Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

kay
12. čer 2009

ahojte,
tak já už mám vyžehleno, uklizenou koupelnu a linku 🙂

luzzi, no to je teda škoda, že to takhle kvůli porodu má, ale ono se to snad drovná jak poroste ne? A v dospělosti není tak hrozný být disgrafik, když jsou počítače.. 🙂 ale musíš to mít teda náročný.. já bych pro klidný spánek vraždila 😀 a to vám doktoři nic neřekli, když takhle máo spal? že až když šel do školy..

no s tím koupáním, právě místo té žínky na břiše je rovnou ta sprcha na bříško.. když to teče pomalu ane prudce, je to super.. Stele se to právě líbí, to bude totiž asi stejný princip.. 🙂

jinak my v noci uspali myslím v půl jedenácté, pak jsem šla spát v půl druhé qa Stela se samozřejmě začla budit, takže jsme kojily ve dvě a pak až myslím v pět a do půl deváté se mnou chrupala v posteli 😀 dudlík zabral, jen když jsme jí ho chtěla dát teď aby usla, tak ho vyplivovala ale usla bez něj 🙂 a jak jsme ho chtěla dát pryč, tak řvala, tak jí asi stačilo, že ho má u sebe 🙂

kay
12. čer 2009

jo luzzi a ty koliky, Stela je měla taky, teď teda občas ještě náznakem, ale asi nám pomohly kapky baby calm, sabík dávám přes noc a občas přes den a ty BC dávám odpo a na večer.. a je docela klid. 🙂

zofik
12. čer 2009

ahoj holky, jdu vás pozdravit...

těhulky vy si ještě pospinkejte, já vím v rámci možností, ale pak je to se spaním docela mazec....

jinak všechny máme moc a moc pěkná miminka....to je super, dělaný na zakázku a takoví krasavci 😵

jinak já taky nic moc nestíhám, co se týče domácích prací...teď jsem byla na poště si vyzvednout rodný list...tak aspoň tak....

my dudílka používáme, ale v porodnici byl přísně zakázán....taky nám zakázali v porodce stříhat nehty, ale doktorka nám to zas povolila, pač by se malej uškrábal, měl obr nehtíky...

tak zatím pá-----

kay
12. čer 2009

zofiku, dělaný na zakázku 😀 v porodce právě stela v inkubátoru dudlíka měla.. oni asi potřebujou aby na začátku ty děti měli ten sací reflex aby se dobře přisály hlavně na prso.. a nehty nám taky řekli nestříhat, ale je fak,t že občas máznu tím bepanthenem a furt to funguje, že se ty nehtíky sloupnou.. stříhat bych se bála, já bych jí určitě ustříhla prst a to by byla škoda ne? 😀

luzza
autor
12. čer 2009

kay
ty jsi pilná včelka 😀 😀
s domčou se to lepší,jak roste 😉 ale ta škola je pro nás náročná pořád.. no když byl malinkej,říkali jen,že je prostě hyperaktiv 😒 nic víc...takže na vyšetření šel až v 6 letech...
jinak ta sprcha je taky good nápad 🙂

luzza
autor
12. čer 2009

kay
když holky měly po sabu úplný křeče 😖 ,takže jsme ho přestali dávat... ☹ a to druhý,co píšeš neznám 😕

luzza
autor
12. čer 2009

zofiku,kay
nám taky dávali dudlíky už v porodce 😅 😅 žádný problém 😅
a nehty budu dnes stříhat už po čtvrté!!!!!!! každý pátek 😀 😀 😀 rostou fakt rychle...a včera večer už si vytvořily první škrábanečky 😠 takže dnes je zase ostříhám 😉 a pak namažu,aby nebyly ostrý 😉

kay
12. čer 2009

luzzi, no zeptej s ev lékárně, jmenuje se to baby calmy, je to jen přírodní, je tam fenykl a můžou to děti od 1 měsíce.. tak když tak zkuste.. nebo pak jedině už heřmánkový čaj.

jankatr
12. čer 2009

no tak u nás měli dudlíky přímo na seznamu do porodnice 😅 - takže jak vidno - jiný kraj jiný mrav...

luzza
autor
12. čer 2009

kay
já piju fenykl sama,abych holkám poslala v mlíce 😉 🙂
ale na ty kapky se zeptám...

jmisa
12. čer 2009

Ahoj.
Tak kočárek je doma, tedy doma u tchánovců v manžově expokojíku.
Manža si ho řídil, moc mu to slušelo. 😀

kay
12. čer 2009

luzzi no to já taky zkoušela, ale to nepomáhalo 😀 zeptej se a když tak zkus..

jmis, jé to jis ho měla vyblejsknout u toho 🙂

luzza
autor
12. čer 2009

jmis
no tak hurá 😀 😀 Alex má už vozidlo 😀

grej
12. čer 2009

Ahoj, díky všem za tipy!!

Kačka byla v břiše hodně moc živá, cejtila jsem jí téměř furt. Ale myslím, že to s tím nemá co dělat. Kamarádka necítila svoje dvojčátka vůbec a má doma stejný raubíře jako já 🙂

My máme na prdy Sab Simplex, smí se to už od narození a je tos uper. Občas jí to i kápnu na dudlík. Bezvadně jí to před kojením zklidní.

Dudlíka dáváme, ale ona ho moc nechce. Max když je v klidu a usíná nebo se probouzí. Když řve, tak ani náhodou...

Dnes zase sranda, v noci kojení 4x, vstávaly jsme v půl šestý a nespala až do půl druhý, kdy jsem jí vrazila do auta. Tam usnula a spala 3 !!!!! hodiny!!! Krása !!! Jenže mě pak azse bolej prsa, jak jsou zvyklý se vyprazdňovat téměř nonstop 😀

Zítra jedem na návštěvu ke Gucci a pak k našim. Táta slaví svátek. A v neděli taky k našim, tak si snad i trošku dáchnu. Manža je celý víkend v práci. Tak páček.

macous
12. čer 2009

Ahoj holky,
tak poradna dopadla dobře, na velkém utz bylo vody dost - normál stav, váha 2366 g 😀 další kontrola za týden, tak jsem ráda a v klidu 🙂

Janka - kluci krásně rostou a jak se k sobě tuli tuli 😀 😀 😀

Koukám, že tady frčí dudlíková debata, no nám ho na seznam "co do porodky" taky napsali 🙂

Holky tak dobrou, půjdu zahučet do pelíšku, jsem po dnešním maratonu nějaká utahaná 🙂

macous
13. čer 2009

Ahoj holky,
tak já sem jdu, že juknu co nového a on tady nikdo od včerejška nebyl, to snad není ani možný 😀 😀 😀
Přeji hezkou sobotu a už aby přestalo fučet, já si vyplela záhonek a miminu se to asi moc nelíbilo, tak jdu hodit nožky nahoru 😵
pa pa

luzza
autor
13. čer 2009

ahoj kočky 🙂
ráno mi nešel koník, odpoledne jsme strávili venku a večer jsme se známými grilovali 🙂 přinesli holkám spoustu dárků 😅 takže vás zdravím až teď 🙂

kay
13. čer 2009

ahojte 🙂
tak my hlásíme že jsme dneska bylina první procházce.. Jen asi teda 15 min ale i tak super 🙂 Stela celou dobu spala, ikdyž terén lesa byl docela náročný 😀

luzzi, grilovačku závidím, M. teď chtěl udělat maso a došel nám plyn v bombě 😀 takže zlatá trouba.. Teda ale koukám, že vy si to fakt užíváte i s dvojkama .-D

kay
13. čer 2009

maci gratuluju k poradně 🙂 váha skoro stejná jakou měla Stela když se narodila 😀

luzza
autor
13. čer 2009

kay
jo jo grilovačka byla příjemná..a fajn lidi 🙂 😉
jen večer zas holky bojovaly s prdama ☹ to byl zase řev...jejich večerní kolika 😒 sab nepomáhá,ani teplá plínka na bříško...prostě se svíjej a jsou úplně rudý 😒 pak vysílením usnou 😒
musím koupit rektální rourku...ta by mohla zabírat...

luzza
autor
13. čer 2009

přes den a v noci bolení nemaj... to je fakt zajímavý... ale pediatr říkal,že ty večerní koliky jsou hodně častý...

mmonna
14. čer 2009

Ahoj babulky....
Asi som vam uz vypadla z pamati 🙂 Nepisem,ale pravidelne vas citam....blahozelam dodatocne k vasim babencom....su krasne,a aj si vzdy poplacem pri novych prirastkoch 🙂
Mac,ku koncu sa pridam aj ja....u mna je to ok/zatial-klop klop klop /snad to tak vydrzi do konca...
Od zajtra som oficko na materskej,tak ma cakaju prietoky a tyzdenna poradna,tak ako aj Teba...
Nachystane vsetko pre babo mam,okrem tasky pre mna do nemocky,a nemozem sa k tomu prinutit,aby som si to sla nachystat.... 😉
Mam problemy s krcnou chrbticou/asi aj male ma ns to vplyv/tak chodim na rehabilitacie...nemozem totizto v noci spavat,co mi tak trpnu ruky,a bolia slachy na rukach.....asi je to nieco vynimocne,lebo nikto sa tu na to zatial nestazoval....

jmisa
14. čer 2009

Ahoj všem

mmonna, mě taky trnou prsty a bolej šlachy, hlavně v levém zápěstí, ale mi to přišlo, že je to normální, tak si ani nestěžuju 😀

macous
14. čer 2009

Ahoj holky,
to máme dneska venku krásně, bude pěkná neděle 😵
Luzzi, teda parádně si to užíváte, procházky, grilčo, ty večerní koliky - to holky dělají jen tak, abys měla taky nějakou zábavu 😀 😝 😀
Kay, jj, ale kdoví, kolik prcek skutečně váží, však to víš, oni se umějí taky pěkně seknout 😉 A gratulka k první vyjížďce s kočíkem 😵
Míšo, ty už taky chodíš do poradny každý týden?
Mmonn, já měla zatím nespavou jen tu jednu noc, jinak spím dobře, dneska jsem vstávala v 9 😎 Jinak jsem až sama překvapená, že zatím žádné obtíže nepociťuju, trošku se zadýchávám při rychlé chůzy a to je všechno 😀
Tak uvidíme, co bude 😉 Jinak tašku do porodnice taky ještě zbalenou nemám, jen tak napolovic, musím do lékárny pro ty gaťky, vlažky atd. a taky miminku pro mazání po koupání atd. 😀 udělám to asi v pondělí nebo v úterý a bude už klid 😵

jmisa
14. čer 2009

Macous, až teď půjdu po týdnu. Předtím jsem byla ještě po dvou týdnech.

imiska24
14. čer 2009

Krásné ráno všem,
chtěla bych se zeptat jak je to s tím Prednisonem.Dobrala jsem platíčko,takže mám brát dál jen Utroš?
A do kdy se zavádí?Už mi je docela nepříjemnej.

jmisa
14. čer 2009

Já brala utroš asi do 12tt, necelýho, došlo mi balení a další jsem nevyzvedla, navíc poslední měsíc jsem to braní dost flákala a snižovala si dávku a někdy si nevzala vůbec. Někde utroš dávaj jen na dva týdny a taky je vše OK, myslím, že se tím spíš jistí a pokud nejsou žádný jiný problémy, tak..... 😀

imiska24
14. čer 2009

jsem teprve 9tt,zatím jsem ještě ani nepoznala ranní nevolnosti 🙂 spíš trpím nechutenstvím...
A vylučuju ze sebe utroš když jdu na wc,je to normální?
A co Ty,už vrcholí přípravy?

jmisa
14. čer 2009

Imis, to je normální.

My už máme všechno připravený, tak počítám, že díky tomu budem přenášet 😀

imiska24
14. čer 2009

Aby ses nedivila 😀 A kde budeš rodit?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru