Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

luzza
autor
22. bře 2009

kay
na mě nemáš co obdivovat 😉 vypadám jak dělová koule 😀 😀 a moc toho taky neudělám 😉
no a z toho,jak holky rychle rostou mám spíš strach.. 😕 myslím,že k tomu maj prostě genetickej sklon...v mojí i jirkový rodině je dost dětí s porod. váhou nad 4 kg... tak bych byla ráda,kdyby se holky trochu mírnily 😅 😀
neboť nevím,co ta jejich váha bude dělat s mojí dělohou 😅 😝
už teď mi zajížděj až pod žebra 😝 😉

kay
22. bře 2009

hm, luzzi no snad se trochu zpomalí, ale je fakt, že už jsem daleko, takkdyby něco, bude to v pohodě ne? stela se teda taky občas natlačí pod žebro, ale asi je to u vás horší ☹ ikdyž ty genetické předpoklady - M. měl při narození taky kolem 4kg.. sem se toho děsila, ale vypadá to, že malá bude jako já při porodu - měla jsem 3kg.. akorát se snad pak nerozežerejako já, a nebude mít 70kg v dospělosti 😀

anitta
22. bře 2009

no s tím pohybem jsme na tom asi všechny stejně no. já už se na porod taky těším i když ještě nemám jasno jestli bude císař nebo normál ale radši bych normál . v pátek jdu na ko tak bych byla ráda kdyby se Davídek už otočil abych měla větší šanci na normální porod. ale uvidíme . já taky po každé činnosti odpočívám a je to dobře jen se holky šetřete.

dnes budu vařit špenátek s bramborem a vajíčko a pak mám rozmražené jahody z léta tak je rozmačkám s cukrem a s mlíčkem mnam. 🙂

já jsem taky vždy hotová než dolezu nahoru ale až odpadne břicho tak to bude ok. na prcka mám takový vak takže se nebudu bát pádu alespon ze začátku chci mít jistotu . pak už to člověk bere asi jinak.

m.e.l
22. bře 2009

Tak holky, přivezli jsme výbavičku, tak budu mít o zábavu postaráno, nevíte jak se dají od sebe rozeznat velikosti věcí když tam nejsou ceduličky??? Hlavně mám pletené svetříky od babí a ta tam fakt velikosti nenapsala. . . . 😅 Teď porazíme do Obi koupit nějaké kravinky a boxy do skříně (abych tam mohla dát ty větší velikosti věcí + svetříky). Pak hodím fotos, teda pokud se dneska a zítra nezapomenu u té výbavičky. 😀

grej
22. bře 2009

Ahoj holky, tak jsem probrala ty věci co už mám doma a už nebudu tolik plašit. Na ty první dny po návratu z porodnice tam uričtě něco bude. Jen nemám skoro žádný dupačky, to se bude muset koupit. Hodila jsem foto do alba. Ale nechtěla jsem to skládat na koberec, tak jsem si tam rozložila prostěradlo a nedošlo mi, že mám většinu věcí bílých. Takže to není moc vidět 😀

A těma velikostma Mel taky nevím.

Asi bychom taky pomalu měli vymalovat, koupit tu postýlku a přivézt přebalovák, abych to mohla začít prát...

anitta
22. bře 2009

grej krásné věcičky a máš jich taky hoodně 😉

kay
22. bře 2009

grej no hlavněta oranžová sérka je super.. 🙂 mášvýbavu i na zimu, co prvních pár týdnů 😀 mámtaky nějaké věci od mamky a jsou do žluta, obávámse, že to se už do bíla nevypere. ☹

m.e.l
22. bře 2009

Tak holky, výbavička přebraná, uklizená. . . No až se k tomu dopracuji, tak hodím fotos. 😉

grej
22. bře 2009

No jo, ty na zimu jsem dostala, a fakt se mi líbí 🙂
Já mám některý starý věci taky dost do žluta. Zkusím to vyvařit a uvidíme, no...

m.e.l
22. bře 2009

Grej, teda výbavičku máš pěknou. Kačka bude kočka. 😉
Tak holky, jsem se s tím trochu poprala https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

kay
22. bře 2009

mel moc pěkné 🙂 výbavičkasuper, svetříkyjá teda nekupuju, bo se bojím.. mám atopický exém z vlny a nechci riskovat u Stely něco podobného už tEď.. alepak to proberu s doktorem asi. a ta skříň ještě jednou je úžasná.

m.e.l
22. bře 2009

Kay, já mám z té celé hromady jeden jedinej kupovanej svetřík - zbytek je co upletla babička. 🙂

macous
22. bře 2009

Ahoj holky, tak jsem vás konečně zase dočetla, jeden den chybím a to je pak dočítáníčko 😀
Luzzi, gratulka k váze holčiček 😀
Melíku, koukám, že už máš vše nachystáno, nábytek moc hezký, v týdnu jsme byli taky v OBI, tak jsme ho viděli na živo 😵

S váhou se zatím držím na těch 6 kg, no nevím, jak dlouho mi to vydrží, teď jsem se docpala čokoškou 😅
A jídlo, z toho už by mě kleplo, každodenní dilema, co vařit k večeři - prostě opruz, a když se manži zeptám, co by chtěl, tak mi odpoví, že je mu to jedno a víc z něj nevypadne, takže pomoc jak stehno 😀 😀 😀
Dneska vím o levé kyčli už i přes den, dopoledne jsem i trochu kulhala - krása, v noci ani nemluvím 😖

macous
22. bře 2009

Jo a s tou výbavičkou se chystám taky trochu pohnout, pak bude třeba vedro a budu totálně nemožná, kdo ví, pak stát u žehličky s břuchem teda nic moc představa.
Jdu dělat kuřecí řízečky s bramborovou kašičkou - mňamka 😀

m.e.l
22. bře 2009

Mací, o vaření večeří mi nemluv. Naštěstí za chvíli snad bude teplo a už nebudu patlat teplé večeře. Z manži na dotaz vypadne pojem "nějakou polívku", špagety, řízek a guláš. Jako by jiná jídla ani neexistovala. 😠 Jo a tebe bolí kyčle a já díky bolavým tříslům za chvíli ani nevlezu do vany. Nemůžu ty nohy vůbec zvednout. 😒

jmisa
22. bře 2009

Tak jsme doma. S psékoj jsem se pěkně provětrala, nejdřív cesta tam a pak z5, psice hnala jak blázen, pak na mě na kopci netrpělivě čekala.
Já se zadýchám trochu při chůzi do kopce, ale to je tím větším objemem krve, to je normálka.
Jinak poslouchám něši lektorku gravidjogy, která říká - chodit, chodit, chodit 🙂 Takže lítám s psicí, lítám s psicí, lítám s psicí 😀 Naštěstí psice chodí na volno, takže já jdu po cestě a ona lítá po poli 🙂
Zasraná je vždy jak jetel, takže než dojdem k baráku, pošlu jí do potoka, tam si z nejhoršího umyje podvozek a doma mám u dveří osušku a utřu jí do ní. Když je hodně špinavá, tak čeká u dveří, já se svlíknu a pak ji šoupnu do vany. Má jen cca 12 kilo, takže není problém.
Moje ségra chodila v těhu na autobus 2 kiláky, ještě v den porodu byla v poradně a šla dva kiláky ráno a dva v poledne a večer se narodil synovec 🙂 My ten pohyb asi máme v rodině 🙂

Váha - dneska jsem se taky zvážila, měla jsem +7 kilo, myslela jsem, že mám tak +8, takže jsem zase pohubla, to se budu muset před poradnou v úterý nacpat, jinak zase bude mít sestra přípodotky 😝 😀

kay
22. bře 2009

maci, tedakuřecí řízky abramborová kaše mňam :.-) akorát M. je hrozněvybíravej v jídle a brkaši třeba nejí.. 🙄

holky tedakoukám, že každou něco bolí.. 😒 no jo, nejkrásnější období života 😀

jmis teda náš per má taky cca10 kg )nevím přesně teda, nevážíme ho) ale ani tak bych ho netahala.. 😨 já teda mělazakázáno z CARu tahat věci, luxovat a vytírat a toho se držím do teď (no to luxování už trchu porušuju když to tu vidím 🙂) možná to platilo jen typrvní 4měsíce,ale jsme sito nějak zakodovala..

holky dejt emi tipa nanějaké dobré letní čepičky nebo prostě čepičky namiminko (nemyslím ty kulichy co se všude tEď prodávajíve slevě), nejlépe na netu.. 🙂 já viděla všude jen s takovýma hrubýma švama.. a to mi pro miminko nepřijde dobré. nejsou nějaké bezešvé? mel, ty tammáš vyfocenou takovou zajímavou modrou čepičku.. 😕

jmisa
22. bře 2009

Kay, já dostala od tchýně taky čepičku, je v albu.
Já bych koupila hlavně na šňůrku, aby hezky držela na makovičce. Ta naše je i na ouška.

Jinak - já psici nebrala první tři dny po transferu, pak už jsem to neřešila. Doma dělám všechno normálně, krom tedy mytí oken, ale to spíš, abych si nenatloukla ústa. No a nenosím těžké nákupy, ty nosí muž.

m.e.l
22. bře 2009

kay, jo nějaká čepička tam je. Za cca tuším 25 Kč od ťamanů. . . Kupovala ji mamka, aby to ladilo k dupačkám, které má Luky určené na odchod z porodky. 😉

jmisa
22. bře 2009

Mel, ty máš taky hadříků, to je děs 😀 😕 😀

hanulka3112
22. bře 2009

Ahojky holky, tak my si dnes udělali výlet za přítelovou babičkou, budoucí prabábi, takže pěkná vyjížďka, hlavně, že jsme nekysli doma 😀 na zpátek jsme se stavili v obchodě na nákup a koupila jsem malým deky do kočárku pod sebe na přikrytí mám supr jemňoučký, byly za dobrou cenu 79,- 😉 🙂

Artep-já bych do těch oken sama nešla, ikdyž je to už ostuda baráku 😀 mamča je šikulka, ta to bude mít za chvíli loni na jaře mi s nima taky pomohla 🙂

Luzzi-u nás jsme s počtem oken taky jako na zámku 24 😀 takže si mamča užije a to nepočítám 3 sklepní se zadu baráku, ale ty nemá cenu mýt, bo zadní část baráku ještě není obložená pískovcem a ještě se musí udělat ty kamínky kolem baráku, takže s prvním deštěm by byly jako prase 😀

Mel-super pokojíček, už se to pěkně rýsuje 😵 výbavička přebraná, já jsem zase takový úchyl, že to mám seřazené podle barev, ale pak to seřadím podle velikostí ať třeba půl hodiny nehledám bodyčka č.56 😀 jsem chtěla dnes koupit nějaké v hypernově, ale měli tam spíš jen růžové věcičky, takže bych nerada dělala holčičku i s chlapečka 😀 vždy každému koupím stejný kousek v jiné barvě 😉

Mací- o kyčlích mi ani nemluv 😝 to byla zas noc převracení se z boku na bok a čekání až odezní bolest 😅

kay
22. bře 2009

no jo já asi budu musetkoupit jako nějakou sadu z porodnice, abychom měli včem jet 🙂 si připadám úplně jako analfabet.. 😕

jmisa
22. bře 2009

Grej, ty už dokonce máš na zimu 😕 😅

Já si to rovnám podle velikostí, což je snadný, kupoju jen 56 a 62 a pak podle bodíčka, kalhoty, mikiny 🙂 Takže kouknu a vidím, že po narození nemáme moc kalhot nebo dupaček apod.

hanulka3112
22. bře 2009

Já jsem koupila pěkné sady na cestu z porodky ve velikosti 56.tak doufám, že jim pěkně padnou, jinak nevím co bych jim oblékla 😅 ale pro jistotu ještě nějaký ten komplet poskládám do zásoby 😉 🙂 jinak ten co jsem koupila stál jen 179,- takže super cena

grej
22. bře 2009

Mel - no taky jste pěkně vybavení🙂 Máte to moc pěkný... Fakt. Já jsem si zaaukcovala na mimiaukci, tak by mi měly dojít nějaký overaly a takový prďácký džíny 😉

Jmis - to by jako měla sestra kecy, že jsi přibrala málo?? Já měla v 25tt taky nahoře "jen" 8 kg. Zato pak se to zlomilo a během 14 dnů to vylezlo tak jako nikdy. A teď jsem se zas vážila a mám co týden, to kilo.
Jestli to takhle půjde dál, tak mě čeká ještě 10 kg a to by znamenalo příšerný nárůst o 24 kg!!!!

No nic, jdu dovařit tu kulajdu 😀
Dnes jsem ale měla zdravý den, k snídani papriky, rajčata a sýr, k obědu vývar s hroznozu spoustou zeleniny, pak jen dva banány a čerstvý sýr cottage s jahodama. Tak jsem na sebe hrdá 😉

Zato zítra jdu s kámoškou do pizzošky 😅

jmisa
22. bře 2009

Grej, no měla řeči, že jsem za měsíc nepřibrala dost - tedy dle jejich představ 2 kila.

jmisa
22. bře 2009

Grej, tak to bych měla hlad, kdybych snědla to co ty. 😔

m.e.l
22. bře 2009

Holky já vlastně komplet výbavičku viděla až dneska, pomalu všechno nakoupila mamka s babi, plus babi i napletla (ona teda pletla svetříky pro moje mimčo a to jsem ještě snad ani nebyla vdaná - chtěla se zbavit zbytků vln). No a jak jsem to dneska přehrabovala, tak jsem zjistila, že máme jedny jediný klasický dupačky v 62, za to tričíček a bodýček máme požehnaně. Luky se může poblinkat ve velikosti 62 po každém jídle a furt toho budu mít dost. 😀 A se svetříkama může kšeftovat. 😅

kay
22. bře 2009

meli no já myslím, že v létě budu malí stejně spíš jenom vbodčkách ne? a třebazakrytý, když bude horko..tak bych to s dupačkama moc nepřeháněla..

jmis, ty máš tedadobrou sestřičku, podle měty dvě kila měsíčně jsou až jemimčo větší.. já mám zatím nahoře cca 8 kilo, ale takyjsme hodněpřibrala po IVF, tak vlastně ani nevím kolik..

m.e.l
22. bře 2009

kay, no přehánět to nechci, ale takové dvoje když se přikoupí tak určo nebude na škodu. Nikdo neví jaké bude léto.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru