Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
26. říj 2008

Ahoj.
KET sice doporučují po třetí mrše, ale pokud je vše OK, roste sliznice a vaječníky jsou klidné, udělají ho i po druhé mrše. Já jsem toho důkazem.

lanna
26. říj 2008

Jmisa ahoj určitě se budu radit z doktorem....
Mam tam ješte 3em tak to chcy skusit..
A tobe jestli čekaš na vysledek držim palce 😅 ...

oskarka
26. říj 2008

Ahoj holky, ten náš mimísek se ještě nevyklubal, když neporodím během dneška, zítra jdu do porodnice na příjem. Asi se chce narodit až na státní svátek, běžné dny ho nezajímají🙂.

lanna
26. říj 2008

Oskarka tak to na vas budu myslet,,, 😅 a dyržim palce,hlavně at jste v požadku 😵 ...

petrakalcik
26. říj 2008

Kajo,
takze dneska jeste jednou drzim vsechny palecky. Verim, ze kdyz nas bude tolik, tak to bude OK.

Oskarko,
dej si nejakou turu, ukaz mu slunicko (tady akorat sviti) a treba se rozhodne, ze dneska je ten spravny den. Segra nechtene usla snad 5 km a mimco se narodilo hned druhy den vecer. Treba to taky pomuze. 😀

kaja23
26. říj 2008

ahojky holky,tak jsem po IUI....šíleně mě bolelo břicho po stimulaci, teď už ale přestává, tak je asi po všem. Doktorka mi tam dala spermijky (i když spermio dopadlo nic moc, takže šance zase o něco nižší ☹ )
Děkuji za držení palečků..snad to dopadne,ale radši se neodvažuju ani doufat.
Lanno, písnu do IP.
Oskarka - snad bude vše v pořádku a dá si vaše miminko říct po dobrým 😉
Petrakalcik - taky jsem si říkala, že se nám to stát nemůže, že se to stává jen okolo a ve filmech...a ouha, je to tady ☹

modena11
26. říj 2008

Ahoj,mohu se zeptat jak to v Pronatalu funguje?????Po odebrání vajuch se tam nějak orientačně volá jak to vypadá,nebo oni dají vědět samy,díííky!!!!

jmisa
26. říj 2008

Modeno, po OPU dostěneš telefon a volá se za dva dny ráno mezi 8-8.30. Do telefonu Ti nic konkrétního neřeknou, jen jestli máš přijet a v kolik a nebo zase volat další den.
Konkrétní informace se dozvíš až v den transferu, těsně před ním při pohovoru s embryologem.

modena11
26. říj 2008

Jmisa,děkuji ti tak to jo!!!!Já tam, pojedu úúúúplně zkušená 🙂 A je možný,aby se neoplodnilo ani jedno???

jmisa
26. říj 2008

Modeno, možný je všechno, ale když bude málo vajíček, udělají ICSI a tak se většinou aspoň jedno oplodní.

modena11
26. říj 2008

tak to jo,děkuji za info!!!!Ty jsi také po IVF???

jmisa
26. říj 2008

Modeno, já už mám za sebou 2 IVF, teď jsem po KETu.

dusice
30. říj 2008

Ahojky!
Jmisko, prosím tě, kolikátý den cyklu jsi šla na KET. Já mám jít 11DC na ultrazvuk a nevím na kdy mám počítat s KET- potřebuji si to tak trochu rozplánovat v práci. I když nevím, jestli to vůbec v listopadu stihnu- pořád mi nedorazila MS 😢 . Je to poprvé co se mi zpozdila a poprvé co si přeju aby už dorazila. Asi mi to dost rozházely hormony-1.MS jsem dostala dříve a ta 2.MS nechává na sebe furt čekat. A co ty, kdy máš testovat?

jmisa
30. říj 2008

Dusice, já byla na sonu 12DC (mám spíš delší cyklus a 11DC se mi to nehodilo) a KET byl 17DC. Ve čtvrtek jsem byla na ultrazvuku, na pátek jsem dostala ovitrelle (něco jako pregnyl) a v úterý ráno jsem volala co nanuci a v poledne byl KET.

jmisa
30. říj 2008

Ofiko testování je 8.11., ale když o víkendu nedojde mrcha, tak testnu buď v úterý nebo ve středu, ještě uvidím.

dckami
31. říj 2008

Hlásím návrat ze zasněžených Alp, moc jsem si dovolenou užili, prima lyžovačka na ledovci a sluníčko 😎 . Včera konečně dorazila mrcha, tak zítra jedu do Pronatalu na krev (LH, FSH) a uvidíme, jak dál. Počítám,že další ivf bude sand v lednu... Dřív se to nestihne, u nás v Teplicích dělají poslední ET 13.12., musím si zjistit,kdy začínají v lednu.

Jmis, držímpalečky na testování. 😉

petrakalcik
31. říj 2008

Dckami,
tak sis odpocinula a podle toho, co pises, jsi svezi jako rybicka. Vida, mrcha si take potrebovala odpocinout a konecne prisla! A kdyz s IVF v 1/09 pockas do 2/09, tak si pak muzeme vymenovat zkusenosti. Ale to te asi nepresvedcim, ze? 😀 😀

Ja jsem minuly patek absolvovala hysteroskopii bez narkozy, nasledne jiz 3. revizi delohy a odstraneni srustu. dneska jsem byla na krvi a moje hcg kleslo z 924 (22.10.) na 12 (31.10)!!! Kdyz jsem se to dozvedela, tak jsem skakala do stropu. Ted aby dopadla dobre jeste histologie a ultrazvuk. No a pak bych uz konecne chtela zacit pripravu na dalsi 2.IVF.

modena11
31. říj 2008

Mohu se zeptat,někoho zkušenýho,jestli byste šli do metody ICSI,ikdyž nemáte špatné spermio????jako ,že je ta pravděpodobnost větší!!díííky

jmisa
31. říj 2008

Modeno, rozhodla bych se podle počtu vajíček. Když jich bude málo, dala bych ICSI pro jistotu a když hodně, tak půl ICSI a půl normoš IVF.
Taky zrovna spermio při IVF - OPU může být ten den horší a stejně Ti doporučí ICSI.

modena11
31. říj 2008

Děkuji,tak uvidíme jaK to vše bude!!!

petrakalcik
31. říj 2008

Modeno,
ja bych asi (opet) dala na doporuceni lekaru. Verim tomu, ze ICSI muze mit vetsi pravdepodobnost oplodneni. Preci jen dochazi k vpichu spermie do vajicka a tak by mela byt lepsi nez vlastni IVF. Otazkou jsou ovsem penize (za ICSI jsem doplacela 7 tis.)

jmisa
1. lis 2008

My dávali ICSI pokaždý, u nás je to ale nutnost a navíc jsem stejně neměla moc vajec. Peněz jsem nelitovala, to bych spíš oželela lepší injekce nebo prodlouženou kultivaci, kdyby šlo o finance.

azhra
3. lis 2008

Holky, ja jsem se dnes poprve objednala do Pronatalu.. a sestricka po me chce na prvni konzultaci doporuceni. Ja zadne nemam. Slysela jsem,ze doporuceni neni potreba.. ? 😕

jmisa
4. lis 2008

No já myslím, že potřeba není.
Já ho tedy měla, ale myslím, že potřeba není.
Na stránkách mají emajl, tak jim napiš dotaz. Do předmětu dej nejlíp jméno dr. Mardešič, on stejně na většinu dotazů odpovídá sám, ale takhle to tam nezapadne v poště.

petrakalcik
4. lis 2008

Azhro,
ja jsem doporuceni mela, ale take si myslim, ze neni potreba. Vzdyt kdyz prechazis z jednoho centra do druheho, tak doporuceni nechteji (teda podle toho, co jsem vycetla). Ten dotaz je dobry napad. Urcite to zkus.
Na kdy te objednali?

dckami
4. lis 2008

já chodím do Prantalu v Teplicích a doporučení jsem neměla. Vzali mě bez problémů. 😵 Příští týden to už bude rok, co tam chodíme...., tak snad brzy uvidíme // 🙂

dusice
4. lis 2008

Já jsem šla do Pronatalu s doporučením, ale vím, že známá šla do Sanusu bez doporučení- asi záleží na každém centru, jaký má systém.
Dckami, určitě se // dočkáš- vlastně my všechny 😉 .
Jmisko, budeš zítra testovat?? Doufám, že na testu najdeš //- hned by jste měli doma vyřešeného Ježíška. Já jsem už objednaná na 11.11., tak doufám, že ten KET dopadne ještě tento rok a že dostaneme pod stromeček ten nejkrásnější dárek.

jmisa
4. lis 2008

Dusice, já už testovala včera, výsledek je v albíčku 🙂

azhra
4. lis 2008

Petro, jsem objednana na 28.11. Davala mi terminy i driv, 10.11 byl prvni-byla jsem tim prekvapena, ale takovy hloupy kolem obeda a ja si vse v praci musim dlouho dopredu planovat. Na druhy strane,kdyz jsem se na zacatku ptala,jestli jeste prijimaji nove pacientky,tak se ptala doktora ,co stal vedle ni,jestli ma jeste nekoho objednat.. Jo,a pry v prosinci ambulance normalne fungujou..zakroky jen nektere a s omezenim..

azhra
4. lis 2008

Jsem objednana k doktorce Zavoralkova[ doufam,ze si to pamatuju dobre].
Jmiso, koukam dobre na ten papirek v albu? 😎 😀