Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
22. čer 2009

Karamelko, my naprosto v pohodě.
Popravdě se nám i ulevilo. Už je to těhotenství s dvojčatama je celé víc rizikové a s jedním je prostě větší šance dojít ke zdárnému konci. Donosit ho do termínu.

Akorát si kup MAGNE+B6, protože vstřebávání toho mizejícího bude dráždit dělohu.

A neboj se, u IVF je to hodně časté, ono je to časté i v přirozeném početí, jenže holky nechodí tak brzo na ultrazvuky (většinou) a tak se to často ani nezjistí a nebo zjistí, ale to druhé už je ve stádiu vstřebávání se.

karamelka.nova
22. čer 2009

jmiso, děkuji za podporu. Magne B6 beru už 14 dní, od minulé návštěvy, jen jsem moc nepochytila, proč se bere ...
Slámová dnes na nás viděla značné zklamání, tak hned říkala, že to příroda zařídila tak, že než aby riskovala obě děti, nechá to silnější. Ale dělá mi starost i ten slabý tlukot. Doma hned švagrová s mámou, že to je tím, že pořád chodím ven, nejím 5 kg zeleniny denně, atd. Nechce se mi věřit, že za to můžu já ☹

jmisa
22. čer 2009

Karamelko, nemůžeš za to. To je nesmysl a máma i švagrová by za ty řeči zasloužily na přes držku, tohle mě fakt dere 😠

Jinak i nám mizející dvojče konstatovala Slámová.
Máš jít ještě do Pronatalu nebo už jsi vyexpedována ke svému?

karamelka.nova
22. čer 2009

já jsem z nich taky na nervy. Mi fakt pomáhají. Manža celý "nakřivo" z těch keců raději vzal vysavač a vyluxoval celý byt!!!
Za týden jedeme zase do Pronatalu. Minule mi řekla, že když bude vše OK, tak mě převede k mému gyndaři, ale pozvala si mě znovu ...

jmisa
22. čer 2009

No tak se chtěj ujistit, že je vše OK, ono vás to popstihlo pezději než nás. Neříkala, kdy to mimčo zabalilo?
Naše 6+4.
Jinak já shodou okolností tenkrát byla den před Pronatalem u svého gyndaře, který mi chtěl udělat radost a udělal sono a tam bylo vidět, že to jedno je jiné, ikdyž nic neřekl a soustředil se na to se srdíčkem. Pak ale načal téma mizejícího dvojčete. tak jsem doma říkala manelovi, že to jedno bylo divný, že určitě nevydrželo a druhý den to Slámová potvrdila.

karamelka.nova
22. čer 2009

říkala, že od minule vůbec nevyrostlo, a to jsme byli taky v 6+4. To druhé je jednou takové 🙂 Fakt jsme si užívali představu, že bude mít 2. Zkoušíme to brát optimisticky, že dalších 7 je v mrazáku ... Jen se o to druhé bojím

jmisa
22. čer 2009

Karamelko, já si říkala, že takovou smůlu mít nebudeme, aby nám odešlo i to druhé a podívej, jak jsme to doklepali.
Navíc tady na MK nejsme jediní, koho snydrom postihl. Příroda ví co dělá. A řeči o ležení apod. si neber. Když se něco bude mít stát, tak nepomůže ani kdybys celý těhu stála na hlavě.

Já jsem těch 14 dní mezi ultrazvukama už koukala na kočáry pro dvojčata a říkala si, že se ani nedostanem do baráku, byli jsme rádi, že jsou tam dvě, ale když jedno odešlo, tak jsme to vstřebali. Neboj, zítra, za týden už na to budeš koukat jinak, hlavně až uvidíš po týdnu to tlukoucí srdíčko, dostaneš v Pronatalu fotku a vykopávací zprávu. 😉

karamelka.nova
22. čer 2009

Fakt mi pomáháš, díky. Manža je na tom ještě hůř, tak po vyluxování teď vzal psa a šli ven ...
Já už měla kočárek pro dvojčata vyhlídnutý. Dokonce už jsem si představovala, jak jim zařídíme pokojík. Na druhou stranu, když to vezmu prakticky a finančně, tak se mi trochu taky ulevilo. Ono mateřská 7600,- pro 2 děti nic moc. Kočárky kolem 20.000,-, očkování, atd.

Snažím se říkat si, že to tak prostě mělo být a že je lepší, když se to stalo takhle brzo, než aby to přišlo později a nedej bože odešla obě nebo se nějak to druhé poškodilo. Jen to byl šok. Slámová je fakt ženská na svém místě. Hned si všimla, jak nás to vzalo a hned uklidňovala ...

jmisa
22. čer 2009

To je normální, já taky plánovala, člověk se prostě přizpůsobí.

Jinak myslím, že to v Pronatalu neříkali poprvé. Takových mizejících dvojčat tam mají jistě spoustu.
Ber to tak, že u přirozeného početí by prostě mimčo odešlo bez povšimnutí, někdy s opožděnou mrchou.
A ty máš v břiše bojovníka a to je důležité. 😉

A jak píšeš - líp se tělo vypořádá s něčím pidi než třeba deseticentimetrovým plodem.

karamelka.nova
22. čer 2009

jo jo, zkusíme to překonat, já se nebudu stresovat, aby se měj "Karlík" dobře, pěkně hnízdil a rostl, tak jak má.

jmisa
22. čer 2009

No jasně, užívej si to 😉

karamelka.nova
22. čer 2009

ještě jednou díky. Jdu odpočívat. Byl to náročný den

karamelka.nova
22. čer 2009

jmiso, ještě mě napadlo - máš nějaké foto, kde jsou ještě obě? Jde mi jen o to, jestli je dobré takové fotky schovávat. Když na ně kouknu, je mi do breku ☹

jmisa
22. čer 2009

Karamelko, mám. Je v albíčku a mám to i schované.

gucci
23. čer 2009

ahoj karamelko, četla jsem, že máte nakonec jedno mimi a jmisa ti to naspala dobře 😉
my jsme taky počítali s dvojkama kvůli HCG, všichni na konovi nám říkali, že budou určo dvě, takže jsme dva týdny žili s tím, že jsou fakt dvě (a to jsme nikdy dvojky nechtěli 🙂 ) a když mi Slámová na UTZ řekla, že je jedno tak jsem tomu nechtěla věřit, říkala jsem jí, že to není možné, at hledá 😀 , tak hledala hledala, ale bylo jen jedno....na jednu stranu jsme měli hroznou radost, ale řeším to tak trochu pořád, kde se to druhé ztratilo 😉

karamelka.nova
23. čer 2009

gucci, my si dvojčata přáli. Chceme aspoň 2 děti, tak jsme si říkali, že už to budeme mít za sebou. I když máme 7 mrazáčků, nevím, jestli se mito bude chtít znovu podstupovat, ale vím, že u jednoho nebudeme chtít zůstat. Takový začarovaný kruh. Do toho mi začínají nepříjemné večerní a dnes už i ranní nevolnosti, tak nevím, jestli je to ze stresu nebo konečně nějaký příznak těhu ... A taky mi je divný, že mi ještě vůbec nebrali krev

karamelka.nova
23. čer 2009

už mám z toho takový myšlenky, jako kdyby nepočítali ani s tím druhým ☹

gucci
23. čer 2009

karamelka: mě v Pronatalu taky nebrali krev 😉 , chodila jsem si na ní aktivně sama jinam 😉 a nevolnosti jsou dobrý příznak 😉 a jestli máte 7 mrazáků tak není co řešit, to není to samé jaké projít si celým IVF 🙂

karamelka.nova
23. čer 2009

gucci, a měla bych si teda na tu krev raději někam dojít nebo počkat, až mě převelí ke svému gyndaři?

gucci
23. čer 2009

karamelka: no dyt už jsi v 9tt 😉 , máš potvrzené mimi se srdíčkem, tak se nestresuj ted už krví a užívej si to 😉 ... a na další utz jdeš ještě do Pronatalu?

jmisa
23. čer 2009

Karamelko, krev nepotřebuješ, nikam na ní nechoď. Máš mimčo potvrzené z ultrazvuku a krev by byla na prd.

Krevní testy Ti pak udělá na choroby atd. až Tvůj gyndař, ož Tě za týden z Pronatalu propustí.

karamelka.nova
23. čer 2009

gucci, jdu 29.6. na další UTZ do Pronatalu a už bych si docela přála, aby mě převeleli. I když jsou strašně hodní a má gyndařka nic moc, mám z nich vždycky takový divný pocit.

jmiso, to je fakt. Snad už mě převelí ...

gucci
23. čer 2009

no vidíš, to máš už v pondělí 🙂 , udělaj ti utz, potvrdí mimi se srdíčkem, uděláš pápá a jedeš dom a cestou si něco kup 😉 za odměnu

karamelka.nova
23. čer 2009

gucci, díky moc za podporu.

gucci
23. čer 2009

není vůbec zač, hlavně bud v pohodě, mysli pozitivně...já tomu taky nevěřila těm kecům o psychice, ale něco na tom je 😉

karamelka.nova
23. čer 2009

někde jsem četla, že pozitivní myšlení je polovina úspěchu. Má kolegyně z práce se snaží přes rok a nic. Má obrovský tlak z rodiny, manža odmítá jakoukoliv lékařskou pomoc. To je potom děsný.

gucci
23. čer 2009

jj to jsou pak problémy, když chlap nespolupracuje....takže my si můžem gratulovat 😉

chiwule
23. čer 2009

ahoj holky pronatalky, tak po čase koukám, jak se vám všem vede?

Jmiso, to je nádhera, že jsi už 38tt, škoda, že už nebydlíme na Spořilově, jsme mohli drandit s kočárama 😉

Gucci, tak i tobě se nakonec zadařilo, mám z tebe radost 😵 A máte zajímavý termín porodu, jen co je pravda 😉 kdy jsi měla transfer?

karamelka.nova, jestli tě můžu taky uklidnit, nám se také nevyhnul syndrom mizejícího dvojčete a prošla jsem si stejnými obavami jako ty. A jak píše Jmisa, je to v podstatě dobře, protože příroda v tomhle případě ví velmi dobře co dělá a nechá jen toho silnějšího. Nám se nakonec narodila holčička a vzhledem ke komplikacím, co jsem celé těhu měla, bych dvojčata určitě nedonosila. Jsme moc rádi za tu naší treperendu 😉 😎 Tak si užívej těhotenství, na blbý řeči okolí nedej a a věř tomu, že určitě každá z nás udělá pro toho svýho broučínka to nejlepší co může a umí tak se nedej 😵 😵

janik8774
23. čer 2009

ahojky,
u prvního jsem těhotenské nevolnosti uplně nesnášela a ted bych je tak ráda měla. 😀 😀
Docela vám těhotným závidím.

gucci
24. čer 2009

jéééé ahoj chiwul, tjo Anetka už je velkááá, to hrozně letí ten čas
OPU jsme měli 4/4 a ET 7/4 😉 ... o zajímavém termínu porodu mi ani nemluv 😀 , doufám, že vydržím do ledna