Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

lindazofie
14. črc 2009

Ahojky, já jsem po revizi měsíc a MS jsem dostala po 34 dnech od revize a byla to fakt síla. Revizi jsem měla 11+4

papuchalk
14. črc 2009

Haas: Jééé, to je krásná novinka 🙂 , moc Ti gratuluju a přeju hodně štěstí. A napiš nám nějaké podrobnosti - jestli Ti řekli v jakém jsi týdnu a kdy máš další kontrolu a jestli už Ti vysadili léky, to mě zajímá 😉.

Janik: Já myslím, že se to tzv. "vyležet" nedá, je to hop nebo trop, aspoň tak to říkají i doktoři. Víc pít má asi smysl při stimulaci na OPU, aspoň potom se tak "léčí" hyperstimulační syndrom - mě doporučili vypít 4 - 6 l tekutin denně, připadala jsem si jako velbloud 😠.

jmisa
15. črc 2009

Haas, gratuluju.

Jinak k uchycení zárodků je prostě potřeba štěstí, aby se člověk vešel do těch cca 35% 😉
takový ty další věci, co děláme, jsou spíš "věř a víra tvá...."

dusice
15. črc 2009

Ahoj holky!
Haassinko, moc velká gratulace!!! 😀
Jmiska, má pravdu, je to opravdu hodně o štěstí. Někomu se to povede, když je v klidu a někomu, když normálně funguje a vůbec se neomezuje. Jediné co bych doporučila, je brát hořčík- je proti křečím, takže i proti stahům dělohy- doporučili mi ho i teď v Pronatalu.
Jmisko, máte perfektní chůvu. Jsem zvědavá na toho našeho bafana, jak se potom bude chovat k prckovi- do teď to byl náš jedináček 😀

haassinka
15. črc 2009

janik: vliv na otěhotnění určitě ne:D ale prevence proti OHSS...já měla asi docela náběh, pořád mě hrozně bolí boky a mám oba vaječníky pořád 4-5cm, prý cysty...ale že je to daň za naše 2 miminka🙂

papu: to v jakém jsem týdnu ani neřešil, asi věděl, že mi to je jasné🙂 ale s těmi léky jsem byla trošku zaražená, Utrogestan už mám brát jen 10dní...a vůbec se mi vlastně nezmínil co Prednison, jesti ho mám ještě dobrat, sakriš 😒 a další kontrola je za 3týdny - 4.8 (protože předtím má dovču)...a potom za další 2 týdny, že mi udělá nějaký ten screening v prvním trimestru, který se prý běžně nedělá..?na vývojové vady..

karamelko: mrzí mě, že vám to nevyšlo☹ měli už mimi srdeční akci, nebo jste se tam ani nedostali?
mě samozřejmě doktor upozornil, ale jenom tak jemně, že je možné, že jedno bude růst na úkor druhého, ale že nebudeme předbíhat...tak doufám, že se nebudou prát a budou růst obě🙂

jak říká jmisa, hlavni je vira a jine zarucene typy asi neplati...ale pokud je u vas riziko, nebo když už jsi někdy potratila, tak bych prostě ležela a ležela a věřila, že tím tomu pomůžu...vždycky je lepší být víc v klidu, než si to potom vyčítat

jinak myslím, že může být taky důležité, co vám řeknou při transferu embroušků v CARu, protože já měla krásně narostlou sliznici a 1čkový embryjka a doktoka říkala, že věří, že budu určitě těhotná🙂 a vyšlo to

haassinka
15. črc 2009

jmiso: kde máš bříško po porodu???? 😕 😅

dusice
15. črc 2009

Haass, v Pronatalu nechávají prednison do 12tt. Neboj, půl tablety je pidi dávka, která mimískům nemůže ublížit.

gucci
15. črc 2009

haas: já brala prednison už půl roku před IVF kvůli alergii na sperma, určo se toho neboj, brala jsem ho až do 15tt 😉

haassinka
15. črc 2009

super, děkuji, tak toho se bát nebudu🙂

ale ten Utroš jste brali do kdy?

gucci
15. črc 2009

do ukončeného 12tt

jmisa
15. črc 2009

Haas, no pupek jak přišel, tak odešel 😀

Prednison jsem brala do dobrání krabičky, ale neměla jsem žádnou zvláštní indikaci k braní, prostě jen prevence - 1/2 tablety denně.
Utroš jsem brala do cca 11tt (tak od 9tt jsem to braní ale dost flákala), pak mi došel a další už jsem si nevyzvedla, ale bere se ofiko do ukončeného 12tt.

jmisa
15. črc 2009

Dusice, no naše pséka byla taky 7 let jedináček 🙂 Ale je moc hodná, chůva k pohledání.

haassinka
15. črc 2009

jmisa: vypadáš teda skvělě 3 týdny po porodu, neuvěřitelný:D

hmmm tak s tím Utrošem nejsem moc nadšená...ale snad se tím nic nezkazí, když ho mám vysadit už mězi 7. a 8.týdnem

jmisa
15. črc 2009

Haas, třeba u Apolináře ho berou jen dva týdny a úspěšnost je srovnatelná. Pokud nezačneš špinit apod., tak bych se toho vůbec nebála.

svetruska
15. črc 2009

Ahojky holky,
moc gratuluju hasinka k tem dvojcatkum, to je nadhera 😵

gin ja taky budu asi mit IVF-ICSI...tak snad ti to dobre dopadne 😉

gucci
15. črc 2009

já už jsem si na ten utroš tak zvykla, že mi pak dokonce chyběl 😀

jmisa
15. črc 2009

Gucci, to si asi jediná 😀

gucci
15. črc 2009

jmisa: jj asi jo 😀 , ale u mě to asi není zas tak moc rozdíl, páč mám dost výtok, takže nosím intimky i normálně

karamelka.nova
15. črc 2009

haass - my už měli srdeční akci, ale bohužel ☹
Podle toho, co píšeš, tak bys měla mít vše OK - vysazení Utroše takhle brzo, snad Tě i převeleli ke svému gyndaři, ne?

před chvílí jsem dorazila z Pronatalu od Kulta (je taky báječný 😅 ) a v děloze mi našel krevní sraženiny. Chtěl mi to v pátek rovnou zkontrolovat s tou dělohou, ale pak si to rozmyslel, že počkáme do pondělí, jestli ty sraženiny neodejdou samy. Když ne, tak hurá na vyšetření a se sraženinama pryč.

Ptala jsem se, za jak dlouho bude MS - říkal do měsíce, ale sliznice na to vůbec nevypadá.

Další pokusy - uvidí se, jak dopadne to vyšetření.

Jinak "zamlklé embouše" posílali na vyšetření a na nic zváštního nepřišli. Chtěla jsem vědět, jestli našli nějaký důvod, proč se to stalo a Kult říkal, že takhle končí 20% těhotenství a nic zvláštního nenašli.

Chjo, tak jsem si při tom vyšetření říkala, že jediný sex jsem měla s jejich UTZ 😅 . Máme ho totiž stále zakázaný. Od dubna ... 😝

janik8774
15. črc 2009

jo,Kult je docela dobrý.I když já mám pocit že každý doktor,sestřička s námi jednají jak kdyby měli jenom jednoho pacienta.
Ach jo,to je smůli.Je mi tě líto.Já si vždycky říkám,že to tak asi mělo být.Prostě bylo něco v nepořádku a tak mimi museli jít ven.
To bylo tvoje první těhu?

karamelka.nova
15. črc 2009

janik, bylo to moje první těhu, o to je to horší. Těšili jsme se a moc jsme si nechtěli připouštět, že to může dopadnout špatně.

Holky, chtěla jsem se ještě zeptat, kdo jste na neschopence, do kdy Vám posílají peníze na účet Někde jsem četla, že by měli do 15. ale pořád nic nepřišlo 😒

jmisa
15. črc 2009

Karamelko, ono maj na vyřízení 30 dní od doby, kdy jim bude doručen lístek na peníze.

janik8774
15. črc 2009

jmisa - koukala jsem na fotky malého.Je nádherný.Jako každý mimi.
Chtěla jsem tě zeptat.V čem leží Alex na 13. a 15.fotce? To je sedačka,lehátko ?
Doufám že nejsem moc zvědavá. 🙂 🙂

jmisa
15. črc 2009

Janik, to je polohovací lehátko Hauck.

karamelka.nova
15. črc 2009

každý měsíc mají na vyřízení 30 dní? To snad jen ten 1. měsíc, ne?

jmisa
15. črc 2009

No já se obávám, že vzhledem k tomu, že výplata je závislá na doručení toho lístku na peníze, tak to bude každý měsíc.
Třeba u PPM je to jinak, tam se dává podklad jen jednou a pak už je to automaticky, ale u nemocenský musíš dokládat její trvání.

janik8774
15. črc 2009

jmisa -
dík za info.

svetruska
17. črc 2009

Ahojky holky,

jakpak se mate?
dnes je krásně a já zitra odjíždím na dovolenooooou 😀 ...

dusice
17. črc 2009

Ahoj Svetrus,ty se máš!! Hned bych taky někam vyrazila, abych přišla na jiné myšlenky. Pořád přemýšlím nad tím,jestli je všechno v pořádku 😠 . Kam vyrážíte?