Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

ankava
11. čer 2010

karmenino, dobře, že jsi tam došla, alespoň víš, že je miminko v pořádku. Já průkazku dostala taky až ve 12. týdnu, takže to je úplně normální postup. Drž se a fakt hodně odpočívej.

siesta
11. čer 2010

Karmenino, to je jasný, žes tam zašla, hlavně, že je mimčo tam, kde má být. Musí to být fakt nervy, drž se, moc moc držím palce.

Jinak já byla včera v Pronatalu na imuno, odebrali mi asi 15 ampulek krve, výsledky za 14 dní.
Začíná mi být taky trochu šoufl, kapku navečer, pak v noci, když se vzbudím a lehce ráno. Chutě se mi střídají rychlostí blesku, takže včera k večeři proběhla krupicová kaše a pak šunka. Děsnou chuť jsem na ni měla. Kamenem úrazu se pro mě stávají ostá jídla, která miluju a neumím si je odtrhnout "od huby". Omylem jsem si koupila okurky s feferonkou, bašta nebeská, snědla jsem na posezení celou skleničku, ta menší velikost, no a dosatala jsem od manžela sprďáka, jestli se nechci trochu krotit. Problém je, že nechci, skoro ani nemůžu.... Jo a když mám nával na takové to blé blé blé, ale nezvracím, krásně mi pomohla kofola. Nevíte, proč se nemají jíst ostrá jídla? A můžu je jíst, nebo tím můžu něco pokazit????

Tulik, postup je zcela normální, ničeho se nelekej, komisní a neutrální přístup mě vždycky doháněl k mdlobám a vzteku a strachu, ale takhle to prostě je. TAkže neboj.

Sedmi, ať se dnes spojí vše, co má 😉 😉 😉

Ankavi, tak jsem objednaná na tu gyn. Dělali kapku fory (dovolený...), ale já taky, takže 28.6. tam jdu. DIKY.

Holky, hezký víkend a hodně sil

sedmitecka
11. čer 2010

siesto, my ještě nic nespojujem 😀 😀 😀 😀

sedmitecka
11. čer 2010

aho jkočky, tak hlásím návrat z pronatalu, bylo to moc fajn, užili jsme si celkem srandu v ordinaci 😉
měli jsme štěstí na dokrtora Vobořila a musím říct, že byl skvělý!!!!!!!!! Samý vtípek, má takový ten suchý drsnější humor, což se mi líbí, jsem na to zvyklá od manžela 🙂 , hrozně mě uklidnil a byl moc fajn....vyfasovali jsme menopup, stál nás 1000,- a pak jsem se z paragonu dočetla, že bez pojišťovny je za 6000,- to je teda nářez, drahá sranda 😕 😕 😕 😕
takže první ´dobanec už mám v sobě, od zítra už píchá manžel a ve čtvrtek odpolko mám dorazit na UTZ a uvidí se, kdy bude IUI, prý možná už příští víkend 🙂 ....říkal, že u nás vidí šance na úspěch poměrně vysoké 😉 , tak mám hned lepší náladu, protože ráno cestou jsem si teda z nervů i poplakala v autě 😢 😢

sedmitecka
11. čer 2010

karmenino, držte se s mimískem a hodně odpočívej, nelez na sluníčko a nech se rozmazlovat , ju 🙂 🙂 🙂

siesta
11. čer 2010

sedmi, aha, já myslela že na to jako máte hupsnout takže chybička, no nic 😀 ať to klapne!!!

ankava
11. čer 2010

siesta, jdeš na tu gyndu, co jsem ti doporučila? a k jakému doktorovi?
já chutě vůbec neměla, teď už je mi přes den dobře a jenom tak obden šoufl večer, ale chutě žádné speciální na mě nelezou. Jen se začínám trochu spravovat. Ale to asi ve 13. týdnů je celkem normální. Myslím.
Mě čeká v pondělí ten screening a na gyndu jdu za další týden.

sedmi.. tak pěkně píchejte, ať z toho je pořádný mimino 🙂 🙂

siesta
11. čer 2010

Ankavo, IP, ano, to Tvoje doporučení.... 🙂

Sedmi, taky jsem si kvůli akcím v pron. měnina pojišťovnu, je to docela mazec. tak ať to jede jako po másle 🙂

siesta
11. čer 2010

Jo ještě, Ankavo, já začínám být koule už teď, protože jsem se prakticky přestala nějak altivně hýbat, běh, plavání, atd, ale je mi dost dost divný, že mám břicho skoro větší než moje ségra, která bude téměř ve čtvrtém....jako kdybych měla pekelně nateklý vaječníky nebo co, vůbec nevím, co to může znamenat. Může to být utrošem? A to za běžnýho provozu nejsem žádnej velkej špek. Takže tipuju, že pokud všechno klapne, bedu v těhotenství tím krtkoidním typem s kachní chůzí.... Spravování v Tvém týdnu je už asi žádoucí, ne? 🙂 🙂 🙂

ankava
12. čer 2010

siesto, já měla bříško taky hned, oni ti opravdu ty vaječníky trochu natečou a je člověk víc takovej nafouklej, dokonce jsem někde četla, že to může dělat ten utrouš, ale já ho brala i před těhotenstvím a břicho jsem měla pořád spíš jak lavor. Ale po IFV jsem se fakt taky nafoukla hned, ale to jsem poznala jen já, ale teprve tak v tom jedenáctém týdnu mi to břicho fakt vyskočilo,že i přítel se pozastavil, ale co, tak jsem chtěla být těhotná, a je mi jedno, jestli budu málo nebo hodněbřichatá 🙂 Já jsem po IVF taky skončila s veškerým pohybem, a to jsem dřív docela hodně sportovala. Ale až se prcek narodí, tak to zase vyběhám 🙂
Já si poslední pohyb užila na konci února, kdy jsme byli lyžovat v Itálii a to jsem se fakt vyřádila. Od té doby jsem lemra 🙂 🙂

martinka8361077791
12. čer 2010

ahoj karmina co ti zacali robit po prvi krat v pronatalu ake vysetrenia ked si tamisla po prvi krat a kolko penazi tam pitali za vysetrenia lebo ja tam mam ist po prvi krat v pondelok a neviem trochu sa aj obavam.prosim ta odpis mi ahoj martina tibor

martinka8361077791
13. čer 2010

ahojki ja by som sa ta chcela opytat co to znamena to IUI.ja mam ist do pronatalu v pondelok a chcem sa ta opytat ake vyseterenia ti robili.akolko si za vysetrenia platila?lebo co som citala od ostatnich holiek tak pisu ze jedna platila za nieco 1000kc,druha platila 6000kc,tak sa chcem opytat co je na tom pravda .odoslala ma tam pani doktorka s gynekologycka Dastychova zuzana.Mam odobranu aj krv co mi brala pani doktorka a bola som aj na ultrazvuku a vsetko mam vraj v poriadku.prosim ta odpis mi ahoj martina.

martinka8361077791
13. čer 2010

@sedmitecka ahoj prosim ta ake ti robili vyseterenia v pronatale ja tam mam ist v pondelok a trochu sa obavam a zaco si platila tich 6000kc co si pisala?a kolko si platila za kazde jedno vysetrenie?a chcem sa ta opytat ze co je to vlastne to IUIco to vlastne znamena .mna tam odoslala moja gynekologicka Dastychova zuzana.brala mi aj krv bola som aj na ultrazvuku a nic nezistili preco nemozem otehotniet.mala som vysledki v poriadku.ahoj odpis mi prosim ta

m.aa.b
13. čer 2010

@martinka8361077791 ahojky pokud jdeš do Pronatalu poprvé, tak pokud máš smluvní pojišťovnu, tak by jsi za konzultaci neměla platit nic. Částky o kterých se tu holky zminují jsou vetšinou doplatky za léky, které jsou u každého jiné protože ne všichni maji to samé a navíc každá potřebuje jiné dávkování tak někdo má jedno balení někdo dvě a někdo třeba tři. Jinak IUI je kdy do dělohy zavedou pročištěné sperma po předchozí stimulaci vaječníků 😉 Snad jsem Ti aspoň trochu poradila jinak další informace se dozvíš v pronatalu na konzultaci. A neboj se ptát na vše co Ti nebude jasné oni Ti to zodpoví 😉 😉 😉 Hodně štěstí 😵 😵 😵

sedmitecka
13. čer 2010

martinka, už ti maab krásně odpověděla 😉 , na první konzultaci nebudeš platit nic, udělají ti základní vyšetření, ultrazvuk, odběry vám oběma na žloutenku, HIV, základní imuno atd....manželovi spermiogram...potom podle výsledků budeš pokračovat v léčbě, IUI je inseminace, některým holkám dávají na stimulaci růstu vajec tablety clostilbegyt, někomu injekce, ty mám já....a nedě se, těch 6000,- to stojí pojišťovnu, my jsme za menopur dopláceli 1000,-

martinka8361077791
13. čer 2010

holki diki za odpoved

martinka8361077791
13. čer 2010

to daju manzelove precistene sperma alebo dakoho ineho?

m.aa.b
14. čer 2010

@martinka8361077791 MArtin, to dají manželovo, samozřejmě, ale to zda u vás použíjí IUI záleží na vyšetřeních a také na manželově spermiogramu 😉

ankava
14. čer 2010

Ahoj všem,
dneska jsem byla na prvotrimestrálním screeningu ve screeningovém centru patřící pod Pronatal. Mudr. Břešťák byl absolutně skvělej, ještě jsem nezažila, že by si doktror sám přišel pro pacienta do čekárny. A on si přišel pro každou. Byl hrozně milej a když mi ukázal, že miminko roste, tak jsem ztratila veškerý strach.
Naměřené hodnoty byly v pořádku, miminko má všechno, co má mít. Výsledky krve budou až za týden, ale doufám, že bude vše v pořádku 🙂 🙂
začala jsem čtvrtý měsíc.

siesta
14. čer 2010

Ankavo, tak to je nádhera, moc gratuluji, úplně mi ten čtvrtý měsíc vyrazil dech, jak to letí a jak jsi daleko. Moc Ti to přeju a taky si moc přeju Tě v takových hodnotách následovat. Určitě bude všechno v pořádku 🙂 Jo, taky jsem četla, že pokud chceš zjm. v Praze rodit např. v Podolí, musíš tam zajít ve 14tt, tak jen že asi můžeš začít myslet i na to, kde chceš rodit 🙂

Jinak mě bývá občas nevolno a kapku cítím prsa. Obojí se dá vydržet. Mám problémy jenom s pitím, protože nemám chuť VUBEC pít. Soukám teď do sebe melouna. Na kontrolu jdu příští pondělí. Doufám, že bude všechno v pořádku. To víte, mám kapku strach....

Všem přeju trpělivost a krásné folikuly nebo pohodlné spojení a zahnízdění.... a všechna miminka ať jsou v pořádku.
Hodně sil.

m.aa.b
14. čer 2010

@ankava wow to to letí 😲 😉 tak jen tak dále 😵 😵 😵 😵

m.aa.b
14. čer 2010

@siesta Napiš si také týdny ať vidíme jak Ti krásně naskajkují týdny 😉 😉 😉

ankava
14. čer 2010

m.aa.b... díky moc... ať jste brzy všechny // a brzy mě doženete 🙂 🙂

@siesta, zítra ti napíšu, jak probíhal ten screening... dneska už chvátám 🙂

sedmitecka
14. čer 2010

ankava, super zpráva, gratuluji a jsme moc ráda, že je mimís v pořádku 😉 , užívej si těhulkování......prosím tě, kdy působí mudr. Břešťák??? slyšela jsem už, že je skvělej 🙂

sedmitecka
14. čer 2010

Trpytkaa.......................... .. IVF ......................16 tt ............kontrola...1.6.2010 Screening
kata79...............................1 IVF.......................13 tt ............kontrola 16.6, NT screening 27.5
Ankava..............................1 IVF.......................12 tt ............NT screening 14.6.
Karmenina................... ...3 IUI........................8 tt...............kontrola 2.6.2010
Salopa ... .........................1 IVF..................... testování 15.5. (9.5. našla // :o) )
Angus................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison ???????????
Siesta................................ IVF 12.5. ET, testování 30.5.
Atlaselka...........................2 IVF,OPU 11.5.,ET 15.5,27.5.MS,test negativní,KET ?
Sedmitečka .....................od 11.6. stimuluji menopurem na první IUI
Mikullka............................. 2. IUI, stimulace Menopur, tak uvidíme... Chceme, aby to vyšlo :o)
Tulik1.................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5., 28.5. kontrola v CARu
m.aa.b...............................2 IVF, 31.3 ET, 14.4. MS, 23.5.1DC- 1.6. hysteroskopie a pokud ok tak pak KET
Boruvkova ........................2 IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Ando....................................manžel snad MESA/TESE, cca v létě 1.IVF
Regius..............................2 IVF
Barce

sedmitecka
14. čer 2010

mikull, ozvi se kočko, jsi v pohodě? bojuj a věř, ju 😉

martinka8361077791
14. čer 2010

@m.aa.b ahojki bola som v tom sanatoriu pronatal najprv robili konzultaci potom mi doktorka urobila vysetrenie dielohy a ultrazvuk sono a manzelovi zobrala krv a 29.6.ma ist na spermiogram.a ja az dostanem menstruhaciu tak potom mam prist do po dvoch az stiroch dnoch na odber krvi.uvidime co zistia manzelovi na spermiograme.a co vam este dalej robili ak sa mozem opytat?ja som este len zacinajuca prvostkarka.odpiste mi .ahoj mata

martinka8361077791
14. čer 2010

@sedmitecka ahojki dnes som bola na konzultaci v pronatale urobila mi doktorka zakladne vysetrenia aj ultrazvuk a manzel ma dojst na spermiogram 29.6.2010 o 13.15hod sme objednani a este mu dnes brala krv,ja mam dojst az dostanem menstruhaciu a 4den menstruhacie mi zoberie krv a u ze uvidime dalsie vysetrenia podla vysledkov.co ti este robili?ja som prvostkarka ja som este nic take nepresla tak preto sa pytam nehnevaj sa ak mozes odpis mi ahoj mata

ankava
15. čer 2010

sedmi, dr. Břešťák pracuje ve Screeningovém centru Pronatalu v Modřanech. Dělají tam NT screeningy, odběry choriových klků, odběr plodové vody. Nevím, jestli ještě navíc provozuje i gynekologii. Objednáš se tam mailem a oni ti okamžitě odpoví. Dovolat se tam je skoro nemožné. Jinak jsem o něm četla a slyšela, že je fakt kapacita, že dokáže na UTZ rozpoznat věci, které jiní doktoři nevidí a hlavně, že perfektně umí odběry plodové vody.
V Pronatalu ti dají letáček.

ankava
15. čer 2010

martinko, nám kromě těch vyšetření, co už jsi popsala nic dalšího nedělali a šli jsme pak rovnou na IVF. Ale opravdu bude záležet, jaký problémy u vás najdou. Takže je možné, že bude následovat imunita, genetika...