Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
13. zář 2009

Rejchl úspěšnost je 30-35%.

janik8774
13. zář 2009

jo,jo uspěšnost je malá.

jmisa
13. zář 2009

Mně to přijde jako velká úspěšnost, 1ku3.

janik8774
13. zář 2009

Ono jde o to jak se to vezme.
Kdyby každé zavedly 3 embrya tak je vždy uspěch zaručený.
Docela si mě potěšila,mě čeká třetí KET a tak by měl být uspěšný.Ale 30% ze 2embryi je 0,6embrya.
To není moc dobrá vyhlídka.Uvidíme jak to dopadne.

jmisa
13. zář 2009

Jani, u náš ten třetí transfer byl ten pravej, co mi teď vedle ječí v postýlce 😉

gucci
14. zář 2009

dobré ránko holky

jen hlásím, že mi dnes nastupuje náhrada za mě, takže tady budu tak max ráno a během dne skoro vůbec páč budu zaučovat, tak jen abyste se nestrachovaly, že rodím 😀 .... kdyby něco, tak mi pište prosím IP 😉

janik8774
14. zář 2009

Jmiso,
tak to jsem na dobré cestě.Je vidět že uspěšnost je opravdu malá.Ale syna jsem měla napoprvé hned z IVF.Asi opravdu budu muset jít zased do pé práce aby se mi to povedlo.Já na takové ty náhody docela věřím a v životě mi to i tak vychází.

papuchalk
14. zář 2009

Ahoj holky!
Těhotným posílám odkaz: http://www.novinky.cz/zena/styl/177439-stylova-...

janysek70
15. zář 2009

No co to??? 😨 Tahám diskuzi z konce 4. stránky 😨 Jako by byl Pronatal zavřený, že se tu nic neděje............

janik8774
15. zář 2009

Janýsku,
ty jseš na spolubojovnicích a n anás kašleš. 😀 😀 😀 😀 😀 Potřebujeme posilu. 😀 😀 😀 😀

janysek70
15. zář 2009

Já jsem připravená, zvládám jich více najednou, ale tu nikdo nejni 😉

janik8774
15. zář 2009

Tady je to samá těhule co kouká na net v práci a tak je to bída. 😀

janysek70
15. zář 2009

Jani, těch 7 mm je hraniční, je potřeba vyšší. 7 mm jsem měla včera a to do ovulky ještě poroste...

janik8774
15. zář 2009

Tak možná 8mm,protože doktor řikal,že si budou lebedit v pelíšku a bylo to 13den a transfer byl až za 4dny.
nemyslím si že bych měla problem se sliznicí.Vojta je z ET a tam se na sliznici nic nebere.
Dík za info.Asi už nic nezistím.

janysek70
15. zář 2009

Sliznice musí být i při ET, prostě při každém transferu.... Třeba ti ten hormon dává ještě kvůli něčemu jinému. Zkus se optat holek po diskuzích, co čtu, tak jej berou hodně...

janik8774
15. zář 2009

Já vím,že sliznice musí být i při ET kvůli zahnízdění.Tím jsem chtěla říct,že kdybych měla problem s růstem sliznice tak se Vojta nepovede.Zkusím jít na KET diskusi.

janysek70
15. zář 2009

Tak znovu: vyzývám všechny ženy Pronatalky k nástupu a zabránění úpadku této diskuze 😉

blankatom
15. zář 2009

Ahoj,
koukám, že diskutujete o sliznici. Já na ní nic nebrala ani při IVF ani při KET.
Po neděli budu moc diskutovat více, to už bych měla být na neschopence (Ve čtvrtek jdu na odběr vajuch).
Z práce psát nemůžu. Tak snad to tady upadat nebude.

janysek70
15. zář 2009

Blani fajn, taky mi snad v úterý čeká transfer a u tebe by mohl být ET v pondělí. Většinou ho v Pronatalu dělají ten 4. den po OPU, pokud máš prodlouženou kultivaci....

blankatom
15. zář 2009

Prodlouženou kultivaci máme, tak uvidíme. Minule mi emryjka vrátili už 3. den od OPU. Jsem na to zvědavá.
Je nějaký způsob jak z nich vytáhnout informaci, kolik vajíček se oplodnilo a jak se vyvíjejí embryja dříve, než v den transferu? Do telefonu mi řekli buď že si mám zavolat druhý den nebo přijet (a kolik sebou vzít peněz).

janik8774
15. zář 2009

blanko,
zkus se zeptat.Záleží s kým mluvíš.Jak je ochotný.Ted to jde jak na běžícím páse,co pacient to nějaké jméno.Žádný to co pacient to člověk.

janysek70
15. zář 2009

Blani, v Pronatalu neřeknou....., nesmí sdělovat tyto informace do telefonu, pouze volejte zítra nebo dnes přijeďte a podle peněz se pozná, zda se bude něco mrazit. Já jsem se jen ptala asi při druhém telefonátu, zda můžu být klidná a paní mě uklidnila, že ano. Moc se mi pak líbí konzultace s embryoložkou před transferem.

mooncaa
15. zář 2009

Ahojky,
asi se zanedlouho budu chystat do Pronatalu. Příští týden jdu na laparoskopii a pak asi do CAR. Máme horší spermio a delší dobu se nám nedaří mimi.
Můj Dr. preferuje Pronatal a já se chci zeptat, proč vy zrovna chodíte do Pronatalu. V čem je lepší než třeba Podolí, či Apolinář. Jaká je objednací doba a jestli není IUI, či IVF dražší v Pronatalu než jinde.
Díky

snaha
16. zář 2009

Ahoj mooncaa , co vím já Pronatal je jedním z prvních center as. repr. u nás a mají opravdu velké zkušenosti , já jsem si ho vybrala sama , prostě mi padl do oka , mám už za sebou desetiletý maraton snažení a to doslova , není nic , co bychom nevyzkoušeli a Pronatalu věřím moc a doufám....
Jinak od pátku stimuluju a v sobotu mě čeká kontrola , nevíte jestli před sonem nabírají krev na tu kontrolu hormonů ? Minule mi jí nabírali v jiném caru vždy ráno a v poledne jsem šla na sono a tady mi říkali jen o sonu v sobotu . Ale nechávám starosti na doktorech , snažím se být v klidu a věřit jim .
Ještě mě čekají dvě dvanácky v práci a pak už snad budu odpočívat , vzala jsem si dovolenou , už mi docela pobolívají vaječníky a v práci o tom moc mluvit nechci , protože by mi pak moc hlídali a vyptávali by se .
Tak se mějte a koukejte nás podporovat těhulky a mamky z Pronatalu , přece se trochu bojím 😉 🙂

gucci
16. zář 2009

zdár ženy
mám chvilku tak vás jdu pozdravit

milagross
16. zář 2009

Ahoj Snaho a do jakeho pronatalu chodis?V Praze nebo Teplicich?

snaha
16. zář 2009

Já jsem si vybrala Prahu

milagross
16. zář 2009

Aha tak ja jsem v Teplicich a jsem teda na vysost spokojena.I kdyz se ted v cervenci pri stimulce vyskytli nejake promlemicky tak jsem na ne nezanevrela ,omluvila jim to protoze si myslim ze i kdyz jsou to kapacity tak jsou to take jen lide

milagross
16. zář 2009

Aha tak to slovo tam ma byt problemicky 😀