Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

julmel
16. čer 2008

hoky, tak s pregnylem jsem to nakonec taky dala dohromady, přečetla jsem si na netu návod a bodla. Mám poněm ale taky reakci, už to ale vymizelo.

Byla jsem dnes na OPU, fakt to bylo úplně v pohodě, byl tam nějaký Mudr. Středa - velmi milý chlapík, byl jsem v 10,30 hod., hodinku skluz, ale jinak v pohodě. Měli jsme 21 folíků a z toho 17 vajuch, takže snad dobrý.

gucci: Zase jsem ho neměla....Marderšiče 🙂

jmisa
17. čer 2008

Julmel, tak to máš hezkou úrodičku 🙂
Oplodňujete s ICSI?

julmel
17. čer 2008

jmis: ano, máme ISCI, zítra mám volat, jak se vše vyvíjí....já snad nedospím 🙂

jmisa
17. čer 2008

Julmel, to věřím, tak a´t řeknou, že máš volat zase další den 🙂

Ono Ti řeknou jen, jestli máš přijet nebo volat, počty neříkaj.

aniii
17. čer 2008

ahoj,
jmisa, to jako že čím déle se zavedou tím lépe?

julmel
17. čer 2008

aha, tak to jsem myslela, že mi sdělí, kolik se jich oplodnilo atp., hmmm, no co se dá dělat.

jmisa
17. čer 2008

Aniii, no když je víc oplodněných, dělá se prodloužená kultivace, tím se dá vabrat to nejlepší.
Když se oplodní 2-3, tak se většinou prodloužená nedělá a azavádějí se po 48 hodinách jako čtyřbuněčné zárodky. Údajně nejlíp jsou k posouzení 3 a 5 den.

Julmel, počty ti fakt neřeknou.

julmel
17. čer 2008

jmisa: díky z informace, tak doufám, že bude prodloužená 🙂

jmisa
17. čer 2008

Julmel, vajíček si měla hodně, snad budou všechny k užitku, ono před ICSI ještě dělají selekci a někdy něco vyřadí, ale i tak jich máš dost, pak tam spermoníky napbodaj a pak už je to jen na dětičkách.

už aby bylo 8 ráno, co?

julmel
17. čer 2008

jmisa: jsem jak na jehlách, aha s tou selekcí mě to nenapadlo. Snad bude i do mrazáku, manža má ty spermie fakt dost blbý, tak abyto bylo vůbec čím oplodnit.

jmisa
17. čer 2008

Julmel, ono když dělají ICSI, tak je ještě kontrolují, aby nenabodli špatná vajda. Když dělají klasika IVF tak to tam nechaj a děj se vůle boží.

julmel
17. čer 2008

ty, jo, ty máš informací!!!

klaruska1
17. čer 2008

julmel, uvidíš, že to bude oka všechno dobře dopadne, my měli taky metodu ICSI a podívej už jsme 31.týden. a bylo to hned napoprvé 😉 držím pěsti a zítra podej hlášení 😀

jmisa
17. čer 2008

Julmel, já jsem děsně zvědavá a já se hodně ptám 🙂 hodně si vyhledám a na detaily se doptám, určitě maj ze mě radost 😀

julmel
17. čer 2008

klaruska1: gratuluji, že to vyšlo napoprvé, už 31.týden? To letí...Poslušně hlásím, že podám hlášení, zatím jde všechno jako po másle, až mám dojem, že to tak nemůže být stále...že se něco musí stát!

jmisa
17. čer 2008

Ale zrovna o těch vajíčkách nám to říkala embryoložka sama od sebe, asi abychom věděli, proč ze 6 oplodńovali jen 4.

klaruska1
17. čer 2008

julmel,díky no jo utíká to rychle-už to máme za pár 😀 neplaš dopředu,uvidíš, že to bude dobrý a už brzy se budeš pyšnit obr pupíkem- jako teď já 😀

julmel
17. čer 2008

Taky se zeptám, co je s těmi zbylými..17 se mi zdá dost?

jmisa
17. čer 2008

17 je krásnej počet, osobně bych byla spokojená 😀

julmel
17. čer 2008

já přece jsem, jenom tomu pořád nemůžu uvěřit, že je to tolik!!!

julmel
17. čer 2008

jmiso: kolik jednotek jsi si píchala (puregonu)

jmisa
17. čer 2008

Doufám, že budu mít příště taky kolem 20 zralých, ikdyž nás pak ICSI zruinuje. 😀

julmel
17. čer 2008

to je fakt, zatím nevím, jestli budeme něco doplácet, pak tě informuju 🙂

gucci
18. čer 2008

ahoooooooooj
tak my jsme po prvním IUI, byla to celkem rychlovka, manža opět kanec, měl tam sice pár defektních kousků, ale v tom počtu se to prej ztratí a navíc nám je v laborce odstranili, dostala jsem utrogestan, mám zavádět od zítřka ráno a večer, testovat mám za tři týdny i v případě krvácení
jo a byla tam Slámová, beru zpět co jsem o ní tehdy psala, měla asi fakt jen blbou náladu, tentokrát bez problémů, dokonce se na mě i koukala, když se mnou mluvila 😀 a odpovídala mi na otázky, pak nám tam všichni i na recepci přáli hodně štěstí, to potěší 😉

jmisa
18. čer 2008

Gucci, no vidíš 🙂

Julmel, tak coooooo??????

gucci
18. čer 2008

julmel: v sobotu tam Mardešič byl

julmel
18. čer 2008

jmisa: konečně jsem se dosatla k PC, přes Prahu jsem jela dnes hodinu, děs. no, měla jsi pravdu, řekli mi akorát, kultivujeme, zavolejte si zítra. Takže zase zítra 🙂

gucci
18. čer 2008

julmel: takže budeme držet palce zítra 😉

julmel
18. čer 2008

Snažila jsem se ještě vyptat, kolik čeho, ale prý to nemůžou říkat, že neví kdo je na druhém konci telefonu, ale když je kultivovat co, tak se něco oplodnilo, takže to je dobrá zpráva!!

jmisa
18. čer 2008

julmel, to jich bude víc než 2, takže i do mrazáku, jinak by si je měla v bříšku už dneska.