Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

briuska
11. srp 2012

@elliem a čím stimuluješ?

petris82
11. srp 2012

@briuska @elliem ano, budeme se bat cely zivot, ja budu hrozna matka!! Moje dite nikam nepustim 😀 Doufam, ze to nebudeme muset odkladat a za chvii tu s Market budem davat testiky taky 😉

elliem
11. srp 2012

@petris82 no tak to je hustý!! akorát bych k tomu potřebovala komentář, trošku jsem se ztratila v procesu🙂)

elliem
11. srp 2012

@briuska Decapeptyl, Gonal a Luveris

elliem
11. srp 2012

@petris82 manžel hodně cestuje? co vás vlastně přivedlo do Španělska? práce?

petris82
11. srp 2012

@elliem no na zacatku je hned opu, pak ty sudy teda si nejsem jista, ale pripada mi ze to je jako suchy led v tom, ze by mrazacky? ale ty by ukazali az po ET, ne? Takze nevim, protoze v jinem videu sem videla embrya jakoby v takovych troubach a na tech kaliskach. No a na konci ET a myslim, ze to je Doc.Mardesic!!

briuska
11. srp 2012

@elliem je, vždyť jsi to psala do tabulky 😖 ... už se těším, kolik mudeš mít vajuch....doufám, že se hned napíšeš

petris82
11. srp 2012

@elliem no do spanelska me privedla touha naucit se spanelstinu po 2 letech v UK. No a dala sem se dohromady s manzelem. Cestuje hodne a ja jsem ted z toho trosku vedle, protoze doted sem to byla hlavne ja, ktera pobyvala skoro celou dobu pryc a ted to na me trosku doleha, ze je ze me ´zena v domacnosti´ a nejsem zvykla. Takze uz aby bylo to mimi, se kterym budu mooooc rada doma 😎

elliem
11. srp 2012

@petris82 tak máme za sebou další včelku, manžel to píchnul nějak blbě, tekla mi krev, tak to musel přerušit a hodit na druhou stranu..au au.. koukala jsi na ten odkaz, co mám v profilu🙂?
@briuska psala, ale to přece nevadí🙂 to víš, že hned napíšu, já co nevím, nepovím🙂)

elliem
11. srp 2012

@petris82 takže manžel je Španěl? jak dlouho tam žiješ? se vyptávám, kdyby ti to vadilo, tak mě normálně pošli do háje 😉

petris82
11. srp 2012

@elliem koukala , ja beru na doporuceni vitaminy mamavit, tak snad v tom je zinek a budou lepsi vejce teda. To video uz jsem taky videla, je to moc pekne udelany a vysvetleny!ach jo, budu muset skocit nakoupit, nemam tu vubec nic,jeste budu muset pritahnout vodu, ale vubec se mi nechce do toho vedra.jeste ze obchod je hned za rohem 😉
jinak tobe tekla krev jako do te strikacky? a to to potom vytah z kuze a pichl jinam? ten Luveris?teda to je trapeni!!

petris82
11. srp 2012

@elliem ne, klidne se vyptavej...ja sem zvykla 🙂 ale uz ti odpovim do IP, jo?

elliem
11. srp 2012

David Svoboda má zlatooooooo🙂!!!

elliem
11. srp 2012

@petris82 Decapeptyl mi blbě píchnul, ale nemůže za to, já fňukala, že to bolí, on na mě kouknul a vyjela mu ta jehla ven..tekla mi krev z té ranky...

petris82
11. srp 2012

@elliem aha, no to se me stalo nekolikrat po Clexanu(ten je na tu krev), ze sem mela par kapicek krve a cetrotide mi natekal a rudnul a bolel.

elliem
11. srp 2012

@petris82 no jo, je to na prd tohle píchání, ale my to dáme!!! a budeme vozit🙂 a já se těším🙂)

briuska
12. srp 2012

@petris82 @elliem ahoj holky...po tom Cetrotide mi taky strašně natékalo břicho, měla jsem pěkný rudý flek, takovou bouli, po každém píchnutí.Jinak mi taky občas nešla vytáhnout všechna tekutina, tak jsem to tam vrátila a natáhla znova, třeba 2x, dokud jsem to nevysála všechno. Jo a první aplikaci Cetrotide...to byste se pobavily, jaká jsem trubka. Píchala jsem si to na poslední chvíli, už jsem hrozně pospíchala do práce. Nevšimla jsem si, že má jehla i stříkačka závit, předtím jsem měla vždy vše jen "nasazovací". Takže mi nešla vyměnit ta velká jehla za tu malou, vzala jsem na to kleště a z té stříkačky jí vyrvala 😀 .Probodla jsem si prst takovým způsobem, že jsem si musela dát dvě náplasti. Další den už jsem to dělala v klidu, tak jsem si všimla toho maličkého závitu. Myslela jsem, že mě omejou... 😀

Jinak jsem ráno ještě rychle udělala test, než jsem dala manželovi to psaníčko. Chtěla jsem mít jistotu, že čárka neslábne. Je pořád stejná, ani nesílí...ale si je to ještě nízkým hcg. V půl sedmé přišel mužíček po noční, slyšela jsem ho, jak se štrachá u postele a říká: "Co to je?" Otevřel obálku...chvilku ticho...pak: "jééééé"..."my jsme těhotní?"..."...a co je tohle?" Nepoznal houpačku ani blastocystu 😀 ...ale měl z toho strašnou radost a pořád mě mačkal a drtil v náručí. Pak chudák nemohl vůbec usnout, tak jsme si 2 h povídali, než ho přemohl spánek. Holky, já mám takovou radost.

briuska
12. srp 2012

@elliem @petris82 jste hned v závěsu za mnou, holky, budeme mít téměř stejně staré děti...pak tu budeme rozebírat kašičky a prdíky 😎 😎 😲 😵

elliem
12. srp 2012

@briuska to je tak hezký🙂 moc ti to přeju🙂!!! Já teda taky nepoznala blastocystu🙂)) říkala jsem si, co to asi je🙂)

elliem
12. srp 2012

@briuska jo jo, už aby to bylo🙂

briuska
12. srp 2012

@elliem děkuji Markét...no, on totiž pořád mluvil do mého břicha a volal...haloo..halooo....kde jsi, ty naše excelentní blastocysto ? 😀 (to řekla embryoložka 😕 ).....od prvního dne transferu mě každý večer takhle obšťastňoval 😵. Tak je to trošku ujeté...ale co...po dvou letech už je romantika hold trochu jiná 😀

elliem
12. srp 2012

@briuska to znám, u nás se zase pusinkují folikuly🙂))

briuska
12. srp 2012

@elliem 😀

petris82
12. srp 2012

@briuska @elliem ahoj holky, mne blondyne to nejak pali 🙂 a ja embryjko poznala hned..... Tedy detailne jestli morulka ci blastocysta to neee!
Jinak teda s tema klestema sem se hodne nasmala. Ja poprve u toho cetrotide byla hrozne nervni, pac sem byla sama a uplne se mi trasly ruce, pak kdyz i vecer manzel videl tu rudou bouli tak chtel at jedu k doktorovi, ja ze ne, tak pro jeho klid sem tam rano brnkla jestli to je normalni. Mne taky hladil brisko.... bohuzel prazdne ☹

elliem
12. srp 2012

@petris82 :( ted uz to určitě dopadne, neboj!!! Baruska odrodi, já začnu hekat a ty uz se budes sotva valit🙂)

petris82
12. srp 2012

@elliem Hahaha to doufam. Tak jsem se dala do te knizky co mi dal manzel... vypada to zajimave.
@briuska jo Luco, chtela sem se zeptat v ET jsi polkla utrogestan? Nebo zavedla, ja ho myslim zavedla a pak mam pocit, ze ho nejak cistila doktorka, ale vubec me neupozornili jestli mam polknout. Az potom na netu sem se docetla ze polknout 😲

elliem
12. srp 2012

@petris82 jeee!!! Já jsem popleta!! Briuska je Lucinka! Já nevím, kde jsem přišla k Barusce?? Utrogestan můžeš zavádět, i polknout, ale všude jsem četla, že je lepší ho zavádět..

petris82
12. srp 2012

@elliem no ta briuska mate, ja taky furt chci rikat Bara. Ja vim ze zavadet, ale i den ET myslis? Ja prave myslim ze doktorce tam nejak vadil....ale predem nic nerekli. Tak abych vedela jak priste...

elliem
12. srp 2012

@petris82 tak to nevím, já zaváděla az po ET... Ale uz jsem slyšela, že někdo i před... Já měla před něco jiného, ale musela bych se podivat, co to bylo...

briuska
12. srp 2012

@petris82 jj, Péťo, ty jsi chytrá holka 😀 ...taky pořád lezeme po Netu, koukáme na kde co,videa, fotky... tak už jsme pěkně v obraze, viď? pomalu už se vyznáme i v lékařských termínech. Holky, to je jedno, jak mi říkáte, mě to došlo..chi. K Barušce jsi možná přišla tak,že jsem psala, že nick jsem odvodila od Barušky naší čubinky. Jinak v den ET jsem utrouš vynechala. Právě jsem si říkala, že to bude trapas, když tam budu mít bílo. Ani jsem ho neplkla, protože to jsem zkusila před tím a bylo mi po tom zle. Tak jsem to jednou vynechala. Taky mě na to neupozornili....

Péťo, brzy budeš mít bříško plné, budeš mít letní miminko...to bude paráda. 😵