• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

22. července 2017 
karamelka: problém je, že se neumím teď moc zabavit:frowning2: jít do práce by mi asi nepomohlo, protže tam bych zase neměla klid a myslet bych na to musela stejně.... co jsi dělala ty v čekacím mezidobí?:slight_smile: :slight_smile:
17. čer 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
janettko, to určitě. Nevím, jak u kolegyň, ale u nás se to fakt táhlo. Pak to přišlo ráz na ráz, vše se tak rozjelo, že než jsme se nadáli, tak jsem v 7tt :slight_smile:
17. čer 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
karamelko já jsem to pokaždé dotáhla do 12tt....jenže to nebylo k ničemu...ale tobě přeju všechno nejnejnej... :slight_smile: snad najdou příčinu a budu taky šťastná těhulka :slight_smile:
17. čer 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
do práce by Tě snad ani nepustili. No, první týden jsem fakt ležela a chodila jen na záchod. Koukala na TV (omezeně, u 99% pořadů jsem brečela, takže vyhrávali dokumenty o vědě a technice :grinning: ), četla, luštila křížovky a snažila se spát. Kdykoliv jsem zívla, hned jsem se snažila usnout. Od druhého týdne více méně funguju, krom těžkých domácích prací. Chodila jsem mezi lidi, ke kamarádkám na kafe, s kamarády na pivo (já nealko :rolling_eyes: ) a opravdu se snažit zabavit. Čekání na první testování bylo hrozné.
17. čer 2009 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
janettka: hodně štěstí :wink: jednou to prostě vyjít musí!:slight_smile: je mi líto, že máš takové zkušenosti:frowning2:
17. čer 2009 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janettko, pokud máš zamlklé těhu v anamnéze, tak asi proběhne i genetika, na to se trochu čeká, hlavně se pak čeká dlouho na výsledky, My čekali 10 týdnů na výsledky. :frowning2:
17. čer 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karamelko, když někdo chce jít do práce, tak mu nebrání. Neschopenku nabízí ale nepřikazují. Ono se to stejně nevyleží.
17. čer 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
janettko, to mě ani nstraš. My ještě mimi nemáme, jsme po 1.IVF a pořád si říkám, že to musí být zázrak. Ale pořád se bojím, že se stane něco špatného. Dnes mě zrovna naštvali policajti a nechali mi odtáhnout auto :angry: Celý výlet za kolegyněmi do rpáce mě stál 1240,- a 2 body :angry: :angry: :angry:
17. čer 2009 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
karamelko: já manželovi přikázala ať mi půjčí nějaké filmy, ale zásadně komedie, abych se trochu uvolnila :sweat_smile:
trochu ti závidím, že už to máš za sebou..i když ještě není všemu konec, pořád si musíš na sebe dávat pozor:slight_smile: už vlastně víš, jestli bude mimčo 1 nebo 2? nějak jsem to přehlédla..
17. čer 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
je jasné, že když někdo chce jít do práce, tak jde, ale nedoporučují to.
17. čer 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Haasinko, já lítala s psicí po lese :grinning: Domluvila jsem se hned na druhý den s kámoškou, co má pesany dva a už jsem to metelila.
Ale u prvního transferu jsem spíš polehávala asi dva dny, u druhého dne transferu a u třetího asi půlhodinu v Pronatalu. A ono to vyšlo.
17. čer 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
karamelko na to nemysli.Já děti mám s 1.manželem, dneska už jsou velké a proto mě ta 1.zamlklinka dost srazila na kolena,nedokázala jsem se s tím vyrovnat...když jsem otěhotněla po 2.tak jsem to tak nějak čekala,nevím proč....a asi bych to i vzdala nebýt mého manžela a sestry a vůbec toho pocitu,že s milovaným člověkem s kterým vychováváme jeho i moje děti by jsme měli mít i svoje společné jako pokračování toho hezkého co mezi náma je.Možná to mladší maminky nepochopí,ale ta touha je stejná jako by nám bylo 20. :slight_smile:
17. čer 2009 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
zatím se drží oba :sweat_smile: , i když dr. říkala, že se ještě můžou zredukovat. A je pravda, že rizika jsou pořád. A opravdu na sebe dávat pozor. Není to na dlouhé pochodování po obchodech, natož tahání nákupů. Nejvíc v tomhle trpí naše psisko se svými 42 kily. Vždycky se rád šel pomazlit na klín a teď má útrum ...
17. čer 2009 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
janettko, myslím si, že to pochopit jde. Mně je sice 27 (dnes!!! :slight_smile: ) a už se 3 roky snažíme a netoužíme po ničem jiném. Je to opravdu silnější než cokoli jiného. Budu Ti moc držet palce
17. čer 2009 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
karamelko a brala by jsi dvojčátka?
17. čer 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jmisa: ono to asi záleží od toho čeho se bojíš a c jsi ochotná dělat:slight_smile: já teda dnes byla na nákupu, protože jsem měla strašnou chu´t si něco uvařit a neměla jsem potřebné věci..ale neměla jsem z toho potom moc dobrý pocit, zvlášť když ta taška nebyla zrovna nejlehčí...ale jela jsem autem aspoň:D

karamelko, to je super:slight_smile: a kdyby si to náhodou jeden rozmyslel, tak pořád druhý zůstává, to ženy co si nechají dát jn jedno embryjko to mají buď anebo:slight_smile:
a jak to snáší, když ho odmítáš?:D co máte za rasu?
17. čer 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda špatně jsem to napsala....spíš jestli jsi připravená i na to že budou dvě....já vím, že holky i řeší na začátku jestli vložit jedno nebo dvě...a pak později jsou nadšené když vyjdou dvě... :grinning:
17. čer 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
hasinko já myslím,že i při běžném těhu musíš dělat věci které by se podle "nejnovějších studií" asi neměli.A hodně tu čtu, že čím se holky víc stresovali a hlídali tak to nevyšlo...já myslím že psychika je někdy pěkný prevít a udělá větší paseku než jeden nákup....
17. čer 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
karamelko: všechno nejlepší k narozeninám!!!!!! :dizzy_face:

já se přiznám, že je mi teprve 22, ale myslím, že ta touha může být v každém věku úplně stejná...jen v těch 60 a více už pro to nemám moc pochopení :unamused:
17. čer 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Haasi, jak Slámová, tak Lazarovská nám pro trasnferu říkaly, že v ležení to není, naopak to ani nedoporučují, že doporučují procházky a hlavně psychickou pohodu. Ale k tomu si časem musí dojít každá sama :wink:

Jak jsem psala - neskákala jsem, netahala těžké věci, ale to je asi tak vše.
17. čer 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
janettka: psychika je určitě moc důležitá :wink: ale bohužel ne všechny to dokážeme správně "ohlídat"....řeči typu: nemysli na to, mi jdou na nervy:slight_smile:

jinak k těm dvojčatům - pokud ještě nemáte žádné dítě, tak při IVF považuju dvojčátka za ideální (v případě, že chcete mít 2 děti)...protože nemusíte v budoucnu už podstupovat znovu léčbu a to všechno s tím spojené....ale těch nevýhod je tu bohužel taky dost :grinning: předčasný porod, finanční stránka, větší starosti....
17. čer 2009 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jmiško já jdu taky k nějaké dr,ale nevím ke které...jsem z toho trochu nejistá protože jsem zvyklá na chlapy...
17. čer 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
miso: doufám, že k tomu nebudu muset dojít, více pokusy:frowning2: na procházky taky vyrazím, už domlouvám i kafíčko s kamarádkama...toho se nebojím, mám sedět doma, nebo v kavárně?:slight_smile: ale na druhou stranu pokud se člověk lépe cítí doma, tak je lepší nic "neriskovat", aby si to potom nevyčítal, že to jinak mohlo vyjít
17. čer 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janett, já mám taky svého gyndr. chlapa, ale v Pronatalu jsem většinou narazila na ženskou, ale všechny tři jsou fajn.
17. čer 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
potkali jste tam vůbec nějakého chlapa? :sweat_smile: já teda ne
17. čer 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Haasinko, já Kulta při vydávání protokolu na 2.IVF. A pak Mardešiče při prvním OPU.
Jinak nejčastěji jsem narazila asi na Lazarovskou.
17. čer 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
haassinko, děkuji za přání. Já budu za dvojčata moc šťastná. Uvidíme, jak to s nimi půjde a nebránila bych se ani případného rozmrazení dalších. Za pár. let.
Máme bernského salašníka a on z toho nemazlení se byl rozmrzelý, ale už jsme si našli svůj režim, jak vzájemné potřeby uspokojit :slight_smile: Ráno si vleze za mnou do postele místo manži, položí si hlavu na moji ruku a chrníme, dokud se nám nechce vstávat
17. čer 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky hezký zbytek dne! já se mažu navečeřet a očekávat návrat manžela:slight_smile:)
17. čer 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky přeji pěkný zbytek dne, já jdu s manžou oslavovat. Sice jen u nealka piva, ale přece :wink:
17. čer 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak se ted docitam ze po umelem davaji neschopenku jo? to jsm vubec nevedela ...
a co delate za praci ?ja jsem v kancelari takze bych ji treba nemusela potrebovat jen tezko rict, co bych udelala furt bych asi myslela na "to" a kolega strasne krici to by me asi stresovalo (uz ted silim) tak bych ji asi taky nakonec uvitala ...
co , brali jste si ji vsechny?
18. čer 2009 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek