tak já měla štěstí zatím jen na Mardešiče a neměnila bych 🙂

campi
27. kvě 2008

Jizu: tak potom nezapomen podat hlaseni.

Ono je to desne individualni, kazdej mame radi jinej typ jednani.

Kdyz jsem byla na odberu vajicek, tak tam se mnou byly 2 pacientky, ktery odesly od Apolinare kvuli pristupu doktoru, konkretne uvadely doc. Rezabka, kterej je jinak velka kapacita na umely oplodneni. A treba holky z jinych diskuzi si Apolinare pochvalujou, ze jsou tam odbornici, ze tomu lekari rozumeji a doc. Rezabka milujou, ze jim vsechno vedecky vysvetli. Ja tam nikdy nebyla, ale zda se mi, ze by mi Apolinar nevyhovoval. V Pronatalu jsou mili, ale taky to neni o tom, ze by Ti mazali med kolem huby a vubec neposlouchali. Nekdo si mysli, ze kdyz jsi v soukromym, ze tam jde jenom o prachy (sic! - je to podnikani a to musi prinaset zisk), mne se to tak nezdalo a navic nemaji "zlozvyky" ze statniho zdravotnictvi - to je celkem dobrej bonus.

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina, tak o to víc ti to přeju a držíme ti ,, s malým pěsti,, 😀

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1,moc děkuju snad i my se dočkáme 😉 aty se opatru i malýhoo 🙂

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina jo to dělám, dneska jsme byli v těhu poradně a paní doktroka nám řekli, že jsme nějak velcí a jsme napřed o 14 dní než bysme měli být-bohužel mi našli trošku vyšší hladinu cukru v krvi, tak je to asi tím-teď si mě hlídají a já si píchám do prstíku a zjišťuju si śama jak jsme na tom a ve čtvrtek razím do poradny, tak uvidím.
Nemusíš mít strach, určitě se dočkáte, jen si na to holt musíte déle počkat.Přeju hodně štěstí, pevné nervy a hlavně neztrácet naději a jestli budeš mít lepší pocit, tak riskni pražšký Pronatal a uvidíš sama, jak říkám, mys e tam vždycky dokonce těšili a doufali, že náš domů pojede o jedno nebo dva více a nakonec to taky vyšlo 😀

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:my by jsme ho zkusily ale bojíme se toho jak by na nás koukali proč jdeme z TP do Prahy víš ☹

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina,tak jim řekněte třeba, že se stěhujete nebo že má manžel práci v Praze nebo ............už mě nic nenapadá

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:no právě na mě by poznali hned že si vymýšlim 😀

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina a to by nešlo zavolat do Prahy a říct jim jestli by si nemohli vyžádat papíry z Teplic?

frenkina
27. kvě 2008

kalruska1:tak to nevím no uvidíme co nám ted doktor řekne 😉

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina a nebo zkus ještě vydržet v Teplicích a uvidíš, co s tebou budou dál dělat, i když pokud tam nejsi spokojená, tak to asi nemá cenu, co?Jak dlou, že tam chodíte?My tam byli od února do ledna-otěhotněli jsme v prosinci a pak si nás tam nechali na první ultrazvuk a pak hurá zpět k mojí liberecké gynekoložce

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:nemůžu říct že tam nejsem spokojená to ne jsem ale jak říkám někdy se mi zdá že neví čí bije a že vše moc brzy vzdávají někdy

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina, tak to ti bohužel neporadím,ale snad by měli vědět co dělají a jaký postup Vám navrhnout a taky to snad už dělají nějakou dobu, takže by měli být znalí nebo je to tím, že už jste z toho tak rozhození, že Vám to tak přijde.Zkuste ještě vdyržet, mimčo za to stojí a my Vám budeme držět pěsti a prskat na Tebe těhu bacily,ať se nakazíš 😀

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:máme tři mrazáčky a ted nevím jestli je použít hned anebo až po genetice a imunu

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:tak ju ráda bacily přijímám 😉 😀

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina, my byli jen na genetice nebo možná nám to dělali dohromady, už ani nevím,ale možná bude lepší počkat si na výsledky a pak se na to hned vrkhout-to už není tak velké zdržení a aspoň budete mít jistotu.Skočte si tam, pak vyražte na krátkou dovču a pak hurá na množení.

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:tak na dovču nezbydou penízky ☹ je to zdržení tak na 3 měsíce ale budeme to aspon zkoušet sami 😉

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina, no tak vyražte jenom tady někdo po Čechách nebo jen na prodloužený víkend, ať přijdete na jiné myšlenky, fakt na 3 měsíce???Dobře děláš, že se na to vrhnete sami, třeba se to zrovna povede 😉

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:jsem objednala i přírodní medicínku jak na ovulaci tak na úpravu cyklu a i na spermíky taksnad nám to pomůže nechci do sebe aspon půl roku žádný hormony 🙂

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina jo, přírodní medicína to je dobrá věc, taky tomu docela věřím, tak uvidíš, jak na tom budeš.Je pravda, že já z těch bláznivých injekcí a léků přibrala skoro 10 kilo ☹ ,ale to mimčo za to stojí 😀

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:ale já jsem silná už tak a to dost a ještě ty hormony chtěla bych něco schodit a ta přírodní medicína tady psali nělterý holky na koníkovi že jim moc pomohla 🙂

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina to já byla tak akorát, prostě větší prsa a zadek,ale jinak docela odbrý,ale pak po těch lécích-ani jsem nestačila zhubnout nebo aby se to tělo vzpamatovalo a už jsem byla těhule a tloustla z těhotenství.Je pravda, že tou přírodní med. se i tělo pročistí a spoustě lidem pomohla, tak snad ti pomůže taky.

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:no já bych potřebovala tak 40kilo dolů ale budu ráda i za 15kilo no uvidíme jak to půjde ale budu se hodně snažit začnu cvičit atd..tak snad se pak zadaří 🙂