Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

grej
11. čer 2009

Čau,
takže se vzbudila, nakojila jsem a pak jsem cca od 11,45 do 12,30 uspávala venku v kočáru. USnula, ale už se zas budí, protože to sjou dvě hodiny co jedla., Super, ne? 😀
Stihla jsem akorát dát jí vyprat prádlo, aby vůbec měla co na sebe a ohřát si jídlo. Teď ještě jestli ho stihnu sníst 😉

Artep - to já doufám, že se to zlepší, to jediný mě drží nad vodou 😀

Luzz - no bohužel ne. Občas přijede moje mamka odpoledne, ale to spíš jdeme s kočárem spolu. Já už jsema si tak přetažená, že stejně přes den neusnu, i když se snažím...

Kačka váží 3270g. Kay, mám pocit, že my už máme spurt 14 dní 😀

Luzz a kdy se Domča spravil?

Tak už je zas vzhůru. Tak hrr na ní... Páček 🙂

grej
11. čer 2009

Jo a nevíte, do kdy se musí zažádat o porodný? Slyšela jsem, že se musí osobně na úřad práce. A to se mi teĎ fakt nechce, když ještě není očkovaná. Mezi tolik lidí, navíc na sociálku... Někde jsem četla že snad do roka dítěte, ale nerada bych to prošvihla. Třináct tisíc je třináct tisíc...

kay
11. čer 2009

grej , už máte víc jak stela 🙂
porodné jsem stáhla žádost z netu a poslala tam martina..

m.e.l
11. čer 2009

No do kdy to netuším, já to vyřídila tak, že to doma na internetu vyplnila, manžel vytiskl a když jsem pak měla dozor mamky, tak při procházce jsem tam vběhla. Máme pobočku úřadu práce hned vedle baráku.

kay
11. čer 2009

holky tak jsem už vrazila Stele dudel.. je konečně potichu v postýlce, zakrytá a dudlá.. ach jo.. snad usne. přes dopo spala jen asi hodinu a půl a teď už jen řvala.. 🙄 😢

kay
11. čer 2009

ježiš ona snad normálně usla.. mě asi jebne.. a já si to dělala tak těžší... 🙄 snad to zabere i večer. 😅

macous
11. čer 2009

tak holky, koukám, že si to řvaní miminek a krmení užíváte parádně všechny (kromě Luzz, ta má spací holčičky) 🙂 jsem teda zvědavá, do které skupiny se zařadíme, jestli do řvací nebo spací 😀 😀

Dneska mám nadměrně mokro, chvílema až divný pocit, jako by to trochu teklo, tak mi na zítra držte palec, ať si mě v Podolí nenechají - nechtěla bych tam trávit měsíc v létě - to by nebylo fakt nic moc 😖
tak zatím pa pa

kay
11. čer 2009

mací, no většinou jsou buď spací a pak stejně řvací, nebo jen řvací 😅 podle mě... ale říká se, že děti co jsou jako druhé jsou opačné než ty první, tzn. že luzzik má te´d hodné po Dominikovi a grej bude mít příště asi anděla 😀

jmisa
11. čer 2009

Ahoj všem.
Celej den nám nešel net.

Byla jsem v poradně, CS 1, takže beze změn, bral mi stěr na streptokoka, pak jsem špinila, ale to je asi normální.

Opět jsem se hystericky předvedla s tlakem 😀 takže opakovačka - krev kvůli preeklampsii. Mám si zapisovat hodnoty doma naměřeného tlaku a v pondělí to přinýst ukázat, mrkne na to a podle toho mi dá nějakou menší dávku léku na tlak pro těhule (jméno si nepamatuju), prý pro jistotu. Kdyby to řekl minule, tak jsem to už mohla psát. Já to z tlakoměru mažu, když je to normální, takže tam mám vždy jen poslední den.

kay
11. čer 2009

jmis a ta krev minule byla ok ne? já po streptokokovi nešpinila ale mi to brala dřív, bo v 37tt už jsme rodila 😀
prosím Tě jsem se ptala, ten kontryhel je i na tvorbu mlíka? jsi myslím něco takové psala.. já furt špiním a jsem z toho už nervní, tak jsem začla pít kontryhel - mimochodem mi hodně chutná 🙂, tak abych pak nepila ještě třeba ty čaje pro kojící a neměla mlka moc, oikdyž to se asi nestane 🙂 jen mi ty kojící čaje nechutnají moc..

jmisa
11. čer 2009

Kay, jj, krev byla OK.
Tentokrát jsem pak byla docela v klidu, protože vím ,jakej tlak mám doma v klidu. Prostě jsem z toho nervozní, že zase bude problém. Naštěstí gyndař je dost v klidu, říkal, že se to stává, pro jistotu nabrali tu krev, mám se šetřit, psát si ten tlak a v pondělí se domluvíme, jestli dáme nějaký ty pilule a případně jakou dávku.

Kontryhel je i na to mlíko.

kay
11. čer 2009

tak jsme ještě mrkla a někde píšou že je to prospěšné pro tvorbu mlíka a někde že to staví tvorbu mlíka.. tak já zase nevím.. dneska jsme měla půl litr..

jmisa
11. čer 2009

A kde si četla, že staví mlíko?
Já mám v knize, že je na podporu.

luzza
autor
11. čer 2009

grej
mě vyídil porodné jirka 😉

luzza
autor
11. čer 2009

grej
domča byl šílenej do roka,ale podle nás se neřiď... mělo to dost společného s jeho LMD - tyhle děti trpěj zvýšenou dráždivostí,je hrozně těžký je uklidnit a hrozně málo spinkají... to není váš případ,tak se zbytečně neplaš! 🙂 věřím,že se kačka po šestinedělí srovná 😉 😉 😉

luzza
autor
11. čer 2009

je fakt,že jsou holky opravdu hodný...říkaj nám to i naši...
jediný,co je negativní je to,že trpěj na večerní koliky...začne to tak po půl sedmé a hrozně pláčou ,klidně i hodinu, pediatr nám řekl,že večerní koliky jsou u kojenců bohužel častý...
některé dny je klid, ale většinou takový záchvat přijde 😒 je to u nich takový divný,když prospinkaj den i noc...

jmisa
11. čer 2009

Grej, na porodný je dlouhá doba. Tak v klídku.

luzza
autor
11. čer 2009

kay
já po kontryhelu přestala krvácet... to bylo fajn... 🙂
ale špiním ještě teď...a né málo! 😒 tak taky nevím,zda je vše OK...

kay
11. čer 2009

koukla jsem na první dva odkazy co vyjeli v googlu na dotaz kontryhel kojení 🙂 ale myslím, že mi mlíko teda nechybí jak po té mátě, tak asi v poho 🙂

luzza
autor
11. čer 2009

dneska jsem zkusila vykoupat holky v kyblíku 😀 , půjčila mi ho sousedka, má ho po svém klučíkovi...
a musím říct,že holky si v něm lebedily 🙂 fakt se jim to líbilo, nelinka mi dokonce v jednu chvíli usnula 😅 😅 😅

ale nechápu,jak je v tom kýbli umývat 😕 😕 a navíc jim nevidím na prdky,takže nevím,jestli někde nezůstaly zbytky mastičky nebo jiný nečistoty...
asi jsem střevo,ale fakt je nezvládám držet a zároveň umývat.. 😕

takže se 100% vracím k vaničce 😀 byla to jen zkouška,jestli jsme o něco nepřišli 😉 🙂

grej
11. čer 2009

Tak chvilku houpe táta...

Já taky pořád krvácím... Hlavně jak kojím. V noci, když nekojím, tak skoro nic, ale přes den ještě dost. Ještě tak převčírem ze mě šly i takový kousky...

Luzz - no tak rok bych to nepřežila 😀

My při koupání trpíme. Celý ho probrečí. Takže jak se vzteká, tak jí ani nemůžu pořádně umýt. Zatím koupeme v umyvadle, asi budu muset zkusit vaničku. Ale mám po švagrový tu co má v sobě rovnou lehátko, tak envím, jestli to nebude na Kačku moc velký...

Díky za info o porodným. Tak já to zatím řešit nebudu... Stejně se budu příští týden přehlašovat na Prahu 9, tak si pak asi budu žádat tam... Teď ale zas nevím, aby v tom nebyl brajgl... No budu se tam muset zeptat. tak pa, já jdu dělat nutrilon a doufat, že bude spát aspoň jako včera, abych se trochu vyspala. Páček

Pro zajímavost - nespala od té doby, co se vzbudila v tom kočáře, což bylo asi ve čtvrt na dvě.

luzza
autor
11. čer 2009

grej
kačka bude asi dělat později nějaký vytrvalostní sport 😀
holkám se teda ve vaničce líbí... máme jí docela malou a v ní to pěnový lehátko... řvou až když je vyndavám...

jankatr
11. čer 2009

http://jankatr.rajce.idnes.cz/Kubik_a_Matej_...... přidali jsme fotečky 😵 😵 😵

kay
11. čer 2009

ahojte,

grej a používáš dudlík? se ze mě dnešním dnem asi stane jeho velká propagátorka.. 😀 co se týče koupání, tak Stele se to taky moc nelíbilo, měli jsme lehátko do vaničky, ale bylo na ní mega velký.. pak M. koupil takový látkový je úplně super, ale stejně se jíto ve vaničce nelíbilo. a přišla jsem na to, že nejlepší je když hodím lehátko jen do vany, a normálně jí sprchuju malým proudem.. jde o to, že ve vaničce tu tplou vodu měla pod sebou a byla jí zima a když jí sprchuju tak jí to dělá dobře i na bříško a tsk a skoro vůbec nevyvádí..

luzzi a kdy vám přišli na tu LMD? už jako v tom roce?

laura29
11. čer 2009

Grej - muzu se zeptat, jak moc byla Kacka ziva v brise?
Mne totiz malej okopava dost fest a docela casto, tak si rikam, jestli se nemam psychicky pripravit na podobnou divocinu, jako mas ty s Kackou 😀

jankatr
12. čer 2009

Holky k tomu koupání - je dobrý dát miminkům na bříško třeba žínku nebo malej ručníček a pořád ho průběžně polívat vodou - těm malým miminkům většinou vadí když jsou najednou nahatý a ještě je jim ve vodě zima. Nám tohle moc pomáhalo už u Daníka a u kluků se mi to osvědčilo taky.
A pak taky při přendávání na ručník, žádné rychlé pohyby ale pořád se snažit mít aspoň jednu ruku na mimču - nejlíp na bříšku, dokud není zabalený v ručníku. 😉

luzza
autor
12. čer 2009

kay
my máme taky dudlíky a holky dudlaj ostošest 😀 nechci je uspávat prsem (to jsem dělala s domčou a byla to cesta do pekel!! tak na to pozor!!!) takže jim po kojení vrazím dudlík, pohladím,popusinkuju a dám je spát do pelíšku 😉
to že má domes LMD (ADHD s hyperaktivitou+dysleksii a disgrafii) diagnostikovali až jak šel do školy...
ale už v půl roce bral léky na sklidnění a nějaký oblbovák na noc (myslím phenemaleten)... on byl totiž hodinu vzhůru a 10 min spal...a takhle jel 24 hodin...bylo to neuvěřitelný...
jeho LMD přičítaj komplikovanému porodu...byl hodně přidušenej 😒 a porod trval moc dlouho...
dodnes má minimální potřebu spánku...stačí mu tak 6-7 hodin na vyspání 😅

luzza
autor
12. čer 2009

s koupáním souhlasím s jankou 😉 není co dodat 🙂

luzza
autor
12. čer 2009

jinak ty naše šípkový růženy ještě chrněj 😅
ale v noci jedly docela často,takže spíš dospávaj...

luzza
autor
12. čer 2009

kay
k tomu LMD - taky na EEg se dá odhalit nějaký drobný poškození mozku..u těhle dětí..

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru