Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
18. čer 2009

AHoj.

Svetrus, já taky dělala v kanclu. Záleží na Tobě, já jsem třeba po braní utrogestanu, který dávaj po transferech byla dost unavená a ospalá, to bych v práci neustála. 😀

svetruska
18. čer 2009

jmisa ahojky, aha no ja mam tolik otazek...jak zatim nevim co nam reknou jakou variantu zvolime a tak tak smiruju vsechno a vubec si neumim ty myslenky urovnat 😅 a jeste s tou neschopenkou, to je dobry...
ted furt zas premyslim, jak to budu pripadne delat kdyz tam treba budu chodit na ten ultazvuk kuli vajickum treba 3x po sobe ob den , to bude kazdymu minimalne divny 😒 ?

svetruska
18. čer 2009

zvlaste kdyz to bude treba pokazde v pulce dne treba v 11?

jmisa
18. čer 2009

Svetrus, já byla na ultrazvuku v průběhu stimulace jen 1x, u obou stimulací. Ono to nějak odhadnou.

svetruska
18. čer 2009

aha tak to jsi me uklidnila ja mam hlavu opravdu jak patraci balon, manza rika at nic nestuduju ze ted nic nevim a ctu pak vse co treba potrebne pro nas nebude a zbytecne se tim stresuju, asi ma pravdu...
a co ty, uz se ti to blizi vid 😉

jmisa
18. čer 2009

Svetrus, no asi blíží no 🙂 Ale jinak se cítím v pohodě. 😀

svetruska
18. čer 2009

to je dobre, ono je hezky a ne moc horko tak to je i lepsi ze clovek moc "neotyka" vid 😵

jmisa
18. čer 2009

No momentálně otoky nemám, tedy asi trochu jo, to je normální, ale nejsou vidět. Větší otoky jsem měla v sedmém měsíci a to zase takový vedro nebylo.

svetruska
18. čer 2009

vazne jejda, ja myslelaze je to nejvic kdyz je horko ...ale to snad brzy poznam 😀
musim jit pracovat tak se zatim mej hezky 🙂 a hezky slunickovy den 🙂

haassinka
18. čer 2009

Dobré ránko🙂
Já jsem dneska nějak mrtvá, teď mě vytáhnul manžel z postele, ale jsem strašně unavená 😔 dělám taky v kanceláři, ale ani sedět bych tam těch 8,5hodin nevydržela...

svetrusko, takže neschopenku je určitě lepší si vzít než se potom trápit v práci...

svetruska
18. čer 2009

🙂 hassinko ahoj, diky za radu 😀 tak odpocivaej kdyz muzes 😀

haassinka
18. čer 2009

miso: jak se máš? 😅 nechce se už Alexovi vykouknout na svět?

měli jte už třeba den, dva po ET pobolívání v podbřišku? dost podobné bolestem před MS... že už by se mohli mrňouskové zakousávat?🙂

jmisa
18. čer 2009

Haasi, tyhle bolesti způsobuje utroš aspol. Nevím, co Ti dali, jestli ustrogestan nebo crinone nebo duphaston či jak se to všehcno jmenuje.

Jo a Alex zatím nic neříká 😀 Nejspíš si myslí, že má dost času a můj synovec mu naplánoval porod na 24.6. 😀 prý budou s bratránkem slavit společně 😀

haassinka
18. čer 2009

mám utrogestan a prednison..
no vidíš, tak to aby se snažil:D :D máte vybrané krásné jméno, taky se nám líbí🙂

ale teď jdu fakt zpátky do postele 😖 krásný den všem!!!! 😵

janik8774
18. čer 2009

haasinka - zakousávat by se mohli,po 3 dnech by měli být už zahnízděný,pokud se do 3 dnů nezahnízdej tak už nemají šanci.
Hlavně na to moc nemysli a odpočívej,pust si televizi,nějakou romantiku,něco do bříška a pak nějaké to spaní a miminka tu budou na to tata 🙂

gucci
18. čer 2009

tjooo ženy vy tady jedete 🙂
já hned druhý den po ET jela k našim sama vlakem a po víkendu jsem šla normálně do práce, kde jsem dosud, v Pronatalu se na to sice netvářili, ale zatím to zvládám 🙂

janik8774
18. čer 2009

gucci - to je ono,neležet v posteli,ale užívat si volna a ono se to povede,
Taky to říkám. 🙂 Každý na to musí přijít sám.
Už víš kolik miminek čekáš?
Kolik se ted platí za IVF?

jmisa
18. čer 2009

Janik, ty ceny jsou stejné tak dva tři roky určitě.

gucci
18. čer 2009

janik: já čekám jedno 🙂 , dnes jsme byli na NT screeningu a jsme zdraví, tak mám velkou radost 🙂
kolik se platí za IVF to záleží co všechno tam máš
já platila 16000 - 7000 ISCI, 5000 mražení, 500 katetr, 2500 prodloužená kultivace, 1000 léky

karamelka.nova
18. čer 2009

gucci, koukám Ti do alba a máme prcky asi po měsíci 🙂 Jinak dost užitečný seznam věcí pro mimi. Hledala jsem na netu, ale názory se docela rozcházejí. Už máš něco nakoupeno?? Ty testy mě rozesmály ( v dobrém samozřejmě ) 😀

jmisa
18. čer 2009

Gucci, co si měla za léky, že jen 1000?
Já doplácela na léky 4000 a měla jsem prvně Gonal a u druhého Puregon. Tak to si asi měla ty obyč injekce, co?

gucci
19. čer 2009

jmisa: měla jsem menopur, stimulovala jsem jen týden a ještě mi doma zbyl
karamelka: doma nemáme ještě vůbec nic, ani obleček nic 🙂 , jinak jestli chceš, tak mi pošli do IP mail a já ti pošlu seznam věci co mám od jedné maminy tady z koně, tam je to taky celkem dobře popsaný

karamelka.nova
19. čer 2009

gucci díky moc, posílám.

Holky, nemáte některá zkušenost, jak to teď chodí s neschopenkou? Já jsem od 11.5. na neschp. a docela by mě zajímalo, kdy mi pošlou penízky. A pak k jakému datu v měsíci to vyplácejí ... Hledala jsem to na netu, volala na OSSZ (tam byly ženský asi na obědě), tady v diskuzi o paragrafech, ale nic jsem nenašla

jmisa
19. čer 2009

Já byla na neschopence ještě podle starého.
Ale podle nového dva týdny má na starosti zaměstnavatel a až pak socka a ta má na zpracování 30 dní ode dne, kdy je jí doručen lístek na peníze (nevím jak se tomu teď přesně nadává, prostě to, co dostaneš na konci měsíce u doktora, že neschopnost trvá).

svetruska
19. čer 2009

Ahojky holky jste tu? 🙂

snaha
19. čer 2009

Ahoj karamelko já jsem též na neschopnosti a dostávám od sociálky peníze vždy k 15 dni v měsíci , první měsíc to byla tragédie , ale teď už to jde

haassinka
20. čer 2009

Ahojky, kde jste všichni?🙂

snaha, jak to je teď prosímtě s neschopností, která trvá déle jak 14 dní? musím jít nějak potvrdit trváí k doktorovi a do práce? nikdo mi nic neřekl a nevím abych něco neprošvihla🙂

snaha
20. čer 2009

Doufám , že ti to povím správně , měla bys dostat lístek na peníze ke čtrnáctému dni trvání neschopnosti a pak už jenom klasika vždy k poslednímu dni v měsíci , jinak je to na těch neschopenkách napsaný

haassinka
20. čer 2009

hmm doktor mi dal 2lístky, oba jsem odevzdala v práci..ale mám takový ndojem, že ten jeden byl "na peníze", je možné že už mi ho dal takle předem? a že by mi t v práci vzali bez otázek... 😠 no asi s budu muset zavolat k Dr. až budou končit dva týdny🙂

snaha
20. čer 2009

Jestli si to pamatuju dobře , tak jedna neschopenka se odevzdává hned a druhá pokud seš na neschopnosti déle než čtrnáct dní a ta se posílá na sociálku , tak pokud se u tebe předpokládá delší neschopnost , tak se rovnou odevzdávají obě , ale po kamarádce třeba vůbec nechtěli ten lístek po čtrnácti dnech asi záleží na účetní , ale ta moje to po mě chtěla , že je to ze zákona povinné