Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

hanulka3112
23. kvě 2009

mel, jj to určitě pro mě budou ti mí taky nej 😀

jankatr
23. kvě 2009

Hani - to apgar skore - je hodnocení miminka po porodu - hodnotí se tam různé věci (nevím co všechno ale myslím že je tam např. i barva kůže (jestli není moc promodralé) atd.) Dělá se to tuším ve třech různých časových rozmezích myslím že hned po porodu pak asi po 10 min. a pak už nevím
Akorát vím že maximum je tam 10 - je to takové jakési bodování. Ale líp ti to asi vysvětlí někdo z přítomných zdravotníků 😉

luzza
autor
23. kvě 2009

Sledovaný parametr 0 bodů 1 bod 2 body

Dýchání žádné povrchní a nepravidelné křik a pravidelné

Srdeční akce
žádná pod 100 tepů/min. nad 100 tepů/min

Svalové napětí chabé snížené aktivní pohyby

Barva kůže bledá namodralá
růžová
Reakce na podráždění nosní sliznice žádná slabá grimasa kýchání a čilé pohyby

Hodnota Apgar skóre

Hodnota Apgar skóre stav

10-8 bodů normální novorozenec

7-4 body nutná krátkodobá lékařská pomoc

3-2 body nutný nástup léčby

0 bodů dítě je mrtvé

luzza
autor
23. kvě 2009

Sledovaný parametr 0 bodů 1 bod 2 body

Dýchání žádné povrchní a nepravidelné křik a pravidelné

Srdeční akce žádná pod 100 tepů/min. nad 100 tepů/min

Svalové napětí chabé snížené aktivní pohyby

Barva kůže bledá namodralá růžová

Reakce na podráždění
nosní sliznice žádná slabá grimasa kýchání a čilé pohyby

Hodnota Apgar skóre

skóre stav

10-8 bodů normální novorozenec

7-4 body nutná krátkodobá lékařská pomoc

3-2 body nutný nástup léčby

0 bodů dítě je mrtvé

luzza
autor
23. kvě 2009

hanul
snažila jsem se to překopčit,ale nepodařilo se to...takže je to takhle chaotický...bohužel...
ale apgarem se hodnotí všichni novorozenci v celém civilizovaném světě... 😉
plný počet je 10... Elinka měla 4 (nedýchala a zbytek měla po 1 bodu)

m.e.l
24. kvě 2009

Dobré ranko,
tak Luky měl apgar score 8 - 9 - 9 . Ten jeden bod mu chybí u dýchání. Stále mám pocit, že má asi jako by zacpaný nos (zejména když řve tak jako by chrčí), musím to říct ve středu u dr. Jo a teď jsem si v jeho průkazu přečetla, že moje těhotenství - hypertenze a preeklampsie. To v mých papírech původně napsaný nebylo, byla tam jen ta hypertenze o preeklampsii jsem se jen dohadovala.

luzza
autor
24. kvě 2009

dobré ránko ivfky 🙂 😉

kay
24. kvě 2009

ahoj holky, tak jak s emáte? jak to zvládáte doma?

my včera zase kojili po hodině max hodině a půl, jsme byla mrtvá, ale asi je to polohou při kojení a tím pádem druhem mlíka.. v nci jsme kojila na fotbalistu a spala 2a půl hodiny 🙂 ted je teda vzhůru a nějak se jí nechce spát..

meliku na ten nos si kup libenar, Stela má taky furt jakoby zacpanej nos, já jí tam párkrát špricla vincentku, ale doktor říkal, že tu si mám nechat na to až bude nachlazená.. ten libenar se dá požívat i dlouhodobě.. a je fakt, že po něm se jí to zklepšilo.. teda už mám taktiku, vždycky před přebalováním jí kapnu a ona u přebalování pak pčiká a už z ní teda párkrát vyletěl takovej holub, že jsem nestíhala.. 😀

jdu za malou, pa

hanulka3112
24. kvě 2009

ahojky holčiny,tak dnes jsme dávali moč vážili se a vážím furt stejně 64,5kg tak jsem zvědavá kolik budou vážit zítra malí,ale jak jsem prvně shodila tady 1kg tak malí dohromady přibrali půl kg 😅 😀 tak jse fakt zvědavá 😉

jmisa
24. kvě 2009

Ahoj všem

HAnulko, ty vychrtlo 😀

luzza
autor
24. kvě 2009

Hanul
ty váhy (myslím tu tvojí) tu radši nezveřejňuj nebo upadnu do deprese 😝 😉

luzza
autor
24. kvě 2009

my čekáme tchána,přijde se pokochat s vnučkami 😉 🙂
a pak razíme kočárkovat,je tam nádherně...
holky na dnešek šli spát v devět a vstávali ve 23, pak ve 3 a pak před šestou... vždycky se najedí a usnou u prsa...takže dnešní noc byla celkem v klidu...

kay
24. kvě 2009

hanulko no tu váhu radši nekomentuju 😠

luzzi a vám teda závidím, k nám furt nemůže nikdo a o kočárkování si můžu nechat tak zdát.. i o tom, ž ebych nechala kočát třeba jen stát na zahradě.. hrozně moc si přeju aby mi zítra na očkování už povolili aspoň něco z toho... 🙄 navíc v baráku vedro jak prase, tak všude otevřený okna a vedle staví barák, neděle neneděle.. ☹ takže randál taky velkej..

luzza
autor
24. kvě 2009

kay
vy ještě nemůžete ven? 😨 to jsem nevěděla... já teda neujdu moc daleko...trochu mě zlobí jizva 😒 nějak se mi trochu jakoby rozmáčela 😒 takže si jí natírám dezinfekcí a furt větrám nebo sprchuju 😒 a to v porodce vypadala úplně OK...

jinak tady se vedle staví baráků 62!!!! 😅 😅 😅 😅 😅 takže masakr...bagry,jeřáb,tatrovky.... 😝 😝
naštěstí je to z druhé strany zahrady...

zofik
24. kvě 2009

ahoj holčinky, zdravím Vás, stále jsem pokupě...napíšu Arti co nového...

luzza
autor
24. kvě 2009

ahoj holky
právě psala artep 🙂
infuze zabraly,takže je má vysazený a přendali ji na normální pokoj 😉 🙂
všechny vás moc zdraví 🙂 🙂 🙂

luzza
autor
24. kvě 2009

tak nám kukajdy pořád spinkají... 😠 a my už bysme chtěli razit ven 😠

jmisa
24. kvě 2009

Kay, proč nemůžeš ven?

kay
24. kvě 2009

luzzi, no tak to naprosto chápu, to musí být fakt masakr.. 😠

super že je arti líp, snad už to bude v pořádku.

jmis, no nás pustili ale do karantény, nesmí k nám návštěvy, ani babičky a dědové a do kočárku taky nesmíme dát malou ani na zahradu.. nemá ještě očkování a kvůli té nízké porodní váze a předčasnému narození aby něco nechytla.. no jak říkám doufám, že nám už v pondělí uleví.. říkali že až bude mít 2600g tak ji naočkují, to nějak tak v pondělí bude a pak jak bude mít tak 2800g už bude jako "normální" miminko.. což bude tak za týden doufám.. 😅 už mi z toho tu hrabe..

hanulka3112
24. kvě 2009

Už mlčím 😀 😀 😀 já za to nemůžu, že mi miminka všechno sní 😅 😀

luzza
autor
24. kvě 2009

hanul
mě teda miminka spíš nafukovali 😀 😀 😀

luzza
autor
24. kvě 2009

prochajda super 🙂
kay - tak doufám,že už vám to povolí...jinak ti hrábne,co? ☹ chápu...

jmisa
24. kvě 2009

Tak mně hrábne asi taky.
Nejspíš nám odchází lednice do věčných lovišť. měřím teplotu v chladící části a vypadá to bledě.
Ne jako že by neměla nárok, už ji bude 15 let, ale já chtěla raděj pračku 😠

luzza
autor
24. kvě 2009

jmis
tak to vypadá na novou pračku i ledničku 😅
nám lednička odešla taky pár týdnů před porodem,jestli si vzpomínáš... 😉

m.e.l
24. kvě 2009

Tak já jsem dneska mrtvá, už druhý den má Luky řvoucí a mě už třetí den bolí hlava. Manža si musel vyžehlit do práce kalhoty sám, k tomu rovnou i vyžehlil plíny. Snídani si taky téměř celou upekl sám, já od cca tří hodin chodila na záchod, ale nedostala jsem se tam, od čtyř jsem večeřela - povedlo se mi to v cca šest hodin. No den jak vymalovanej, ale manža je zlatíčko a pomáhá.
Co se týká váhy - otěhotněla jsem se 102kg, do porodky šla se 109, vrátila se se 101 a teď mám 94,8. Původně jsem měla metu, že na konci prázdnin chci mít 90kg, s touhle rychlostí to bude do prázdnin.
Jsem ráda, že Arti infuze zabraly, snad nechá prcky ještě chvíli dopéct.
Kay, snad Stela brzy nabere a pak bude po karanténě.
Hanul - neprovokuj s takovou váhou, tu asi nebudu mít nikdy. 😝

jmisa
24. kvě 2009

Luzz, no pračku budu muset odložit, protože nemůžu zrušit celou rezervu, co máme 😒

Akorát jsou s tím jen problémy. Narvanej mrazák, aby starou odvezli, musela by být odmražená, jenže teď v teple to nemůžu nechat v kuchyni, to bych z masa měla los prdos. Takže manža bude ještě muset nějak zajistit odvoz té staré do sběrného dvora, který tu naštěstí máme kousek a je to tam zdarma, když tu máme trvalé bydliště. Prostě komplikace.

luzza
autor
24. kvě 2009

melíku
to jsi dobrá s tou váhou 😨 😅 to se asi na tobě podepsal lukýnek 😉 😀
a kolik toho vypije? jak holky pijou z cecku,vůbec netuším,kolik tak můžou vypít... 😕
a neboj,on se luky zklidní...je to zápřah,nó... 😒
a manžu hodně chval,potřebuje to 😉

luzza
autor
24. kvě 2009

jmis
když se daří,tak se daří.... 😝

jmisa
24. kvě 2009

No jediná klika, že to má dva kompresory a tak se porouchala jen chladící část. Tipla bych si to na termostat, protože to spíná, ale málo to chladí.

hanulka3112
24. kvě 2009

Meli ty nemluv, jak ty to děláš, že ještě jdeš po svou váhu? 😅 malý dává zabrat co?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru