Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

oskarka
6. zář 2007

opacnej problem u manzela? co tim myslis? u nas je take problem u manzela - spatny spermiogram - a proto nam nezbyvalo nic jineho nez umele oplodneni (IVF+ISCI).

mikulka
6. zář 2007

oskarko, to se ti to blíží! 😉
Ahoj murasku, také čekáme na výsledky genetiky.

Holky, včera jsme byli na urologii v Pronatalu u dr. Sobotky. Řekl nám, že je minimální šance na to, že manželovi najdou nějaké spermie. Takže by bylo lepší jít do dárce. Manžel je s dárcem smířený, což je pro mě hodně důležité.

murasek
6. zář 2007

oscarko, ja zila v domneni, ze se pri stimulaci obejdu i bez pichani si hormonu do bricha, vidis jaky jsem neznalec, mam jeste co dohanet. A jestli se muzu zeptat, tak manzovi ty nej spermijky vysegmentovali a pak oplodili vajicko mimo? Nas ceka nejspis Tese, pokud tam bude nejaka sance a pak taky umelko, pokud sance nebude, pak jedine darce. Oscarko, co vse obnasi ta tvoje stimulace?

oskarka
6. zář 2007

Mikulko, cetla jsem Tve zpravicky v jinem tematu - je dobre, ze Tvuj manzel s darcem souhlasi a ze do toho jdete!!! Drzim palecky.

murasek
6. zář 2007

ahoj mikulko, kdy budete vedet vysledky? Nam rekl Sobotka, ze se uvidi az po vysledcich, ale daval nam sanci v te dobe tak 50/50 a pak se jedine snizuje.

oskarka
6. zář 2007

Murasku, odber vajicek a jejich oplodneni mne teprve ceka (nejdrive v nedeli). Vzhledem k tomu, ze ma manzel velmi malo pohyblive a dost defektni spermijky, budou vybirat ty nejlepsi a zavadet je primo do vajicek (metoda ISCI). Moje stimulace obnasi prozatim to, ze si od minuleho patku picham Gonal a ted v utery k tomu pribyl jeste Cetrotide. Zitra mne vysetri a uvidime, jak mi vajicka dozravaji a zda ty hormony uz stacily, nebo zda si budu pichat dal a vse se trochu oddali.

murasek
6. zář 2007

oscarko, jeste se omlouvam za ty dotazy, rada bych vedela, co me pripadne bude cekat, ja si vzdycky vzpomenu az jak jsem za dverma, ze bych chtela jeste neco vedet.

murasek
6. zář 2007

oscarko, moc ti preju at je to dobre, behem te doby co stimulujes asi chodis casteji na ultrazvuk a kontroly, ze? kdy ti rekli, aby sis zacala pichat- taky podle ultrazvuku nebo kolikaty DC?

oskarka
6. zář 2007

co bys jeste potrebovala vedet? nevim, zda Ti budu moci vsechno rici, tolik toho zase nevim🙂.

mikulka
6. zář 2007

Murasku, výsledky snad budou v pondělí, to je po 4 týdnech. Manžel má špatný nějaký hormon, 6x vyšší. Vypadá to, že se mu spermijky vůbec netvoří  😢 Proto máme tak malou šanci. Když by byla genetika špatná, šance se sníží na nulu, kdyby byla dobrá, stále zůstává 0-5 %, spíš prý méně. Další špatná zpráva byla, že se to nedá léčit. Ale pro mě je důležité, že se manžel smířil s dárcem. Hodně jsme to probírali.
Murasku, a kdy vy budete vědět výsledky genetiky? Pak už začneš stimulaci? 50 na 50 je krásná šance 😉 🙂

murasek
6. zář 2007

s tim darcem je to moc dulezite, my jsme tu otazku zatim moc doma neprobrali, ale nse touha po diteti je vetsi nez nejaka otazka genetiky. to o hormonech si pamatuju, o tom jsme se uz bavili, vy jste si tam volali, ze? Nam rekl, ze az po genetice, mam si volat 1.10. - to je po 5 tydnech, tak snad uz bude. a jak to vypada s tebou, uz jsi zacala i ty nebo az po vysledcich? Holky statecny, jsme tak rada, kdyz si tady o tom muzu napsat.

murasek
6. zář 2007

oscarko, ty jsi blazinek 😉 ja preci nechci vysvetlit, jak funguje lidske telo 😅 😅 jak ti urcili dobu, kdy zacit s hormony?

oskarka
6. zář 2007

Take jsem rada, ze si s Vami mohu pohovorit o teto, pro nas, psychicky i fyzicky narocne ceste za miminkem.

Drzte mi zitra palecky, dam Vam vedet, jak jsem dopadla. Mejte hezke odpoledne, pa.

murasek
6. zář 2007

osc. vim, ze je to individualni, ale jak to bylo u tebe? Moje kamaradka mi rikala, ze jak brala hormony, tak porad jen brecela, mela tak "hormony na pochodu", ze ji pomalu dojaly i tkanicky na bote.

murasek
6. zář 2007

oscarko, budu na tebe myslet, dej nam vedet, jak jsi dopadla.

oskarka
6. zář 2007

murasku🙂)), ufff, to jsem si oddychla 🙂
Koukali se na vsechny mozne moje vysledky - hormonalni profily a hladiny, folikulometrii, delku cyklu, atd... - a pak uz prede mne pri druhe navsteve polozili stimulacni protokol, kde bylo vse zapsano, co, kdy a kolik a kdy prijit na kontrolni ultrazvuk a odber. Ovsem uz na te uvodni konzultaci mi MUDr. rekl, ze bych mela zacit stimulovat (pokud budou vsechna vysetreni OK a budeme mit souhlas pojistovny) 2.den cyklu. A stalo se.

oskarka
6. zář 2007

musim rici, ze ty hormony snasim docela dobre - jen jsem hodne unavena - nemam zadne divne nalady

murasek
6. zář 2007

asi uz jsi mela more vysledku, u nas to je pomalejsi, tak preju jen same dobre zpravy 😵

mikulka
6. zář 2007

murasku, my dr. Sobotkovi volali a včera jsme k němu šli, po tel. nám toho moc neřekl. Na genetiku budeme volat v po. Ale jak říkám, ta ten výsledek nezlepší. 😢
Já mám v sobě první inj, na umělý přechod a 17. bych měla jít na UZ, když bude vše ok, začnu stimulovat.
Holky, dnes jsem byla moc smutná a pořád probírala, zda jsme se rozhodli dobře, pro dárce. Ale manžel mě ubezpečil, že ano, že je s tím smířený, tak snad ano.
murasku, a ty tedy budeš Sobotkovi volat v říjnu a pak začneš stimulovat?

oskarko, na tebe budu myslet.

murasek
6. zář 2007

musim na dalsi navsteve vyzvedet od nich co nejvice,dnes si pripadam jako totalni neandrtalec - samozrejme slusne receno 😠

oskarka
6. zář 2007

holky děkuji, zítra se ozvu. teď už pádím domů - ráda bych vyžehlila, ale nevím, jestli nepadnu do postele...

uvidíte, že se nám všem vyplní náš sen🙂.

murasek
6. zář 2007

Mikulko, ja budu volat Greorovi a uvidim, co rekne na tu genetiku. Ja chtela cislo na nej , ale odkazali me, ze mam zavolat a prepoji mne, je tam kazde po od 14 hod - snad. Mikulko, myslis, ze ma volat i Sobotkovi? Nemuze nosit prece hromadu anamnez v hlave, rekne mi neco i snad na ynekol. prohlidce, co dal - tu mam v pulce rijna, byla jsi u Voborila uz nekdy? Je to pro me dalsi nezname jmeno, ale zatim si nemuzu stezovat-

mikulka
6. zář 2007

murasku, a ty už jsi byla na nějakých vyšetřeních?

oskarka
6. zář 2007

Ahoj Murasku. U Dr. Voborila jsem byla na uvodni konzultaci - je fajn - dle me gynekolozky je to uznavany odbornik.

mikulka
6. zář 2007

murasku, a vám už Sobotka řekl výsledek odběru krve, tedy, jak to manžel má s hormony? Jinak já bych asi volala pouze Gregorovi, a pak bych se být vámi objednala k Sobotkovi. Má do 27. října dovču, tak bude pak, klidně se k němu už ale objednejte - aby to vyšlo po těch výsledcích genetiky, ať pak nečekáte.
Na té utlumovací inj., která navodí umělý přechod, jsme byla u ěnjakého mladšího dr. Tak možná to byl ten Vobořil? Jinak chodím ke Slámové.
Takže ten dr. Vobořil bude teď vyšetřovat tebe?

murasek
6. zář 2007

Sobotka tam ted neni a bude az koncem rijna? Jdu ted k Voborilovi, predpokladam, ze to bude klasicka prohlidka. Kdo rozhoduje, co bude dal? myslis, ze prave Sobotka? Hormony nevime, rikal nam, ze pak osobne.

murasek
6. zář 2007

Mikulko, a co pote utlumovaci injekci bude nasledovat?

mikulka
6. zář 2007

murasku, překlepla jsem se, Sobotaku bude 27. září, ne října!!!!

mikulka
6. zář 2007

Tak já mám dlouhý protokol. 2 DC mi dali injekci Diphereline na umělý přechod. Po ní bych měla za 3 týdny začít se stimulací (ale začínám za 4 týdny kvůli dovče dr. Sobotky, abychom se sladili s manželem na den odběru, teď už to ale není aktuální,ale už to nebudu posouvat). Stimulace spočívá v tom, že zase ty utlumené vaječníky zaktivují, aby "vyráběli" více vajíček, než jedno, což je běžné za cyklus.
Vlastně každá stimulace spočívá v tom, že se nejprve utlumí činnost vaječníků a pak se zase nabudí, aby více pracovaly. Nekdy je krátký cyklus a jindy dlouhý, který trvá komplet od začátku do odběru vajíček cca měsíc.

murasek
6. zář 2007

to jsi me uklidnila, ze zari, propadam pomalu beznadeji, ze se to tak strasne vlece. Uz se ti to tedy krati do toho odberu, ja uz chci takyyyyyyyyyyyyy 😀 😀 😀 pak se asi ceka na nejakou vhodnou dobu, aby ti oplodnen vajicko vlozili zpet?