Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
8. pro 2011

@zuzanka26 přesně můj názor, na zabití 😠 už tak jsme vystresované po tak dlouhé době, co se nedaří a takhle ještě přiložit do ohně, tomu nerozumim 😒 Teď jsem ráda že jdu na 1.utz až tak pozdě a budu ušetřena té nejistoty z bublinky a kde nic tu nic.

petula22
8. pro 2011

@bruni Podle poslední MS 5+3tt. Mám i problémy se štítnou a jsem silnější, tak asi i proto budu riziková.
@zuzanka26 Dík moc, jste mě uklidnily 😵

bruni
8. pro 2011

@petula22 a budeš chodit do práce?

petula22
8. pro 2011

@bruni Zatím jo.

petula22
9. pro 2011

@bruni A jak se cítíš ty? A kdy jdeš k dr.?

bruni
9. pro 2011

@petula22 mě je už dobře, bylo mi zle jen dva dny. Teď mě pálí žáha, občas mě bolí podbřišek jako na ms a jsem unavená. Taky mám šílené chutě, dnes jsem snídala kyselé rybičky 😀 Na utz jdu 29/12, což je o týden dýl než chodí holky normálně, asi kvůli vánocům 😨 To je dobrý, že jsme ve stejném týdnu, já jsem asi 5+0, ale to je jen dle mých výpočtů 😉 Jak je tobě?

anna2802
9. pro 2011

@bruni ahoj holky to budou krásný vánoce co?Ještě by se měla přidat sedmitečka 😉 A na tu žáhu chroupejte mandle jen tak jak je koupíte i se šlupkou nebo rennie 😀 😀 mám to vyzkoušený jo a budete mít lvíčky to si užijete 😀 😀 😀

bruni
9. pro 2011

@anna2802 no jo, vidíš, to jsem ještě ani nepřemýšlela, jaké je to znamení 🙂 Jak je tobě? A jak ti bylo v prvních týdnech těhu?

anna2802
9. pro 2011

@bruni tak jako vám bolesti hlavy i břicha a to trvalo až do konce 4.měsíce to mě to přešlo ale od tý doby zase nespim 😉 jo a někdy v 6.týdnu jsem začala zvracet tak se mužete ještě těšit 😀 stejně je to nááádherný i s tim nepříjemnym

petula22
9. pro 2011

@bruni V pohodě, je n pořád hlava a to spaní. Jinak zle mi už taky není. To je paráda, že jsme na stejno 😉

sedmitecka
9. pro 2011

@anna2802 ahojky, jsi hodna, ze na me tak myslis, ale ja se letos uz rozhodne nepridam, bohuzel ☹ me se holt ten super plodny rok Zajice tykat nebude.....jsem ted v umelem prechodu po dipherellinu, takze otehotneni nehrozi ☹
ale krasne se to tu cte, jak se zacalo konecne darit, treba nejaky ten zazrak vyzbyde i na me v novem roce 🙂

sedmitecka
9. pro 2011

@petula22 hlavne, ze byla videt dutinka, je brzy, nic vic se na UTZ zatim nevykouka 🙂 hlavne bud v klidu, zadne nerviky ju 🙂

bruni
9. pro 2011

@sedmitecka musíííí 😉 už se v tom plácáš taky dost dlouho ☹

anna2802
9. pro 2011

@sedmitecka neboj štěstí se jednou unaví a bude si muset někam sednout 😉 je jedno kdy ale věřím tomu že to přijde, co věřím, já jsem o tom přesvědčená!! 😵

sedmitecka
9. pro 2011

@bruni nojo, uz mi to pripada jako vecnost, budou to tri roky trapeni uz za chvili ☹ a ja na ten rok zajice tak spolehala 🙂
no, snad se to ted obrati k lepsimu, kdyz se konecne nasel a resi problem, jen me ta endometrioza desi, kdyz tady ctu diskuse, holky s endometriozou tehotni fakt blbe ☹ mam strach.....

@anna2802 uz aby se poradne unavilo 😀 dekuji, snad mas pravdu.....

briuska
9. pro 2011

Ahoj holky, můžete mě prosím napsat vaše zkušenosti s Pronatalem? Dr. mě tam posílá (po 14 měs. snažení), známá (zdr. sestřička) mi zase doporučila Iscare. Nevím který CAR vybrat... 😒

bruni
10. pro 2011

@briuska ahoj, to je těžké, mě přijde, že je to všude stejné, spíše jde o to, jak ti sedne konkrétní doktor než car. Já po tom roce, kdy se pohybuju tady na koníkovi si myslim, že důležitý je co nejvíce o všem si zjistit předem, aby tě pak v caru zbytečně nenutili do něčeho co je zbytečný nebo si neplatila za metody o několik tisíc víc když jinde je to levnější. Těžko říct, každá rada drahá. A každý taky potřebuje jiný postup léčby. Já bych se rozhodla podle vzdálenosti, protože tam pak budeš často jezdit a není to pak jednoduchý 😕 Asi jsem ti moc nepomohla 😒

petula22
10. pro 2011

@sedmitecka Jj, dík moc, už jsem docela v klidu 😉 . Ted jsi opravdu na řadě ty, tak se koukej přidat at to můžeme spolu všechny prožívat. Podívej se na nás, skoro po 5 letech snažení. Jo a kamarádka má endo a má z Pronatalu dvojčátka 😵 .

petula22
10. pro 2011

@briuska Ahoj, Bruni má pravdu, ono je to všude, tak nějak nastejno, když se nezadaří, tak budeš stejně na štvaná at jsi kdekoliv. Taky bych doporučovala to brát podle vzdálenosti, protože se opravdu hodně najezdíte. Určitě si nevybírej podle diskuzí, většinou jsou všude psaný spíš neúspěchy.

briuska
10. pro 2011

petula22: gratuluji, to je úžasné, že se vám to povedlo 😉....a díky za rady...

jjolly
11. pro 2011

všem gratuluji🙂
holky...chtěla bych se zeptat už sme byli po 2.v pronatalu v praze a nechtěli žádné peníze, ani těch 30kč? je to běžný postup? díky

bruni
11. pro 2011

@jjolly v Pronatalu už si nepamatuju, ale teď co jsem byla v Liberci v Gennetu tak sem se taky divila že nechtěli ani jednou tento poplatek 😨

lucie.hasmanova
11. pro 2011

@jjolly Ahojky já do pronatalu chodím a 30kč po nás nikdy nechtěli. Jen jsme platili za léky a IVF to už zadarmo není 🙂

jjolly
11. pro 2011

@lucie.hasmanova...díky...to mi je jasné, ze to zadarmo neni:( to už sou pak jiné cifry nez 30 kc...a ke komu chodís..,.já dr. voboril

jjolly
11. pro 2011

nemáte někdo zkušenost s dr. vobořilem

lucie.hasmanova
11. pro 2011

@jjolly pokud si můžeme vybrat doktora tam Mudr Slámová. Jinak jsem byla už i u Vobořila ale stím máme špatnou zkušenost ( tím nechci nějak odrazovat ) a Marděšiče ten byl moc fajn.

janinav
11. pro 2011

No, nám se stalo, že po nás chtěli poplatek platit zpětně s tím, že ho tam dlužíme (ikdyž ho po nás před tím nikdo nechtěl), jinak většinou po ultrazvuku a nebo nějakém zákroku, po pouhé konzultaci jsme myslím nic neplatili.

jjolly
12. pro 2011

díky
@lucie.hasmanova...právě, že si nemůžu vybírat....již po 2x jsem byla u něj...též si mi moc nezamlouvá...skoro mi nic nevysvětlit co a jak...a nasadil mi léky...budu ráda i za špatnou zkušenost...at jsem připravená na všechno
a ty chodís po každé k někoju jinému?

petula22
12. pro 2011

@bruni Ahojky, jak se cítíš? Já měla včera první zvracení a dnes je mi taky všelijak, ještě ke všemu na mě něco vlezlo, tak se láduju ovocem a čajem.

bruni
12. pro 2011

@petula22 no mě je naštěstí pořád dobře, jen mám žravou 😀 občas je mi na omdlení a jsem unavená, dnes mi bylo ráno chvíli špatně ale zvracet jsem nemusela. Břicho občas stále bolí na ms a pálí mě žáha. Doufám že zvracet nebudu, nevim co bych v práci dělala 😨