Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

elliem
14. srp 2012

@petris82 já znám bohužel jen ten Motol:(

musilka
14. srp 2012

Ahoj holky,
mám prosbu. Bly jsme v pronatalu před čtyři lety na 1. IVF. Měla jsem 11 embryí zamrazeno takže jsme KETovali dokud jsem v červnu 2009 o rok později od OPU neotěhotněla. Mám dva a půl roku starou dcerku a zkoušeli jsme teď KET posledního mrazáčka co jsme měli. Nezdařil se a chystáme se na druhé IVF komplet. Můžu se zeptat cca (prý se za ty čtyři roky dost změnili ceny ) koli jsme cca platili za ten cyklus ? Podotýkám že budeme muset mít ICSI a Puregon....můžete mi dát nějaký hrubý odhad ?

petris82
14. srp 2012

@musilka ahoj, ja ICSI ( gonal a cetrotide) s prodlouzenou kultivaci bez mrazacku( nic nam nezbylo) a zaplatili jsme 15000kc! Doktor nam hned na zacatku rekl, muzeme doplacet cca 25000kc. Tim ze jsme nemeli mrazacky to vyslo levneji. Kdy zacnes?

lucido
14. srp 2012

@elliem @petris82 Ahoj holky, takže odpoledne jsem byla u MUDr. Slámové a dostala 2 včeličky, snad to pomůže a menses přejde. Od příští mršky mám dlabat vyšší dávku estrofeno, takže KET až někdy září.
@elliem Držím palce, aby OPU bylo v pátek, pak už to je jen a jen lepší.

elliem
14. srp 2012

@lucido září je za 14 dní tak nebuď smutná🙂 já se na OPU docela těším, uz bych potřebovala nejaký posun, 40 injekcí v břiše a zatím nic z toho, jen modřiny🙂 @petris82 co ta hematologie, našla jsi někoho??

petris82
14. srp 2012

@lucido takze plan je ze toto krvaceni nebude pocitat jako mrcha? Pockas na pristi?!kolikaty DC ti budou delat KET!
@elliem @briuska zacinam spinit - citim v kostech ze nejdele zitra tu je mrcha 🙂 Market pocita se ode dne normalniho krvaceni,ze jo? Takze pocitam dobre, ze kdyz to dostanu zitra, tak 4.9. Jdu na UTZ? Ja snad fakt budu rodit toho 21.06 😀

elliem
14. srp 2012

@petris82 já si ted nejsem jista, proc na UTZ.. Pokud budes mít dlouhý protokol, tak začneš stimulovat 21DC🙂 tak UTZ asi týden před tím+ nafasujes Decapetyl, nebo něco tomu podobného🙂

lucido
14. srp 2012

@elliem To máš recht, ale budu si přát,a by byla mrcha do rěch 10 dní. Potřebovala bych se nějak odreagovat, vyrelaxovat se.
OPU bude co nevidět, hlavně aby jsi měla pěkné folíky a pak zdárná vajíčka a excelentní blastocysty 🙂.

lucido
14. srp 2012

@petris82 Přesně, tohle jako potlačíme a další přijde, docela v tom mám nyní hokej. KET se dělá dle stavu sliznice někdo 14-16 DC někdo později, vlastně ani přesně nevím.

petris82
14. srp 2012

@lucido aha, tak drzim palce at ti tam brzy soupnou snehulacka. A mezitim delej jak rika @elliem to co potom nebudes moc 🙂
No me vysvetlil Streda ze ten 21DC pujdu rovnou na UTZ a nafasuju leky.... Namaloval mi to i na papir, jdu se na to podivat.

lucido
14. srp 2012

@petris82 Díky díky. Já u dubnového IVF měla gonal a cetroide či jak se to nazývá, injekce od 2DC, 12 DC OPU, 17 DC transfer. Měla jsem prodlouženou kultivaci a pak zaváděli jednu blastocystu.

petris82
14. srp 2012

@lucido ja to mela stejne, ale mela jsem pouze 4 vejce a 2 embryjka- jedno docela dobre, ale trochu opozdene a druhe vice opozdene. Ted zkusime dlouhy protokol, jestli zafunguje lepe a ten zacina 21DC. Takze ty pujdes na KET a ja zacnu stimulku 😉

elliem
14. srp 2012

@petris82 tak jsme si jen nerozumněly🙂 tys myslela UTZ před stimulkou viď🙂 ajoooooooo 😀 já se omlouvám, byla jsem stručná, psala jsem z vany 😀

elliem
14. srp 2012

@lucido taky přemýšlím, co dělat, abych se uvolnila, mám toho IVF plnou hlavu:( zkusím asi nějaké masáže...

petris82
14. srp 2012

@elliem ja si dala dnes na uvolneni uklid kuchynskych skrini a vrsku skrini!! V tom vedru ze me lilo jak v saune, takze jsem zvladla ctvrtku a zbytek zitra. No aspon jsem usetrila za saunu 😉 ted musim do kramu nakoupit par veci, zitra je svatek a bude vse zavreno, ale nechce se mi... Uz jsem znavena...

lucido
14. srp 2012

@elliem Pozor u masáží, aby jsi si nemačkala bříško. Ale už mají i lehátka pro těhotné, tak si to můžeš ozkoušet 🙂.

lucido
14. srp 2012

@petris82 To ano, potkáme se, bylo by to fajn. Hlavně aby to vyšlo viď. Také si objednám tu knížku co má Markét. Třeba mi to pomůže trochu přehodit mysl.

lucido
14. srp 2012

@petris82 K tomu počítání 1 DC, když to dostaneš dopolko, tak ano, když se rozkrvácícš až odpoledne, tak se počítá následující den.

petris82
14. srp 2012

Elliem - 1IVF březen 2012 CUBE Praha (ICSI+PK, Decapetyl+Gonal), 20 vajíček, 9 embryí, zavedeny dvě blastocysty, žádný sněhuláček. TN.
2IVF srpen 2012 Pronatal Praha (ICSI+PICSI+PK, Decapeptyl+Gonal+Luveris), 15.8.UTZ Prejem peknou urodicku.

Briuska - CAR Pronatal Praha, 2x IUI jaro 2012 neúspěšné, 1. IVF srpen 2012 (ICSI+PK, stimulace Menopur, Cetrotide), 8 vajíček, 4 embrya, zavedena jedna blastocysta po 5 PK, 3 mrazáčci Zitra prejem vysoke vysledky krve!

Petris82 - Pronatal Pha, kveten IUI neuspesne, cerven 1. IVF( kratky protokol gonal+ cetrotide, ICSI+PK) 4 vajicka,2embrya, zavedena 1morulka,zadny snehulacek Ceka na mrchu a zari zacne dlouhy protokol.

Lucido

petris82
14. srp 2012

@lucido tak ted uz zase nespinim, tak ja nevim. No vecer si otevru flasu cerveneho! Jestli chces do tabulky, tak si tam dopln co kdy,kde a jak 😉

lucido
14. srp 2012

Holčičky, Vy jste tady tu diskuzi rozjely ve velkém 🙂. Jedna píše z vany, druhá absolvovala ála saunu a já dřepím v sedačce s noťasem na klíně a nestíhám vše číst.

elliem
14. srp 2012

@lucido já bych šla až po OPU🙂 a po ET budu taky courat, aby mi z toho nešvihlo...naplánuju si pedikůru, kosmetiku, kadeřníka...🙂)

@petris82 já kdybych se pustila do skříně, tak to mám na tejden🙂))

lucido
14. srp 2012

@petris82 KL večeru bývá menses klidnější, takže to asi budeš mít rozjezd zítra. Červené si dej, co máš v zásobě Rioju? Jasně doplním.

petris82
14. srp 2012

@lucido ja to pisu skoro vse z mobilu! Takze pisu odkud je to mozne 🙂 ale taky jsem si rikala jak jsme tuto diskuzi pekne rozjely....! 😀

elliem
14. srp 2012

@petris82 neboj, to se rozjede, ale to červený si klidně dej to není nic proti ničemu 😉

elliem
14. srp 2012

holky alespoň je vidět, že do Probatalu aktuálně někdo chodí🙂)

elliem
14. srp 2012

@petris82 taky píšu hodně z mobilu, jde to poznat, protože mi někde chybí čárky a háčky🙂 teď už píšu z postele🙂

petris82
14. srp 2012

@lucido hehe rioja je fajn, ale mam ribera de duero ci co! Ja se ve vinech moc nevyznam! Doufam ze se rozjede zitra. Normalne muzu spinit i 2 dny pred, ale toto je jine spineni, takze at se ro klidne rozjede hned!

lucido
14. srp 2012

@petris82 Holky tak doplňuji Váš nový přírůstek do rodinky...
Lucido - CAR Pronatala Pha, 1.IVF duben 2012 (stimulace Gonal, Cetrotide, ICSI + PK), 22 vajíček - z toho 1 blastocysta zavedena, 9 mrazáčků. 5/2012 z toho mimoděložní. Nyní čekačka na KET.

petris82
14. srp 2012

@elliem jo elliem my mame mini kuchyn, ale to bych neverila kde se usazuje mastnota .... Na "strese" tech skrini! To byl hnus to drhnout! Ty uz jsi v posteli? Ja jeste ani nevecerila, ted padim do kramu...