Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

anna2802
3. bře 2011

@bruni ahoj říkal asi 7 tak to neni nic moc,asi už to se mnou jde z kopce 😀

anna2802
3. bře 2011

@lizardka díky taky doufam že to bude v poho 😉 ISCI jsem nechtěla už jsem jednou na IVF byla a šlo nám to dobře i bez tak doufam že to vyjde i tentokrát 😅 a manžel má víc než výborný spermiogram -říkala sestra- 😅 tak se mi zdá že jsem si vzala pořádnýho býka ani jsem o tom nevěděla 😀 😀 😀

lizardka
3. bře 2011

@anna2802 tak to je jedině dobře,že je tak výkonný.. 😀 Tak pak už jenom tady napsat samé pozitivní zprávy 😉

anna2802
3. bře 2011

@lizardka já jsem rozhodnutá že budu mít ještě mimčo,tak doufam že nějaký to embrijko ukecam 😀 😀

saraher79
4. bře 2011

@lizardka Děkuji za info o proplácení pojišťovnou. U nás není chyba na straně partnera, jen mi to zajímalo 🙂 Taky trpím na mykozy, mám doma připravený v pohotovosti canesten krém s aplikátory a když cítím, že se to rozjíždí, tak zavádím. Jinak jsem baštila laktobacily a teď jsem si koupila intim sprchový gel s konopím a ten je výborný.

@anna2802 Držím moc pěsti. Mě při 1. IVF doktor řekl, že nejvýše 5 vajíček vidí, no a v den odběru jsem jich tam měla 10 😉 Tak třeba jich bude víc, ale spíš záleží na kvalitě než kvantitě 🙂 A těch 7 je slušný počet.

lizardka
4. bře 2011

@saraher79 Já nic nikdy necítím,že se rozjíždí,jen mám ty výtoky,taky mám nějaký intim sprchový gel,ale bylo mi řečeno,že ať se raději na intim místech sprchuji jen čistou vodou. Laktobacily jsem taky baštila a furt je mám.. ☹

@anna2802 Neboj ukecáš,my ženský to umíme... 😀

bruni
4. bře 2011

holky, bylo by dobrý, kdyby udělali nějaký průzkum, zda se ženy, které mají často záněty, myjí dole mýdlem. Protože já se celý život myju dole jenom vodou a ani jednou jsem zánět neměla. Doufám že jsem to nezakřikla, ale píšu to tady jako jednu z variant jak se zánětu vyhnout. Myslím si že všechna intim mýdla je útok na spotřebytele ale není to zdravé, zničí to přirozenou imunitu kůže 😨

saraher79
4. bře 2011

Já měla záněty i předtím, u mě to je asi jedno, jestli používám mýdlo nebo ne 😖 Ale také by se mělo omezit sladké, což mě problémy nedělá. Jsem spíš masová masožravka 😀

anna2802
4. bře 2011

no já taky měla takový problémy a od tý doby co se myju pouze vodou tak mám klid.A doktor mi do karty napsal přehnaná hygiena 😀 😀 😀

adenka84
4. bře 2011

@lizardka děkuji ti moc...
jak na tom vlastně teď jsi ty? Plánujete další pokus?

saraher79
4. bře 2011

@anna2802 No tak to máš pravdu, asi mám taky přehnanou hygienu, ale asi bych to nevydržela se nemýt. Ráno, po práci a večer před spaním, 3x denně, to je celkem dost, když to sleduju 😖

bruni
4. bře 2011

@saraher79 tak to opravdu je moc 😒 určitě pomůže když se budeš mýt jen jednou denně a bez mýdla, uvidíš že se to časem zlepší. Tělo má svou ochranu a ty ji takhle soustavně ničíš 😀

lizardka
4. bře 2011

@bruni Já jsem asi ten zdárný příklad toho,že je jedno,jestli se myju vodou nebo mýdlem.. ☹ A to se sprchuji každičký den.

@adenka84 Teď jdeme na další v dubnu,musí mi vyléčit zánět,ale to prý bude coby dup. Tak doufám,že pak už bude jen vše dobré.. 😉

bruni
4. bře 2011

@lizardka ono je taky blbý že když už jednou zánět máš z jakéhokoliv důvodu tak pak jsi na to náchylnější 😒 to je jako s vyvrknutým kotníkem.

lizardka
4. bře 2011

@bruni Takhle,já jsem trpěla na výtoky,paní dr na gyndě,když jsem jí to říkala,mi povídala,že někdo na to je náchylnější a někdo ne,ale ve směs je má každá třetí,vždy jsem dostala čípky a pak to na čas polevilo a nyní je mám znova a na kontrole mi řekla,že mám zánět v pochvě a z čeho.....ví bůh. Nikdy mi neřekla,že mám zánět až nyní poprvé. Dostala jsem prášky i čípky,tak snad to bude dobrý,ale štve mě to teda dost 😠

janinav
4. bře 2011

Ahoj holky,

chodila jsem sem jeden čas vloni, pod jiným jménem, ale jak jsem pak přestala psát a jen jsem četla, musela jsem se znovu zaregistrovat.

Poslední dobou jsem opět začala pročítat osudy "holek Pronatalek", mezi které také patřím. Chtěla jsem Vás povzbudit, aby jste to nevzdávaly a věřili. Ale nějak jsem to nestihla. Některé moje zkušenosti z Pronatalu jsou taky na houby, ale celou dobu jsem věřila, že jsem ve správných rukách. Myslím si, že to je hodně důležité, jinak to jen podrývá Vaši nedůvěru a hodně se podporujete v negativismu. Každý CAR má prostě svoje, nakonec jde všude o děti a peníze. Mám spoustu kamarádek, které neuspěly ani v jiných CARech a prošly snad úplně vším, co je možné. Takže to není jen o CARu, ale i o nás a o štěstí, náhodě. Prostě vinu za neúspěch nenese jen CAR.

Mě nabízeli před IVF laparku, mohla jsem si vybrat. Lékařka mi vysvětlila i nevýhody laparky před IVF a naopak výhodu IVF před laparkou. Rozhodli jsme se pro IVF. Mohli jsme si vybrat, zda ISCI, prodlouženou kultivaci atd.., doktorka nám jen doporučila, rozhodnutí bylo na nás. Šli jsme do toho, co nám doporučila s tím, že ví, proč to dělá, ne že chtějí co nejvíc vydělat. Oni jsou odborníci, ne já.

Stimulace OK, odběr vajíček šel jen z jednoho vaječníku. Byla jsem nervní, že to určitě nedopadne, protože vajíček je málo a třeba budou špatná. Štěstí stálo na naší straně, zavedli mi 2, jedno je v mrazáku. Zase je člověk nervní, jestli to dopadne nebo ne a štěstí stálo zase na naší straně, chytily se obě. Nemohla jsem uvěřit // čárkám na testu a tomu, že se chytila obě. Za 14 dní bylo vše jinak, přišlo krvácení, byla jsem nešťastná, to asi znáte. Jedno se pustilo, druhé zůstalo. Zase jsem si říkala, že štěstí stojí při nás, to musíme zvládnout.

Happy end se ale nekoná, přes to, že v Pronatalu pro nás udělali co mohli, alespoň jsem o tom přesvědčená, v 5. měsíci jsem potratila. A co můžete dělat, nic. Hledáte vinu, nenávidíte celý svět a jste nešťastní. Jo, přesně tak jsem to viděla a vidím, ještě pořád i já. Každý vás chlácholí, že to přejde a že příště... Já sama pochybuju, jestli nějaké příště vůbec zvládnu, natož aby se znovu nepovedlo.

Takže holky, pokud cítíte, že jste nespokojené, tak jděte do jiného CAR, kde budete mít důvěru. A nebuďte sami sobě lékařem, kolikrát můžete udělat takovou blbost, že to celou snahu odepíše a vinu se pak snažíme hodit na jiné.

Nemyslím to nijak špatně, píšu jen to, jak jsem to prožívala já a lehký to zrovna nebylo. Nebudeme spokojené, dokud nebudeme ten náš uzlíček držet v náručí. V tom jsme na tom všechny stejně. Přeji nám všem hodně štěstí, ať už v Pronatalu, Gennetu nebo ostatních CARech.

P.S. A vůbec neškodí různé diskuze na čas úplně vynechat, srovná vám to myšlenky, nestresujete se neúspěchem ostatních a můžu říct, že mě to hodně pomohlo.

bruni
4. bře 2011

@janinav tak to je mi lito ze ti to takhle dopadlo ☹ muze to potkat kazdou z nas, je to na palici 😒 každý musí zjistit sám kdy potřebuje na konika a kdy už ne. Já myslim že to jde vycítit a tak to mám být. Nic jiného nám stejně nezbývá než věřit že to příště vyjde, ovšem čím víc je těch příště tím těžší to je 😝

saraher79
4. bře 2011

@janinav Ahojky, je mi líto, jak to dopadlo, musí to být strašné ☹ Ale z toho, co píšeš, tak vím, že tu sílu jít dál v sobě máš 😉 Moc ti držím pěstičky, aby to mělo happy end 😉

anna2802
4. bře 2011

@janinav připojuji se k holkám k tomu není co dodat.Já si tam teda jedu pro pindu at si říká kdo chce co chce příští týden už bude pěkně v teplíčku 😅 a pustím ho tak na vánoce dřív ne 😀 😀

janinav
4. bře 2011

Holky, nepsala jsem to proto, aby jste mě litovaly. Zjistila jsem, že není výhra najít na testu // čárky, ikdyž z toho máme velikánskou radost, není výhra překonat 12 tt, ale že to špatné může přijít později, aniž to čekáte. Musíme prostě věřit, že to "příště" bude probíhat úspěšně až do konce. Za sebe můžu říct, že sílu pokračovat ještě nemám a ani asi dlouho mít nebudu. Nikdo vám neřekne, proč se to stalo a hledejte tu příčinu...

Každé z vás přeji, aby se to povedlo co nejdříve a držím pěsti

anna2802
7. bře 2011

😀 😀 😀 😀 máme oplodněno 😀

bruni
7. bře 2011

@anna2802 super, huráááááááá 🙂 , a kdy jdeš na ET?

petula22
7. bře 2011

@anna2802 Tak to je paráda a kolik? 😀

@janinav Ahoj, myslím, že jsi to napsala moc hezky a je v tom obrovský kus pravdy. Přeji hodně síly do dalšího života, sice tě neznám, ale myslím, že jsi dost silná na to, abys šla dál...

petula22
7. bře 2011

@bruni Co kočičky, řáděj? 😀 Já jsem týden po IUI, tak čekáme, ale moc tomu nevěřím, dlabu Utrogestan a hrozně mě bolej prsa.

bruni
7. bře 2011

@petula22 ahoj, myslim na tebe, že už budeš brzo testovat, ikdyz po IUI se testuje dýl než po IVF. Příznaky má každý jinak, takže to ti stejně nic neřekne, tak jako tak je to vždy překvápko 🙂
Kočičky řáděj,ale jsou to miláčci, jsou moc hodný. Vyřáděj se na sobě a na nás a na nábytek jim nezbydou síli 😉 zatím 🙂 Nechtěly se moc chovat na začátku,no jsou to pravé britky, ale my jsme je to naučili 😀 takže ted už jsou to mazlové 😵

saraher79
7. bře 2011

@anna2802 Tak to je skvělý, gratuluju 🙂 😉 😀

petula22
7. bře 2011

@bruni Já si myslím, že právě bolej z toho Utroše...
Jo jo, jsou to nunánci 😀 . Jsem se dnes musela smát, kocoura chytil rapl, tak lítal z pokoje do kuchyně jako praštěnej a najendou narazil na mě a jak se otočil, že poběží nazpátak, tak zahrabal na místě a nic, jak máme dlažbu, tak vlastně běžel na místě, je to trouba. 😀

bruni
7. bře 2011

@petula22 já se zase nemůžu vynadívat, když někdy usnou. To jsou tak legrační pozice a ksichty co mají 😀 nejlepší je já tomu říkám jako buřtipán, když spí na zádech v polosedě, všechny tlapky roztažený 😀 jo jo to by ale bylo na jinou diskuzi 😉
Mě z utrogestanu pak bolela několik dní hlava, ještě i po vysazení, to snad ještě víc. Teď, jak mi to přerušili, tak jsem ho nebrala a hlava mě nebolela. Zajímavý je, že jsem zase dostala ms o 5 dní dřív než normálně. Jak při 1.IVF, kdy ovšem bylo ET a teď ne. Asi mě to ta stimulka nějak urychluje.

petula22
7. bře 2011

@bruni To znám, to by bylo na romány 🙂. Máte už domluvený, kdy budete zase stimulovat?

bruni
7. bře 2011

@petula22 my máme domluvenou 1. schůzku v centru Gennet v Liberci na 4.4. a tam se domluvíme co a jak. Chci teď potřetí tu metodu PICSI a tak musím přestoupit tam. Myslela jsem že půjdu co nejdřív, ale pomalu si říkám že spíš až po prázdninách, aby se mi vaječníky zregenerovaly. Měla jsem teď 2 IVF hned 2 měsíce za sebou a tak nechci, abych pak měla třeba málo vajíček. Taky někdo psal, že prý pojištovna hradní jen 2 IVF za rok. Tak nemám kam spěchat.