Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dasa24
22. říj 2007

měla jsi dlouhý, krátký protokol? Já měla krátký protokol s anatog., na ultrazvuku jsem byla jen jendou. Je pravda, že dávky se mají snižovat... ☹ Já měla na začátku 225,pak 150, pak zase 225

smay
22. říj 2007

daso já nevím jaký jsem měla protokol 😕

dasa24
22. říj 2007

tak se koukni na rozpis stimulace nebo na lěkářskou zprávu 😕

smay
22. říj 2007

rozpis jsem už vyhodila a na zprávě není o tom ani zmíňky 😕

dasa24
22. říj 2007

aham jak dlouho jsi stimulovala? Já celkem 8 dní

smay
22. říj 2007

taky osm dní

dasa24
22. říj 2007

tak to nevím, podle čeho rozhodují jaký máš stimul.léky, já měla něco jinýho

jmisa
22. říj 2007

Tedy Smay, to byla úroda 🙂

olca5
22. říj 2007

Ahojky miso, jakpak se máš? 🙂

jmisa
22. říj 2007

Ahojky, Olčo, jde to, dneska mám tak částečně depku, jsem mažovi trochu sehrála hysterku, no jo, občas prostě rupnou nervičky, mám toho moc v práci, doma, Pronatal se blíží, ovulka se blíží, takže se to nějak vyhrotilo. Ale naštěstí tyhle stavy jsou u mě záležitostí hodin 🙂

No a co ty?

olca5
22. říj 2007

To bohužel taky znám, občas se dostanu do role hysterky taky, ale mám to asi úplně stejně jako ty, moc dlouho to nevydržím, až jsem za to občas na sebe naštvaná, ale to už je nejspíš v povaze 🙂 Taky mám nejspíš nějakou podzimní depku, v práci je to o ničem, doma to taky občas skřípe a ještě to počasí hnusný, studený...
Ale jinak se mám super 😀 Jsme v čekací fázi na ovulkou, vidím to během příštích dnů, tak snad to vyjde.
Ty jdeš do Pronatalu příští týden, pamatuju si to dobře?

jmisa
22. říj 2007

Olca, jj, pamatuješ si to dobře - příští úterý odpoledne.

Jinak jsem 11DC, takže jsem zvadavá, jestli bude ovulace před Pronatalem nebo až po něm 😀

olca5
22. říj 2007

A kolikátý DC ji tak obvykle míváš? Nebo to máš nestálý? A jak by to bylo lepší, kdyby jsi tam šla? Před nebo po OVU?

olca5
22. říj 2007

miso, co myslíš? Tento cyklus to mám nějaký divoký, ale aspoň vím, co mám příštích měsících čekat... 😉

http://www.fertilityfriend.com/home/1c915f

jmisa
22. říj 2007

Olca, já mám spíš delší cyklus, takže 15-25 DC 😀 N okdybych tam šla před OVU a ¨náhodou mě rovnou prohlížel, dělal/a sono, tak bych aspoň věděla, jestli mi hezky roste sliznice 😀 jinak je to jedno.

No koukám, že to máš tentokrát zajímavý 😀 Jakej byl ten minulej cyklus?

olca5
22. říj 2007

Tak to jo, já myslela jestli to má nějakej větší smysl, když tam jdeš před nebo po OVU...

Ten byl takový hezky vyrovnaný nato, že to byl první měřený cyklus, tak mě to tak hezky navnadilo 🙂Ale zas tak strašný to není, tak uvidím co z toho vznikne 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/1c915f

jmisa
22. říj 2007

no jo, když ho vidím, tak si ten Tvůj graf pamatuju 🙂
ale já mám taky takovou střídačku, vždy jsou si spíš podobné grafy objeden, asi jak se střídá jedn vaječník s druhým 🙂

Jinak k tomu, kdy jdu do Pronatalu, já myslím, že uprostřed cyklu je to tak nějak jedno. Snad mi budou brát krev a to se dělá v počátku cyklu a pak někdy v době po potencionální ovulaci. Nechám se překvapit 🙂

olca5
22. říj 2007

🙂 to jsi mě potěšila, že se ti to vybavilo... 😉 Tak to jsem zase o něco chytřejší to mě nenapadlo, že se to takhle bude střídat...Děkuji za možné vysvětlení.

Já doufám, že ti to tam dopadne co nejlíp a budete mít hezký dáreček pod stromeček 😉 A to tam jdeš teda zatím jen na konzultaci, nebo už tam s tebou budou něco vyvádět?

jmisa
22. říj 2007

Olča, ono uvidíš sama po pár měřeních, že i Tvoje tělíčko má nějaký zákonitosti.

No nevím, co se mnou budou dělat, ale asi nějaký testíky, jestli je i něco se mnou, což může být při nepravidelných a delších cyklech, autoimunitní poruše štítné žlázy, že 🙂 Ale hlavní problém bude to manžovo spermio. Na kontrolu jde až v lednu, takže mimís pod stromkem určo nebude, ale třeba se ho dočkáme pod stromek 2008 🙂

olca5
23. říj 2007

Ahojky miso, taky si myslím, že z toho budu vyjukaná jen prvních pár cyklů a potom budu aspoň přibližně vědět co mám čekat 🙂

Co to znamená autoimunitní porucha štítné žlázy? To je fakt blbý, že manžel tam jde relativně takhle pozdě po tobě...Jak to tady tak čtu, tak se začínám obávat toho, aby manža taky neměl nějaký problém. Docela kouří a pije i kávu, to si myslím, že je docela špatná kombinace 😠

jmisa
23. říj 2007

Olča, on tam byl přede mnou a prostě to kontrolní se dělá po třech měsících.

Autoimunitní porucha štítné žlázy zančí, že si moje tělíčko vytváří protilátky proti mojí štítné žláze a tím způsobuje její zánět a její postupnou likvidaci, štítná žláza produkuje méně a méně hormonů a tak je musím do těla dodávat v podobě pilulek. Ale je to podchycené, chodím pravidelně na kontroly, takže je to vlastně OK. Tedy zpočátku jsem měla problémy, ale teď už je to OK, tělo funguje i s umělýma hormooonama 🙂

olca5
23. říj 2007

Taky to mohlo být ještě horší, že? Takže tři měsíce nejsou zase tak dlouhá doba.
To je stejně zajímavý, ty máš něco v těle co tam má být, ale tělo si proti tomu vytváří protilátky...A na úkor toho do cebe musíš cpát nějaký umělý hormony, který se ti nějakým způsobem určitě na zdraví podepíšou 😠

jmisa
23. říj 2007

Olčo, no po tom hormonu štítné žlázy se cítím OK, tak snad to není tak děsný pro tělo. Je to prostě civilizační choroba. Onemocnění štítné žlázy jsou děsně rozšířená, bohužel o tom spousta lidí ani neví. Ono se taky standardně dělají je rozbory z krve na hormon štítné žlázy a protilátky se nedělají, takže mi praktický doktor tvrdil, že jsem OK, ale trvala jsem si na svém, tak mě nakonec poslal na endokrinologii a tam doktorka teprve nechala udělat krev na protilátky a zjistila, že bych jima mohla zásobit celé příbuzenstvo.

olca5
23. říj 2007

To je dobře, že se citíš v pohodě, ale určitě tam něco bude...Tak to je někdy lepší opravdu se proti tomu lékaři postavit, i když by měl vědět nejlíp co ti je, no ale stejně, do těla ti nevidí, jak se cítíš, takže když ty cítíš, že není něco v pořádku, tak se prostě prosadit.
Zrovna včera jsem řešila to naše zdravotnictví. Kamarádka, která je v 15tt byla včera u praktické doktorky kvůli razítku do průkazu, ta ji ani neprohlídla, on gyndaře měla, že jí má napsat lístek na vyšetření EEG, a ta doktorka jí řekla, že je to zbytečné, že byla vždycky zdravá, tak tam nemusí 😠 To nechápu...

jmisa
23. říj 2007

Hmmm, ono bohužel většina praktických doktorů je jen úředníky, dát razítko apod. 😠

olca5
23. říj 2007

No právě, já nevím jestli si neuvědomují možná rizika spojená s tím jejich rozhodnutím 😠 Na co si je vůbec platíme, když jsou někteří tak neochotní pro tebe něco udělat, jak dlouho by strávila nad tím vypsat nějaký doporučení?

jmisa
23. říj 2007

no jo no, já furt hledám pořádnýho praktika ale bohužel ti co za něco stojí maj plno ☹

dasa24
23. říj 2007

Dobré ránko holky 🙂 ,
smay držím dneska pěstičky 🙂
jak se jinak máte holky? 🙂

jmisa
23. říj 2007

Dasa a jak je Tobě?

Smay, taky držím palečky, aby oplodněnků bylo co nejvíc 🙂

olca5
23. říj 2007

Je to těžký, co jsem se přestěhovala za manželem taky nemůžu najít někoho
pořádnýho. 😠
A co myslíš s tím manželovým kouřením a horší životosprávou? Myslíš, že to může mít nějaký špatný vlivy? Když jsem to min. týden říkala doktorce, tak mi řekla, že spermijky se tvoří 78 dní před ejakulací, takže ty tři měsíce před by se měl trošku omezit a pak je to zase dobrý, jenže ona asi počítá s tím, že se nám to povede hned....