Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

mimoo
28. led 2008

Ahoj holčiny,chtěla jsem se zeptat jestli jste nějaka podstoupily nativ IVF,pravě v Pronatalu.Ja jsem tam podstoupila 2*IUI a ted mi nabidli toto.Jsem v pořadku akorat mam endometrickou cysti 2cm ny lev.vaječniku.

murasek
28. led 2008

nativ IVF? co to znamena? mimoo, ja jsem se s tim nesetkala ☹

mimoo
28. led 2008

Je to bez hormonu.stoji to 13tis.Odeberou ti foliky a pakza 2 dny zavedou oplodněné spermijky.Asi tak jsem to pochopila ja

chiwule
28. led 2008

mimo, neznám žádnou, která by podstoupila nativ IVF - bez předchozí hormonální stimulace... ale většinou o tom píšou ženský, který už "vyplácaly" pokusy hrazené pojišťovnou, takže si léky musí hradit samy...
asi bych věřila doktorům, ví proč ti to nabízí...
zas na druhou stranu co já vím o endometrioze, kterou taky v lehké formě mám, způsobuje kromě jiného také to, že se špatně vyvíjí embroušci - tj. je lepší mít víc vajíček a vícedenní kultivaci aby se vyselektovali ti špatní...
a taky moc nechápu, proč ti budou odebírat jen jedno vajíčko, které má zdravá žena při ovulaci, protože pak je jen jeden pokus aby se zadařilo a není jiná možnost... nebo jsem nativ pochopila špatně?

mikulka
28. led 2008

mimo, a proč ti nabídli nativ, kvůli těm cystám asi? Je to to nejšetrnější, co můžeš mít, podobá se to přirozenému cyklu, ale také to trochu snižuje šanci. Přece jen odeberou jedno až dvě vajíčka (oproti stimulovanému cyklu, kdy odeberrou třeba 10 vajíček), ty také oplodní a čeká se, zda budou ok pro zpětný přenos. Ale myslím si, že proč ne, až kdyby to nebylo ok, co normální IVF se stimulací můžeš jít vždycky. A který dr. ti to v Pronatalu nabídl? Tady to asi nikdo nepodstoupil, zkus www.neplodnost.cz, tak se o tom psalo.

chiwule, kdy jdeš na UZ?
murasku, a co ty, chystáš se testovat v so, ne?

mimoo
28. led 2008

ne,pochopila si to dobře.už mam vybrano.(ted jsem si sehnala Gonal)Ja špatně reaguji na hormony děklaj se mi cysty ted jsem to podstoupila s hormonama a na ultr 9den jsem začala krvacet,praskla cysta a druha tam ještě je tak ted bych to chtěla zkusit hned bez hormonu.Tak bych chtěla vědet nějakou uspěšnost.

murasek
28. led 2008

ahoj mikulko 😎
jakpak je? me se rozjizdi mrska, asi, uz je toho vic nez posledni 3 dny, tak to nevypada, pokukuju uz na temata o KET, kazdopadne jeste zitra skocim ke sve gyn na krev pro jistotu a posupajdim zpet do rachoty.
koukni na tema IVF, tam to chiw docela rozepsala

mikulka
28. led 2008

Ano, koulla jsem, díky, murasku.

mikulka
28. led 2008

Jinak, já na sobě necítím nic a začínám být nervózní.

murasek
28. led 2008

mikulko, mysli na sama positiva a socialni jistoty!!!! udelej si nejakou malou radost, presad kytky /jaro je za rohem/, pisni nekomu k narozeninam pranicko, udelej neco blazniveho.... hlavne nesmutni

jmisa
28. led 2008

Tak jsem volala na genetiku, by se jeden zbláznil, oni jí odstěhovali, to už přeci museli v prosinci vědět, že bude někde ve screeningovém centru 😕 no mám číslo a hlavně je pohoda, tedy doufám, že to budou mít na genetice u sebe, takže se nebude přepojovat :D Ale mám volat až v půl3

murasek
28. led 2008

jsou prestehovany,jo? no tepic, ja to nevedela 😠

jmisa
28. led 2008

Mur, no já taky ne, ale tak už snad genetiku nebudeš potřebovat, ne?

murasek
28. led 2008

snad ne, ja ti nevim Pepo... co ted budu potrebovat... asi velikyho panaka.. pri vsech tech okolnostech 😀 😀 😀

jmisa
28. led 2008

bléééééééééééééé, ještě tam výsledky nejsou.

chiwule
28. led 2008

mikulko, na uz až v pátek...

murasek
28. led 2008

bleeeeeeeeeee, to je na prd, jak dlouho uz miso cekas?

dckami
28. led 2008

ahoj,
tak já to včera dostala, ta mrcha hnusná červená zase přišla 😠 , takže 1.IUI neúspěšná 😢 .Ách jooooo.
Tak jsem se dneska objednala na utz 5.2. a uvidíme. Budeme se snažit dál.

mikulka
28. led 2008

dckami, a co teď dál? Budete se snažit sami, nebo zkusíte další IUI?

jmisa
28. led 2008

Mur, byli jsme tam 3.12., dneska je to 8 týdnů.

murasek
28. led 2008

miso, my meli vysledky po 9 tydnech, teda ja, manza je mel po 8 tydnech

dckami - jsi jeste doma nebo chodis rabotat?

mikulka
28. led 2008

Teda, tak dlouho jste čekali na genetiku? To je síla. My ji měli za 6 týdnů a zdálo se nám to nekonečné.

dckami
28. led 2008

Holky, po IUI. jsem normálně chodila do práce, akorát v den zákroku jsem zůstala doma. S dr. jsem domluvená, že zkusíme ještě jednou IUI a potom laparku. Manža má spg vždy na 1*, takže problém je někde u mě.
1.IUI jsem měla bez stimulace, pouze Pregnyl a potom Utrogestan.

jmisa
28. led 2008

Mur, no doufám, že kdy jsem ji řekla svoje příjmení, že se koukala i na manžela 😀

Příští úterý jdu do Pronatalu, tak sad tam už výsledky budou 😀

jmisa
28. led 2008

Dckami, třeba problém není nikde, jen to prostě nejde. Ale lepší asi, když problém zjistí a můžou to nějak řešit.

murasek
28. led 2008

miso, to vis, ze se koukla... prece trosku intuice, ne? 😉

dckami
28. led 2008

já už to chci řešit, snažíme se od 6/06 a nejsme nejmladší / mě je 33, manžovi 34/ 😲 . Také jsem nechtěla mít dětičky tak dlouho od sebe, holce je už 5,5 roku. V pátek jsem s ní byla na zápise do 1. třídy. 😅

jmisa
28. led 2008

Mur, no nevim, byla to nějaká protivná stará baba.

chiwule
28. led 2008

dckami, já jsem ještě o rok starší než ty a bohužel nemáme ještě ani jedno dítě, takže si užívej malý, život letí pod prstama - za chvíli ti vyroste ani nebudeš vědět jak 😉

jmisa
28. led 2008

no a já jsem ještě starší a taky kde nic tu nic.