Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

musilka
24. čer 2009

holky pronatalky kdy jste šli po Ketu nebo Etu poprvé k mudrovi na UZ ?

gucci
24. čer 2009

musil: já měla ET 7/4 a na 1 UTZ jsem byla 4/5

musilka
24. čer 2009

gucc oki dík moc 😉

gucci
24. čer 2009

nz a už bylo i srdíčko 😉

svetruska
24. čer 2009

Ahojky holky, tak jsem se zas prisla nakouknout 😉
drzim vam vsem palecky 🙂

haassinka
24. čer 2009

Ahoj holky, jak se máte?

čeká tu vůbec ještě někdo krom mě na //? 😀 tedy respektive já už tak úplně nečekám...v albíčku mám dnešní test, ale ta čárka je dost slabá 😒 a že bych se cítila těhotná o tom se mluvit nedá

karamelko, to je mi líto, že vám odešlo dvojče ☹ ale určitě to tak bude lepší, méně rizikové těhotenství + porod...teď už se ten jeden mrňous určitě bude držet líp🙂 a sourozence mu pořídíte potom...máš teď nějaký "přísnější režim", když jste o jedno přišli? 😔

musilka
24. čer 2009

haas neplaš jsi teprve 8 den po ET vydrž chvíli jak budou krásně barevný 😉 😉

karamelka.nova
24. čer 2009

haassinko, nemám žádný zvláštní režim. Jen ám dál odpočívat a relaxovat. Ale copak to jde???

Už je nám od toho pondělí líp, začínáme tu informaci vztřebávat a jen doufáme, že se aspoň ten jeden bojovník udrží a bude z něho krásné a zdravé miminko, ať už to bude holka bo kluk

haassinka
24. čer 2009

karamelko, uvidíš jeden bojovník to vyhraje!🙂 ještě jsem neviděla, že by někdo čekal dvojčátka, přišel o jedno a potom o druhé...myslím, že ta pravděpodnobnost už tam není veliká...takže budete mít jedno krásné miminko 😵
Hlavně buď opravdu v klidu a hodně pij:D

Už asi třetí den mám zvýšenou teplotu 37,2°C (ne bazální, tu neměřím) ....nevadí to??? nebo je to dokonce normální?

chiwule
24. čer 2009

gucci to bude vánoční dáreček, to nejkrásnější pod stromeček 😉 😀 JJ, Anetka už je veliká, hrozně to letí. Je to naše zlatíčko. Jen kdyby ty zuby tak netrápili...
musilko, já už si to přesně na dny nepamatuju, ale ET jsem měla 8/2 a na UTZ jsem šla ve chvíli, kdy jsem měla dostat menzes - špinila jsem i když TT ukázal //. Tj. cca 14dní od ET. Už byly vidět gestační váčky 🙂
hass, stejně silné čárky byly ty moje první 😉 😅

gucci
25. čer 2009

JMISA už rodí, tak držíme palce 🙂 😵

svetruska
25. čer 2009

jééé tak také moc držím palečky 🙂

holky, manža když byl u Dr Sobotky tak mu rovnou bral i krev, nemuzete mi poradit jen nahodou k cemu to bylo vysledek byl v pordku tak ja jen abych vedela jestli to byl nejaky rozbor nebo tak... 😅

dusice
25. čer 2009

Gucci, díky za info. Držím palečky!!Holky, my jsme jí to snad přivolaly 😀
Svetrusko, tohle fakt nevím- my měli spermio ukázkové(alespoň něco). Budeš muset počkat na Jmisku až se k nám zase připojí- ty to mají za sebou.

haassinka
25. čer 2009

JMiso: držím na dálku palečky ať to rychle a co nejvíc bezbolestně zvládnete🙂

svetruska:manžel byl na krvy u prakt.lékařky a potom mu ji dokonce brali ještě v Pronatalu předtím, než dal sperma na oplodnění odebraných vajíček... k čemu, to nevím🙂 asi všeobecně, aby neměl zrovna nějakou infekci, nebo zánět...aby se neoplodňovalo špatným materiálem

haassinka
25. čer 2009

Jnak dneska už byly // krásný 😵 😵 😵 a jsem domluvená na kontrolu už v úterý, možná se doktor mrkne i na ultrazvuk..teda doufám..
ptala jsem se na potvrzení těhu z krve a sestřička mi řekla, že to snad ani nebude potřeba, tak to jsem se dost divila, myslela jsem, že to pro jistotu berou všude

dusice
25. čer 2009

U praktického lékaře a v Pronatalu se bere krev z důvodu vyšetření HIV, žloutenky,.....U doktora Sobotky to mělo určitě jiný důvod.
Moc gratuluji k // 😀 Ten UTZ jsi měla stanovený po ET? V Pronatalu krev na stanovení hcg vůbec neberou.

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

svetruska
26. čer 2009

Ahojky holky, tak moc diky tak ja proste pockam co nam reknou na tom prvim sezeni hlavni je, ze tohle alespon dopadlo dobre 🙂 ...
Holky ja jsem tak napjata co nam reknou a co s nama budou delat...

haassinka tak // uz jsou krasny jo, tak moc gratuluji to je krasna zprava 😵

Krista dekujem za info 😀

haassinka
26. čer 2009

dusice: já to asi napsala blbě, já už byla hned po trasnferu totiž předána ke svému gynekologovi, takže jdu hned k němu🙂 včera jsem volala a domluvili jsme to na ten úterek...a doufám, že ten utz už zkusíme..protže dle bolestí se obávám, že mám cystu / cysty na vaječnících...vadí to v těhotenství???

svetruska: a kdy že máte termín? chceš začít stimulovat hnedka v dalším cyklu? uvidíš, bude to v pohodě, i prostředí je tam celkem příjemný, jak je to maličký centrum, tak se tam člověk necítí blbě jako třeba v nemocnici🙂

svetruska
26. čer 2009

haassinka my tam jdeme za mesis a ja bych chtela zacit co nejdriv 😀 ...ale nevim jestli to pujde ale budu akorat mit ovu kdyz tam jdeme takze by me mohl i prohlidnout jestli vse funkuje jak ma 😅 ...
jinak to jsem si presne rikala kdyz jsem pronatal vybirala, ze treba u apolinare ci podoli je to porodnice a dost by me to mona stresovalo, vis vsede ty tehulky.../tak taky je to takove bokem 🙂

haassinka
26. čer 2009

svetruska: a navi to prostredi, ve kterem je Pronatal postaveny, to jsem teda zirala🙂 nadherny klidek, na Prahu neuveritelny...
to te snad prohledne a dalsi cyklus pokud budete chtit, tak urcite nebude problem zacit🙂 cim driv, tim lip

svetruska
26. čer 2009

presne ja jsem z toho byla hotova, takovy klid a les a kousek vyjedes a mesto neuveritelne a byla jsem moc prekvapena, kolik lidi ma stejny problem kolik tam byo muzu, paru ...

takze myslis, ze by to mohlo jit takhle rychle 😵 to by bylo faaaaain 🙂 uplne jsi mi zvedla naladu 😀

haassinka
26. čer 2009

to je smutné, to samé když se podíváš, kolik je jen na těchto stránkách témat o IVF atd...

no nevím, ale myslím si, že ano🙂 pokud řeknete, že chcete co nejrychleji, tak by s tím neměl být problém...akorát nevím, jak je to se schvalováním pojišťovnou, v případě, že jedete přímo tohle řešit do Pronatalu...protože to schvalování chvíli trvá, to by bylo možná ještě fajn si tam zavolat a poptat se, protže byste mohli ty papíry na schválení IVF už vyplnit dřív, abyste potom nemuseli zbytečně čekat

haassinka
26. čer 2009

http://www.babycenter.com/2_inside-pregnancy-we...

😵 😵 😵 úžasná videa o vývoji miminka🙂

svetruska
26. čer 2009

aha, tak to tedy je dobry ze bychom to mohli vyplnit driv, jen nevim, jeste nam presne nerekli jakou metodu a tak tak to asi nejdriv s nama budou chtit probrat a pak az ty papiry, co?
ale pry si me asi rovnou zkontroluji a kdybychom vyplnili ty papiry tak se nezacne nez prijdou?to asi ne co...

haassinka
26. čer 2009

to je to, co nevím..jestli to mají s pojišťovnou nějak lépe ošetřené, třeba ano a čekat se nemusí🙂 ale když to jde normálně přes tvého gyne, nebo třeba přes jiný car, tak se to posílá na schválení pojišovnou a to trvá 2-4 týdny většinou

jdu zavést utroš a lehnout si 😅

jo těhulky, nepamatujete si na začátku těhotenství, jaký jste měli děložní čípek? když si zavádím tabletky utrogestanu, tak se mi totiž zdá dost měkký a že má velký otvor v sobě, což by asi v těhotenství neměl ne?? 😠

svetruska
26. čer 2009

tak se mej a ja jdu pracovat 🙂

haassinka
26. čer 2009

hezký den 😉

ismail
26. čer 2009

ahoj holky, nezkousel jste dneska nekdo dovolat se do prazskeho pronatalu? Nutne se potrebuji na pondeli objednat na ultrazvuk a kdyz vytocim cislo, ozve se ton, ze toto cislo neexistuje... ☹

janettka
26. čer 2009

ahojky holky taky jsem byla ve středu poprvé na konzultačce v Pronatalu a mám si tam volat ve 14hod na krevní výsledky....tak doufám,že se ismaili dovolám... 🙂