Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
24. led 2011

@eyael zdůraznila bych to o "dlouhodobém užívání vysokých dávek", což ení náš případ 😉 .....já mám autoimunitní zánět štítné žlázy, takže v zájmu prevence ho beru docela ráda, člověk nikdy neví 😉
já se už dávno odnaučila číst příbalové letáky se všemi zaznamenanými nežádoucími účinky, nemá to smysl, jen se vyděsíš.....raději ani nečti příbalák třeba ke gonalu 😀 😀 😀

sedmitecka
24. led 2011

@luccy82 tak moc a moc držím všechny palce, ať se bobani zdárně zakousnou 🙂 🙂
ty jo , samotný Mardešič, tak to nemůže neklapnout 😉

luccy82
24. led 2011

@sedmitecka @bruni Děkuji holky 🙂 od soboty jsem raději ležela a teď se chystám na procházku. Jak říkal Mardešič, těhotenství se nedá vyležet 🙂 🙂

sedmitecka
24. led 2011

@luccy82 to má pravdu, jde o to, abys nic těžkýho netahala nebo nemyla okna, ale běžný provoz je asi naopak žádoucí 🙂 užij si procházku a neuklouzni 😉

bruni
24. led 2011

jo někde jsem četla ze holcina dvakrat pri IVF polehavala na neschopence a potřetí uz nechtela byt doma a chodila hned normalne do prace a zadarilo se 🙂 takze opravdu myslim ze je to o celkove kvalite tela a embria

kkamca
24. led 2011

Ahoj.
Prosím o infošky o pražským pronatalu-kolik tam stojí ISCI,prodloužená kultivace,zamrazení embryjek,pak KET.
DĚKUJI

bruni
24. led 2011

@kkamca ahoj, ICSI-7500Kč, PK 2500Kč, zamrazeni 5 000Kč, KET 6700Kč

luccy82
24. led 2011

@bruni Mé kámošky známá to měla přesně tak, ležele dvakrát doma s nohama nahoře a po třetí to už tak neřešila a mají krásného chlapečka 🙂

luccy82
24. led 2011

@sedmitecka jasně, nic těžkého 🙂 vše v klídku. Procházka fakt prospěla 🙂

sedmitecka
24. led 2011

@bruni kde jsi vzala tu cenu za KET? neděs mě, my máme v těch papírech 5000,- plus 500,- za katetr.... 😕 😕

bruni
24. led 2011

@sedmitecka no 5000Kč je KET a 1700Kč katetr protoze ten pry u KET neni hrazeni pojistovnou tak se musi platit cely. nekdo to tady na pronatal. diskuzi psal, jinak bych to nevedela pac KET jeste nemela 😉

bruni
24. led 2011

@sedmitecka ted me napada ze se to lisi podle pojistovny, tak si to zjisti, to fakt nevim jak to je 😕 taky me to prekvapilo, protoze u IVF jsme platili 500kč za katetr

sedmitecka
24. led 2011

@bruni katetr neni hrazeny ani u ET, ten specialni, a platili jsme za nej 500,- 😕 😕

sedmitecka
24. led 2011

@bruni spíš si myslím, že potvory vyděračský zase zdražili všechny úkony 😝 😝 😝 😝 pronatal je bezkonkurenčně nejdražší ze všech pražských center...... 😠 😠 😠 😠

bruni
24. led 2011

@sedmitecka no kdyz se podivas do tech papiru o úkonech a cenach tak tam je, ze pokud je katetr hrazeny pojistovnou, platis pouze 500kč jako spoluucast, kdyz ale neni tak celych 1700kč a to uz plati min rok dva myslim, podle toho co tady ctu. zdrazili asi pred 3 roky o 500kč kazdy úkon ale ted ne 😉 neboj, leda ze by to stihli od prosince zmenit a uz jsou jine ceniky nez ten co mam doma 🙂

sedmitecka
24. led 2011

@bruni no nazdar, to je teda zase darda, 1700 za plastovou trubičku, bomba 😠 😠 😒 😖 😝 😝

bruni
25. led 2011

@sedmitecka já to taky nechápu 😒 a uz vubec ne proc pri IVF je to hrazene a pri KET ne. podle me je výrobní cena te trubicky tak 50kč 😝 medicina je proste neuveřitelný business 😖 ale ještě si to ověř, opravdu záleží na pojištovně a taky jestli se to třeba nezměnilo.

sedmitecka
25. led 2011

@bruni no, v neděli jdu na sono, tak se to určitě dozvím, kolik si máme přichystat 😝 😝

bruni
26. led 2011

Hurá holky dnes mi schvalila vzp 2.IVF 😀 takze od asi 8.2. začnu stimulovat. Kdo na tom bude podobně jako ja? 😉

sedmitecka
26. led 2011

@bruni Hhurá hurá!!!!! jak dlouho schvalovali???? držím palečky moc 🙂 🙂 🙂

luccy82
26. led 2011

@bruni Super, také držím palečky. Ty začnes stimulovat a já se dozvim jestli se mrňousci chytli 🙂

eyael
26. led 2011

@bruni - já půjdu někdy kolem 10.2. na první UTZ před KETem, tak to je zhruba nastejno jak ty...

bruni
26. led 2011

@sedmitecka doktor to poslal do pronatalu v polovine prosince 🙂 takze jestli to zacali resit na zac. ledna tak jsou to obvykle 3 tydny. ty jdes na utz o vikendu vid? tak to budes mit uz za sebou a budes cekat 😉
@luccy82 pokud to vydrzis a nebudes testovat driv 😉
@eyael jo jo, to budes o krapet napred 🙂

jsem zvedava co dostanu za leky, minule jsem mela gonal, a zabral dobre, tak doufam ze mi daji to same 😕 platim tentokrat o 500kc min nez predtim tak nevim cim to je. asi mi daji mene per či co 😨 holky nevite, zda je mozne jim rict, ze treba nechci do toho kufru pregnyl kdyz uz mam doma z minule 2 davky a ted budu mit asi dalsi, a ze treba nechci pera ale jen obyc aby to bylo levnejsi? me se zda ze nevim komu bych to rekla, kdyz muj mudra nema vliv ani na znacku injekci 😕

bruni
26. led 2011

@petula22 ahoj, tak jak se ti daří po laparce? 😉

luccy82
26. led 2011

@bruni přesně tak... už počítám dny a přemýšlím jaký den by se to na testu mohlo objevit 🙂 dnes jsem měla i sen, že jsem dostala MS ☹ musím vydržet.... Jinak příplatky za tyto léky jsou od nového roku menší. Říkali v lékárně, že zrušili nějaký balíček ve vladě či co 😕

sedmitecka
26. led 2011

@luccy82 držím moc palce!!! kolikátý den dneska vlastně jsi? mlouvám se, mám v tom už guláš 😕

sedmitecka
26. led 2011

@eyael taky se ti to pěkně krátí že 😉 😉

sedmitecka
26. led 2011

@bruni gonal i puregon jsou jenom v peru, jiný způsob aplikace nemají ☹ ☹

ano, na sono jdu v neděli, tak jsem zvědavá, co se dozvím a jaká bude sliznice 🙂 , KET bude asi ten další víkend, 5.-6. února 😉

luccy82
26. led 2011

@sedmitecka jasně chápu, taky se tu občas ztácím kdo kdy a co 🙂 Dnes je to čtvrtý den.

sedmitecka
26. led 2011

@luccy82 já si myslela, že 4. nebo 5...ty jo, to už uteče 🙂 🙂 a svrbí tě ruka na testík, nebo vydržíš na krev a kontrolu????