• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

18. května 2017 
Ahoj holčiny,chtěla jsem se zeptat jestli jste nějaka podstoupily nativ IVF,pravě v Pronatalu.Ja jsem tam podstoupila 2*IUI a ted mi nabidli toto.Jsem v pořadku akorat mam endometrickou cysti 2cm ny lev.vaječniku.
28. led 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
nativ IVF? co to znamena? mimoo, ja jsem se s tim nesetkala :frowning2:
28. led 2008 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to bez hormonu.stoji to 13tis.Odeberou ti foliky a pakza 2 dny zavedou oplodněné spermijky.Asi tak jsem to pochopila ja
28. led 2008 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
mimo, neznám žádnou, která by podstoupila nativ IVF - bez předchozí hormonální stimulace... ale většinou o tom píšou ženský, který už "vyplácaly" pokusy hrazené pojišťovnou, takže si léky musí hradit samy...
asi bych věřila doktorům, ví proč ti to nabízí...
zas na druhou stranu co já vím o endometrioze, kterou taky v lehké formě mám, způsobuje kromě jiného také to, že se špatně vyvíjí embroušci - tj. je lepší mít víc vajíček a vícedenní kultivaci aby se vyselektovali ti špatní...
a taky moc nechápu, proč ti budou odebírat jen jedno vajíčko, které má zdravá žena při ovulaci, protože pak je jen jeden pokus aby se zadařilo a není jiná možnost... nebo jsem nativ pochopila špatně?
28. led 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
mimo, a proč ti nabídli nativ, kvůli těm cystám asi? Je to to nejšetrnější, co můžeš mít, podobá se to přirozenému cyklu, ale také to trochu snižuje šanci. Přece jen odeberou jedno až dvě vajíčka (oproti stimulovanému cyklu, kdy odeberrou třeba 10 vajíček), ty také oplodní a čeká se, zda budou ok pro zpětný přenos. Ale myslím si, že proč ne, až kdyby to nebylo ok, co normální IVF se stimulací můžeš jít vždycky. A který dr. ti to v Pronatalu nabídl? Tady to asi nikdo nepodstoupil, zkus www.neplodnost.cz, tak se o tom psalo.

chiwule, kdy jdeš na UZ?
murasku, a co ty, chystáš se testovat v so, ne?
28. led 2008 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ne,pochopila si to dobře.už mam vybrano.(ted jsem si sehnala Gonal)Ja špatně reaguji na hormony děklaj se mi cysty ted jsem to podstoupila s hormonama a na ultr 9den jsem začala krvacet,praskla cysta a druha tam ještě je tak ted bych to chtěla zkusit hned bez hormonu.Tak bych chtěla vědet nějakou uspěšnost.
28. led 2008 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mikulko :sunglasses:
jakpak je? me se rozjizdi mrska, asi, uz je toho vic nez posledni 3 dny, tak to nevypada, pokukuju uz na temata o KET, kazdopadne jeste zitra skocim ke sve gyn na krev pro jistotu a posupajdim zpet do rachoty.
koukni na tema IVF, tam to chiw docela rozepsala
28. led 2008 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, koulla jsem, díky, murasku.
28. led 2008 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak, já na sobě necítím nic a začínám být nervózní.
28. led 2008 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
mikulko, mysli na sama positiva a socialni jistoty!!!! udelej si nejakou malou radost, presad kytky /jaro je za rohem/, pisni nekomu k narozeninam pranicko, udelej neco blazniveho.... hlavne nesmutni
28. led 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem volala na genetiku, by se jeden zbláznil, oni jí odstěhovali, to už přeci museli v prosinci vědět, že bude někde ve screeningovém centru :confused: no mám číslo a hlavně je pohoda, tedy doufám, že to budou mít na genetice u sebe, takže se nebude přepojovat :D Ale mám volat až v půl3
28. led 2008 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsou prestehovany,jo? no tepic, ja to nevedela :angry:
28. led 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mur, no já taky ne, ale tak už snad genetiku nebudeš potřebovat, ne?
28. led 2008 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
snad ne, ja ti nevim Pepo... co ted budu potrebovat... asi velikyho panaka.. pri vsech tech okolnostech :grinning: :grinning: :grinning:
28. led 2008 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
bléééééééééééééé, ještě tam výsledky nejsou.
28. led 2008 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
mikulko, na uz až v pátek...
28. led 2008 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
bleeeeeeeeeee, to je na prd, jak dlouho uz miso cekas?
28. led 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
tak já to včera dostala, ta mrcha hnusná červená zase přišla :angry: , takže 1.IUI neúspěšná :cry: .Ách jooooo.
Tak jsem se dneska objednala na utz 5.2. a uvidíme. Budeme se snažit dál.
28. led 2008 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dckami, a co teď dál? Budete se snažit sami, nebo zkusíte další IUI?
28. led 2008 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mur, byli jsme tam 3.12., dneska je to 8 týdnů.
28. led 2008 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
miso, my meli vysledky po 9 tydnech, teda ja, manza je mel po 8 tydnech

dckami - jsi jeste doma nebo chodis rabotat?
28. led 2008 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda, tak dlouho jste čekali na genetiku? To je síla. My ji měli za 6 týdnů a zdálo se nám to nekonečné.
28. led 2008 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, po IUI. jsem normálně chodila do práce, akorát v den zákroku jsem zůstala doma. S dr. jsem domluvená, že zkusíme ještě jednou IUI a potom laparku. Manža má spg vždy na 1*, takže problém je někde u mě.
1.IUI jsem měla bez stimulace, pouze Pregnyl a potom Utrogestan.
28. led 2008 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mur, no doufám, že kdy jsem ji řekla svoje příjmení, že se koukala i na manžela :grinning:

Příští úterý jdu do Pronatalu, tak sad tam už výsledky budou :grinning:
28. led 2008 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dckami, třeba problém není nikde, jen to prostě nejde. Ale lepší asi, když problém zjistí a můžou to nějak řešit.
28. led 2008 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
miso, to vis, ze se koukla... prece trosku intuice, ne? :wink:
28. led 2008 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
já už to chci řešit, snažíme se od 6/06 a nejsme nejmladší / mě je 33, manžovi 34/ :astonished: . Také jsem nechtěla mít dětičky tak dlouho od sebe, holce je už 5,5 roku. V pátek jsem s ní byla na zápise do 1. třídy. :sweat_smile:
28. led 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mur, no nevim, byla to nějaká protivná stará baba.
28. led 2008 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
dckami, já jsem ještě o rok starší než ty a bohužel nemáme ještě ani jedno dítě, takže si užívej malý, život letí pod prstama - za chvíli ti vyroste ani nebudeš vědět jak :wink:
28. led 2008 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a já jsem ještě starší a taky kde nic tu nic.
28. led 2008 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek