Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

smay
14. zář 2007

ceer mooooooc ti gratuluju 😀 😵 😉

campi
14. zář 2007

Ceeruti blahopreju, Oskarko drzim pesti (PESTI STESTI).

No, my jsme se po Pregnylu vcera i dnes rano milovali, ale manzel byl tak nervni, ze to po pul hodine vzdal. Nemohl se uvolnit a dosahnout orgasmu. Dnes ovuluju, podbrisek boli jako cert a ja jsem zamracena jako cert, ze jsme takovy trosky, ze se ani nedokazeme pomilovat s orgasmem.

Takze se objednam do Pronatalu a nechame si ho vyrobit, kdyz to nedokazeme sami.

mikulka
14. zář 2007

Campi ☹ . A co zkusit vymyslet něco na uvolnění, něco, abyste nemysleli na "výrobu dítěte". Nejlépe nesledovat, kdy je ovulka, ale od 9 DC se pomilovat ob den. Zkoušeli jste? Asi jste z toho vystresovaní. Jak dlouho se snažíte?
Nebo vy máte i nějaké problémy fyzického rázu?

campi
14. zář 2007

Mikulka: ja ted chodim na clostylbegyt a pregnyl, mela bych jit jeste pristi mesic (ale uz na to nemam). To se musis milovat v urcitou dobu. A bohuzel si clovek nemuze vzit vzdycky dovcu, aby byl naladeny a uvolneny. Manzel prisel z prace v pul devate vecer, ja videla, ze to asi nema smysl, ale on me premluvil, ze to nesmime promarnit, kdyz jsem nacpana hormony. Snazil se moc, ale pry to z hlavy pustit nedokazal. Rano v pul sesty me vzbudil, v pul sedmy musel vystartovat do prace. Hned po praci valime na chalupu, kam prijedou znami, takze taky nebude prizniva doba.

Pristi mesic bude cely pracovne v zahranici, ja za nim poletim vzdy o vikendu, ale to nebudou ty spravny dny a tak to s nami jde uz asi rok.

Milovani ob den jsme zkouseli, nejdrive liche a pak sude dny a nezabralo to, proto stimulace ovulace..

No, ale spousta z vas ma horsi problemy, my se jenom nedokazeme normalne pomilovat (i kdyz jindy mame uzasny a pro oba uspokojivy sex).

mikulka
14. zář 2007

campi, tak to jo, když se vlastně musíte milovat na povel. Tak leda si před tím dát skleničku, trošku se tím uvolnit. Snad to časem půjde!

mikulka
14. zář 2007

Holky, co jste byli na ET v Pronatalu, slyšela jsem, že po OPU se nedozvíte, kolik se oplodnilo vajíček???? Jen sdělí, kdy přijít na ET? Je to tak? A kdy se tedy dozvím, kolik se oplodnilo?

oskarka
14. zář 2007

ahoj holky, jsem tu jen na skok.
Mikulko, oni Ti to do telefonu opravdu nereknou, dozvis se to az v den transferu, kdy jdes nejdrive k embryologovi, ktery Ti rekne, kolik jich oplodnili, kolik se jich nevyvinulo a kolik jich zamrazili. A pak se jde na sal, po samotnem zakroku lezis asi hodinu na posteli.
Transfer vubec neboli.
Takze ted, aby se tem embryjkum u me dobre darilo, pry byly krasne uz od zacatku🙂.

ceeruti
14. zář 2007

mikulko-po OPU jsme se hned všichni na pokoji dozvedeli kolik bylo vajíček a kolik je jich oplodnenych 😀
A nebavilo me delat si stale test,tak jsem si kousek od bydliste nasla laborku a vysledek me poslali na mail.Příští tyden pujdu na kontr.krev.jak stoupa 😀
oskarko-držím pěsti at se mimísci zavrtají.První dva dny jsou pry nejvíc rozhodujíci(teda slyšela jsem to 😎 )

Jinak milovaní na povel nam také nešlo,bylo to stresujici,bohužel nemyslet na to,se neda,když je vetsinou sttyk nacasovaný díky Pregnylu,ja vždycky musela vymýslet ruzne figle,treba jsem manžela ruzne svadela 😀

klaruska1
14. zář 2007

Ahoj holky,jsem tady poprvé a moc se mi vaše diskuse líbí.My s manželem jezdíme taky do Pronatalu v Praze a jsme tam moc spokojení.O mimi se snažíme tři roky, máme za sebou už veškeré testy a oba dva jsme v pořádku, už jsem byla i na laparoskopii a hysteroskopii,ve stredu jsme absolvovali treti pokus inseminace,tak uvidime.Jinak chodim stridave k MUDr.Slamove,Lazarovske, Kultovi i Voborilovi a jsou vsichni super.Vsem preju hodne stetsi ve snazeni 🙂

ceeruti
14. zář 2007

Na IUI jsem byla také,ale jelikož manžel ma špatny spg,tak to bylo zbytecne 🙄 Ale znam holčiny,ktere po IUI otehotneli a jedna už ma po stimulovane IUI dvojčatka 😉 Tak at se Ti zadaří 🙂

klaruska1
14. zář 2007

Moc díky,manžel má vše v normě,teď když jsme byli naposledy,tak se nás doktor ptal,jestli by nám vadilo,když by to byli dvojčátka,že by to mohlo dopadnout(možná nám jen tím dodávají sílu a vůoli abysme to zvládliy)-my i předpoklad v rodině na dvojčátka máme, tak se necháme překvapit, za tři týdny si budu dělat test.Já si píchala Menopur a předtím Clostilb.

mikulka
14. zář 2007

ceeruti, tak vám řekli, kolik jste měli vajíček a i kolik se oplodnilo hned na pokoji, tak rychle se taky může vajíčko oplodnit 😕 ? Tak snad mi to také řeknou 😉

mikulka
14. zář 2007

oskarko, tobě držím pěsti, klarusko, tobě také držím pěsti, ať se teď zdaří.

oskarka
14. zář 2007

Ahoj Mikulko, díky za pěstičky.
Po OPU Ti řeknou kolik odebrali folikulů a kolik tam bylo vajíček.
Ale vše co se týká oplodnění a jeho výsledku říkají až před ET.

ceeruti
15. zář 2007

Mela jsem 10 folikulu,z toho všechna vajíčka,ktera oplodnili a ten den me Dr řekl,že jsou vsechna oplodnena,s tím,že se musi pockat,jak se budou vyvýjet.Meli jsme PK,3 vajička zamrazili hned po 20 ti hodinach a zbytek dali na PK (7) z toho 3 se přestali vyvýjet a 4 byly jedničkove kvality,tak me dali 2 a dve zamrazili po tech 3 dnech 😀

chiwule
15. zář 2007

ahoj holki, tak mám včera po IUI, docela to šlo, teď nezbývý než čekat! měla jsem dr. Kulta, tentokrát byl super, dělal pořád nějaký srandičky 😀

klaruska1
15. zář 2007

Dobre ranko holky,mikulko moc dekuju za povzbuzeni,snad to dopadne.Chiwule, já byla na IUI ve středu,takže jsme na to podobně,moc bych ti to přála,tak snad se nám zadaří,to čekání je ale hrozné.Pro sebe jsem si uělala takový malý kalendář, který mám u postele a každý večer tam škrtám jeden den.MUDr.Kult je v poho, stejně jako všichni kolem, zatím jsem na nikoho nepříjemného nenarazila.

chiwule
15. zář 2007

klaruska1: no jo, to je super! můžeme si to hlídat společně! 🙂 mě to vychází na 5. října, tak tobě asi na 3. října ? stejně to nevydržím a budu testovat už 28. září 😀 😀

klaruska1
15. zář 2007

Chiwule,tak jo to beru,jsem sice z Liberce,ale v Praze máme příbuzné,takže tam občas jezdíme.Máš pravdu vychází mi to na 3.října,zkus vydržet a uvidíš,že to dopadne.Jak dlouho se snažíte?My tři roky.Budu Ti moc držet pěsti 🙂

chiwule
15. zář 2007

klaruska1, stejně budu nedočkavá testovat dřív 😉 my se snažíme taky 3 roky, v září přesně 🙂 a pěsti pro štěstí držím úplně zaťaté 😉 🙂

chiwule
15. zář 2007

btw: píšeš, že jsi z Liberce a do Prahy jezdíš za příbuznýma... my máme v Liberci známé a jezdíme za nima 😀 moc se nám na liberecku líbí, poohlížíme se po domečku nebo pozemku, chceme se tam odstěhovat, jakmile nás něco zaujme, mizíme z Prahy... 😅

chiwule
15. zář 2007

ceeruti a oskarko! gratuluju a dřím pěsti pro štěstí!

ceeruti
15. zář 2007

Holky,s tím testováním dříve Vás naprosto chápu,já to nevydržela a 7 den po ET jsem testla 😨 takže 10 den po Oplodnení 😕 No a byla tam a den ode dne silnější 😎

chiwule
15. zář 2007

ty jo! tak to můžu zkusit testnout už 24.9! 🙂

klaruska1
15. zář 2007

Chiwule,to jsou ale náhody,co říkáš,tak teď je jasné,že se nám to oběma povede,tolik náhod najednou to je už jasné znamení.Já se budu snažit vydržet až do toho 3.října.V Liberci je to dobrý,Praha je na mne moc velká,stačí mi to když jedeme do Pronatalu a pak se z toho ještě dva dny léčím a to auto řídí manžel 🙂
Teď jsem byla za ségrou, která má 4měsíční holčičku,tak jsem se tam byla odreagovat a trošku jí rozmazlit,od toho přece tety jsou, i když ségra šílí 🙂
Ceeruti Tobě mooooooc gratuluju,hlavně se opatruj a neuklízej a měj jen nohy na stole a užívej si to 🙂

oskarka
15. zář 2007

Holky, všem Vám držím palce a přeji hezký víkend!!!

chiwule
16. zář 2007

klaruska: to bude nějaký znamení 😉 ti naši známí v Liberci mají 2 měsíčního Matěje 😅 taky jezdíme rozmazlovat a pomáhat 😀
já nemůžu slíbit, že vydržím netestnout předčasně, ale zatím je to v pohodě, překvapivě.

klaruska1
16. zář 2007

Chiwule,jasně,že je to znamení,teď musíme jen vydžet a pak si budeme jezdit dětičky rozmazlovat navzájem.Já se budu snažit do toho 3.října vydržet,trojka je pro mne totiž šťastné číslo.Jo abych nezapomněla,tak když jsme jeli do Pronatalu,tak jsme viděli čápy 🙂
Kámoška říkala,že po IVF se dá tst udlělat už po 10 dnech,ale jestli je to tak i po IUI,nevím,no necháme se překvapit a já věřím,že pozitivně

chiwule
16. zář 2007

hele, klarus, a jak se citis? mě hned večer přestalo to krvácení co jsem měla v den IUI... a taky mam taková nafoukle-citlivá prsa, jak před MS, ale to bývá až tak týden před MS a ne 14 dní...a bolí mě v kříži, a to hodně!

klaruska1
16. zář 2007

Chiwule,já žádné krvácení po IUI neměla,ale co se týká těch bolestí,tak mám nafouklé břicho,skoro se nevejdu do kalhot 🙂 a mám hrozně citlivá prsa,stejně jako ty a jsem unavená a co se týká těch bolestí v kříži,tak ty mám jen když se zvedám,třeba z postele nebo gauče.Ale připadám si jak po opici,no já myslím,že je to jasné 😉