Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dusice
4. lis 2008

Jmisko, moc gratuluji- to je super 😀 , tak konečně to dopadlo i tobě-asi zase začnu věřit na Ježíška. Koukala jsem i na diskusi IVF v září 2008 II a tam jsi psala, že jsi ted vůbec neležela. Já vůbec nevím pro co se mám rozhodnout ted, jestli budu mít po KETU. Předtím jsem byla opravdu čtyři dny v klidu a pak jsem začala pozvolna normálně fungovat- jenže to dopadlo, že jsem testla dřív(11.den po ET) a na testu jsem našla //, jenže 14.den po ET jsem dostala MS- takže ted fakt nevím, co je lepší.

dckami
4. lis 2008

Jmis, gratuluji k úspěchu 🙂 a závidím.............

petrakalcik
4. lis 2008

Azhro,
diky za info. Ja se ptam spis kvuli terminum na leden. nechci totiz prosvihnout konzultaci a myslim, ze budou mit narvano. 😉

jmisa
5. lis 2008

Holky, dík. Ještě se může cokoli stát, ale teď jsem happy.

Azhra Zavoralkovou neznám - je tam Zelenková, Lazarovská, Slámová (tedy doktorky, jinak jsou tam páni dr.).

Dusice, neležela jsem. Lazarovská mi vyloženě řekla, že ležet mi nedoporučuje, jediný co zakazuje - sex po dobu jednoho týdne, zvedání těžkých věcí a např. aerobic. Jinak jsem dělala všechno normálně, tedy krom luxování a vytírání podlahy, to jsem nechala manžovi. Ale žehlila jsem, sice po troškách, ale to jsem minule nedělala vůbec a nic se nechytlo ani jednou.

dckami
5. lis 2008

Jmis, a kolik máš u sebe bobísků?

Já jsem si dnes volala na výsledky krve - je to v pořádku. Tak jsem zvědavá, jak se za týden domluvíme. Snad to klapne a ivf bude v lednu.

musilka
5. lis 2008

holky mám dotaz teď jsem telefonovala s kamarádkou co chodí taky do pronatalu a prý jí nějaká sestra v pronatalu do telefonu řekla že KETy i během té rekonstrukce dělají že nedělají jen OPU ale KETy prý ano tak jsem na to zůstala zírat nevíte o tom některá něco ?

petrakalcik
5. lis 2008

Musilko,
ja jsem myslela, ze pobezi pouze ambulance a nic jineho. To je mi teda zase novinka.

Jmiso,
mne delala transfer take Lazarovska (v 08/08) a rekla mi naprosto to same. priznavam, ze prvni tyden jsem nedelala nic - ani uklid, ani zehleni. Nicmene asi po 2 dnech jsem normalne varila a vlastne se chovala uplne standardne, ale davala jsem si vetsi pozor. Jinak jsem mela hruzu z jezdeni autobusem. Vsude jsou strasne diry v silnicich a bus hrozne houpe. Tak jsem mela strach, ze by se mimi mohlo vyklepat.

Dckami,
tak to je skvele, ze krev je OK. Hura, hura! Tak jeste aby vyslo IVF co nejdrive, at to leden jisti.

dusice
5. lis 2008

Musilko, já jsem tam kvůli tomu taky volala(vycházel mi KET ve 3.cyklu na začátek prosince), ale sestra mi řekla, že KET se nebude v prosinci dělat kvůli rekonstrukci a domluvila mi to už na listopad.
No holky, jsem zvědavá jak to bude se mnou- zatím jsem se jen rozhodla proto, že zůstanu doma a nebudu chodit do práce.
Dckami, tak to je super. Prosím tě, jaký máte problém, že jdeš na ivf?

jmisa
5. lis 2008

Já se ptala embryoložky a ptala jsem se dr. V prosinici pojede jen ambulance, laboratoř a sál nikoli, OPU a KET se dělá ve stejném místě, tam to bude rozkopaný.

Dckami, měla jsem KET dvou mrazáků.

Dusice, já jsem taky doma.

musilka
5. lis 2008

já so právě myslim že KETy nedělaj taky ten sál je společný a zas mudr by mě zbytečně nenechal čekat do ledna kdyby věděl že v prosinci dělají KETy. Podle mě se moje kamarádka buď přeslechla nebo nevim...

dusice
5. lis 2008

Jmiso, tu druhou čárku máš pořádně silnou 😅 -viděla bych to na dvě míma. Kdy máš jít na ultrazvuk?

jmisa
5. lis 2008

Sestrám tedy recepčním, co jsou na telefonu se nedá věřit.

Dusice, no tlustý jsou, byla jsem ráno na krvi, nechala jsem si nabrat HCG jako samoplátce a mám 4676, tak nevím, to je docela hodně? Jsem 4+3 (jestli to dobře počítám, poslední mrcha byla 5.10.).

dusice
5. lis 2008

Tak to je fakt pořádná hodnota.Mrkni na tenhle odkaz je tam tabulka s hodnotami HCG http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id...
Prosím tě, měla jsi ted utrogestan a prednison? Jestli jo, tak jaké dávky?

jmisa
5. lis 2008

utroš 2-0-2
prednison 1/2 ráno

petrakalcik
5. lis 2008

Jmiso a Dusice,
coze jste doma? Na neschopence nebo bez prace? Ja jsem totiz 30.9. dala vypoved a obcas premyslim, zda to bylo dobre. Ted si hledam praci dal, ale porad resim, zda nebude lepsi zustat doma do unora a jit na 2. IVF v klidku.

Holky,
nevite, proc se vlastne dava prednison a utrous? Naposledy v CAR jsem si povidala s jednou pani a ta vubec utrous ani prednison nemela.

jmisa
5. lis 2008

Petro, na neschopence.

Prednison by měl utlumit případnou reakci těla proti zárodku.
Utroš se dává na podporu progesteronu. V Pronatalu ho dávaj do konce 1. trimestru, ale třeba Řežábek u Apolináře je pokrokový a nechává ho jen první dva týdny po transferu.

dusice
5. lis 2008

Já jsem zatím v práci, ale po KETU bych chtěla jít na neschopenku. Jak to píšeš ty- chci být v klidu a to v práci fakt nejde.S těma lékama je to přesně tak jak píše Jmisa. Co vím, tak je dávají skoro všude- jen ty dávky a doba užívání se liší.

azhra
5. lis 2008

Je to Lazarovska.

Desne se mi libi,jak rikate menses mrcha. Vystizny.

jmisa
5. lis 2008

Lazarovská mi dělala KET, budu ji milovat 😀 ALe jinak je fajn, jen nemluví úplně čistě česky, je potřeba si na to zvyknout 🙂

azhra
5. lis 2008

Diky.

petrakalcik
5. lis 2008

Ja mam Lazarovskou taky rada. Delala mi transfer, ale bohuzel take byla prvni, kdo mi rekl, ze mimi neni v poradku.

K Prednisonu: proc by se telo melo zarodku? Jako ze je to cizi teleso, kdyz se to "dela" umele?

jmisa
5. lis 2008

Petro, jj 🙂

petrakalcik
6. lis 2008

Jmiso,
asi jsem trochu mimo. Co myslis tim: "jj"?

Koukam, ze mi ve vete "proc by se telo..." chybi slovo "branit".

jmisa
6. lis 2008

jj = jo jo 😀

petrakalcik
6. lis 2008

Tak to me zrovna nenapadlo. Myslela jsem, ze to znamena "je jasne".

Chci se zeptat, pises ze sis jako samoplatce nechala nabrat hcg. to je mozne? tos tam prisla a rekla, at ti naberou hcg? Kolik to stalo?

jmisa
6. lis 2008

Došla jsem do laborky, kde dělaj odběry krve a řekla, že chci HCG z krve jako samoplátce. Stálo to 220.
Já chodím do www.hebiilab.cz mám to skoro u baráku.

petrakalcik
7. lis 2008

Jmiso,
aha. Ja jsem myslela, ze sis to nechala nabirat v pronatalu. I kdyz tam by to mozna take slo.

jmisa
7. lis 2008

Ahoj. Nee, Hebilab mám u baráku. Koukám, že tam mám překlep.

petrakalcik
7. lis 2008

Ja vim, nasla jsem si to na netu i tak.

ismail
11. lis 2008

ahoj holky, je tada nektera ktere delal imunologicke vysetreni Dr.Skopovy, ktery do Pronatalu dochazi?