Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

helousek1
12. lis 2011

@bruni ahojky, no, zatím vyšel jen pozitivní test, nic víc. K Mudr. jdu 30.11., tak pak se uvidí. Žádné příznaky nemám, je mi dobře, takže klidně to nemusí být nic.

Nicméně jsem měla jít v říjnu na stimulaci Menopurem a v Pronatalu mě pěkně vytočili. Po prvním IUI, když nevyšlo, měli poslat žádost na pojišťovnu, tak si tam za 14 dní volám a oni jí neposlali 😠 . Poslali jí tedy znovu na základě mýho telefonátu, 16.9., pak jsem tam byla na vyvolávačce 27.9. a žádost pořád nebyla schválená, takže jsem odmenstruovala s tím, že si mám zavolat, volám tedy před očekávanou MS 25.10. a oni, jooo, to je schválené, platnost 16.9.-23.10., tak to už asi nestihnete, co? No chápete to, ten přístup??? Jsem byla fakt naštvaná. To je přístup.

helousek1
12. lis 2011

A jinak jsem 4.11. byla na konzultaci před laparkou, tak případně půjdu leden/únor.

jjolly
13. lis 2011

@bruni...díky za info...ve st bychom měli jít...ale bojím se, že to nevyjde..MS nikde, test negativní a pocitově cítím, že každou chvili by měla přijít...
poslední dobou neslyším a nečtu pozitivní hodnocení na pronatal...
tak sem zvědavá

bruni
14. lis 2011

@helousek1 aha, tak to snad bude mít šťastný konec a už nebudeš muset do Pronatalu vůbec 😉 A to jsi měla jít už na IVF s tím Menopurem nebo jen na IUI? A ty máš nějakou špatnou zkušenost s pozitivním testem? Že tomu nevěříš 😨

bruni
15. lis 2011

Jinak holky, já teď píchám koňské dávky 450j. Merionalu, takže jsem musela doplácet dohromady 6200Kč. To jsem bláhově myslela, že tentokrát budu mít injekce zadarmo. A to mám na utz jen 8 folikulů. Nechápu že někomu stačí 100j. a já musím tak hodně 😨 V pátek je naplánované OPU.

berusj
15. lis 2011

@hela82 Ahojky..napsal mi Jeanine na 3 měsíce a pak Clostylbegit..od 3 dne menstruace a 12 den na ultrazvuk. Já jdu do Pronatalu 7.12. k Mardešičovi..

hela82
15. lis 2011

@berusj Ja bych mela jit 13.12. tak snad mi na ten den nevyjde MS, nechtelo by se mi cekat dalsich nekolik tydnu na novy termin. Bohuzel uz nevim jmeno ke kteremu Dr. jdu ☹ Pak napis jak to probihalo, jsem docela zvedava. Jdes hned i s partnerem?

lola22
16. lis 2011

@bruni No jo, každý holt reaguje jinak, mě nedávno zjistili vysoký hormon FSH tak pokud vubec bude IVF tak asi budu mit taky koňský dávky a folikulů 8 by mi úplně stačilo. 8 je šťastný číslo, držím moc palce!

bruni
16. lis 2011

@lola22 já mám ten FSH těsně pod 10 takže taky nic moc a možná proto ty velký dávky, nevím, nikdo mi nic neřekl, proč potřebuju tolik, ale pěkně to leze do peněz 😒 aspoň že nemám OHSS. Jo 8 zralých vajíček by bylo ok, ale aby byly 😕 Uvidíme v pátek, dám vědět. Uvidíš na dalším testu zda ti to FSH nekolísá, je to každý měsíc jinak 😉

jjolly
16. lis 2011

dnes sme byli v pražškém pronatalu...docela šok...samý cizinci...lékař se nám ani bohužel nepředstavil...udělat ultrazvuk...prý PCO...a vís si řekneme příště...ale sestřička byla moc milá a povzbudivá...
Budu muset pozjištovat inforamace o co vlastně jde a co to je?

anna2802
18. lis 2011

@bruni ahoj tak co jak to dopadlo,od rána držim palce 😵

berusj
18. lis 2011

@hela82 ahojky, jo jo ..jdeme tam rovnou spolu..už jsme tam spolu dvakrát byli, takže to tam známe 🙂 Ale teď jdeme k jinému doktorovi, aby nám lépe vysvětlil jaké máme šance..a jak to s náma vlastně vypadá.. A popřípadě se domluvíme hned na leden na inseminaci 🙂 Ty pak taky napiš jak to dopadlo 13.12. 😉

hela82
18. lis 2011

@berusj Ok, napisu co a jak 🙂 Jenom doufam ze MS nedorazi nejak normalne ale ze prijde opet pozdeji, jinak by nam to vyslo primo na tu navstevu CARu 😠 My jdeme poprve takze vubec nevim co mam ocekavat, takze se logicky trochu i bojim i se tesim ze zacne konecne problem resit 🙂 Predtim jste tam byli u ktereho Dr. ze vam to nevysvetlil dostatecne? Myslela jsem ze hned po tom co má Dr. v ruce výsledky už ví jak je ten-který pár na tom.... 😕

jjolly
18. lis 2011

@beruj...můžu se zeptat ty chodís do pronatulu v praze?

bruni
18. lis 2011

@anna2802 ahoj, díky že na mě myslíš 😉 Zatím ok, mám 9 folikul a z toho 9 vajíček. U mě zatím úspěch, ale říkám úspěch, lámat chleba se bude u oplodňování. Dali jsme tedy PICSI a uvidíme. Bojim bojim 😕 Koukám, že už jsi hodně za půlkou těhu, moc gratuluju 😵 Jinak porovnání LIberec Gennet a Pronatal Praha - je to stejné, liší se to jen v drobnostech, jako že mi nedali ponožky ani košilku, ale dali mi svačinu 😀

helousek1
18. lis 2011

@bruni měla jsem jít na IUI, IVF zatím nic. No, nemám špatnou zkušenost, ale falešně pozitivní test mě děsí 😨 .

bruni
20. lis 2011

Tak včera bylo 7 oplodněných, dnes nevím, v neděli nevolají. Zítra doufám bude ET, doufám že něco zbude 😕

zuzanka26
20. lis 2011

Ahoj, já jsem byla včera na odběru vajíček v Pronatalu. Měla jsem 35 folikulů a z toho 24 vajíček, mám PCO. Tak zítra si mám volat jak to vypadá.
Přede mnou tam byla paní a tý to dělali bez narkozy, ještě teď se klepu z toho jak naříkala. ☹

Jinak mě pořád bolí dost břicho tak mám strach z toho hyperstimuláku, jestli už se to nerozjelo. 😔

anna2802
20. lis 2011

@bruni krááásný určitě ještě zbyde na mrazáčky 😅 zítra napiš jak je 😉

zuzanka26
21. lis 2011

Ahoj,
já jsem si dnes volala, kolik se oplodnilo vajíček a bylo mi řečeno, že se vše dozvím při transferu ve čtvrtek!
Jestli do tý doby přežiju s tím břichem. 😢

lola22
21. lis 2011

@bruni Myslím na tebe a mooc držím palce!!! Vypadá to zatím dobře, vid?🙂. Já jsem měla FSH dokonce 16.2 takze fakt nic moc, jsem moc zvedava, jaky bude tenhle mesíc.

lola22
21. lis 2011

@zuzanka26 Držím palce, to je hruza, ze ti nic nereknou a musis cekat az do ctvrtka.Koukam ze jsi mela odber v sobotu a transfer az ve ctvrtek? To mas asi prodlouzenou kultivaci, ne?

zuzanka26
21. lis 2011

@lola22 mám prodlouženou kultivaci, rovnou jsem chtěla využít všechny ty možnosti, co zvyšujou tu pravděpodobnost. 😉

bruni
21. lis 2011

@anna2802 Tak dnes byl ET 🙂 2 embrijka. Nechtěli jsme PK protože už mám panickou hrůzu že nic nezbude. Taky se to opět potvrdilo, protože po 3 dnech kultivace zbyly jen 2 embria a nic na zamražení 😒 Ale jsem šťastná i za ty dva bojovníky. Nevím čím to je, že máme takový odpad. Prý ty ostatní nebyly vhodné na zamražení, že by prý nepřežily rozmražení ☹
@zuzanka26 Gratuluju k takové krásné úrodě, o tom si můžu jen zdát, ikdyž vím že to taky není jednoduché, zato je z čeho vybírat a můžete v klidu kultivovat. U nás v caru v Gennetu Liberec mi na OHSS dali předem Calcium, který jsem brala od stimulace poteď, má to právě být proti tomu hyperstimuláku. Jo jo v Pronatalu nic neřeknou, je to stres. V gennetu mi hned druhý den volali a řekli a byla jsem klidná.
@lola22 no já právě asi měla kvůli vyššímu FSH ty vysoký dávky Merionalu a přesto "jen" 9 vajíček z toho 7 zralých. Všechny se oplodnily ale nechápu proč se špatně vyvíjejí. Taky mi řekli, že kvalita vajíček je u endometriozy horší, tak je to možná tím 😝

anna2802
21. lis 2011

@bruni no aspon ty dvě 😉 tak ted klidek a zavrtávejte a pěkně je hlad at se jim u maminky líbí 🙂

jjolly
21. lis 2011

@ bruni..drzím palecky

lola22
22. lis 2011

@bruni Takže dvojčátka, držím palce!!!Tfuj, tfuj, tfuj!!! 😎

berusj
22. lis 2011

@hela82 Byli jsme u Mudr. Vobořila a ten nám hned řekl, že by nám doporučil IVF, tak jsme se ptali proč nezkusit první IUI..říkal, že je malá pravděpodobnost a že záleží na nás jak rychle to chceme..ale o polyc.vaječnících mi toho moc neřekl..takže chceme slyšet i jiný názor..jak na tom vlastně jsme..víš? A domluvili jsme se, že v lednu bych si nasadila Clostylbeg. a pak bysme zkusili IUI... 🙂 a přítel chtěl slyšet i názor jiného lékaže..na ten náš stav..víš?

bruni
23. lis 2011

Tak včera mi bylo úplně dobře a v noci jsem se probudila a bylo mi najednou pěkně blbě, bolest jako na ms ale jiná a i na zvracení, fakt nepříjemný. Od 3 do 5h jsem nespala. Přešlo to tak po půl hodině. Ráno už jsem normálně mazala do práce, ale jsem unavená jak jsem nespala. Tak nevim. Snad je to spíš pozitivní než negativní. Jo a než jsem usnula, tak mě bolela noha od kyčle až dolů. Fakt divný 😨

zuzanka26
23. lis 2011

Ahoj

@bruni tak nevím, asi se to tvoje tělo nějak muselo srovnat s tím že tam má ty dvě emryjka a třeba to fakt je pozitivní. 😉
Mě nedávno tak šíleně brněla noha a nechápu proč, nikdy jsem to neměla, a to jsem ještě nebyla na transferu. Hlavně aby k němu došlo. Nevím, jak mám překecat někoho v Pronatalu, jestli by mi nemohli ještě udělat před transferem ultrazvuk, ten se asi běžně nedělá ne?
Ale mě prostě to břicho fakt pořád bolí, jen nevím, jestli jsou jen zvětšené vaječníky a to asi bude trvat než se to uklidní, nebo jestli můžu mít ten OHSS. 😔