Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

tonytony
8. únor 2011

@lenkacar No, tak to já po stimulce fakt nemohla nikam, protože by okamžitě všichni mysleli, že jsem těhu a před porodem a jak jsem to dlouho tajila, takže jsem neprovokovala okolí ani nedeptala zbytečně sebe a ikam nelezla, jinak by mi už 8. měsíc teda vůbec nevadil, samozřejmě, kdyby byl reálný, že...

lenkacar
8. únor 2011

@tonytony a zázraky se přece dějí 😵 vždyt i ty sama jsi zázrak,že jsi se vylíhla .. 😉 😵

lenkacar
8. únor 2011

měli by se třeba v telce více bavit a carech a co lidi podstupujou a jak je to náročné časově,finančně i duševně

lenkacar
8. únor 2011

včera mi říkal doktor ,,tak jak jste to přežila ,,věřím ,že to myslel upřímně,je to sympoš, ale jen díky tomu ,že se i cítim dobře ,mě tahle otázka neskolila

tonytony
8. únor 2011

@lenkacar No, ale já se povedla našim, aniž by chtěli, myslím, byli hodně mladí a díky mně se brali, že🙂 To je jiný druh zázraku, řekla bych...Spíš přelud🙂

tonytony
8. únor 2011

@lenkacar Jo, mně taky přijde, že o tom lidi nic neví ani netuší, jak moc to je celý náročný. Prostě nejde vám dítě, jdete do Caru a do měsíce ho 100% máte!

monnn
8. únor 2011

čau holčiny
@lenkacar určitě to myslel ten tvůj Dr. upřimně 😉 ,mě taky má gyn. řekla -jsem ráda,že to tak dobře dopadlo-sem na ni zůstala asi vraždivě koukat,ak mi vysvětlila,že to bylo fakt nebezpečný a je ráda,že mi vše zachovali 😒 až na to jedno poctatný,hm 😢 a to sem u ní byla necelý týden po....
jinak koukám,že tu máme novou tvář 🙂
co dnes kuchtíte?

ami33
8. únor 2011

@lenkacar no protože nemá cenu testovat dřív, měla jsem nedávno ještě injekci pregnylu a ta se drží v krvi prej minimálně 10 dnů, proto mi dali testovat až po 16 dnech. Takže kdybych testovala dřív tak můžu mít // ale všechno to může být ještě po té injekci.

ami33
8. únor 2011

@tonytony no taky nevím kam ten břuch už nacpat, prsa taky jak na výstavku, mám pár věcí který můžu nosit do práce, uplé věci a to co mám do pasu je tabu, sem jak matróna hehe 😀 testovat mám až 16 den a sem si řekla že to vydržím

tonytony
8. únor 2011

@ami33 tak to jsi dobrá... takže to ti vychází na neděli? To budu taky asi testovat- budu 10.den, mám i ten den testovat... teda pokud to dám☹ Tož, můžeme si držet aspoň palce!

ami33
8. únor 2011

@tonytony jo v neděli..v pondělí je valnetýn...by nám to sakra mohlo vyjít....kolikáté ivf to máš? já jsem po prvním pokusu. Já měla po OPU 3 injekce pregnylu a to je vlastně hormon hcg a drží se dlouho v těle, radši počkám na tu neděli. No palce si budem držet každopádně...to je jasný 😉

tonytony
8. únor 2011

@ami33 Moje 2.IVF, mezi tím žádné KET nebylo- nebylo co mrazit, ani teď na KET nic nezbylo... Takže na hovno... Navíc u mě je teď šance téměř nula, protože mi sami říkali, že to embryjko, co závádí se spíš potrácí nebo nechytí, ale já ho chtěla, bylo jediné možné a já nechtěla odejít s prázdnou☹ Takže já spíš počítám, že to je nula nula šance, ale chci MU ji dát... Takže se sanžím odpočívat a prostě to nevzdávat hned... A i přesto, že vím, jak malá šance je a snažím si to říkat, tak vím, že ta jedna / mi zase dá takovou facku a srazí tak na kolena, že mi to vše je houby platný připravovat se na neúspěch, podle mě to nejde... Nejdřív jsem si myslela, že budu testovat až na Valentýna, ale nechci si ho takhle cíleně zkazit, takže raději už v neděli, dky i dle dr. mám...

ami33
8. únor 2011

@tonytony vždyckly je šance, já tu četla holky které taky měli takový pokus kterému nevěřili už od začátku a zrovna to vyšlo, prostě musíš věřit až do konce. Nám tayk nezbylo na zamrazení, jen dvě na zavedení a to jsem byla šťastná.

eviknufik
8. únor 2011

Ahoj, holky jsem tu nová, ale ráda bych se přidala. Jsem po 1. IVF. Včera to bylo 14. dní od ET a TT negativní. Dnes jsem byla na krvi a pro výsledek si jdu kolem oběda. Vidím to ale negativně. Největší strach mám z toho, že to nevyjde ani na podruhé, ani na potřetí. Chtěla jsem se zeptat, zda nevíte kolik to cca stojí, když už to nehradí pojištovna. Určitě bych šla zase do PICSI, PGD dělat nechci, bo genetika nám s manžou vyšla dobře a navíc mám strach, že za to vypláznem 60 000 ci kolik to stojí a pak nám řeknou, že žádné embryjko nebylo vhodné k zavedení:(

monnn
8. únor 2011

@eviknufik ahoj a vítej!s tím ceníkem to máš různý-každý CAR má své ceny 😉

tonytony
8. únor 2011

@eviknufik Co já vím, tak, co hradí pojišťovna ten základ tak to je 26 tisíc... Můžu se zeptat- ty jsi teda teď měla IVF s PICSI??? To PICSI jsi měla poprvé a jakou máš zkušenost oproti třeba tomu bez PICSI? A kde Ti to dělali? Já to taky před PGD zvažovala, nakonec jsme ale zůstali jen u klasického ICSI, tak mě to zajímá,jaký je rozdíl ve výsledku třeba oplodněných embryí, kvalitě atd... Prostě vše. moc díky...

eviknufik
8. únor 2011

@tonytony No já jsem byla na IVF poprve. Manzel mel spatny SPG - oligoathenoteratospermia. Rekli jsme si tedy, ze zkusime to nejlepsi, tak jsem sli do te PICSI (je to metoda, kdy se spermie navaze na kyselinu hyaluronouvou, ta ktera se navaze, nese tu nej genetickou informaci, a ta se pak injektuje do vajicka.) + embryo glue. Verili jsme tomu, ze kdyz se spermie navaze, tak ze se to napoprve musi povest, ze je zdrava (ze nese tu nej. genetickou informaci) 🙂 a ze je to takovy prirodni vyber 🙂. Dali jsme si PK, ale i tak mi po peti dnech zavedli 2 embrya pouze ve stadiu kompaktní moruly. Se samotnou ICSI nemám zkusenost, ale priste jdu do PICSI zase, bo jak jsem psala, bereme to jako prirodni vyber🙂. Jinak chodim do repromedy v Brne, jsem s nema spokojena - zatim🙂.

eviknufik
8. únor 2011

Holky jake Vam zavadeli embryjka? Ja porad nechapu, ze se vyvynuly pouze do stavu morul:( Nevím kde se stala chyba, jestli to bylo SPG a nebo vajuchama?. mela jsem dlouhý protokol s Gonalem 225 IU + prednison a anopyrin. 19. 1. jsem byla na OPU - výsledek: 20 foliku, 14 vajuch, z toho 7 vhodnych k oplodneni. Druhy den se oplodnili 4 a paty den zustaly pouze 2 kompaktní moruly, ktere byly zavedeny. Vse bylo ok, az do 8 dne, kdy jsme zacala mirne spinit, tak 2 kapky na slipce, 9. den to bylo jiz horsi, jednalo se o takovy cervenohnedy vytok (ale i tak mi stacila 1 vlozka na den) a bolest bricha jako pri MS, 10. den ze mne vypadl kus cca 3x 1 cm a to jsem vedel, ze uz je konec. Vsechny TT negativni, jsem zvedava, jak dopadne ta krev, ale sance tomu nedavam.

eviknufik
8. únor 2011

Holky jake Vam zavadeli embryjka? Ja porad nechapu, ze se vyvynuly pouze do stavu morul:( Nevím kde se stala chyba, jestli to bylo SPG a nebo vajuchama?. mela jsem dlouhý protokol s Gonalem 225 IU + prednison a anopyrin. 19. 1. jsem byla na OPU - výsledek: 20 foliku, 14 vajuch, z toho 7 vhodnych k oplodneni. Druhy den se oplodnili 4 a paty den zustaly pouze 2 kompaktní moruly, ktere byly zavedeny. Vse bylo ok, az do 8 dne, kdy jsme zacala mirne spinit, tak 2 kapky na slipce, 9. den to bylo jiz horsi, jednalo se o takovy cervenohnedy vytok (ale i tak mi stacila 1 vlozka na den) a bolest bricha jako pri MS, 10. den ze mne vypadl kus cca 3x 1 cm a to jsem vedel, ze uz je konec. Vsechny TT negativni, jsem zvedava, jak dopadne ta krev, ale sance tomu nedavam.

eviknufik
8. únor 2011

Jake vysetreni vam delali? Delali i imuno?

monnn
8. únor 2011

@eviknufik ten kus - může být pouze hematom,já ho měla taky a podstatně vetší a těhule sem byla a taky mi jedna psala na jiný ,to samé a těhotná je,takže šance by mohla být 😉
na IMUNO ani nevím co nám všechno dělali - já i manža krev a on i spermi. ikdyž je má v poho tak to dělaj prý jestli na ně nejsi alergická,no ve finále manža vše O.K a já jsem vyfasovala Prednison ve slušných dávkách až se má obvodní divila,že jsem nepřibrala 😀

eviknufik
8. únor 2011

@monnn tak to je super, a TT ti vysly jak? Me i po 14 dnech negativní:(

martina_z
8. únor 2011

@eviknufik Tak u me byl kratky protokol s antagonisty: 12 folikulu, 9 vajicek, z toho k oplozeni vhodnych 8. Pomoci ICSI se oplodnilo vsechno a ze zacatku vyborne vyvijelo. Treti den mi transferovali 8bunecna kompaktujici embrya, ktera vypadala hodne nadejne - pry nemelo smysl tyrat je v laboratori, kdyz jsou takhle pekny. Zbytek nechali dale kultivovat, 4. den zamrazili 2 moruly a zbytek se pry nakonec k zamrazeni nehodil, protoze se embrya zacala zpomalovat ve vyvoji. 12. den po ET jsem dostala menstruaci, presne na den podle kalendare, i kdyz jsem brala Utrogestan. Test negativni a 14. den po ET negativni i z krve.

Kolik jsi platila PICSI?

monnn
8. únor 2011

@eviknufik mela jsem //,ale drž se krve ta je přesnějšísi budeš volat na výsledky a v kolik?

ami33
8. únor 2011

@eviknufik ale morulky jsou pěkné přece, já měla 2 morulky po PK 4tý den, teda po byla OPU a pátek ET. Zavádějí přeci i 4 nebo 5 buněčné a jsou z nich miminka.

eviknufik
8. únor 2011

@martina_z Tak to je mi lito. Ja to mam s tou MS slozitejsi, bo posledni 3 roky ji nemam skoro vubec: Mam jen takove hnedocervene spineni, ktere se projevuje nejvice, kdyz jdu na WC, to ze mne vypadavaji kousky sliznice, trva to max 3 dny:( zatim mi nikdo nerekl v cem je problem:( Ted beru jen prednison, anopyrin a crinone. Na pozastaveni MS nic. Za PICSI jsem dala 5000, ale to byxla vanocni sleva, jinak to stoji 10000.
@monnn Pro vysledky si jdu ve 12.15 + UZ. Ale moc nedoufam:(

eviknufik
8. únor 2011

@ami33 Po 4 dnech bych to brala, ale po 5 dnech by to mely byt jiz blastocysty, ne? ja myslim, ze se zastavil vyvoj:( A nejvic me stve, ze jsem se jim opravdu venovala🙂 Povidala jsem si s nema, dodrzovala jsem pitný i jidelni rezim, ovoce jsem snedla za tech 14 dni tolik, co snad za cely rok ne🙂
Myslim si, ze na to melo vliv bud nachlazeni (Teploty jsem nemela, ale bolelo me v krku) nebo dojizdeni do prace - dojizdim denne 160km, bo pracuji v Olmiku. Ale tyden jsem byla doma v klidu, jenze pak uz jsem musela nastoupit. Verim ale ze druhy pokus se povede, bo v dubnu nastupuju konecne v Brne, tak nebudu dojizdet.

tonytony
8. únor 2011

@eviknufik My taky nevíme, jestli je problém ve vajíčku nebo ve spermii, vyvíjí se nám embryjka krásně až do blastocyst, ale jsou pak po vyš. PGD s různými vadami☹ Obecně se říká, že když se nevyvíjí dobře od začátku- ty první dny, že je chyba vajíček, pokud začnou odpadat po tom 3.dni a víc, tak je to už špatnými spermiemi...

misi.21
autor
8. únor 2011

@lenkacar tak hlásím příchod 🙂 U dr vše v pořádku,NT+ výsledky OK,tak se mi ulevilo. Drobek taky dobrej,hezky roste. Pak jsem šla ke kadeřnici,ta má odpolední,takže tam musím znovu,pak do knihovny,tam jsou dneska jediný den v týdnu od jedný,tak jsem se nasrala a šla jsem domů.

misi.21
autor
8. únor 2011

Jo a zapoměla jsem napsat,že mám zase kvasinky,takže prevence celé těhu,jinak se toho nezbavím a bude se mi to vracet... Naštěstí mě to nebolí,mám jen výtok...takže to léčím hned v začátku. No ale na to,e jsem měla silnej zánět pred měsícem,takteda nic mooc.

eviknufik
8. únor 2011

@tonytony A kam chodis do CAR a kolik vas stalo PGD? Z jakeho duvodu jste to podstoupili?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru