Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

oskarka
15. dub 2008

Tak to je dobrá zpráva, dckami.
hezké ráno!

dckami
15. dub 2008

Kočky , které chodíte do Pronatalu v Teplicích. Dneska jsem mimo jiné zjistila od recepční, že MUDr. Těšina zde končí a tím zaniká jeho poradna pro neplodnost v Děčíně 😒 .

gucci
15. dub 2008

dckami: gratuluji 😵
já včera dozobala první balení clostilu a v sobotu mě čeká kontrolní UTZ

dckami
16. dub 2008

ahojky,
Včera jsem byli celá rodina na večeři přivítám taťku po návratu z ciziny. Fajn oslava, naši objednali šampus na přípitek a brácha nám k tomu oznámil, že čekají rodinu. Prima zpráva, snažili se od prosince, takže po 3 měsících se jim to povedlo. To se někdo má. 😉 Mě to fakt sebralo, doma jsem to obrečela, na dnešek jsem spala pár hodin, jsem vyřízená. Přeju jim to, to je jasný, ale psychicky mě to úplně položilo 😢

jmisa
16. dub 2008

Dckami, to moc dobře chápu. Ale taky se dočkáš 🙂

campi
16. dub 2008

jmisa: tak jsem koukala, ze mame na zadance velkym pismem, ze je nutne predlozit vysledky predoperacniho uz na zacatku stimulace.

jmisa
16. dub 2008

Campi, no vidíš, aspoň si se koukla a všechno krásně stihneš 🙂
A co nálada? Už jsi psychicky lepší?

campi
16. dub 2008

Je to lepsi, i kdyz ne uplne super. Nejak se nemuzu srovnat s tim, ze jsem se takhle zhroutila a nedokazala to ovladnout. Hodne me potesila moje prakticka lekarka, ktera je fakt bezvadna, kdyz jsem citila, ze by i ona byla rada, kdyby nam to vyslo a snazila se mi dodat optimismu.

Manzel se fakt snazil, ma to chudak tezky.
Vcera jsem mu kladla na srdce, ze musi do konce tydne zajit k prakticke a na krev, protoze je pristi tyden do ctvrtka v Amsterdamu a jinak se to nestihne. Ze nejdriv presvedcive kricim, ze IVF ani dite nebude a pak zacnu nemene presvedcive plasit s vysetrenim, aby nam to nahodou o mesic neuteklo...

grej
16. dub 2008

Ahoj Campi - měl by být manža rád, že sis to rozmyslela 😉

Dckami - no to se ti nedivim. Taky to čerstvým těhulím přeju, že jo, ale kdybych byla místo nich těhu já, tak bych teda byla raději 😉
Se vždycky můžu vzteknout, když vidím, jak někdo porodí do roka od svatby 😖 Až si přijdu jako protivná nepřející ženská, ale já myslím, že se nám nemůže po tolika zkoušeních nikdo divit 😉

jmisa
16. dub 2008

Campi, někdy to prostě jinak nejde a nahromaděný stres, pocity musí ven, hlavní je se zase zvednout a jít dál.

Můj manža byl jen na krvi, praktickej mi vypsal žádanku i pro něj a pak mi dal výsledky.

campi
16. dub 2008

Grej: tak tri bojovnici? Nakonec nechas zavest dvojcata? Ja po tom svem zachvatu dost silne premyslim, jestli bych je vlastne zvladla, jak jsem si jeste pred tydnem myslela🙂

murasek
16. dub 2008

dckami, zive si to predstavuju, jaky to pro tebe bylo, kdyz to bracha oznamil, okolo me jsou vsechny tehule a maminy a vety typu - tak co vy? jsem nenavidela. radovala jsem se s nima, ale bylo mi zaroven tak uzko...

grej
16. dub 2008

Přesně jak říká Jmis - pociti musí ven. Vyřvat se, vybrečet... to je to nejlepší. Ne to v sobě dusit. Což my, super ženy, často děláme. A chlapi jsou z toho pak na větvi.

No, jestli vydrží, tak nechám zavést jen dvě. na tři jsem hodně velkej srab 😉 😀
Neboj, zvládla bys to. Budou to tvoje miminka, nikdo ti nebude do výchovy mluvit, takže to budeš zvládat levou zadní 😉

jmisa
16. dub 2008

Grej a co pak s tím chudákem? 😀

Já bych zavedla 3 a děj se vůle boží 🙂 Trojčata si nemyslím, že by se chytla, ale ta dvojčata by už byla pravděpodobnější 🙂 Ale v mým věku není na co čekat.

grej
16. dub 2008

No toho chudáka necháme zmrazit... Uvidíme, třeba nám v GESTu něco doporučí a asi bych se řídila jejich radama... ALe stejně nevěřím, že to přežijou všechny 3...

campi
16. dub 2008

A zamrazujou jedno embryo? Ja cetla, ze snad az od dvou kousků. Je pravda, ze jsou to predcasne uvahy, kdyz nevime, kolika se bude v rozmnozovaci misce libit.

grej
16. dub 2008

To já právě nevím, neptala jsem se. Ale jak říkáš - uvidíme, kolika se vůbec bude v mističce líbit 😉

klaruska1
16. dub 2008

campi, jen k tomu zamrazování-v Pronatalu ti zamrazí klidně i jedno, větišnou to dělají proto, že když pak pak šla ještě jednou a třeba by bylo k zamrazení také jen jedno, tak abys měla pak na zavedení 2 embryjka-ve většině případů ti tam zavádí dvě, jeden kousek nebo tři jen málokdy.

dckami, taky to znám-moje ségra vysadila prášky a otěhotněla hned první měsíc po vysazení, zatímco my se snažili 3 roky,ale já se řídila hesla přej a bude ti přáno a začala vybíra oblečky a hračky pro mojí neteřinku a tak nějak jsem už nemyslela na sebe a najednou jsem byla těhu-tak držím pěsti a kldině se i vybreč hodně to pomůže,ale hned hurá se oblkopit veselýma lidme a myslet pozitivně.

murasek
16. dub 2008

ahoj klarusko - to je ale hnusne , co? myslim venku? copak delas - jsi dome zakutlana v telicku? co pupik?

klaruska1
16. dub 2008

Mur to máš pravdu, já se pořád tak nudím, jsem doma od začátku a nic moc nemůžu dělat, tak jen kynu a kynu ☹ ale to je dobře, jen jsem zvědavá jak to pak budu shazovat.
A co ty, jak je?Něco nového?

jmisa
16. dub 2008

Klarus, ty máš nějaký problémy? Že jako nemůžeš nic dělat.

klaruska1
16. dub 2008

No, teď už je to snad dobré,ale do 14. týdne jsme pořád lítali po doktorech, vždycky večer jsme začala krvácet-většinou po sprše, to jsem se už ani nenakládala do vany.
Měli jsem strach, že o malé přijdeme, byla to hrůza.Pak mi vždycky píchli injekci a nasadili mi léky-ascorutin proti krvácivosti, berou ho i starší lidé na praskání žilek.Teď už je to snad dobré, musím to zaklepat-nejlíp na zuby.Jo a s nějakým miliskováním je konec, sex nám taky zatrhli ☹ ale co by člověk pro mimčo neudělala, že jo 😉

murasek
16. dub 2008

urcite se Kalrus jen nenudis, ne? no ted bude hezky, tak si zajdes na prochajdu....
ja jdeu pristi tyden na UTZ, jestli jako jo nebo ne 😀 😀 drz mi palcaky.
co pohyby - od ktereho tydne je citis?

jmisa
16. dub 2008

Klarus, aha, to je blbý. Ale jak píše Mur, bude hezky, tak budeš procházkovat.

murasek
16. dub 2008

klarus - bude lip. nastesti, ze to krvaceni skoncilo, ne?

klaruska1
16. dub 2008

Má pravdu, ještě že je tady ten koník, pak taky hodně čtu a chodí mě navštěvovat seégra s malou a nebo jdu k mojí mamce,ale na procházky chodím jen na chvilku, tak na 20 minut, to mi doporučila paní doktorka, tak jí poslouchám.
Pohyby má každá jinak,ale většinou říkají, že od 20.-22. týdne,já už jsem měla tu možnost - je to krásný pocit-hlavně v noci, když sebou malej pěkně mele.
Neboj, dopadne to dobře, já na tebe budu myslet, nemám nic jiného na práci, tak budu mačkat všechny palce i na nohou-hlavně se naž být v pohodě-hodně to udělá a taky odpočívej, hezky papkej vitamínky, třeba kyselinou listovou a manžíl vit. E a uvidíš, že se zadaří-hlavu vzhůru mur 😉

klaruska1
16. dub 2008

Jo, skončilo-naštěstí, měli jsme s manžou pěkný nervy.
Nebojte holky na Vás taky dojde a pak si budete hezky užívat, třeba ranních nevolností ( které mě naštěstí minuly), přibývání na váze ( kterého se pěkně bojím pokaždé když jdu do poradny ) a taky nákupu všech těch nezbytností ( to mám pak strach, že tam vykoupím celý krám a nezůstane nám ani na chleba ) 😀 😀 😀
Moc Vám to přeju 😉

jmisa
16. dub 2008

Já už se na nevolnosti těším, aspoň nebudu tak rychle kynout 😀 Kamarádce nic nebylo a nejvíc nabrala v 1.trimestru 🙂

murasek
16. dub 2008

klaru, moc nas to povzbudilo, diky.

klaruska1
16. dub 2008

Jo, jo to máte pravdu jakmile jsou nevolnosti, takže žádné nabírání během 1.trimestru nehrozí-horší je to jak jsem to měla já-žádné nevolnosti, pořád jsem jen ležela, nic nedělala a kilča šla sama nahoru,ale není to zase tak hrozný a k tomu těhu to prostě patří, tak se holky hezky těžka-mimi dělá krásná těla 😀 😀 😀

mur, to jsem ráda-a pamatuj si, že ne s poctivostí nejdál dojdeš,ale s optimismem 😉