Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

elliem
17. srp 2012

@petris82 až na pokoji, vzbudila mě sestřička, hned jsem ji poprosila, aby mi z kabelky ze skříňky donesla mobil🙂)

petris82
17. srp 2012

@elliem hahaha mobil jo? No pujdeme jist ven- nekam u plaze a pak si tam chvilku i lehnem.... Ja jsem bila jak reditelka vapenky!

elliem
17. srp 2012

@petris82 tak to budete mít krásný den🙂 jo mobil, hned jsem psala na koníka🙂)) a manželovi🙂 a už zase čučím do dětských oblečků🙂

petris82
17. srp 2012

@elliem tak tys psala hned z postele tam jo? 😉 hele v kolik jsi tam sla asi? A jak dlouho jsi lezela, ja fakt byla mrtva, nemela jsem silu na nic, natoz na psani ☹ uz jsem objednana do Pronatalu😉

elliem
17. srp 2012

@petris82 já vůbec nevím...🙂 vím, že jsem se šla převléknout v 7:30, ale jak dlouho to trvalo, jak dlouho jsem čekala a jak dlouho jsem spala nevím... z Pronatalu jsem psala, když jsem psala tu první zprávu se, že už to mám za sebou... super, tak na kdy jsi objednaná???

petris82
17. srp 2012

@elliem no v tom pokojiku chybi hodiny. Ja jsem uchyl na cas, manzel se mi porad smeje ze furt musim vedet kolik je, co jak dlouho trva a treba u filmu a serialu furt koukam kolik jeste zbyva atd . Ja si nechala na ET hodinky abych presne vedela 🙂 ale v tom pokoji by mohli povesit nejake hodiny, vid? No na 6.9.rano a nevim ke komu- necham se prekvapit 😉

petris82
17. srp 2012

@elliem pocitam to dobre 6.9, ze jo??

elliem
17. srp 2012

@petris82 jsem si schrupla🙂 mne to bylo jedno, kolik je, šlo to všechno hrozne rychle🙂 6.9 budes kolikaty DC?

briuska
17. srp 2012

@elliem @petris82 ahojky... Markét, nemohla jsem se dočkat, až se dneska juknu jak jsi dopadla 🙂....a jsi na tom úplně stejně jako já!!! 13 folíků, 8 vajíček, OPU mi dělala Paseková 😀 ...takže tu čekám brzy těhu testíky 😲 🙂 ... Péťo super, konečně se to pohlo...a je to tu co by dup 🙂

elliem
17. srp 2012

@briuska tak budu doufat, že i mně se objeví dvě čárky🙂 mám si volat v neděli, jak to vypadá...

petris82
17. srp 2012

@elliem @briuska ahoj holky, tak jsme byli na obidku a chvili jsme lehli na plazi, vykoupali se v megavlnach... 🙂 bohuzel uz prestal ucinkovat brufen, domu jsem dolezla malem po 4 jak me picha v brise.... hned jsem si vzala dalsi, tak doufam ze uz zacne ucinkovat. Tady je parak, tak manza montuje mobilni klimosku.... No Market dnes mam 1den mrchy tak jestli pocitam ze 6.9 je 21DC! Juu mate to stejne, tak to bude tehu c.2 😉

elliem
17. srp 2012

@petris82 Peťulko tak den ibáček a zalehni...já jsem taky vorvaná jak borůvka, asi si taky jeden dám... doufám, že i pro mě budou tato čísla šťasná...

petris82
17. srp 2012

@elliem tak brufen nejak nechtel zabrat, bolest se stupnovala az jsem tady lezela v klubicku a brecela asi hodinu bolesti. Uz je mi trochu lip. Jeste jednou a pak 9 mesicu klidu uz aby to bylo, protoze to snasim hur a hur tyhle hrozny mrchy mrchovaty 😢 A co ty? Je ti lip? Odpocivas?

briuska
17. srp 2012

@petris82 Péťo, jestli jsi dnes 1DC, tak 21 DC budeš opravdu 6.9., moc držím palce. V Pronatalu mi říkala Dr., že mrcha musí dorazit do 18h večer, jinak se po 18h počítá jako 1DC až ten další den (a taky se do toho nepočítá špinění, až když začneš normálně s červenou).

petris82
17. srp 2012

@briuska diky moc, ja spinila 3 dny a dnes brzy rano se mi spustila cervena a cely den o sobe dava velice dobre vedet ☹ vetsinou mi vzdy prijde rano a ne vecer, tak to je fajn alespon tim neztratim jeden den! Tak co? Slavili jste hcg? Kdy pujdes na uTZ?

elliem
17. srp 2012

@petris82 to je mi líto, že tě ta mrcha tak trápí:( Mně ,ačkoliv mám endometriozu, mrcha nikdy netrápila... první den mě bolí břicho, tak dám brufen a pak už o ni nevím...když jsem byla mladší, tak ani ten první den nic, často jsem zapomínala, že ji mám a šla si třeba večer napouštět vanu...

petris82
17. srp 2012

@elliem no me uz driv trapila a pak kdyz jsem brala antiko, tak jestli se dobre pamatuju, tak nebolela. Ted 2 a pul roku bez a je to hrozne, nekdy prasek nefunguje, nekdy jo a je to pak ok, nekdy prestane za 7 hod ucinkovat a musim vzit dalsi....Ale dnes je to extremni. Nevim jestli to ma neco spolecneho, ale posledni ovulka me bolela extremne taky..... Doufam ze mam bricho ok a muzu pokracovat v IVF 😒 jinak s tou vanou, kdyz nedas penu a mydlo, tak se koupat muzes. Ja ne ve vane, ale v moricku jo, samozrejme hned vymenit tampon!

elliem
17. srp 2012

@petris82 v moři jsem se taky s tamponem koupala, ale doma spíš ta sprcha... nevíš k čemu je dobrý ten Prednison, mám ho brát půl tabletky denně...

petris82
17. srp 2012

@elliem mam pocit ze je to neco proti infekcim a na imunitu jestli se nepletu.... Mne se driv libilo koupat se, ale ted jsem spis sprchova... 😉

petris82
17. srp 2012

@elliem ta imunita myslim aby se treba telo nechtelo branit proti mimcu. Ale ja v prospektu myslim cetla ze je to taky proti infekcim ci co. Hlavni ucel asi ta imunita!

elliem
17. srp 2012

@petris82 vygooglila jsem, že je to nejaky hormon.. Jo a mám ten utroš 2-0-2 🙂

briuska
17. srp 2012

@petris82 já mívám taky bolestivou mrchu. 😒 Jinak jsme neslavili, bála jsem se dát si tu sklenku vína, i když jsem na ní měla strašnou chuť. Četla jsem včera ještě jeden článek, kde se psalo že do 8. týdne je to obzvlášť nebezpečné...tak mě to trochu přibrzdilo. 😕 Jinak mi každý den manžel přinese nějakou drobnost 😀...dneska jsem dostala výbornou čokoládu 😀 ...jsou to takové blbůstky, ale milé.

elliem
17. srp 2012

@petris82 máš recht holka, snižuje to imunitu, aby se tělo nebránilo embryu...

elliem
17. srp 2012

@briuska manžel si tě rozmazluje, to je hezký🙂 není nad to mít doma fajn chlapa🙂

briuska
17. srp 2012

@elliem rozmazluje mě jen občas...ale těch několik posledních dní, co jsme v euforii z //....tak mě skoro denně něčím potěší 😎 .Je to romantik, to na něm miluju...třeba před několika měsíci mi večer přinesl růži, se slovy: "miláčku, tím to tě žádám o tvoji nohu, protože ruku už mám" 😀 😀

elliem
17. srp 2012

@briuska 🙂)) tak to je každopádně vtipný romantik 😀 mně manžel taky nosí květiny, musím říct, že docela často🙂 to člověka potěší, už jen to, že si vzpomene a zajede do květinářství...

lucido
17. srp 2012

Ahoj holky, mela jsem fofr, uz mam docteno.
Market, jsem rada, ze to vyslo, nyni at se vajicka pekne oplodni.
Peto, vse nejlepsi k dnesnim jmeninam... teda jestli jsem do kalendare dobre koukala.
Luci, ty se setri a uzivej si to rozmazlovani.
Jinak ohledne vaneni, koupele by jste mely vynechat a jen se sprchovat. Je nebezpeci infekci, hlavne po opu, tak Market pozor.
Prednison se bere preventivne, aby se telo embrya nechtelo zbavit, myslim, ze se bere do UTZ.

elliem
17. srp 2012

@petris82 jejejejej, ty máš dne svátek!!!! taky vše neeeeeeeeeeeeeeeej 😀 !!!
@lucido děkuju, snad to bude dobrý🙂 a děkuju za informace, koupat se teď určo nebudu... s tím Prednisonem se setkávám prvně, snad pomůže🙂

lucido
17. srp 2012

@elliem Prednison v Pronatalu davaji opravdu preventivne 1/2 tbl denne, nekde ho treba nedavaji. A bere se kratkodobe, nemusis se bat.
Po tom mimodeloznim jsem si nechala udelat reprodukcni imunologii a vysledky nic moc, hlavne mam zvysene BI proti trofoblastu, tak nyni beru Prednison jeste pred KET. Nechci nic podcenit.

petris82
17. srp 2012

@lucido @elliem jj holky dnes mam svatek🙂 dekuji za pranicko!! Teda manzel je taky hrozne hodny a nosi mi ruzne blbustky i neblbustky, ale ty kvetiny mi chybi..... Nekdy manzela musim trosku popohnat ja, protoze nekdy mu to nedocvakne uplne 😀 i kdyz driv mi je kupoval, ale roky leti dal a po 8a pul letech souziti na kvetiny trochu prdi ☹