Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

lucie.hasmanova
12. pro 2011

@jjolly Na nás ze začátku působil jako fajn doktor.Milej,příjemnej,prostě pohoda.Jenže pak přišlo na na to,že jsme ho potřebovali jako doktora a né jako milého pána…Naprosto se několikrát lišil v názorech od ostatních doktorů.Přítel ho na to upozornil a vždy se začalo dít to samé…začal se chovat zbrkle,nejistě a rozhodně nedůvěryhodně jako lékař.Vždy to skončilo tak,že svůj názor totálně otočil a to na stranu ostatních lékařů…Poslední návštěvy jsme se doslova „modlili“,aby jsme nevyfasovali jeho…Ale jak říkám,jen náš názor a naše zkušenost… Jinak pokud se objednávám tak vždy se ptám zda mužeme k Mudr. Slámové a většinou nám to vyšlo.

karamelka.nova
12. pro 2011

ahoj. s tím 30 kč poplatkem - nebude to tím, že je Pronatal soukromý?

jjolly : na Vobořila pozor. Aspoň dle mého subjektivního názoru dělá věci, které dělat prostě nemá. Když jsme tam jezdili, skoro pořád jsem chodila k němu. Před návštěvami Pronatalu mi byla zjištěna endo s tím, že mi odebrali cystu a fertich. Moje gyndařka mi na endo nemůže napsat léky - pouze revizní lékaři, kteří jsou v CARech. Vobořil mi řekl, že žádné léky nebudou, zkusíme 2 - 3 pokusy a pak MOŽNÁ (pozn. 1x IVF a 1x KET nás stálo 35 tis.). Když mi dělal UTZ před KET, usoudil, že velikost sliznice je OK, ale nebyla OK (po neúspěchu mi to potvrdila dr. Slámová). Od té doby (budou to 2 roky) jsem tam byla pouze jednou, abych podepsala papír, co se zbylými mrazáčky.

karamelka.nova
12. pro 2011

a to mi připomnělo, že při té poslední návštěvě jsme tam byli s manželem a ročním synem (osvojeným). Na recepci - klasika - desky se jménem dr., nahoře byl Vobořil, desky narvaný kartama, čekárna plná a nic se nedělo. Odcházíme a "pan doktor" vylézá z auta, klídek, vyndá tašku, bundu, zabouchne, vrátí se, čumí na nás a zlehka kráčí na své pracoviště. Když jsem si uvědomila, kolik lidí tam na něj čeká, bylo mi z té situace zle

jjolly
12. pro 2011

@lucie.hasmanova...děkuji za info...uvidíme...zatím to nechám, mám nasazené léky metformin a clostibegyt...pokud by toto nevyšlo a mělo jít k ivf...tak budu zvazovat jiného lékaře...takze myslís, ze muzu ríct, ze bych chtěla k někomu jinému?
@ karamelka.nova..děkuji za info...tak to je pekné teda...to je pekná suma...no já byla též uplně zhnusená z toho jak to tam vypala...pres hodinu sme cekali...samý cizinci a vsichni sly pred námi, kdyz chodili v průběhu, a my byli v ordinaci cca 10 min...
jak dlouho jste cekali na osvojení? at vám dělá radost klučina

karamelka.nova
12. pro 2011

jjolly - čekání v čekárně probíhalo mnohdy i 2 - 3 hodiny !!!Přijeli cizinci (většinou z východu) a už to jelo. Ani si neodložili a hurá do ordinace. Připadala jsem si tam jako idiot. Po posledním pokusu jako auto, které jezdí do servisu. A řekla jsem DOST. Přibrala jsem po hormonech 15 kilo, nervy nadranc a prachy víš kde 🙂 . Dospěli jsme s manželem k závěru, že než "tohle", tak zkusíme adopci. A světe div se, po 18 měsících nám dali zdravého, 5 měsíčního fešáka (našeho etnika ...)

bruni
13. pro 2011

@petula22 Tak jsem si včera po delší době dělala test a jsou tam stále dálnice 😀 Je to dlouhé čekání na utz když jdu až tak pozdě, to nikdo takhle pozdě nejde 😒 Chtěla jsem jít k mému obvodnímu gyn. příští týden ale nemá volno. Ty bereš Utrogestan nebo něco na podporu těhu? a bereš nějaké vitamíny? Ja jenom kyselinu listovou a pak samozřejmě Utrogestan a Prednison 😝

jjolly
13. pro 2011

@karamelka.nova...to to jsem měla stejné pocity a zkušenosti. Mě se z toho chtělo brečet, připadla jsem si jako spodina...hrozné...to já zatím počkám, mám zatím jen hormony v práškách...sme na začátku...ale popřípadě adopci či pěstounce se nebrání...vždycky jsem si chtěla vzít takhle dítě ke svým...
tak to máte určitě radost, co?

petula22
13. pro 2011

@bruni Taky jsem se po pár dnech ujištovala, že tam jsou než jsem šla k dr. Beru vitamíny Elasti Q prenatal, ty jediné můžu, jsou bez jodu. Dnes jsem byl na kontrole se štítnou, tak je to dobré, navýšila mi akorát dávkování léků. Nic jiného neberu, sice Utrogestan doma mám, ale netroufla jsem si ho vzít a dr. mi už pak nic neříkala, že bych ho měla brát.

bruni
14. pro 2011

@petula22 Tak to je supr, že štítka je v pohodě. 🙂 Já právě ještě žádné vitamíny neberu, jen tu kyselinu listovou. Tak nevím, zda si nemám něco koupit 😨 Ptala ses doktorky, zda je to potřeba nebo je to jen navíc? Včera jsem si byla s holkama sednout v pizzerce a musím říct, že je to docela náročný sedět několik hodin u stolu. Začalo mě pak už bolet břicho 😝 Jinak je mi dobře až se divim, jsem teda unavená ale to bych byla asi i normálně v tomhle temném období 😀 Dej zítra vědět, jak jsi dopadla na utz 😉

petula22
14. pro 2011

@bruni Ptala se mě na štítný, jestli něco beru, gyndařka toho minule moc nenamluvila, ještě to asi nebrala jako pořádné těhu, když tam není nic vidět. Na uz jsu až v úterý ☹. Já jsem pořád nachcípaná, chodím sice do práce, ale už mě to docela zmáhá, léčím to čajema, bojím se vzít cokoliv jiného. Myslím, že ta listovka určitě stačí, je ted nejdůležitější.

bruni
14. pro 2011

@petula22 no to si nedokážu představit, že bych ještě k tomu byla nachcípaná ☹ to bych asi do práce nechodila. Dnes tady sedím a držím oči abych neusnula, jsem totálně unavená. Nejraději bych si lehla na gauč a jen tak lenošila. Jsem vůbec poslední dobou pěkně líná 😀 Jo až v úterý 😨 tak to jo 😉 Já užívám preventivně denně čerstvý zázvor svařený a s citronem a medem. Je to dobrý i na žaludek.

petula22
14. pro 2011

@bruni Taky jsem přemýšlela, že bych byla doma, ale jsou dovolené a udělalo by to chaos. Nemám teploty, tak si říkám, že to půjde. Taky bych pořád spala. ted mám zrovna zázvorový čaj 🙂

bruni
20. pro 2011

@petula22 Tak držím pěsti na dnešní utz 🙂 Dej vědět.

petula22
20. pro 2011

@bruni Ahoj, tak UZ dopadl dobře, máme vidět i slyšet srdíčko, hodně se mi ulevilo. Mám i fotečku, ale mám to v PDF což sem nejde dát a do JPG mi to nejde předělat ☹.

bruni
20. pro 2011

@petula22 hurá 😵 super zpráva 🙂 A prosímtě dělali ti utz spodem nebo přes břicho? A na kdy si tě pozvali? A řešila jsi už ten NT+ screening? 😀 já to teď zjjišťuju jak to vůbec je s těma testama a doporučují místo tripl testů jít dřív na NT+ screening, ale je to jen ve velkých městěch a není to hrazené pojištovnou.

petula22
20. pro 2011

@bruni Uz byl spodem, já se po ničem ještě moc nepídila, viděla jsem prcka a přešla mě řeč, brali mi hromadu krve a 10.1. jdeme pro knížku a projít rodinu, kvůli vrozeným vadám. Co se týká toho jít dřív na ty testy, tak já nechci. Kamarádka na tom byla a něco jí z toho vylezlo, pak jí stejně řekli, že se musí počkat do 17.týdne na plodovku, aby se to potvrdilo a bohužel se potvrdilo, jenže se 2 měsíce stresovala než jí to potvrdili, zbytečně vyhodila peníze a měla nervy. Říkala mi at do toho vůbec nejdu, že je to zbytečné, začnou ti říkat, jaká je to jen pravděbodobnost.
Jinak jsme menší než bychom měli být, ale prý to zatím nevadí...

petula22
20. pro 2011
anna2802
20. pro 2011

@petula22 to je kráááásný 🙂 🙂 🙂 🙂 holky já byla ve 13tt na screeningu 1.trimestru ale musela jsem si to zaplatit.1000kc ale to už byl pakatel proti těm cenám v CARU 😉 A taky jsem už potom byla v klidu, hned mi MUDR. řekl že pokud nebudu chtít amniocentézu tak se nic neděje že malá je v pořádku.Hned mě objednali na kontrolní UT v 17.t a 21.t to už se neplatilo.V 21t jsme neodolali a nechali jsme si malou nahrát a to stálo taky 1000kc ale to bude malá mít jako svatební dar 😀 tak vám držím palce a kulíškum v bříšku hezkýho ježíška

bruni
21. pro 2011

@petula22 nádherná fotečka, jsem na měkko 😵 Tý jo ty už budeš mít příště knížku, ty se máš 😵 A ty teda nepůjdeš na žádný testy nebo jen na ty tripl testy?

petula22
21. pro 2011

@bruni Taky tě to brzy čeká, neboj. Kdy vůbec jdeš? Já to zase zapoměla 😅 . Já půjdu až na ty v 17.tt

bruni
21. pro 2011

@petula22 já jdu 29/12 v 15h, bojim bojim 😕 ještě že mě aspoň bolí prsa a večer je mi špatně, jinak nevím že jsem těhu. Jo a večer mám břicho jak ve 3. měsíci 😀

petula22
21. pro 2011

@bruni Určitě je to v pohodě, mě taky jinak nic není, přesně jak píšeš, večer j emi blivno a vypadám, jak když jsem před porodem 😉

zuzanka26
21. pro 2011

Ahoj holky¨
tak já dnes byla na kontrole, jsem 6+3tt a už mi dr. Slámová říkala, že tam je počínající srdeční akce a plůdek měří 3,3 mm. Jsem tak šťastná!!! Vím, že není vyhráno, ale strašně mě to uklidnilo. Už jsem se viděla na revizi.

luccy82
21. pro 2011

Ahoj holky, s velikou radostí se připojím k pozitivním zprávičkám před Vánoci 🙂) V září jsme přestoupili do Prague Fertility a podstoupili IVF. 1 ET byl neúspěšný, ale zbyly nám mrazáčky, které byly 7.12 šoupnuty do bříška. Druhý den jsem začala špinit asi na pár hodin.. říkala jsem si, že by zahnízdění 🙂 v neděli jsem začala krvácet, ale jen dopoledne... Už jsem to ořvala a odpoledne jsem si udělala test a tam / / a řvala jsem znovu, ale radostí 🙂 Test jsem zopakovala ráno, včera, dnes a je pořád pozitivní 🙂 🙂 🙂 Zítra mám jít ke svému doktorovi, prý by mohli poznat něco na ultrazvuku, což mi přijde moc brzy. Ale prý se to počítá od poslední MS a ta byla 18.11., tak uvidíme... Jsem fakt šťasná i když vím, že je to jen začátek, ale za 2,5 roku při posledním pokusu vidět pozitivní test je fakt boží 😎

bruni
21. pro 2011

@zuzanka26 no to je neuvěřitelně skvělá zpráva 😵 mám velkou radost. Teď už jsem fakt ráda, že jdu na 1. utz tak pozdě, protože jsem ušetřena těchto pochybných počátků, kdy jim embrio zrovna nezapadá do tabulek a jsou z toho nervy 😝 Já co si počítám tak jsem 6+5, ale uvidíme co na utz. To bychom byli hodně podobně. Držím pěsti ať už to je dobré. Kdy jdeš na další utz?

bruni
21. pro 2011

@luccy82 Jéžíšku to je nadělení 😀 to jsou letos plodné Vánoce. Super zpráva 😵 😵 😵 , držím pěsti ať na utz něco vykoukne ale myslím že toho nebude moc vidět, že je brzy jak říkáš. Celý rok nic a najednou před vánoci takových spousta // 😉

luccy82
21. pro 2011

@bruni Vždyť to tady bylo poslední dobu k uzoufání, samé neúspěchy.. Všichni si to zasloužíme 😎

petula22
21. pro 2011

@luccy82
@zuzanka26 Holky, super zprávy, to je nadílka 😀 . Moc gratuluji.

bruni
22. pro 2011

@luccy82 Dej vědět jak jsi dnes dopadla na utz 😉

luccy82
22. pro 2011

@bruni Tak na ultrazvuku nebylo skoro nic vidět, to jsem čekala. Jen jedna malá mikroskopická těčka 🙂 těhotná jsem, ale teď se ještě nezjistí kolik embyií a jestli je to v děloze.... vlastně nic.. Jsem tedy ve 4+6tt a další UTZ 3.1., to už by mělo být vidět víc 🙂