Těhotenství po Norethisteronu před IVF, máte zkušenost?

pincik
15. bře 2013

Ahoj holky, vím, že nadpis je trochu zmatkovitý, ale nevěděla jsem, jak to popsat. Příští měsíc jsme měli jít na IVF, ale před tím mi ještě dr v CARU chtěla upravit cyklus Norethisteronem, protože jsem týden po menstruaci tři dny krvácela. Ale vypadalo to jako MS, tak to brala jako další cyklus. Než jsem Norethisteron začala brát udělala jsem tt a byly tam dvě čárky, ale jedna slabá. Dr mi řekla ať ho beru, že nemůžu být těhotná, ale po třech dnech mi to nedalo a udělala jsem si další tt a čárka byla zřetelnější. Dr mě poslala na krev a hodnota hcg byla 105. V podstatě mi řekla, že je to pozitivní, ale těhotná ještě nejsem. Vysadila Norethisteron a nasadila mi Utrogestan 1-1-1. Moc se bojím, že po vysazení Norethisteronu (dneska) začnu krvácet a bude po všem. Do CARu pojedu až v úterý. Nemáte s tímhle některá zkušenosti?

melis7
16. bře 2013

@pincik nemám ůplně zkušenost s otěhotněním,ale jednou jsem Norethisteron brala a myslím,že mi Dr říkala,že bych otěhotnět neměla,protože by případná holčička mohla mít nějaké problémy myslím s pohlavnímy orgány.Už je to ale delší čas,tak si to nepamatuju přesně.Asi bych to v CAR nebo u gynekologa pořádně prodiskutovala a eventuelně se nechala poslat na nějakou genetickou konzultaci.
Jinak si myslím,že když budeš těhotná a bude to dobré,nemělo by se miminko jenom tím krvácením potratit,tedy sípš,že se krvácení nedostaví. Moc držím pšstí,ať je to dobré.Ten život s námi občas zamete,že.Opravdu moc přeju,ať to klapne.
Třeba odpoví ještě někdo další,kdo bude vědět víc.

pincik
autor
17. bře 2013

@melis7 Děkuji moc za odpověď. Je to opravdu strašná náhoda, když se tak dlouho snažíme, nic neberu a teď tohle. A to jsem ještě na ten Norethisteron zapomněla a začala ho brát o dva dny dýl, ještě že tak. Dohromady jsem měla šest tablet. Mohlo to být míň, ale dr nevěřil tomu, že bych byla těhotná, tak mi řekl ať ho beru dál než půjdu na krev. Ach jo, ach jo.... Teoreticky si říkám, že jestli jsem v úplném počátku těhotenství, tak nemám s miminkem ještě propojený krevní oběh, tak by ten Norethisteron nemusel nijak uškodit...
Pořád beru ten Utrogestan a zatím nekrvácím, nešpiním, tak tohle by snad mohlo být dobré.

melis7
17. bře 2013

@pincik přesně jak říkáš, v úplném začátku je hodně malá šance,že by bylo v souvislosti s tím Noretisteronem, něco špatmě. taky se říká že na začátku je to všechno nebo nic.Když je to špatně,tak by se mimi neuhnízdilo a potratilo,když to bude dobré tak se těhotenství bude dál vyvíjet.Tak hrozně moc přeju,ať se nic nestalo. Ona žádná látka neškodí na 100%.Ale radějí bych to řekla a prokonzultovala to třeba na genetice, oni mají větší přehled co a jak se může stát.Tak se drž a mimi ,ať se taky drží.Všechno bude určitě dobré.Přece by to ta příroda jinak takhle nezařídila s tím tvým těhotenstvím..Hodně štěstí

pincik
autor
17. bře 2013

@melis7 Děkuju, děkuju, děkuju. Moc mě potěšilo a povzbudilo, co jsi napsala.

melis7
18. bře 2013

@pincik moc držím palce,a´t to klapne a je všechno OK.Někdy si ta příroda s náma hraje,co. pNapiš,jak mi,jak to dopadlo.Určitě to bude dobrý.

pincik
autor
18. bře 2013

@melis7 V úterý určitě napíšu, jak jsme dopadli. Tohle bych opravdu nečekala. Člověk se smíří s IVF, v podstatě se na něj už těší, protože věří, že to vyjde a najednou tohle.
A co ty? Taky se snažíš?

melis7
19. bře 2013

@pincik Já už děti mám,ale pamatuju si to,jaké to bylo,když s tím byly problémy.Jak to člověku leze na mozek.
Určitě napiš,jsem fakt napjatá a moc na tebe myslím.

pincik
autor
19. bře 2013

@melis7 Tak dneska mi v CARu nabrali krev a hodnota byla 168. Prý je to dobré. Tak doufám, že je. Trochu mě stresují některé příspěvky tady na koníku s těma nízkýma hodnotama. Zakázala jsem si je číst 🙂 Hodnota by prý měla mít po 48 hodinǎch dvojnásobek. Tak nevím....
Na UTZ ještě nic vidět nebylo, tak nás objednali znovu na pátek (už mi docházejí výmluvy pro šéfa). Moc tomu ještě ani nevěřím. Spíš až bude něco na tom UTZ.
Jsi moc hodná, že na mě myslíš. Opravdu. Děkuju.

hannap
19. bře 2013

ahojky, mám zřejmě podobnou zkušenost, tak ti ji chci napsat a trochu tě povzbudit 😉 . S manželem jsme se snažili o mimi cca 6měsíců, a když jsem začala uprostřed cyklu krvácet, tak jsem šla na gyndu, doktor mě vyšetřil, já mu sdělila, že se snažíme o mimi, tak pro jistotu udělal UTZ, těhotná nejsem a na úpravu krvácení jsem dostala Norethisteron, brala ho celý týden pravidelně 3 tablety denně, pak jsem ho měla vysadit a měla přijít menstruace, ale nepřišlo nic 😒 , tak jsem si udělala těhotenský test a byly tam dvě čárky 🙂 hurrráá konečně, jen mě moc trápilo, že jsem brala ten norethisteron, který se v těhotenství brát nemá ☹ , no pročetla jsem tuny článků a neustále seděla na netu a moc se bála, že jsem miminku ublížila ☹ , ale vše dopadlo dobře a mám teď už pětiletého zdravého šikulu a pevně věřím, že i ty budeš ten případ a vše bude OK 🙂 držíme pěsti

melis7
19. bře 2013

@pincik tak to je dobte,ze se jim to v CAR libilo.Ona ta hodnota skoro dvojnasobna je kdyz bylo 100 a ted skoro 170.
Uvidis ono se to urcite zvedne tak ,jak ma.Ono je to hodne male tehotenstvi,ze jo.Vydr,preju pevne nervy

melis7
19. bře 2013

@hannap krasny kluk.To je dobre,ze to dopadlo dobre.

pincik
autor
19. bře 2013

@hannap Děkuju moc 🙂 Ptala jsem se na ten Norethisteron dneska doktorky a říkala, že to vůbec nevadí. Ale ty příbalové letáčky, diskuze a tak, člověka pěkně nahlodají. Všude řeknou něco jiného a pak nevíš komu věřit. Jak jsme tady psaly s melis, kdyby se něco stalo, tak by se mimi neudrželo. Pevně tomu věřím 😉

pincik
autor
19. bře 2013

@melis7 No já měla těch 105 v pátek a dneska 168, takže jsem měla mít spíš 400. Ale popravdě vůbec mi to neva, pokud to bude dobré. Jen jsem tady právě četla o nízkých hodnotách a mimoděložním těhotenství a tak. Proto budu klidnější až na UTZ bude něco vidět a budu si jistá.

hannap
19. bře 2013

budeme držet pěsti a čekat na dobré zprávy😉

melis7
21. bře 2013

@pincik taky drzim pesti,at je to vsechno dobre

pincik
autor
22. bře 2013

@hannap
@melis7
Tak na UTZ nebylo nic vidět. Poslali mě znovu na krev, ale výsledek bude až dneska večer nebo zítra ráno. Každopádně podle poslení hodnoty hcg má doktorka podezření na mimoděložní těhotenství. Že to za ty čtyři dny stouplo o moc málo. Modlím se, aby ten další výsledek byl vyšší.
Ona ta doktorka vlastně ani nevěděla v kterém týdnu jsem, jak jsem měla ty dvě MS za sebou. Kdyby to bylo podle té první, tak už jsem po čtvrtém a to by prý na UTZ bylo něco vidět. Kdyby podle druhé MS, tak ve druhém týdnu a v tom případě by to bylo normální.
Možná to prý může být i zamklé těhotenství. Ale to až podle té krve.
Ach joooooooo.......

pincik
autor
22. bře 2013

Tak hodnota je 192. Prosperující těhotenství to prý určitě není.

melis7
23. bře 2013

@pincik Tak já moc držím palce,ať to mimoděložní není,ať se miminko ukáže,kde má.

pincik
autor
23. bře 2013

@melis7 Je to buď zamlklé těhotenství nebo mimoděložní. Normální prý není.

melis7
24. bře 2013

@pincik tak to me moc mrzi.

hannap
24. bře 2013

hmmm mě to taky mrzí, tak přeji brzy dvě čárky a pak zdravé miminko v náručí, drž se😉

pincik
autor
24. bře 2013

@melis7
@hannap Děkuju moc. Asi budeme muset počkat další půl rok než se znovu začneme snažit. Tak třeba na chvilku alespoň vypnu.

pincik
autor
24. bře 2013

@hannap Teď jsem koukala na Tvá alba. Moc pěkné fotky a dítka 🙂

hannap
25. bře 2013

Pokud ti to půjde, tak vypnout je nejlepší lék na všechno😉 a jinak děkuji za pochvalu, i když vůbec nestíhám přidat další fotky, čas rychle letí a kluci rychle rostou🙂